Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#26

Post by Alfons Kauders »

car-x wrote:
Alfons Kauders wrote:
Drugarica wrote: problem je u tome, sto ne bi mogli pokazati auta koja su uzeli na kredit a i karta bi ih izasla skuplje jer treba kihnuti koju hiljku
njima treba dati neki popust :lol:
A u avionima ne mogu ni odvrnut Cecu ili Seku dok putuju iz Alemanije... :D
dijaspora sam.. vec evo deset godina.. jesam li to zato los covjek i jel mi se zato treba rugat??

kupio sam auto koji sam zaradio radeci po 16 sati dnevno.. nisam nikog prevario, nisam nikog zajebavo.. ocoravio sam buljeci u radio-aktivni izvor.. ali sam sam odlucio da se bavim ovim poslom.. je li me zato treba ismijavati?

ne kopam kanale nego pravim web aplikacije.. i jedan sam od mnogih koji za zivotu u dijaspori ne poturaju ledja, nego radimo poso za koji smo studirali, sto u bosni sto u dijaspori.. jesam li zbog toga supak?

ne dolazim avionom kuci prvo sto iz beca imaju samo letovi za sarajevo, drugo sto karta kosta 300 eura, a za te pare mogu letiti na kubu, trece zato sto i kad sletim, opet sam u sarajevu, a to opet znaci najmanje tri sata glave u torbi do mog srebrenika.. ovdje isto ne vidim nista lose.. ali eto, ako vi prepoznate nesto sto sami ne bi uradili, rugajte se..

kako, srecom, nemam ni pink, ni bk, ni bn ni ostale skracenice, niti imam bog zna vremena da gledam tv, ne slusam nit gledam cecu.. to mi se u najgorem slucaju dogodi, dok sa svojom mrkom, ruku pod ruku, setom srebrnikom ili tuzlom i naidjem pored kakvih roma, vinarija, mlinova i ostalog, gdje se okuplja masa ne-dijasporaca koji se bacaju na cecu, saku, sasu i ostale estradne "umjetnike" iz prijateljske nam SiCG..

kako nemam klime u autu, ljeti otvorim prozore u voznji, vruce je - ne moze se uvijek ni trpiti, ali i tad u najbolje slucaju iz mog auta mozete cuti najvece hitove azre, franca ferdinanda, rammstein, die ärzte, los rodriguez, animal ant farm, dzordza majkla, sting, simply red, enigmu, i da ne postanem dosadan - neke tamo svjestke i domace pop, punk-rock i haevy muzicare..

mozda, prije nego mi "dijasporasi" (mada se nimalo ne osjecam tako, najprije zbog tog sto ja stvarno volim svoju zemlju i onih 16 sati dnevno sto radim je zato sto mi se zuri da se vratim u tu istu moju domovinu, a s druge strane, zato sto sam barem 2x mjesecno kod kuce) budemo krivi za sve, da se malo obrnete oko svoje ose, pa da se upitate ko to baca smece i po vasem i po mom gradu, jer ga ima i kad je "sezona dijaspore" ali i van nje, koliki je procenat ludih vozaca sa "stranima tablama" koji naprave neko sranje a koliko je onih domacih sa autima starim preko 20 godina koji jure ko da su u najmanju ruku na GP-stazi pored barcelone..

radim, zaradujem i manje-vise pristojno zivim.. i onda sam supak, dijasporas i skot, zato sto kad dodjem u kafanu u kojoj mi, ko i vi ovdje, nalijepe "dijasporski" bedz, ne platim rundu pica samo zato sto to mora tako jer sam ja "doso"..

mozda vi to sve niste tako ni mislili, ali meni je vise pun kurac te mrznje prema ljudima koji su svojim trudom, zrtvovanjem i zalaganjem uspjeli postici nesto u zivotu.. na bilo koji nacin..

