Zarada na mrtvima - Indexi

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Nancy Drew

Zarada na mrtvima - Indexi

Post by Nancy Drew » 08/09/2006 13:03

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 09:47, edited 1 time in total.

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 08/09/2006 13:21

apsolutno te podrzavam, i ne pada mi na pamet da odem na to smece iako indexe volim i slusam :x :x

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 08/09/2006 13:29

Sve je ovo ok sto pises samo sto Dujmovic ima javnu i apsolutnu podrsku jednog od glavnih clanova Index-a jedinog medju zivima - Fadila Redzica.

Bas su bili juce na tv.

Isto tako, bili mi u BiH ili USA, ako autorska prava za pjesme nisu posjedivali sami članovi Index-a i iste oporukom prenijeli nakon smrti na članove porodice, nijedan izdavač nije dužan njima ništa platiti.

Tužno ali istinito.

Poznato je da je Michael Jackson bio vlasnik autorskih prava na sve pjesme Beatlesa dugo godina, i naravno zaradio velike pare, a misliš da su porodice išta od tih para vidjele?

Meni je krivo što se baš Dujmović sjetio da piše knjigu o Indexima a ne neko njima bliži, ali opet šta je tu je.

Na koncert neću ići.

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 08/09/2006 13:31

Oh you were like a little lady in The City of Lights
Or just another lost angel...City of Night
City of Night, City of Night, City of Night, woo, c'mon
L.A. Woman, L.A. Woman
L.A. Woman Sunday afternoon
Drive thru your suburbs
Into your blues, into your blues, yeah
Into your blue-blue Blues
Into your blues, ohh, yeah
I see your hair is burnin'
Hills are filled with fire
If they say I never loved you
You know they are a liar

kako protiv manifestacije :D :?

Hendrix

Post by Hendrix » 08/09/2006 13:36

Onaj Dujmović je najveći ublehaš svih vremena,ko neki Dj šta je već bio prije i menadžer,uglavnom,zarađuje lovu preko tuđih leđa,ovaj put Indexi,pa imamo i fenomenalnog Davorina nagradu,svašta.

lalemali

Post by lalemali » 08/09/2006 13:40

Za 12. septembar najavljen je koncert u Zetri koji bi se trebao održati nešto kao u čast Indexima, bla, bla bla...

Sve, naravno, ponovo organizira provjereni varalica J. Dujmović iz Zenice koji je dosad samo na pokojnom Davorinu zgrnuo fine pare praveći svoju privatnu seosku veselicu zvanu Davorin (a da ga u životu nije ni sreo). Sve, naravno, bez dozvole porodice koja ga, koliko sam čula, i sudski goni. O kvalitetu (papanluku) dotične priredbe i o količini novca (sponzorskog) kojeg je jamio, neću.

Ali hoću o novoj prevari. U čije ime, za koga i s kojom namjerom se organizira novo sjelo? Odgovor je vrlo jasan – da Dujmović, potpomognut N. Verberom sa PBS-a (još jedan opskurni lik) ponovo klapi što više para.
1. J. Dujmović će u sklopu manifestacije promovirati sopstvenu knjigu o Indexima (???) kojoj se cijena ne zna ali će se naravno moći kupiti na licu mjesta (a možda i Grad otkupi tiraž, to bilo dobro). Pare – Dujmoviću u džep.
2. PBS će izdati CD sa neobjavljenim pjesmama Indexa (vlasništvo Javnog servisa) čiji prihod ide kome? – Verberu, naravno, jer autorska prava u ovoj zemlji ne postoje pa će porodice dobiti šipak kao i do sada.
3. Karte za koncert – sitnica, 10 KM x 1.000 ljudi (a najavljuju 10.000) – fine pare koje idu kome u džep? – porodicama ili u humanitarne svrhe sigurno ne.
4. Dodajmo još šank i ostale djidje i eto finih para.
5. Učesnici, bože pomozi – npr Bisera Veletanlić, Halid Bešlić, Severina i pazi sad Bubi! – sve na tragu Indexa. Davor (kojega uzgred nikada niko nije zvao Davorin nego samo Davor što naravno onaj krkan i ne zna), Bodo i Đoko se okreću u grobu.
6. Znači cijela manifestacija postoji da bi se mogli promovirati njihovi privatni projekti na kojima će koristeći mrtve ljude i njihovo legendarno ime uzeti novce. Mi bismo valjda trebali biti tu da im damo pokriće za lopovluk, a bogami i pare.

