Zasto (ne)mrziti Harisa?!!!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Abu FEED el-Castro

Zasto (ne)mrziti Harisa?!!!

Post by Abu FEED el-Castro » 05/10/2006 21:15

Na početku da se prvo ogradim od ikakvog pokusaja provokacije ili zachatavanja. Iskreno bih volio čuti misljenja, uz malo sreće finu raspravu..

Pa ovako: "uvriježeno" je mišljenje kod nas kako je Haris S. jedan od najvećih promašaja BH patriotizma, ili čak i šire, BH politike. To visokopozicionirano mjesto među "intelektualnim" kodom je, mogli bi kazati, naslijedio od Alije I. i čvrsto ga drzi, čak evo i nakon samih izbora! Nije čovjek jos ni na tron zasjeo... :? :shock: :-) :roll:

Jedan mi novinarčić iz Dana bas zgodno reče: "Haris je PO SVIM PARAMETRIMA najgori mogući izbor i najgori političar kod nas..." !!!

Malo me puno ljuti ovo PO SVIM PARAMETRIMA, naročito to sto su ti parametri uglavnom (ako ne i svi): jednostrana prozivanja sa minbere 60 minuta, medijske prozivke o pljački tuzlanske banke (naravno neargumentovano, bar dosad), zenička željezara, itd.
A u isto vrijeme ni pod razno se za PARAMETAR ne uzima (demokratska) volja naroda! To već i, ipak mislim s pravom, ljuti, naročito sto će oni koji tako razmisljaju pravdati to time kako je narod - stoka; sta oni znaju, to je on njih demagoski odradio, itd. Nije to bas (demokratski) lijepo.

Hajd da se jos usput dotaknem i jos jedne tačke koja mi mozda jos glupavije zvuči, a to je ono sto stalno govore (ne samo o njemu) kako se nahapo, klepio ovdje, mazno ondje. Ne zaklinjem se u ničije, niposto ni njegovo postenje, no strasno mi je to (iako vam zvučalo naivno i praznoglavo) da neko vjeruje u takve priče. Ako nista pa pobogu, taj čovjek sad ako se ne varam ima 60 godina. (Senad je 5-6 brojeva konstantno valjao teoriju i silovao čitatelje pričom kako je Haris mazno 2.3 miliona zato sto je Jati nastelio T. banku) A ako je imalo normalan (Haris) kako se predstavlja, neće zasigurno zivjeti jos 60. Jos četiri zasigurno nemoze ih trositi, a onih 6 sto mu preostaje ze naku normalu od 70-tak godina nije dovoljno ni za sta (dok se preseli na Havaje, dok kucu napravi, pa zenu obezbjedi nema ga na mapi :D)

S druge strane moram priznati da mi je drago, iako je nevjerovatno izgledalo, da će mediji na kraju katastrofično izgubiti bitku, zapravo biti porazeni do koljena. Naročito sto sam i ja bio jedan od silovanih tim konspirativnim teroijama. Jamio - jamio :D
Dakle, svi ti "moderni" i "urbani" mediji, lice modernog i intelektualnog bica u bih, svi su bili ujedinjeni u zajedničkom projektu blacenja eto tog Harisa, i bilo je za očekivati da Haris nece ni prismrdjeti na izborima. No eto - narod je pobijedio! :D Mediji ispusili! Likujem, da!

I za kraj jos jednom, Haris mi nije bitan, nisam glasao za njegovu stranku jer mi se gadi, kao i svi ljudi oko Harisa. Eh, sad cete to uzeti protiv mene i ove gore priče, no svjestan sam toga, zapravo to je meni jedina njegova crna tačka: ako je on OK kako vrijedi, sta ce mu onda oni onoliki mamlazi oko njega :? :-x
Jesam samo za njega glasao za predsjednika, no to samo zato jer je obecavao, a u tom mu vjerujem, da ce ostvarivati poslove sa arapskim svijetom, a posto posla jos nikako nemam
:x :x :x hvatam se i za najmanju slamku nade da ćeme mozda to izvaditi nekako jer mi se vrti oko profesije... :)

Eh pa eto, mislim da je fina tema za pljuvanje Harisa :-D Salim se naravno, zapravo bih volio konkretne negativne stvari oko njega, naravno argumentovano, mojne one Bakirove. Mozda je kasno vizavi izboga, no nije jos kasno za spasenje jedne izgubljene ovcice :-D :-D :D
Last edited by Abu FEED el-Castro on 05/10/2006 22:48, edited 1 time in total.

GandalfSivi
Been thanked: 11 times

Re: Zasto mrziti Harisa?!