uzivajte u lijepom i suncanom novembarskom danu..
de ba care, opusti se, znas da je ovo sve zajebancija... :D te da nije usmjerena protiv "dijaspore" (sto mrzim taj izraz), vec prema seljacima u dijaspori... isto ko sto prozivam nase likove koji vise po gore nabrojanim okupljalistima primitivaca, ja prozivam i one dijasporase koji im se pridruze dok su tu, a i jednih i drugih primitivaca je previse... :D

btw moj prijatelj je dolazio ljetos iz beca u sa avionom... nije platio 300, vec 350 eura... katastrofa... :-?
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#27

Post by Drugarica »

Eh uvrijedismo dobrog covjeka djaba!

Nemam ja nista protiv takvih kao ti! Da ih barem ima malo vise...
Sto se tice muzike u gradu, moras priznati da nam je to donijela dijaspora! Mnogi koji su otisli van BiH, uglavnom prije rata su slusali tu muziku i prije jer im nije znacila nista drugo osim nekog dobrog teksta u kojem se sami nalaze. Muziku u pomenuta mjesta su donjeli ljudi koji su se u ratu sakrili u okolne drzave. U Italiji se recimo vise slusa "nasa" muzika.
Ovo je postala sredina u kojoj ljudi ne znaju zasto ih je Bog stvorio! S tim zivimo i navikli smo. Na zalost! Tako nam je nasa borba izgleda dala!
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#28 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Drugarica »

Alfons Kauders wrote:
Sto ba ne das zube ? :D Malo socijale ugradis i nema problema... Nevjerovatan napredak na podrucju protetike u zadnjih nekoliko godina... Mozda bi izgledali bolje od tih koje sad imas... :D ko na ovom smileyu :D

Eh i ti sad napravi cirkus od mojih zubica! :P
Sram te bilo! Nego pozuri, zakasnit ces u Sarajevo :D
Ne dam zube!!!
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#29

Post by car-x »

Drugarica wrote:Eh uvrijedismo dobrog covjeka djaba!

Nemam ja nista protiv takvih kao ti! Da ih barem ima malo vise...
Sto se tice muzike u gradu, moras priznati da nam je to donijela dijaspora! Mnogi koji su otisli van BiH, uglavnom prije rata su slusali tu muziku i prije jer im nije znacila nista drugo osim nekog dobrog teksta u kojem se sami nalaze. Muziku u pomenuta mjesta su donjeli ljudi koji su se u ratu sakrili u okolne drzave. U Italiji se recimo vise slusa "nasa" muzika.
Ovo je postala sredina u kojoj ljudi ne znaju zasto ih je Bog stvorio! S tim zivimo i navikli smo. Na zalost! Tako nam je nasa borba izgleda dala!

znam najmanje pet ljudi, koji nisu makli nigdje iz tuzle, zive na potezu sjenjak-irac, i kojima je muzicki vrhunac koncert lepe brene na tusnju..

u tuzlu, uostalom, kao i u sve gradove u BiH, sund-turbo-folk muziku je donijela devalvacija kulture..

najprodavanije novine u drzavi su nam kalibra ekspres, skandal, itd.. a to definitivno nije donijela dijaspora..

kad bi kojim slucajem rupa ispod tuzle progutala gradsku biblioteku, osim par entuzijasta, niko to ne bi ni primijetio.. i tu treba traziti razloge zasto su mjesta kao sto su vinarija i mlin i vrtic (jos je vrtic za ove ostale gotivno mjesto) i palma (mislim da se tako zove one birtija u domu) glavna okupljalista mladih u tz.. ja bi bio sretan da dijaspora moze promijeniti neciji muzicki ukus.. barem bi ova moja raja donijela neke nove zvuke u nas ucmali svakodnevni smece-folk soundtrack koji se cuje kad se pustis korzom od mese i ismeta pa do cesme..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:Eh uvrijedismo dobrog covjeka djaba!

