Zasto Hrvatska odlaze smece u BiH?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Ivy

Zasto Hrvatska odlaze smece u BiH?

Post by Ivy » 06/05/2007 18:51

Na smetlištu pronađeno mrtvo novorođenče

Na smetlištu u Neumu pronađeno je mrtvo novorođenče staro svega dan ili dva. Beba je stigla jednim od kamiona za odvoz smeća iz Orebića, izvijestio je zamjenik načelnika dubrovačko-neretvanske policije Ivan Kukrika.

Kukrika kaže da je policija razgovarala s vozačem kamiona te da im je on potvrdio da je smeće dovezeno iz Orebića. Direktor komunalnog poduzeća Orebić, Milan Roso, za Dnevnik.hr je potvrdio da je novorođenče stiglo na jednom od njihovih kamiona.Radnici koji sortiraju smeće, primjetili su u njemu mrtvo novorođenče te pozvali policiju.Ubrzo nakon toga, policija je kontaktirala vozača kamiona, a on svog direktora. 'Jučer u poslijepodnevnim satima, odvezeno je smeće iz Orebića na smetlište u Neumu. Vozač kamiona nazvao me oko 16 sati i rekao da ima informacije da se u teretu nalazi mrtvo novorođenče', rekao je Roso.'Vozač nije primjetio bebu, istovario je smeće, zatvorio kamion i napustio područje smetlišta. Nakon toga kontaktirala ga je policija i rekla da je u smeću nađeno mrtvo novorođenče', dodao je Roso. Novorođenče je prevezeno u Dom zdravlja Čapljina na obdukciju. Na slučaju zajedno rade policije Hrvatske i BiH.

Eto dijete stradalo ni krivo ni duzno ali pored toga mi je upalo u oci da Hrvatska odlaze smece u BiH...dokle? :x :x :x :x

spreca
Has thanked: 7 times

Re: Zasto Hrvatska odlaze smece u BiH?

Post by spreca » 06/05/2007 19:41

Ivy wrote:

Na smetlištu u Neumu pronađeno je mrtvo novorođenče staro svega dan ili dva. Beba je stigla jednim od kamiona za odvoz smeća iz Orebića, izvijestio je zamjenik načelnika dubrovačko-neretvanske policije Ivan Kukrika.

Kukrika kaže da je policija razgovarala s vozačem kamiona te da im je on potvrdio da je smeće dovezeno iz Orebića. Direktor komunalnog poduzeća Orebić, Milan Roso, za Dnevnik.hr je potvrdio da je novorođenče stiglo na jednom od njihovih kamiona.Radnici koji sortiraju smeće, primjetili su u njemu mrtvo novorođenče te pozvali policiju.Ubrzo nakon toga, policija je kontaktirala vozača kamiona, a on svog direktora. 'Jučer u poslijepodnevnim satima, odvezeno je smeće iz Orebića na smetlište u Neumu. Vozač kamiona nazvao me oko 16 sati i rekao da ima informacije da se u teretu nalazi mrtvo novorođenče', rekao je Roso.'Vozač nije primjetio bebu, istovario je smeće, zatvorio kamion i napustio područje smetlišta. Nakon toga kontaktirala ga je policija i rekla da je u smeću nađeno mrtvo novorođenče', dodao je Roso. Novorođenče je prevezeno u Dom zdravlja Čapljina na obdukciju. Na slučaju zajedno rade policije Hrvatske i BiH.

Eto dijete stradalo ni krivo ni duzno ali pored toga mi je upalo u oci da Hrvatska odlaze smece u BiH...dokle? :x :x :x :x

.....dokle

tako sve dok hrvatska ne shvati da je Neum dio BiH i dok nasi politicari-majmuni to isto ne shvate, ponekad se pitam zasto u BiH vec jednom ne otvore sezonu lova na politicare samo jednu sezonu prije ili posle njihovog cetvorogodisnjeg parenja.

Ivy

Post by Ivy » 06/05/2007 20:19

Joooooooooooooj spomenem im se matere i sire familije kad vidim ovako nesto! Fuj :x

_stoKA_

Post by _stoKA_ » 06/05/2007 20:28

ej kad smo kod toga cuo sam da i u Buzimu, tacno uz granicu hrvati u neke pecine odlazu radioaktivni otpad, koji se opet nepropisno odlaze pa cak se i mjesa sa podzemnim vodama... nisam siguran sto posto u detalje ali ako ima nesto od toga svaka im prijateljska cast.