E, pa ima li iko normalan u ovoj zemlji da najzad zaustavi ovu blamažu, omalovažavanje i srozavanje jedne od rijetkih stvari kojima se ovaj grad mogao ponositi i zbog koje se Grad mogao nazvati gradom? Ovo je (plansko?) zatiranje svega urbanog što u Sarajevu postoji pa makar to bila i njegova prošlost. Haj'mo je prebrisat', ponizit' pa i od nje napraviti papanluk. A i da se brate zaradi, zima će biti duga i hladna a i valja živjeti od nečega do narednog Davorina.
Eto, ja sam ovo morala napisati, da nisam tačno bi pukla!

Sarajka (odrasla uz Indexe) kojoj je dosta krkana – prevaranata, seoskih ublehaša i nas koji samo šutimo i puštamo da nas ti isti krkani kradu i ponižavaju[/i]

POTPISUJEM. ODLICAN KOMENTAR. ROSAVI NOSONJA CITAV ZIVOT PROZIVI CVAKAJUCI LOVU OD NEKAKVIH USRANIH "MANIFESTACIJA I FESTIVALA". KOJI JE SAMO SPISAK LJUDI KOJI CE UCESTVOVATI NA OVOM KONCERTU (ILI STA JE VEC??). POVRACA MI SE OD NJIH, BLJUV, BLJUV, BLJAK, BLJUV, BLJAK... NE GUMO šEVI.. HE HE..

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 08/09/2006 13:44

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 09:47, edited 1 time in total.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 08/09/2006 14:13

Nancy, imas PP povodom texta :D steta je zadrzati ga samo na saXu :D

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 08/09/2006 14:19

Krivi su opet oni koji vole Indexe a ne rade nista pa je ostalo supcima da se koriste imenom Indexi.

Posto su i Davor i Bodo umrli od raka, zasto nebi svake godine bio tribute koncert Indexima a sredstva da idu za liječenje djece oboljene od raka, ili da se kupi oprema kako teski bolesnici nebi placali basnoslovne cifre za liječenje u Njemačkoj, nego se liječili ovdje.

labrusca

Post by labrusca » 08/09/2006 14:22

Nancy, odlican komentar! :thumbup:
Bubi i ostali anonimusi da budu gosti na koncertu-:smajli koji povraca:
Davor se okrece u grobu.... jednom rijecju-FUJ!!!

mIRCerka

Post by mIRCerka » 08/09/2006 14:25

labrusca wrote:Nancy, odlican komentar! :thumbup:
Bubi i ostali anonimusi da budu gosti na koncertu-:smajli koji povraca:
Davor se okrece u grobu.... jednom rijecju-FUJ!!!

Pricaj ti sta hoces, radi bubija ce doci najmanje 2000 usplahirenih tinejdzerki...2000 x 10KM .... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 08/09/2006 14:35

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 09:48, edited 1 time in total.

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 08/09/2006 14:47

Nancy Drew wrote:Ideja o nekoj humanitarnoj dimenziji budućih koncerata je izvrsna i vjerovatno izvediva ako se u to uključe, kao organizatori, moralni ljudi kojima se može vjerovati.
Pored svega ovoga beskrajno je tužno da se nigdje ne pominje pokojni bubnjar Đoko Kisić, član Indexa iz prve postave koji je s njima svirao do zadnjeg dana. Đoko Kisić je cijeli rat proveo u Sarajevu, bio i teško ranjen a kada se grupa ponovo skupila nakon rata Đoko se pridružio. Nažalost i on je umro, čini mi se prije dvije godine. Eto, recimo, ovo krkani i ne znaju, zato ga i ne pominju a i što će im on kad je lakše pare uzeti na Davoru i Bodi.

E pa tu porodice stupaju na scenu.

Osnuju fondaciju za prikupljanje sredstava kako bi se pomoglo liječenu od raka i nazovu je po Davoru, Bodi i Đoki.

I to je gotova stvar, vise niko nebi mogao da zaradjuje u ime Indexa.

array

Re: Zarada na mrtvima - Indexi

Post by array » 08/09/2006 14:48

What the fuck is your problem Nancy? Sta bi ti da se nikad ne napravi nista u vezi sa Davorinom samo zato da neko nebi zaradio pare na mrtvima? Koje fucking komunisticko razmisljanje, izbacila si me iz takta u sekundi.

Nancy Drew wrote:1. J. Dujmović će u sklopu manifestacije promovirati sopstvenu knjigu o Indexima (???) kojoj se cijena ne zna ali će se naravno moći kupiti na licu mjesta (a možda i Grad otkupi tiraž, to bilo dobro). Pare – Dujmoviću u džep.

Daj ba uozbilji se malo. Svaka knjga na svijetu se pise iz profita pa zasto ne bi i ova? c-c-c-c-c-

Nancy Drew wrote:2. PBS će izdati CD sa neobjavljenim pjesmama Indexa (vlasništvo Javnog servisa) čiji prihod ide kome? – Verberu, naravno, jer autorska prava u ovoj zemlji ne postoje pa će porodice dobiti šipak kao i do sada.