Post by GandalfSivi » 05/10/2006 21:22

cojek wrote:Eh pa eto, mislim da je fina tema za pljuvanje Harisa :-D Salim se naravno, zapravo bih volio konkretne negativne stvari oko njega, naravno argumentovano, mojne one Bakirove. Mozda je kasno vizavi izboga, no nije jos kasno za spasenje jedne izgubljene ovcice :-D :-D :D

Problem jeste sto Bakir ne objavljuje nista dok nema dokumente koji to dokazuju, tako da je sve "ono Bakirovo" argumentovano.

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 05/10/2006 21:24

Gledam ga skoro svaku, no ona mi je zadnja dovoljna kolko da se ne slozim s tobom. No eto, ako mu ti vjerujes nije problem, al daj argumente, nemoj da se igramo poltrona. :)

adisio

Post by adisio » 05/10/2006 21:26

Interesantno da Harisa pljuju isti oni kojim samo SDA valja.
Ja nit sam glasao za Harisa nit za SDA, ali mislim da je Haris itekako dobar izbor. Ako nista, puno bolji izbor od recimo Tihica.

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 05/10/2006 21:30

Uh zaboravih reći da za Komsica nisam glasao samo jer "ste" me ovdje na saxu ubijedili da ce to biti bačen glas jer to nikako nece moci proći kod hrvata itd itd.. Tihi naravno ne dolazi u obzir, bivsi vozac autobusa mi je jos neozbiljan,,,pa sam linijom manjeg otpora otišao ka - haretu :D :D

dripac

Post by dripac » 05/10/2006 21:31

Aha

haris ubleha

Re: Zasto mrziti Harisa?!

Post by haris ubleha » 05/10/2006 21:33

cojek wrote:Jesam samo za njega glasao za predsjednika, no to samo zato jer je obecavao, a u tom mu vjerujem, da ce ostvarivati poslove sa arapskim svijetom, a posto posla jos nikako nemam
:x :x :x hvatam se i za najmanju slamku nade da ćeme mozda to izvaditi nekako jer mi se vrti oko profesije... :)

:lol: :lol: Jedina pozitivna stvar u katastrofi koju cemo uskoro prozivjeti je da nam niko, apsolutno niko sa strane, ni stranci, ni RS, ni Srbija, ni Hrvatska, ni Svarc-Siling, nece biti kriv... Sami pali... sami se ubili... Ko Lepom Haretu vjeruje... mora snositi posljedice svoje naivnosti... 4 godine... 8-)
Nemas posla? Ako si se dosada hvatao za najmanju slamku da ces se zaposliti... sada ces bar biti miran... jer... posao sigurno neces naci... ne samo to... posao ce izgubiti puno onih koji sada rade... RS ce u naredne 4 godine definitivno postati "bolji dio BiH"...
ali neka... navikao je Bosnjo i na gore... barem ces imati dovoljno vremena se kajes zbog svog pogresnog izbora... 8) Pa kad ti 2010. Lepi Hare kaze "nismo obecavali... rekli smo radicemo... i evo radimo..." ti ga opet zaokruzi... i nadaj se... arapskim investicijama... 8)

mala-i

Post by mala-i » 05/10/2006 21:34

cojek wrote:Uh zaboravih reći da za Komsica nisam glasao samo jer "ste" me ovdje na saxu ubijedili da ce to biti bačen glas jer to nikako nece moci proći kod hrvata itd itd.. Tihi naravno ne dolazi u obzir, bivsi vozac autobusa mi je jos neozbiljan,,,pa sam linijom manjeg otpora otišao ka - haretu :D :D

onda te pravo lako ubijediti...da su te na sax-u ubijeđivali da glasaš za čengu valjda bi i to uradio? :D

zavrzlama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post by zavrzlama » 05/10/2006 21:43

Da se i ja igram malo teorija zavjere :D

Po meni Haris Silajdzic je covjek koji trenutno najvise odgovara Americi.

On je jedini preostali iz plejade zvana "Dejtonska druzina"a svi znamo da je Amerika imala dosta dobrih i bitnih stvari za opstanak BIH ali i nekih lose uradenih i nametnutih stvari...tako da je po meni Silajdzic cuvar Americkog prljavog vesa ,i kad se doda da on malo voli vlast i karizmu,i da Amerika hoce da ispravi neke nepravde prema BIH,Silajdzic je perfekt osoba za to.

