Zasto je Dudakovic zaustavljen pred Banja Lukom

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
racunarskibandit

Zasto je Dudakovic zaustavljen pred Banja Lukom

Post by racunarskibandit » 21/06/2006 01:40

Republika BiH je bila priznata drzava, vec proglasena zrtvom agresije od
strane svijeta (tj. Savjeta sigurbosti UN) i Armija BiH je imala pravo
pozvati za saveznika koga god hoce i uspostaviti ustavni poredak na cijeloj
teritoriji BiH, tj imala je pravo osloboditi svaku stopu Republike BiH.

Kako se onda dogodilo da je svijet zaustavio Armiju Republike BiH u ofanzivi
na Banja Luku, Prijedor itd, kada su cetnici vec bili dozivjeli rasulo.

Sjetimo se tada je Koljevic na CNN-u pomagao: "Ako se nesto hitno ne poduzme
Srpska komponenta u BiH ce dozivjeti slom za 36 sati."

Tada, kao odgovor na Koljevicev vapaj, je Alija hitno poslao Sacirbegovica u
Genevu, gdje je ovaj potpisao da Srbima pripada 49% BiH. Time je dato
priznanje RS, dat joj je prvi papir koji je kasnije potvrdjen u Daytonu.
Srecom jos nikad nije dobila zadnji papir, a to je nikada Aneks 4, tj.
Daytonski Ustav nije prosao predvidjenu proceduru usvajanja u Skusptini
Republike BiH.

Helem, taj Izetbegovic-Sacirbegovicev papir je bio pravni osnov da svijet
kaze Dudakovicu da stane, cim je oslobodio oko 51% BiH. To je Izetbegovic
vjesto predstavio kao volju svijeta, a sakrio da se svijet nije mogao
umijesati u unutrasnje stvari BiH, da mi nismo dali taj pravni osnov
mijesanje, to naglo priznanje da Srbima pripada 49% BiH.

Ko god ne razumije ovo neka se samo sjeti kako Clinton ne mogade natjerati
Arafata da potpise da je Jerusalim izrelski, a tako lako "natjera" Aliju da
potpise da je pola BiH srpsko, mada je Izrael Americi mnogo vazniji od
nekakve RS.

A_I_

Post by A_I_ » 21/06/2006 01:46

moze li mi neko od starih redovnih posjetilaca sa-x-a 'klarifikovati' :P da li se ovakve aj da ih nazovem 'ratne teme' pokrecu 'randomly' :P ili je zaista po srijedi sindrom predizbornog "budjenja" :-) :-) :-) :-) :-)

boric

Post by boric » 21/06/2006 02:25

Alija Izetbegovic je izdajnik!!!

stickitout

Post by stickitout » 21/06/2006 02:28

A_I_ wrote:moze li mi neko od starih redovnih posjetilaca sa-x-a 'klarifikovati' :P da li se ovakve aj da ih nazovem 'ratne teme' pokrecu 'randomly' :P ili je zaista po srijedi sindrom predizbornog "budjenja" :-) :-) :-) :-) :-)

ma akcija ba po komandi, vidis da se kote u talasima pa palamude do besvjesti :D :D

A_I_

Post by A_I_ » 21/06/2006 02:32

stickitout wrote:
A_I_ wrote:moze li mi neko od starih redovnih posjetilaca sa-x-a 'klarifikovati' :P da li se ovakve aj da ih nazovem 'ratne teme' pokrecu 'randomly' :P ili je zaista po srijedi sindrom predizbornog "budjenja" :-) :-) :-) :-) :-)

ma akcija ba po komandi, vidis da se kote u talasima pa palamude do besvjesti :D :D

prvi znak kod ocitih talasanja su mi datumi registracija (vecina je negdje od maja '06.)...

stickitout

Post by stickitout » 21/06/2006 02:39

A_I_ wrote:
stickitout wrote:

prvi znak kod ocitih talasanja su mi datumi registracija (vecina je negdje od maja '06.)...