Ahmmed

Post by Ahmmed » 07/05/2007 00:35

spreca wrote:
Ivy wrote:

.....dokle

tako sve dok hrvatska ne shvati da je Neum dio BiH i dok nasi politicari-majmuni to isto ne shvate, ponekad se pitam zasto u BiH vec jednom ne otvore sezonu lova na politicare samo jednu sezonu prije ili posle njihovog cetvorogodisnjeg parenja.

I dok, valjda i građani Neuma to ne shvate....Ili, bez obzira na sve: "Lupi petama, reci, evo sve za Hrvatsku", po cijenu da im se djeca zaraze,ili ne daj Bože, desi im se ono najgore....

Maksim

Post by Maksim » 07/05/2007 03:57

spreca wrote:
Ivy wrote:

.....dokle

Dobro to je vec tradicionalna optuzba.... no ja mislim da se vise radi o tome da je bolje da je smece u tudjoj avliji nego u sopstvenoj.

Btw, zar nisu ono "svasta nesta" bacali u Sprecu pa potrali sve ribe sto se ne bas tako davno desilo..... :)

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 07/05/2007 04:10

Neum - Buzim - Dvor na Uni pa dokle vise?
Za ovo odlaganje oko Buzima i granice Hrvatske i BiH, Dvor i Bosanski Novi,
su vec nasi dragi politicari iz Sarajeva navodno vec dali suglasnost, jer nije
u pitanju Sarajevo vec zapadna Bosna koja je johoho daleko od Sarajeva :x
Nije ni cudo sto se Sarajevo *ebe na svakom cosku jer se i po njemu radi
sta se hoce, a da i ne govorimo o gradovima koji su po nekoliko sati dalje :roll:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 07/05/2007 09:24

Bosanac_21 wrote:Neum - Buzim - Dvor na Uni pa dokle vise?
sta se hoce, a da i ne govorimo o gradovima koji su po nekoliko sati dalje :roll:

Guzonje koje sjede u Sarajevu i daju takve saglasnosti se izmedju ostalog biraju i u Neumu, Buzimu, Dvoru na Uni ;)

Trazili ste - gledajte :D

in medias res

Post by in medias res » 07/05/2007 09:31

_BosanaC wrote:
Bosanac_21 wrote:Neum - Buzim - Dvor na Uni pa dokle vise?

Guzonje koje sjede u Sarajevu i daju takve saglasnosti se izmedju ostalog biraju i u Neumu, Buzimu, Dvoru na Uni ;)

Trazili ste - gledajte :D

dobro si....i treba nam tako kad smo glupi :( :bih:

Ilija_Cvorovic

Post by Ilija_Cvorovic » 07/05/2007 09:40

Jeste li 100% sigurni da otpad odlazu dzaba?!

in medias res

Post by in medias res » 07/05/2007 09:43

Ilija_Cvorovic wrote:Jeste li 100% sigurni da otpad odlazu dzaba?!

nije dzaba, garant nekog podmite prije odlaganja :oops:

van Basten
Has thanked: 3 times

Post by van Basten » 07/05/2007 11:14

Zašto? Zato što im se može :x

boogy

Post by boogy » 07/05/2007 11:24

Dobar je to tal, kad se čak iz Orebića vozi za Neum.

Uz ovakve primjere stoji ona "glupi bosanac", međutim ovdje se vidi glupost naših političara, jer ispravite me ako griješim, ali ne može se smeće odlagati bez znanja Vlasti.
Mislim.... hajde neka se šleperi smeća iz BiH odlažu malo poviše Dubrovnika.
Možda neće nikome smetati :-)

Black swan

Post by Black swan » 07/05/2007 11:41

:D:D:D današnja vlast je dobila mnogo glasova

jer ste vi to zaiskali :oops:

amrino

Post by amrino » 07/05/2007 13:15

Znaju vlasti za to ... za odlaganje smeća Hrvatska nam plaća (mislim ne NAMA nego NJIMA :D )...smeće iz Dubrovnika se takođe odlaže kod nas...Ebiga nasima su milije pare nego priroda, more, turizam klinci- palci...A sto i ne bi- kad mi šutimo ko zaliveni... :?

taxi_driver

Post by taxi_driver » 07/05/2007 14:21

amrino wrote:Znaju vlasti za to ... za odlaganje smeća Hrvatska nam plaća (mislim ne NAMA nego NJIMA :D )...smeće iz Dubrovnika se takođe odlaže kod nas...Ebiga nasima su milije pare nego priroda, more, turizam klinci- palci...A sto i ne bi- kad mi šutimo ko zaliveni... :?

sve dotle,dok smo kujac od drzave :x :x

SE7EN

Post by SE7EN » 07/05/2007 15:09

spreca wrote:
Ivy wrote:
Na smetli¹tu pronaðeno mrtvo novoroðenèe

Na smetli¹tu u Neumu pronaðeno je mrtvo novoroðenèe staro svega dan ili dva. Beba je stigla jednim od kamiona za odvoz smeæa iz Orebiæa, izvijestio je zamjenik naèelnika dubrovaèko-neretvanske policije Ivan Kukrika.