Druga bitna stvar sto je Amerika naklonjena Harisu je cinjenica da Amerika kad ne uspije da ostvari neki cilj politikom ona to radi silom,a znaju da Haris moze bolje homogenizirati narod u slucaju da je Americi potrebna ta homogenizacija u odbrani Americkih interesa..sto ce reci da narod ce prije poslusat Harisa nego bilo kojeg drugog politicara ako se dode u situaciju da se moraju donijeti sudbonosne odluke za BIH.

Amerika najvjerovatnije zeli da napravi neki rez u BIH ,ili u korist jacanja drzave ili da radi na dezintegraciji iste,zato im je potreban neko ko ce moci kontrolisati najbrojniji narod a to je po njima Silajdzic..jer se nista u svijetu a posebno u Americkoj politici ne radi bez nekog razloga i cilja.Zato je Silajdzic proguran za clana predsjednistva i oca u bosnjaka iz razloga da drzi sve pod kontrolom ,onako kako Americi odgovara.

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 05/10/2006 21:45

Ma neeeeee, nije bas do te mjere. Zapravo ja u izbore plaho i ne vjerujem, niti vjerujem čak, da ce se i u najidealnijem slučaju nesto drastično promijenit. To je vise (izlazak na izbore), barem kod mene, bio potez opravdavanja nekakve gradjanske duznosti. Nit Tihi, nit Hare, nit ovaj nit onaj nece nista promijenit sto ce direktno uticati na moj zivot.

I ovako mi je mnogo bolje, jer kad se nadas onda si uvijek u riziku da te opuca razočarenje. Ovako sam barem od toga zasticen... :sad: Patetično i tupavo, ali je nazalost nasa stvarnost. Daj Boze da se varam :-?

Vodenjak

Post by Vodenjak » 05/10/2006 21:49

@cojek, u cijelom uvodnom tekstu se, cini mi se, nisi ni dotakao sustine problema sa Silajdzicem.

Taj covjek je uspio da ispliva sa dna mulja u koji se sam bacio nakon proslih izbora iskljucivo zbog toga sto je uspio da skupi oko sebe dovoljan broj poslanika koji su glasali protiv ustavnih promjena.
Sto se istih tice, moram priznati da sam jedan od onih koji su bili podobro izgubljeni po pitanju istih i ni do dan danas nisam nacisto da li ih je trebalo prihvatiti ili ne. Ne toliko zbog njihove sadrzine koliko zbog nacina na koji je do njih doslo.

Ono sto mi je najvise smetalo u svemu tome je bila prazna, ponavljam PRAZNA prica covjeka koji je jos od 1990. godine bio najdirektniji saucesnik u rusenju cjelovite BiH i koji je i svojim potpisom dao Karadzicu i njegovim sljedbenicima pravni osnov za sve ovo sto nam danas rade. Onaj ko se sjeca svega sto se desavalo u ratu, sjetice se i Harisa diplomate koji je vrlo cesto djelovao vise nego pateticno optuzujuci sve i svo kako su protiv nas...
Njegova pojava i ponasanje uz poznati Dobricinin merhamet u mnogome su doprinijeli da ljudi i dan danas prihvataju ono sto su oni prihvatili u Dejtonu kao Bogom dano.

Da ne duzim vise. Doci danas nakon svih ovih godina iza nas u kojima je njega bilo u politici koliko i duha Kaspera (a u kojoj je ujedno vukao konce ne prljajuci sopstvene ruke) i reci kako ce on ukinuti Republiku Srpsku i udarati po svima ostalima kao da su bas oni ti koji su je i napravili, u najmanju ruku je bezobrazno a od strane naroda koji ga je birao glupo i djeciji naivno.
On to sto je trabunjao je u stanju da napravi isto onoliko koliko je pravi Djeda Mraz u stanju da djeci donese novogodisnjih poklona silazeci sa svojih kochija kroz dimnjak u njihovu sobu...

A tako je puno djece koja vjeruju u pricu o Djeda Mrazu...
I nista manje njihovih roditelja koji vjeruju obecanjima Harisa Silajdzica...

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 05/10/2006 21:49

[email protected] simpatično zvuči, no fali ti karika u kojoj su ameri postavili hareta. Čime su ga to oni gurali, prije bi se zapravo moglo reći da je izgubio dosta podrske koja je u nekom momentu bila izrazena...