Nemam ja nista protiv takvih kao ti! Da ih barem ima malo vise...
Sto se tice muzike u gradu, moras priznati da nam je to donijela dijaspora! Mnogi koji su otisli van BiH, uglavnom prije rata su slusali tu muziku i prije jer im nije znacila nista drugo osim nekog dobrog teksta u kojem se sami nalaze. Muziku u pomenuta mjesta su donjeli ljudi koji su se u ratu sakrili u okolne drzave. U Italiji se recimo vise slusa "nasa" muzika.
Ovo je postala sredina u kojoj ljudi ne znaju zasto ih je Bog stvorio! S tim zivimo i navikli smo. Na zalost! Tako nam je nasa borba izgleda dala!
ma nije ba car dobar cojk... vec shupak dijasporaski... :D :D :D

care, nemoj zahaterit, :) nego pade mi na pamet ono za kafanu sto si govorio... kad mi dodje drug iz beca vazda ga prozivam "eto sad, ako ne zovnes turu raja ce pricat kako si supak dijasporaski, pun para a nece pice da zove, a ako zovnes turu raja ce pricat kako si supak dijasporaski, pun para pa se kurci..." :D

drugarice, ko ode vani ko seljak, vrati se ko gora seljacina, ko ode normalan i dobar, vrati se jos normalniji i bolji, malo zivotnog iskustva, samo sto neki izaberu ono najgore, a neki najbolje... :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#31 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:
Alfons Kauders wrote:
Sto ba ne das zube ? :D Malo socijale ugradis i nema problema... Nevjerovatan napredak na podrucju protetike u zadnjih nekoliko godina... Mozda bi izgledali bolje od tih koje sad imas... :D ko na ovom smileyu :D

Eh i ti sad napravi cirkus od mojih zubica! :P
Sram te bilo! Nego pozuri, zakasnit ces u Sarajevo :D
Ne dam zube!!!
pakujem se i mahmuram, "za pooosata jarane"... :D
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#32

Post by car-x »

Alfons Kauders wrote: de ba care, opusti se, znas da je ovo sve zajebancija... :D te da nije usmjerena protiv "dijaspore" (sto mrzim taj izraz), vec prema seljacima u dijaspori... isto ko sto prozivam nase likove koji vise po gore nabrojanim okupljalistima primitivaca, ja prozivam i one dijasporase koji im se pridruze dok su tu, a i jednih i drugih primitivaca je previse... :D

btw moj prijatelj je dolazio ljetos iz beca u sa avionom... nije platio 300, vec 350 eura... katastrofa... :-?
meni bi draze bilo da je diskusija usmjerena "protiv" seljaka medju svima nama..

ali eto, uvijek je dijaspora nekako pogodna da se je nalijepi, samo se pitam jel se to ceca slusa samo kad mi iz dijaspore dodjem, ili je to cijele godine tako..

da ne govorimo o onih par hiljada "dijasporasa" na tusnju prosle ili koje vec godine, kad je okopnita fahreta jahic spanac bacakala svoje prepravljene kukove u pravcu pohotnih copora muzjaka (a vala i zenki), koji su bas za tu priliku prevalili hiljade kilometara iz toronta, beca, budimpeste, helsinkija i sire da bi vidjeli ovo svjetsko cudo tu pred svojom avlijom..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#33

Post by Alfons Kauders »

car-x wrote:
Alfons Kauders wrote: de ba care, opusti se, znas da je ovo sve zajebancija... :D te da nije usmjerena protiv "dijaspore" (sto mrzim taj izraz), vec prema seljacima u dijaspori... isto ko sto prozivam nase likove koji vise po gore nabrojanim okupljalistima primitivaca, ja prozivam i one dijasporase koji im se pridruze dok su tu, a i jednih i drugih primitivaca je previse... :D

btw moj prijatelj je dolazio ljetos iz beca u sa avionom... nije platio 300, vec 350 eura... katastrofa... :-?
meni bi draze bilo da je diskusija usmjerena "protiv" seljaka medju svima nama..