Ma naravno.......providno ko staklo :D

Mislim da je ovaj forum pravi trn u oku za ove ublehase. Ovde se jedino muda pod bubrege ne kupuju a cesto se pokusavaju prodati :D

boric

Post by boric » 21/06/2006 03:20

stickitout wrote:
A_I_ wrote:
stickitout wrote:

Mislim da je ovaj forum pravi trn u oku za ove ublehase. Ovde se jedino muda pod bubrege ne kupuju a cesto se pokusavaju prodati :D

treba se podici dva prsta,pa fino pitati stare forumase:jel'te drugovi mogu li i ja dobiti prvo na rijec!

stickitout

Post by stickitout » 21/06/2006 03:34

boric wrote:
stickitout wrote:
A_I_ wrote:
stickitout wrote:

treba se podici dva prsta,pa fino pitati stare forumase:jel'te drugovi mogu li i ja dobiti prvo na rijec!

Nije bas tako........mozes ti izjasniti svoje stavove niko ti to ne brani.
Pregledaj samo malo teme prije nego sto ostavis odgovor na prvoj koja ti padne pod oko......mozda nesto naucis na laksi nacin. Uglavnom se svaka tema pretresla po nekoliko puta, pogotovo one koje imaju provokativan sadrzaj i niske pobude.

boric

Post by boric » 21/06/2006 03:40

provokativan sadrzaj i niske pobude.

neko to ne dozivljava bas tako,jer nista nje savrseno da se o tom ne moze diskutovati,

za nekog to mogu biti niske pobude za nekog ne moraju!!!

stickitout

Post by stickitout » 21/06/2006 03:54

boric wrote:
provokativan sadrzaj i niske pobude.

neko to ne dozivljava bas tako,jer nista nje savrseno da se o tom ne moze diskutovati,

za nekog to mogu biti niske pobude za nekog ne moraju!!!

:zzzz: :zzzz: :zzzz: "okrmi" li se sta??

marka_piva

Post by marka_piva » 21/06/2006 04:11

E nabijem vas sviju "stare forumase" na muski spolni kur..!!!

Kako to kad god se spomene ovakva tema, vi se ogradite, i obojite temu kao partijsko skupljanje glasova...

Kad krene besjeda o RS-u, omahne se ni manje ni vise nego najmanje desetak stranica filozofiranja i demagogije, a ovakve teme se odmah okarakterisu ko ubleha???

Pa dragi moji forumasi, ne mogu da vjerujem da svoju "toleranciju" pokazujete tako sto misljenje zalutalog "diskutanta" iz tzv. RS-a, dokazanog nacionalistu, i postovaoca cetnickog pokreta, pocastite sa postovanjem, a covjeka koji pita jednostavno pitanje odmah stranacki obojite, umocite u katran, i uvaljate u perje...

Pa nabijem vam sve posjedovaoce XY hromosoma u familiji na ono XX u mene...

Nemojte previse zamjeriti, veceras sam vani imao sesiju pjevanja sevdalinki, i starogradskih bosanskih pjesama, najvjerovatnije podmetnutu od strane ovakvih ili onakvih lobista za glasove...

marka_piva = BAN!!!

rasta

Post by rasta » 21/06/2006 06:07

dobro jutro ... :D

neupucena

Post by neupucena » 21/06/2006 07:25

stvarno... dobro jutro

kojsino

Post by kojsino » 21/06/2006 07:28

Nesto poranili ove godine ovi KLONIRANI...

kub lajkan

Post by kub lajkan » 21/06/2006 08:19

marka_piva wrote:E nabijem vas sviju "stare forumase" na muski spolni kur..!!!

Zar ima i zenski spolni kur..??? :roll:

Santos

Post by Santos » 21/06/2006 08:38

Po tisucu puta nemojte dirat stovane sminkercice .

racunarskibandit

Post by racunarskibandit » 21/06/2006 11:24

stickitout wrote:
A_I_ wrote:
stickitout wrote:

Nevidim kakve veze ova tema ima sa izborima. Alija nije kandidat ovaj put :-D

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by karanana » 21/06/2006 11:31

konto sam da samo posmatram ovaj topic i da se ne javljam....

...ustvari ni necu nista komentarisati.

stickitout

Post by stickitout » 21/06/2006 20:02

racunarskibandit wrote:
Nevidim kakve veze ova tema ima sa izborima. Alija nije kandidat ovaj put :-D

Ne vidim kakve veze ova tema ima i sa cim. Fala bogu pa nije kandidat......i nikad vise nece biti :-D

Batonus

Post by Batonus » 21/06/2006 22:20

Armija Republike Bosne i Hercegovine je bila pritisnuta i Alija Izetbegovic je bio pritisnut...

