Zarastanje oziljaka

Sve o zdravlju...
Post Reply
virtualna

Zarastanje oziljaka

Post by virtualna » 13/06/2011 16:57

Eh ovako,prije 3 godine sam imala saobracajku u kojoj sam zaradila otvoreni lom potkoljenice koji nije mogao proci bez 2 operacije. Zbog lezanja u bolnici od nekih 27 dana na peti se formirao decubitus zbog slabe cirkulacije i lezeceg polozaja noge. Helem nejise to se zalijecilo i zaraslo hvala Bogu. Ali sad na peti imam malo tvrdju kozu. Zna li iko koji mehlem ili kremu je najbolje stavljati na to mjesto da bi koza povratila svoje prvobitnu mekocu a i ujedno ako ko zna da preporuci kakvu kremu za zarastanje oziljaka jer mi se vidi rez na potkoljenici (ili cjevanici-sto bi reko stari narod? Hvala unaprijed!!

mirz_a

Re: Zarastanje oziljaka

Post by mirz_a » 14/06/2011 23:55

hahahahahahahahah ! :D :D :D :D :D

Boze, Boze rece ateista zar oziljak da zaraste, ja koliko znam rana ce zarasti , ali oziljak ostaje !
Bravo, bravo !

Filter
Has thanked: 4 times

Post by Filter » 15/06/2011 11:21

virtualna wrote:Eh ovako,prije 3 godine sam imala saobracajku u kojoj sam zaradila otvoreni lom potkoljenice koji nije mogao proci bez 2 operacije. Zbog lezanja u bolnici od nekih 27 dana na peti se formirao decubitus zbog slabe cirkulacije i lezeceg polozaja noge. Helem nejise to se zalijecilo i zaraslo hvala Bogu. Ali sad na peti imam malo tvrdju kozu. Zna li iko koji mehlem ili kremu je najbolje stavljati na to mjesto da bi koza povratila svoje prvobitnu mekocu a i ujedno ako ko zna da preporuci kakvu kremu za zarastanje oziljaka jer mi se vidi rez na potkoljenici (ili cjevanici-sto bi reko stari narod? Hvala unaprijed!!

gavezova mast, nevenova mast, extra stvari za rane i felere po kozi. imas uzeti u apotekama,DM-u (preporuka DM)

za nestajanje oziljka ces se nacekati, zavisi sve od poderotine, uzrasta u kojem se dogodio belaj, velicine oziljka i kvalitete stopanja. vremenom ce izblijediti i smanjiti se naboranost, ali ces se nacekatiiiiiii...

btw. dekubitus :roll:

thousands of voices

Post by thousands of voices » 21/06/2011 12:31

Jomelop je zakon za oziljke. Moze se kupiti u apoteci.

Brus Lee

Post by Brus Lee » 28/06/2011 16:38

Probaj sa nekom kremom na bazi hijalorunidaze. To pomaze nestajanju oziljaka, ali sto neko rece prije, nacekati ces se.

vazi

Post by vazi » 28/06/2011 17:12

virtualna wrote:Eh ovako,prije 3 godine sam imala saobracajku u kojoj sam zaradila otvoreni lom potkoljenice koji nije mogao proci bez 2 operacije. Zbog lezanja u bolnici od nekih 27 dana na peti se formirao decubitus zbog slabe cirkulacije i lezeceg polozaja noge. Helem nejise to se zalijecilo i zaraslo hvala Bogu. Ali sad na peti imam malo tvrdju kozu. Zna li iko koji mehlem ili kremu je najbolje stavljati na to mjesto da bi koza povratila svoje prvobitnu mekocu a i ujedno ako ko zna da preporuci kakvu kremu za zarastanje oziljaka jer mi se vidi rez na potkoljenici (ili cjevanici-sto bi reko stari narod? Hvala unaprijed!!
hej, pa zar moze dekubitus za samo 27 dana lezanja, nevjerovatno :sad:

ne znam danas se oziljci od rezova tretiraju nekkao laserski ...

Mis mekinjas

Post by Mis mekinjas » 29/06/2011 10:03

Hm, ima krema Image

za ožiljke, za pete, dermatologu, ima melem koji se pravi u apotekama, ne znam ime, ali se maže na pete, mota u plastične vrećice i za dva dana rješava problem. :)
Sretno.

Post Reply