ali eto, uvijek je dijaspora nekako pogodna da se je nalijepi, samo se pitam jel se to ceca slusa samo kad mi iz dijaspore dodjem, ili je to cijele godine tako..

da ne govorimo o onih par hiljada "dijasporasa" na tusnju prosle ili koje vec godine, kad je okopnita fahreta jahic spanac bacakala svoje prepravljene kukove u pravcu pohotnih copora muzjaka (a vala i zenki), koji su bas za tu priliku prevalili hiljade kilometara iz toronta, beca, budimpeste, helsinkija i sire da bi vidjeli ovo svjetsko cudo tu pred svojom avlijom..
pa jebo ga ti to ti i ja govorim... dijaspori se to "nalijepi" kako kazes jer su slucajno tu, u prolazu, za bajrame, nove godine, ljetne praznike, a tad je najvise ciganluka i dzigare, s njima ili bez njih... da i ne pricam o seljacima koji se spuste u grad "da budu vidjeni" i pustaju muziku o kojoj pricam, njih se proziva imali oni D ili BiH naljepnicu na autu, samo sto ovi sa D naljepnicom vazda imaju :D bolje ozvucenje :D
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#34

Post by Drugarica »

[quote="car-x"]
da ne govorimo o onih par hiljada "dijasporasa" na tusnju prosle ili koje vec godine, kad je okopnita fahreta jahic spanac bacakala svoje prepravljene kukove u pravcu pohotnih copora muzjaka (a vala i zenki), koji su bas za tu priliku prevalili hiljade kilometara iz toronta, beca, budimpeste, helsinkija i sire da bi vidjeli ovo svjetsko cudo tu pred svojom avlijom..[/quote]

pih, pravo da ti kazem, nisam ni znala da je odrzan taj koncert! Nek si mi rekao ti iz Beca, meni koja sam iz Tuzle :-D
Rece ti nama sve sa ovim tvojim rijecima! Niko je odavdje ni ne slusa ko nije rodom ili bar vuce korijene sa sela!
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#35 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Drugarica »

Alfons Kauders wrote:
pakujem se i mahmuram, "za pooosata jarane"... :D
joj pa kako cu ja sada bez tebe :(
De nemoj ici jos malo!!! Ne ostavljaj me...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#36 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:
Alfons Kauders wrote:
pakujem se i mahmuram, "za pooosata jarane"... :D
joj pa kako cu ja sada bez tebe :(
De nemoj ici jos malo!!! Ne ostavljaj me...
jah, a kako cu ja tamo bez ikog, ni ljudi, ni tv-a, ni neta... i to jedno mjesec dana... :-)
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#37

Post by car-x »

Drugarica wrote: pih, pravo da ti kazem, nisam ni znala da je odrzan taj koncert! Nek si mi rekao ti iz Beca, meni koja sam iz Tuzle :-D
Rece ti nama sve sa ovim tvojim rijecima! Niko je odavdje ni ne slusa ko nije rodom ili bar vuce korijene sa sela!
naravno.. ja seljak pa je slusam i interesujem se za nju.. ovdje prestaje moj doprinos ovoj nekonstruktivnoj diskusiji..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#38

Post by Alfons Kauders »

car-x wrote:
Drugarica wrote: pih, pravo da ti kazem, nisam ni znala da je odrzan taj koncert! Nek si mi rekao ti iz Beca, meni koja sam iz Tuzle :-D
Rece ti nama sve sa ovim tvojim rijecima! Niko je odavdje ni ne slusa ko nije rodom ili bar vuce korijene sa sela!
naravno.. ja seljak pa je slusam i interesujem se za nju.. ovdje prestaje moj doprinos ovoj nekonstruktivnoj diskusiji..
de ba care, sta se bezzze naljuti... :roll:

drugarice, "korijeni" nisu bitni, roma, vinarija, vrtic - tu je makar 80-90% ljudi rodjenih u ovom gradu, a to je za mene strasno...
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#39 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Drugarica »