Alija Izetbegovic, predsjednik zemlje,koja nije imala kontrolu nad vise od pola teritorije, sa svakim odbijanjem mirnog rjesenja, u očima svjetske javnosti bi se pretvarala u islamističko-terorističku državu,zemlju radikalnih muslimana i fundamentalista.

I Tuđmana su pritisli. Zapravo, prijetnjom Tuđmana Izetbegoviću da će prekinuti podršku ARBiH je dovela do prekida oslobodilackih pohoda.

U situaciji u kojoj se RBiH nalazila svako protivljenje onome sto Međunarodna zajednica "predlozi" znacilo je prestanak podrske i onih zemalja koje su u tom trenutku bile za ocuvanje Bosne.

Rat u BiH je mogao trajati samo do momenta kada je to Međunarodnoj zajednici odgovaralo,kada se činilo da će Bošnjaci nestati, to je njima odgovaralo, pošto nijedna zemlja Evrope u tom momentu nije u Bošnjacima vidjela nevini narod koji se bori za svoj opstanak, već samo muslimane spremne da postanu jednog dana nosioci dzihada protiv krscana...

branimir_s

Post by branimir_s » 22/06/2006 00:07

Ja sam bio gore na ratistu i nema pojma da smo bili i blizu Banjaluke. HVO je dosao negdje do Bočca, a mi smo udarali sjeverozapadno od Sane prema Prijedoru. Bio sam u nekom selu Božići, tako nekako. Da je kojim slucajem HV probio linije kod Dubice onda smo mogli nesto uraditi. Tacno je da je u BL bilo spremno sve za evakuaciju civila, ali ne i vojske. A sta bi dalje bilo, e to niko ne zna. Mi smo u Sarajevu bili opkoljeni 4 godine i ovi gore nema pojma da su mogli uci u grad bez najmanje 50000 mrtvih svojih vojnika.
A to da je Alija zaustavio napade, to nema svrhe sada potencirati jer covjek je odavno mrtav. Pustimo mrtve na miru i okrenimo se nama.

domi

Post by domi » 22/06/2006 01:47

branimir_s wrote:A to da je Alija zaustavio napade, to nema svrhe sada potencirati jer covjek je odavno mrtav. Pustimo mrtve na miru i okrenimo se nama.

Ako cemo se voditi po ovoj tvojoj logici, onda trebamo prestati prozivati i Milosevica i Tudjmana, jer i njih dvojica su mrtvi.

racunarskibandit

Post by racunarskibandit » 22/06/2006 01:59

Batonus wrote:Armija Republike Bosne i Hercegovine je bila pritisnuta i Alija Izetbegovic je bio pritisnut...

Alija Izetbegovic, predsjednik zemlje,koja nije imala kontrolu nad vise od pola teritorije, sa svakim odbijanjem mirnog rjesenja, u očima svjetske javnosti bi se pretvarala u islamističko-terorističku državu,zemlju radikalnih muslimana i fundamentalista.

I Tuđmana su pritisli. Zapravo, prijetnjom Tuđmana Izetbegoviću da će prekinuti podršku ARBiH je dovela do prekida oslobodilackih pohoda.

U situaciji u kojoj se RBiH nalazila svako protivljenje onome sto Međunarodna zajednica "predlozi" znacilo je prestanak podrske i onih zemalja koje su u tom trenutku bile za ocuvanje Bosne.

Rat u BiH je mogao trajati samo do momenta kada je to Međunarodnoj zajednici odgovaralo,kada se činilo da će Bošnjaci nestati, to je njima odgovaralo, pošto nijedna zemlja Evrope u tom momentu nije u Bošnjacima vidjela nevini narod koji se bori za svoj opstanak, već samo muslimane spremne da postanu jednog dana nosioci dzihada protiv krscana...

Takodje
[quote="branimir_s]
Ja sam bio gore na ratistu i nema pojma da smo bili i blizu Banjaluke. HVO je dosao negdje do Bočca, a mi smo udarali sjeverozapadno od Sane prema Prijedoru. Bio sam u nekom selu Božići, tako nekako. Da je kojim slucajem HV probio linije kod Dubice onda smo mogli nesto uraditi. Tacno je da je u BL bilo spremno sve za evakuaciju civila, ali ne i vojske. A sta bi dalje bilo, e to niko ne zna. Mi smo u Sarajevu bili opkoljeni 4 godine i ovi gore nema pojma da su mogli uci u grad bez najmanje 50000 mrtvih svojih vojnika. " [/quote]

Nemojte mijenjati istoriju.