A Harise ubleho jedna :D ne branim ga ja koji ce mi "piiiiip". No od tebe sam se kao predstavnika pljuvača harisovih, nadao malo konktretnijim i konstruktivnijim komentarima :-) :P
Pa izvoli

haris ubleha

Post by haris ubleha » 05/10/2006 21:50

cojek wrote:Ma neeeeee, nije bas do te mjere. Zapravo ja u izbore plaho i ne vjerujem, niti vjerujem čak, da ce se i u najidealnijem slučaju nesto drastično promijenit. To je vise (izlazak na izbore), barem kod mene, bio potez opravdavanja nekakve gradjanske duznosti. Nit Tihi, nit Hare, nit ovaj nit onaj nece nista promijenit sto ce direktno uticati na moj zivot.
I ovako mi je mnogo bolje, jer kad se nadas onda si uvijek u riziku da te opuca razočarenje. Ovako sam barem od toga zasticen... :sad: Patetično i tupavo, ali je nazalost nasa stvarnost. Daj Boze da se varam :-?

Ali, moras priznati da je lijepo zvucalo ono... ono... "ukidanje RS"... covjek bi zaokruzio onoga ko to kaze... pa nek sve ostalo ode u neku stvar... 8)

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 05/10/2006 21:53

Vodenjak wrote:@cojek, u cijelom uvodnom tekstu se, cini mi se, nisi ni dotakao sustine problema sa Silajdzicem.

Taj covjek je uspio da ispliva sa dna mulja u koji se sam bacio nakon proslih izbora iskljucivo zbog toga sto je uspio da skupi oko sebe dovoljan broj poslanika koji su glasali protiv ustavnih promjena.
Sto se istih tice, moram priznati da sam jedan od onih koji su bili podobro izgubljeni po pitanju istih i ni do dan danas nisam nacisto da li ih je trebalo prihvatiti ili ne. Ne toliko zbog njihove sadrzine koliko zbog nacina na koji je do njih doslo.

Ono sto mi je najvise smetalo u svemu tome je bila prazna, ponavljam PRAZNA prica covjeka koji je jos od 1990. godine bio najdirektniji saucesnik u rusenju cjelovite BiH i koji je i svojim potpisom dao Karadzicu i njegovim sljedbenicima pravni osnov za sve ovo sto nam danas rade. Onaj ko se sjeca svega sto se desavalo u ratu, sjetice se i Harisa diplomate koji je vrlo cesto djelovao vise nego pateticno optuzujuci sve i svo kako su protiv nas...
Njegova pojava i ponasanje uz poznati Dobricinin merhamet u mnogome su doprinijeli da ljudi i dan danas prihvataju ono sto su oni prihvatili u Dejtonu kao Bogom dano.

Da ne duzim vise. Doci danas nakon svih ovih godina iza nas u kojima je njega bilo u politici koliko i duha Kaspera (a u kojoj je ujedno vukao konce ne prljajuci sopstvene ruke) i reci kako ce on ukinuti Republiku Srpsku i udarati po svima ostalima kao da su bas oni ti koji su je i napravili, u najmanju ruku je bezobrazno a od strane naroda koji ga je birao glupo i djeciji naivno.
On to sto je trabunjao je u stanju da napravi isto onoliko koliko je pravi Djeda Mraz u stanju da djeci donese novogodisnjih poklona silazeci sa svojih kochija kroz dimnjak u njihovu sobu...

A tako je puno djece koja vjeruju u pricu o Djeda Mrazu...
I nista manje njihovih roditelja koji vjeruju obecanjima Harisa Silajdzica...

Fino, nazalost .. :thumbup:

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 05/10/2006 21:57

haris ubleha wrote:
cojek wrote:Ma neeeeee, nije bas do te mjere. Zapravo ja u izbore plaho i ne vjerujem, niti vjerujem čak, da ce se i u najidealnijem slučaju nesto drastično promijenit. To je vise (izlazak na izbore), barem kod mene, bio potez opravdavanja nekakve gradjanske duznosti. Nit Tihi, nit Hare, nit ovaj nit onaj nece nista promijenit sto ce direktno uticati na moj zivot.

Ali, moras priznati da je lijepo zvucalo ono... ono... "ukidanje RS"... covjek bi zaokruzio onoga ko to kaze... pa nek sve ostalo ode u neku stvar... 8)

Iskreno, meni nije. Mozda u nekom momentu i ja na to pomislim; pa vidi četnika, pa zasto smo ginuli, pa na krvi je izgradise, pa nepravda, pa etničko čišćenje... No znas sta, ma boli me vise neka stvar za to. Ma sto se mene tiče nek je nose, eto im je. Ionako ce to za desetak godina eUropa sve poharat i poravnit, vako ili onako. Al za tih deset godina glabanja, samo ce nam kasnije biti vise krivo. Nego riješenje je: 100% ekonomija :D :D

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 05/10/2006 21:58

Ja mu nikad necu zaboraviti kako nam onomad 1993 svrati, onako preplanuo sazva pressicu na kojoj odra novinare Oslobodjenja kojih je vec nekoliko poginulo ulazeci u zgradu u Nedzaricima, UNPROFOR-ovim avionom pokupi starog i ode bez pozdrava.

adisio

Post by adisio » 05/10/2006 22:00

A zasto osoba nebi trebala da glasa za Harisa?