Alfons Kauders wrote: jah, a kako cu ja tamo bez ikog, ni ljudi, ni tv-a, ni neta... i to jedno mjesec dana... :-)
joj jest mi zao!!! pa gdje ti to ides???
hajd cekat cu te :-D PUSA i Sretan put ti zelim!!!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#40 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:
Alfons Kauders wrote: jah, a kako cu ja tamo bez ikog, ni ljudi, ni tv-a, ni neta... i to jedno mjesec dana... :-)
joj jest mi zao!!! pa gdje ti to ides???
hajd cekat cu te :-D PUSA i Sretan put ti zelim!!!
idem u sa, hamalit... :D a necu da kupujem tv i nosim racunar... jer su (ko sto vidis) pogodni za dangubljenje
:D
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#41

Post by Drugarica »

Alfons Kauders wrote: drugarice, "korijeni" nisu bitni, roma, vinarija, vrtic - tu je makar 80-90% ljudi rodjenih u ovom gradu, a to je za mene strasno...
zato i kazem tako nam je izgleda nasa borba dala! Sta ces, nema svijet gdje drugo izlazit. Sto se tice vinarije, ja tamo ne idem jer su tu uglavnom djeca. U Dom, takodje zbog narkomana... u Romu da, ako nista zbog lijepo uredjenog objekta. Oscar moze proci komotno a i jos par dobrih kafica
nego sta bi sa nasim aerodromom??? :lol:
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#42 Re: Zasto ne radi tuzlanski aerodrom???

Post by Drugarica »

Alfons Kauders wrote:
idem u sa, hamalit... :D a necu da kupujem tv i nosim racunar... jer su (ko sto vidis) pogodni za dangubljenje
:D
I ja tamo pocinjem raditi 27. pa se mozda i vidimo...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#43

Post by Alfons Kauders »

Drugarica wrote:
Alfons Kauders wrote: drugarice, "korijeni" nisu bitni, roma, vinarija, vrtic - tu je makar 80-90% ljudi rodjenih u ovom gradu, a to je za mene strasno...
zato i kazem tako nam je izgleda nasa borba dala! Sta ces, nema svijet gdje drugo izlazit. Sto se tice vinarije, ja tamo ne idem jer su tu uglavnom djeca. U Dom, takodje zbog narkomana... u Romu da, ako nista zbog lijepo uredjenog objekta. Oscar moze proci komotno a i jos par dobrih kafica
nego sta bi sa nasim aerodromom??? :lol:
u vinariju muzjaci bas i idu jer su tamo djeca... :D

dom je propo

aerodrom :D takodje :D
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#44

Post by Drugarica »

Alfons Kauders wrote: dom je propo
aerodrom :D takodje :D
Hajmo uciniti nesto za nas aerodrom! Ja imam jedan prijedlog ali mi treba jedna informacija... Da li zna neko koje Air kompanije koriste nas aerodrom?
costacurta
Posts: 3533
Joined: 05/05/2005 08:25

#45 fp

Post by costacurta »

Alfonse sretno ti gore! A što se tiče ovoga o čemu raspravljate ... e jeste našli gdje ćete, svađaju se tuzlaci na Sarajforumu :x !! Aerodrom ne radi zbog sarajevskog, niti će ikad išta proraditi što se poklapa sa planovima Sarajeva! A što se seljadije tiče... nema se tu puno šta reći! Sve je ovo truba!!
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#46

Post by _galaksija »

A sto ne radi aerodrom?Zar se ljetos nije letilo za Tunis?
Drugarica
Posts: 31
Joined: 08/11/2005 16:55

#47

Post by Drugarica »

_galaksija wrote:A sto ne radi aerodrom?Zar se ljetos nije letilo za Tunis?
iz koje si ti galaksije :roll:
Post Reply