Cetnici su bili u rasulu. U bjezaniji su pljackali Srbe. Nemote reci da
niste citali kako su pojacanja iz Srbije samo opljackala Sipovo ostala
mjesta na frontu i pobjegla. Nazaost, nasi nikada nisu dobili naredjenje da
nastave. Cetnici su jos u Hrvatokoj dozivjeli rasulo i kolaps borbenog
morala. KO bi iz Srbije gino za Banja Luku, ako su Banjalucani vec u Srbiji? KO bi se vratio u Banja luku iz Srbije da su jednom tamo otisli?

Tacno je da je Armija bila pod pritiskom, ali samo zato sto su, kao sto sam
ranije objasnio nasi dali cetnicima papir da je 49% BiH Srpsko. Armija BiH
je imala pravo uspostaviti ustavni poredak na cijeloj teritoriji BiH, da
nije bilo toga Aliji9nog poklona cetnicima.

Kako to cetnici nikada nisu morali poslusati zapad, a i moradosmo od prve.

Kako to Palestinci ne moradose poslusati i potpisati, pa je sada vratise
Gazu, a vratice i ostalo?. Kako to Sirija ne morade potpisati da je Golan
Izrelski? Kako to Libanonci ne moradose podijeliti drzavu, ne moradose
priznati hriscansku drzavu na jugu Libanona, mada je Izraelu i Americi 100
puta vise stalo do te satelitske drzavice, tampon zone Izraela protiv pravih
"terorista" Hezbolaha? Razmislite malo, sta je vjerovatnije da su Amerikanci zbog cetnika prekrsili internacionalno pravo i podijelili jedino Bosnu, ili je vjerovatnije da je Alija izdajnik tipa Emira Kusturice.

Zadig

Post by Zadig » 22/06/2006 02:12

joj tema vise...
:roll:

mislim da napad zaustavila...obala slonovace
:D

Jbte zar vam nije dosta? nek su stali, dosta je bilo rata i ubijanja, aljo nas je od pocetka zajebo, i sve njegove akcije poslje su samo potvrdjivale ovu cinjenicu. Banja luka nije pala, nije ni sarajevo (bogu fala), cete su po dogovoru htjeli odprilike pola, toliko su i dobili, ostali su htjeli mir, to su i dobili, zapad je htio prekid sukoba, to su i dobili, SDA-HDZ-SDS su htjeli etnicki ciste teritorije, pardon torove, to su i dobili, mi smo glasali za iste, to smo i dobili, i glasacemo i dalje...i dobijacemo i dalje.

Sve ostale diskusije su kopije istih koje su se povlacile jos od doba smartnet-a (ili dje je bio onaj prvi kad nije bilo domene), do livadica i sve naovamo...

more li se krenut dalje, ili ne more? dok ne shvatimo da ni bosnjacki ni srpski ni hrvatski elemenat zapadu nije bitan, dok god se svi zajedno ponasaju onako kako zapadu odgovara , drvicemo isto sranje...

domi

Post by domi » 22/06/2006 02:16

Zadig wrote:joj tema vise...
:roll:

mislim da napad zaustavila...obala slonovace
:D

Jbte zar vam nije dosta? nek su stali, dosta je bilo rata i ubijanja, aljo nas je od pocetka zajebo, i sve njegove akcije poslje su samo potvrdjivale ovu cinjenicu. Banja luka nije pala, nije ni sarajevo (bogu fala), cete su po dogovoru htjeli odprilike pola, toliko su i dobili, ostali su htjeli mir, to su i dobili, zapad je htio prekid sukoba, to su i dobili, SDA-HDZ-SDS su htjeli etnicki ciste teritorije, pardon torove, to su i dobili, mi smo glasali za iste, to smo i dobili, i glasacemo i dalje...i dobijacemo i dalje.

Sve ostale diskusije su kopije istih koje su se povlacile jos od doba smartnet-a (ili dje je bio onaj prvi kad nije bilo domene), do livadica i sve naovamo...

more li se krenut dalje, ili ne more? dok ne shvatimo da ni bosnjacki ni srpski ni hrvatski elemenat zapadu nije bitan, dok god se svi zajedno ponasaju onako kako zapadu odgovara , drvicemo isto sranje...

Ma men se cini da se to povlaci od xbosnia, al' ko ce ga vise znati, bitno je da se ide naprijed, da se problemi rjesavaju... :lol: :lol:

Post Reply