Kukrika ka¾e da je policija razgovarala s vozaèem kamiona te da im je on potvrdio da je smeæe dovezeno iz Orebiæa. Direktor komunalnog poduzeæa Orebiæ, Milan Roso, za Dnevnik.hr je potvrdio da je novoroðenèe stiglo na jednom od njihovih kamiona.Radnici koji sortiraju smeæe, primjetili su u njemu mrtvo novoroðenèe te pozvali policiju.Ubrzo nakon toga, policija je kontaktirala vozaèa kamiona, a on svog direktora. 'Juèer u poslijepodnevnim satima, odvezeno je smeæe iz Orebiæa na smetli¹te u Neumu. Vozaè kamiona nazvao me oko 16 sati i rekao da ima informacije da se u teretu nalazi mrtvo novoroðenèe', rekao je Roso.'Vozaè nije primjetio bebu, istovario je smeæe, zatvorio kamion i napustio podruèje smetli¹ta. Nakon toga kontaktirala ga je policija i rekla da je u smeæu naðeno mrtvo novoroðenèe', dodao je Roso. Novoroðenèe je prevezeno u Dom zdravlja Èapljina na obdukciju. Na sluèaju zajedno rade policije Hrvatske i BiH.

.....dokle

To Hrvatska i te kako dobro shvata , ali ne shvataju Bosanci .Ako je Hrvatska tako dezorjentisana u prostoru pa ne zna gdje su joj granice zasto ne ostavi smece u Trstu ili Ljubaljani ? Odlicno Hrvtaska zna gdje je Neum i zato i tamo ostavlja smece .Ali kao sto rekoh mi ne znamo gdje Neum niti imamo pojma gdje su granice Bosne i Hercegovine . :x :x

Dolazim

Post by Dolazim » 07/05/2007 15:17

A, sta mislite kakv otpad dovlaci EUFOR i odlaze po Igmanu i napustenim rudnicima okolo kaknja itd????

Jonx

Post by Jonx » 07/05/2007 15:29

Dobro primjeceno u kontekstu jedne tako grozne vijesti.

Nazalost, nije Orebic jedini na Peljescu niti je to jedini primjer gdje nam susjedi onako komsijski prebace koju lopatu preku zida.

Pitam se ko ce od odgovornih politicara i na koji nacin reagirati na ovu informaciju!?

Ruzicasta BEHA - surova reala!

p.s.

jedan pas mater Benderu, Maticu i inim NeUmljanima... :x

_BosanaC

Post by _BosanaC » 07/05/2007 15:33

Jonx wrote:Dobro primjeceno u kontekstu jedne tako grozne vijesti.

Nazalost, nije Orebic jedini na Peljescu niti je to jedini primjer gdje nam susjedi onako komsijski prebace koju lopatu preku zida.

Pitam se ko ce od odgovornih politicara i na koji nacin reagirati na ovu informaciju!?

p.s.

:thumbup: :bih:

senada

Post by senada » 07/05/2007 16:16

komi wrote::D:D:D današnja vlast je dobila mnogo glasova

jer ste vi to zaiskali :oops:

dzingl sa izjavom jednoga roma na dvjesta dvojci govori sasvim suprotno..a to je ono sto sam ja govorila da koliko para toliko glasova....... i to je tako...... vec dobro uhodana tradicija ......... dakle sami izbori nemaju vise nikakvog smisla.....narod ne dobije ono sto trazi.naprotiv.

SE7EN

Post by SE7EN » 07/05/2007 16:17

Jonx wrote:Dobro primjeceno u kontekstu jedne tako grozne vijesti.

p.s.