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 05/10/2006 22:01

Na koju osobu mislis, A, B ili C?

mala-i

Post by mala-i » 05/10/2006 22:03

SherlockHolmes wrote:Na koju osobu mislis, A, B ili C?

sinoc je pocela kviskoteka :D

haris ubleha

Post by haris ubleha » 05/10/2006 22:04

adisio wrote:A zasto osoba nebi trebala da glasa za Harisa?

Very good question... 8)

dizZaster

Post by dizZaster » 05/10/2006 22:07

zavrzlama wrote:Da se i ja igram malo teorija zavjere :D

Po meni Haris Silajdzic je covjek koji trenutno najvise odgovara Americi.

On je jedini preostali iz plejade zvana "Dejtonska druzina"a svi znamo da je Amerika imala dosta dobrih i bitnih stvari za opstanak BIH ali i nekih lose uradenih i nametnutih stvari...tako da je po meni Silajdzic cuvar Americkog prljavog vesa ,i kad se doda da on malo voli vlast i karizmu,i da Amerika hoce da ispravi neke nepravde prema BIH,Silajdzic je perfekt osoba za to.

Druga bitna stvar sto je Amerika naklonjena Harisu je cinjenica da Amerika kad ne uspije da ostvari neki cilj politikom ona to radi silom,a znaju da Haris moze bolje homogenizirati narod u slucaju da je Americi potrebna ta homogenizacija u odbrani Americkih interesa..sto ce reci da narod ce prije poslusat Harisa nego bilo kojeg drugog politicara ako se dode u situaciju da se moraju donijeti sudbonosne odluke za BIH.

Amerika najvjerovatnije zeli da napravi neki rez u BIH ,ili u korist jacanja drzave ili da radi na dezintegraciji iste,zato im je potreban neko ko ce moci kontrolisati najbrojniji narod a to je po njima Silajdzic..jer se nista u svijetu a posebno u Americkoj politici ne radi bez nekog razloga i cilja.Zato je Silajdzic proguran za clana predsjednistva i oca u bosnjaka iz razloga da drzi sve pod kontrolom ,onako kako Americi odgovara.

:thumbup:

digger

Post by digger » 05/10/2006 22:33

zavrzlama wrote:...Zato je Silajdzic proguran za clana predsjednistva i oca u bosnjaka ...

Novi otac... ili ocuh? :roll:

taxi_driver

Post by taxi_driver » 05/10/2006 22:37

ja ne mrzim silajdzica,ali podrzavam zlaju.e druga je stvar sto vecina koji podrzavaju silajdzica mrze zlaju.samo ne kontam zbog cega?

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 05/10/2006 22:39

Evo jos, mislim da nije daleko od zadate teme, i ima neke veze. Evo uporedo sa forumovanjem upaljen mi tv i pasivno pratim BHT1 dnevnik ovaj u 22. Doso lik ispred Grozda. Prica prica, komentarise izbore, programe stranaka itd. U jednom momentu ga pita voditeljica za programe stranaka i on veli da je program SDP-a najuskladjeniji; a odmah nastavlja da onaj koga zanimaju penzije treba da glasa za stranku koja to nudi, kome treba posao isto tako... Sljedece pitanje "Je li Stranka ZaBiH potpisala vasu peticiju?"....veli NEZNAM!! Kaze nemogu se sjetit sad... Zamislite TO!!! :shock: :x :x :x

I ja sam to potpiso i fino mi stvar izgleda no odmah mi (zaista nenamjerno) zazvonise riječi Silajdzica kako su neke stvari naručene... Ne znam, ali ne bih nikako volio da mi se ovi grozdovi oboje, nimalo ne bi valjalo. A nedo Bog da se i oni emancipuju uz Bakira i SB, pa i Dane... :-?

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 05/10/2006 22:40

taxi_driver wrote:ja ne mrzim silajdzica,ali podrzavam zlaju.e druga je stvar sto vecina koji podrzavaju silajdzica mrze zlaju.samo ne kontam zbog cega?

Ove raspravljamo o obrnutoj situaciju koja je dosta masovnija :-?

:D

Post Reply