U svakoj drzavi profit od slicnih CD-ova uglavnom ide izdavacima. Daj ba mani se suplje.

Nancy Drew wrote:3. Karte za koncert – sitnica, 10 KM x 1.000 ljudi (a najavljuju 10.000) – fine pare koje idu kome u džep? – porodicama ili u humanitarne svrhe sigurno ne.
4. Dodajmo još šank i ostale djidje i eto finih para.

Fucking komunisti nikad necete prihvatiti da je neko jednostavno bolji od vas.

Nancy Drew wrote:5. Učesnici, bože pomozi – npr Bisera Veletanlić, Halid Bešlić, Severina i pazi sad Bubi! – sve na tragu Indexa. Davor (kojega uzgred nikada niko nije zvao Davorin nego samo Davor što naravno onaj krkan i ne zna), Bodo i Đoko se okreću u grobu.
6. Znači cijela manifestacija postoji da bi se mogli promovirati njihovi privatni projekti na kojima će koristeći mrtve ljude i njihovo legendarno ime uzeti novce. Mi bismo valjda trebali biti tu da im damo pokriće za lopovluk, a bogami i pare.

Prijateljski ti savjetujem da potrazis psihijatra. Pogledaj molim te ovaj gore quote, nikakve veze nigdje. Moze li iko po tebi posteno zaraditi pare? Ako ti gore ljudi imaju publiku za ono sto rade, sta onda ti imas s tim? Tebi ni iz dzepa ni u dzep.

Nancy Drew wrote:E, pa ima li iko normalan u ovoj zemlji da najzad zaustavi ovu blamažu, omalovažavanje i srozavanje jedne od rijetkih stvari kojima se ovaj grad mogao ponositi i zbog koje se Grad mogao nazvati gradom?

Ti garant ne spadas u tu grupu normalnih. Gdje ti tu vidis blamazu? Sve sto ja vidim je tvoja mrznja prema nekim ljudima i gradovima. Tebe boli sto je Davorin u "seoskoj" Zenici a ne u Sarajevu?

A sta misli zasto su Indexi postojali? Zbog ljubavi? Please. Sve i jednu pjesmu sto su Indexi ikad napravili i odsvirali je ucinjeno zbog profita i ja nevidim ama bas nista lose u tome.
Po tebi je i Davor zaradjivao na mrtvima jer je zaradio na onoj sto se bacila niz rijeku?!?! :lol:

Daj ba odrasti malo. I Zenicka Davorin manifestacija pa i taj koncert u SA su fantasticne stvari koje samo promovisu i velicaju Davorinov lik. A ako se to tebi ne svidja onda napravi nesto bolje ili jednostavno prestani pisati o necemu o cemu nemas pojma.

Beslija

Post by Beslija » 08/09/2006 14:50

Sto vam je krivo sto covjek zaraduje novac???

organizujte i vi Beatles Reunion i zaradite lovu....niko vas nece progoniti :-) :-)

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 08/09/2006 14:58

...

debela

Post by debela » 08/09/2006 15:11

koja paranoja, cuj komunisti :lol: :lol:
sta prica ovaj nesretnik :lol:

water

Post by water » 08/09/2006 15:15

kao prvo neki dan dok sam se vracao kuci sa posla slusao sam Modru Rijeku od Indexa, nakon bog zna koliko godina, imali bolje ali manje cijenjenije ploce u istoriji nase muzike. I da se razumijemo odrastao sam uz Indexe. Ovo sve da ne bih bio pogresno shvacen.

Iako suosjecam sa Nancy, (btw. Neznam nista o ovom liku koji ovo sve organizuje) moram se sloziti sa onim sto Array pise (mozda ne nacin na koji pise ali to je nesto sasvim drugo): To jeste zivot: Ublehasi su ti koji vrte, koji u svemu vide zaradu, i za kjoje je je to poslovna odluka. Ako ti i oni koji bi mozda trebali da misle o tome (udruzenje muzicara? nekakva akademija? grad Sarajevo? Nency? ... misle da Indexi zasluzuju drugaciji pomen, drugaciji tretman, neka to organizuju. Pjevac je imao toliko prijatelja u Saraajevu pa gdje su???

Ta i ovdje kad proslavljaju zivot nekog velikog umjetnika, uvijek je tu neka mlada instant zvijezda da uruci nagradu, da predstavi nesto, itd... Ako hoces da se to obiljezi akademski, lijepo se skupite u Fisu, otpjevajte koju i kuci.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 08/09/2006 15:27

A wrote:Kako reci ... hm ... ali ja se slazem sa Arrayom i Waterom 8-) (doduse, ne vidim ni ja otkud tu komunisti, al hajd...)