Bendera volim isto koliko i Hitlera ali , ALI jedno veliko ali , posto je Bender i gradska vlada Neuma doselila iz Gruda i Sirokog brijega i posto su to deklarirani i provjereni neprijatelji Bosne koji bi za ljubav franji Tudjamnu sutra ostavili neutronsku bombu u BiH ja bi prije opsovao mater onim politicirima u sarajevu koji na takve stvari ne regairaju .Na prvom mjestu Silajdzicu a potom nasom dragom Zelji Komsicu .Zeljko se uzivio u ulogu ikone i poceo da zivi na lovorikama.Zeljko , bosanski patritizam , i posao za koji si placen moras raditi svake dan i svake sekunde .Nema spavnja i nema sentimetalnosti .Da je moj rodjeni donio kamion smeca u Neum ja bi uhapsio .Hrvatskoj se mnogo toga oprostilo .Od agresije pa nadalje .Ona to koristi i nece nikada prestati dok je ne zaustavis .Struja , suma , ugalj, kamen , pijesak , trava ....sve hrvatska odnosi kao iz svoje kolonije .A Zeljko se bavi srpskim dobrovoljcima koji je draskovic slao u Hrvatsku .Komsic je presdsjednik Bosne a ne Hrvatske .Ja znam da to Zeljko zna ali to treba imati na umu 24 sata .A ne malo zategni pa malo popusti .Toga nema .Hrvatska ce nas poceti cjeniti kada mi sami pocnemo cijeniti sebe i kazemo STOP a za sve dosada sruseno i ukradeno ispostavimo racun Banskim dvorima .Tek ce tada proraditi prijateljstvo .Ako ti meni dodjes u kucu , ukrades mi novac i zlato i poseres mi se na sred sobe to nije nikakvo prijateljstvo .

SE7EN

Post by SE7EN » 07/05/2007 16:25

Dolazim wrote:A, sta mislite kakv otpad dovlaci EUFOR i odlaze po Igmanu i napustenim rudnicima okolo kaknja itd????

Da li zato treba zmiriti sto nam Hrvatska donosi smece i otpad ? EUFOR smo mi doveli i zato "moramo " jesti njihova govna .Ne moramo ali daj prijedlog kako da to rijesimo .Znaci , EUFOR moze , moze onda doci i japanska vojska sa svojim otpadom .Hocu reci da EUFOR ne mozes zaustaviti na granici ali kamion iz Orebica sa smecem mozes .A da sve smetljare i govnare treba istjerati iz Bosne valjda je svima jasno .Onda nam ostaju oni nasi majmuni sto bacaju kese i false od cole u potoke .Ali bolje i to nego nuklerni otpad iz Hrvatske i Evrope . Crna nam je sudbina .Tuga i zalost i cemer teski .

taxi_driver

Post by taxi_driver » 07/05/2007 17:04

SE7EN wrote:
Dolazim wrote:A, sta mislite kakv otpad dovlaci EUFOR i odlaze po Igmanu i napustenim rudnicima okolo kaknja itd????

Da li zato treba zmiriti sto nam Hrvatska donosi smece i otpad ? EUFOR smo mi doveli i zato "moramo " jesti njihova govna .Ne moramo ali daj prijedlog kako da to rijesimo .Znaci , EUFOR moze , moze onda doci i japanska vojska sa svojim otpadom .Hocu reci da EUFOR ne mozes zaustaviti na granici ali kamion iz Orebica sa smecem mozes .A da sve smetljare i govnare treba istjerati iz Bosne valjda je svima jasno .Onda nam ostaju oni nasi majmuni sto bacaju kese i false od cole u potoke .Ali bolje i to nego nuklerni otpad iz Hrvatske i Evrope . Crna nam je sudbina .Tuga i zalost i cemer teski .

jarane ti bi da branis nesto u tamo onima krajevima gdje su rvati?e ne mere to tako.buni se kad otpad budu istresali po sarajevu.
kad vas nije briga sto thompson pjeva po grudama i kiseljaku koji vas k.... boli ako su rvati iz bosne dozvolili da rvati iz rvatske svoja govna istresaju po njihovoj zemlji? :D :D :D :D

SE7EN

Post by SE7EN » 07/05/2007 17:10

taxi_driver wrote:
SE7EN wrote:

jarane ti bi da branis nesto u tamo onima krajevima gdje su rvati?e ne mere to tako.buni se kad otpad budu istresali po sarajevu.
kad vas nije briga sto thompson pjeva po grudama i kiseljaku koji vas k.... boli ako su rvati iz bosne dozvolili da rvati iz rvatske svoja govna istresaju po njihovoj zemlji? :D :D :D :D

Po cijoj zemlji ? :? :? :? :?

Post Reply