Postoji tacan procenat zarade koji ide nosiocima autorskih prava, ako se to ispostuje - svako organizuje ono za sta ima publiku. Krkani organizuju? Pa ko se smatra sposobnijim i prikladnijim, bujrum, nek se sam potrudi. 10 km previsoka cijena? Pa nije kruh u pitanju, ne moraju svi ici, nek ne ide kome se ne ide.

I jos - da, zvali su ga i Davorin i Davor, nisu ga zvali Pjevac. To je neka novija fora, ranije su ga zvali - Pimpek.

nadimak Pjevac je dobio nakon smrti...kao i Dzamonja Pisac...i Kindzetu su okacili neki nadimak nakon smrti...

Istina je da, ako neko zna bolje, nek proba, ali raditi tako nesto, a ne ukljuciti porodice, a kleti se u neko prijateljstvo (joj sjecam se mi u Slozi vako nako) je truba...DAVORIN kao nagrada je super ideja, ali zasto fakat niko nije pokusao da odradi nesto za neki fond, a ne da za svako dijete ganjamo kao za Viktora...
kad smo vec kod tih prava, evo po novinama sad pljuste optuzbe vezano za koncert ljube alicica, ciji je prihod trebao ici za Rome...nidje para...nidje nikog... STRAVA... :shock:

mIRCerka

Post by mIRCerka » 08/09/2006 15:54

A wrote:
mIRCerka wrote:Istina je da, ako neko zna bolje, nek proba, ali raditi tako nesto, a ne ukljuciti porodice, ...

A zasto ukljuciti porodice :shock: Ok ako su muzicari, kao Marleyev sin, kao Lenonov sin, ali ako se niko ne bavi muzikom, meni je potpuno neprimjereno dovoditi tetku, daidzinicu i malog rodjaka.

ne govorim ni o tetki ni o jetrvama, vec supruga plus djeca, eventualno roditelji ako su zivi. Zamisli neko organizuje KINDZE turnir, i ne zovne Slavicu....izvini, to je meni, u ovoj fiNDJan drzavi tragikomedija.
PS da sam mu rod, da sam mu dijete, da sam ja neko.... razapela bih ih na sudu...
na TVu kazu da je program slijedeci...nakon obilaska grobova ide se na zakusku i promociju....

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 08/09/2006 16:05

...

Zux

Post by Zux » 08/09/2006 16:09

mIRCerka wrote:
A wrote:
I jos - da, zvali su ga i Davorin i Davor, nisu ga zvali Pjevac. To je neka novija fora, ranije su ga zvali - Pimpek.

nadimak Pjevac je dobio nakon smrti

Cuj nadimak Pjevac dobio nakon smrti, nidje veze...

Svakako treba manifestacija koja ce odati pocast Indexima i Davorinu, nazalost sjetio se onaj kloc Dujmovic da to radi, pa je od one "nagrade" napravio seosku manifestaciju. A sad na koncert dovodi debile tipa Bubija i slicnih "talenata", boze sacuvaj. Mozda je bolje ista nego nista ali...

water

Post by water » 08/09/2006 16:11

Zux wrote:
mIRCerka wrote:
A wrote:

Svakako treba manifestacija koja ce odati pocast Indexima i Davorinu, nazalost sjetio se onaj kloc Dujmovic da to radi, pa je od one "nagrade" napravio seosku manifestaciju. A sad na koncert dovodi debile tipa Bubija i slicnih "talenata", boze sacuvaj. Mozda je bolje ista nego nista ali...

Bas tako nekako moj Zux :sad:

mIRCerka

Post by mIRCerka » 08/09/2006 16:25

Zux wrote:
mIRCerka wrote:
A wrote:

PJEVAC su ga zvala raja iz FISa, gdje ja nisam isla dok je Davorin bio ziv... sad ga SVI zovu PJEVAC, i sa Dzamonjom i Kindzetom se haman takmice ko ce vise i tuznije lamentirati i kukumakati...
od svega u ovoj zemlji prave seoski vasar, samo ringispili fale....

Pearl

Re: Zarada na mrtvima - Indexi

Post by Pearl » 08/09/2006 16:28

array wrote:
Po tebi je i Davor zaradjivao na mrtvima jer je zaradio na onoj sto se bacila niz rijeku?!?! :lol:

samo mala digresija: nije se "ona" bacila niz rijeku, nego je bacila "sve niz rijeku".. :)

meni je ovo cisti papanluk, ne zbog uzimanja para, svi na svemu zaradjuju, nego sto se svi kao fol pocnu cijeniti kad umru ili kad ih vise nema u drzavi.. tek onda su svi legende, kraljevi i sta ti ja znam sta i na njima se lova masno zaradjuje a dok su bili zivi nikog nije bolio qu*ac za njih...

jadno i tako sarajevski...

Post Reply