Zapalili 72-godišnju staricu!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
m_myers

#1 Zapalili 72-godišnju staricu!!!

Post by m_myers » 20/01/2008 22:14

Gledam na FTV-u sada i ne mogu da vjerujem. 2 idiota posuli benzinom i zapalili 72-godišnju staricu pred liftom u zgradi u ulici A. Šacirbegović. Jedan je uhapšen, maloljetnik od 17 godina.

Sarajevo je super siguran grad, nema šta?! :x
Last edited by m_myers on 20/01/2008 22:17, edited 1 time in total.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 20/01/2008 22:16

Ma nemoj ba tako, narkomanima treba pomoci... Sve su to nasa djeca...

Zapalio bih im sada i roditelje skupa s njima :x

m_myers

Post by m_myers » 20/01/2008 22:26

Nedavno sam nalupao propisno dvojicu u svom haustoru, u samom centru grada. Ulazim unutra njih dvojica šnjuhaju od stana do stana na prvom spratu. Samo sam stao gledao ih par trenutaka, pitam ih šta rade, a oni meni kaže: izgubili ključ :-) od stana, a stoje kraj vrata stan od komšince, penzionerke koja živi sama sa mužem.
Skršio sam ih koliko sam mogao :D (mislim da im neće skoro pasti na pamet da prođu pored ovog ulaza. Balavci po nekih 16-17! Pobjegoše mi,jer sam ih htio poprilično unakaziti, a potom zvati policiju!

BHG

Post by BHG » 20/01/2008 23:18

_BosanaC wrote:Ma nemoj ba tako, narkomanima treba pomoci... Sve su to nasa djeca...

Zapalio bih im sada i roditelje skupa s njima :x
i to kako zapalio....malo je rec zapalio...zapalio i pustio raju da opletu kakvo kolo dok stoka gori..... :x

Ripicipi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Post by Ripicipi » 20/01/2008 23:28

Kakvi samo to mozgovi moraju biti :roll: :roll: :roll:

amrica

Post by amrica » 20/01/2008 23:45

Nisam bas najbolje cula vijest na tv, ali sam skontala da je neko zapalio staricu i pozlilo mi. Slazem se sa svima sta ste rekli ovdje, ali nazalost, u ovoj drzavi ne postoji nikakav zakon koji sankcionira kriminal maloljetnika, cak ni ubistvo, ko se sjeca 15-godisnjeg decka iz doma Hum koji je ubio isto decka iz doma, kao cuvali ga socijalni radnici u iznajmljenom stanu, a on izlazio kad je htio i pljackao prodavnice. Tako, i ako uhvate ovu dvojicu, dobice kaznu da borave u domu Hum, a tamo slobodan ulaz i izlaz, ili nesto slicno, mozda skidanje sa droge (mada nesto nema logike, narkosi kradu i prave stetu zbog para, a tu starija zena nikako ne spada u semu) ili ljecenje zbog psihickih problema, opet isto, neka ustanova bez nadzora gdje mogu izaci kad hoce. U najboljem slucaju par mjeseci, godina pod kljucem i opet su napolju, i to regularno.
A niko im nista ne smije, maloljetni su, ako njih neko povrijedi, nastradace zakonski, ako oni nekog povrijede, nista, nema zakonskih sredstava ni da ih se kazni ni da ih se ukloni sa ulice.
Umjesto da se trose budzetske pare na nepotrebne gluposti treba izgraditi maloljetnicki zatvor.

-JUBA-

Post by -JUBA- » 20/01/2008 23:57

Lijepi Šerijat !!!

:D :D

Miki123

Post by Miki123 » 21/01/2008 00:00

amrica wrote:Nisam bas najbolje cula vijest na tv, ali sam skontala da je neko zapalio staricu i pozlilo mi. Slazem se sa svima sta ste rekli ovdje, ali nazalost, u ovoj drzavi ne postoji nikakav zakon koji sankcionira kriminal maloljetnika, cak ni ubistvo, ko se sjeca 15-godisnjeg decka iz doma Hum koji je ubio isto decka iz doma, kao cuvali ga socijalni radnici u iznajmljenom stanu, a on izlazio kad je htio i pljackao prodavnice. Tako, i ako uhvate ovu dvojicu, dobice kaznu da borave u domu Hum, a tamo slobodan ulaz i izlaz, ili nesto slicno, mozda skidanje sa droge (mada nesto nema logike, narkosi kradu i prave stetu zbog para, a tu starija zena nikako ne spada u semu) ili ljecenje zbog psihickih problema, opet isto, neka ustanova bez nadzora gdje mogu izaci kad hoce. U najboljem slucaju par mjeseci, godina pod kljucem i opet su napolju, i to regularno.
A niko im nista ne smije, maloljetni su, ako njih neko povrijedi, nastradace zakonski, ako oni nekog povrijede, nista, nema zakonskih sredstava ni da ih se kazni ni da ih se ukloni sa ulice.
Umjesto da se trose budzetske pare na nepotrebne gluposti treba izgraditi maloljetnicki zatvor.
Nije baš da nema zakonodavstva samo ga treba primjenjivati. Kazna maloljetničkog zatvora može ići do 10 godina. Vjerovatno bi se onda javile raznorazna udruženja za zaštitu ljudskih (dječjih) prava :( ...

elSaik
Been thanked: 1 time

Post by elSaik » 21/01/2008 00:27

Nijedna zvijer ne može biti tolika zvijer kolika može biti čovjek.

daduli_sa

Post by daduli_sa » 21/01/2008 00:44

potres_mozga wrote:Kakvi samo to mozgovi moraju biti :roll: :roll: :roll:
Isto sam si pitanje i ja postavio :roll:

Ne zelim ni da pokusam da zamislim agoniju jadne zene! Sta je njoj trebalo da joj se u tim godinama tako sto desi! :sad:

cyprus
Has thanked: 40 times
Been thanked: 162 times

Post by cyprus » 21/01/2008 00:58

Eh, vala svašta sam čuo, al vako nešto nisam odavno :roll: . Znal se možda motiv? Jebote bolesnog svijeta danas...

:x :x :x

daduli_sa

Post by daduli_sa » 21/01/2008 01:03

cyprus wrote:Eh, vala svašta sam čuo, al vako nešto nisam odavno :roll: . Znal se možda motiv? Jebote bolesnog svijeta danas...

Ma je*em im ja taj motiv nastao u njihovim psihodelicnim mozgovima! :x
Da izvines.

cyprus
Has thanked: 40 times
Been thanked: 162 times

Post by cyprus » 21/01/2008 01:05

daduli_sa wrote:
cyprus wrote:Eh, vala svašta sam čuo, al vako nešto nisam odavno :roll: . Znal se možda motiv? Jebote bolesnog svijeta danas...

Ma je*em im ja taj motiv nastao u njihovim psihodelicnim mozgovima! :x
Da izvines.
Pridružujem se :x . Al me stvarno zanima šta je njih natjeralo na takav malo je reć bolestan čin.

amrica

Post by amrica » 21/01/2008 01:10

Miki123 wrote:
amrica wrote:Nisam bas najbolje cula vijest na tv, ali sam skontala da je neko zapalio staricu i pozlilo mi. Slazem se sa svima sta ste rekli ovdje, ali nazalost, u ovoj drzavi ne postoji nikakav zakon koji sankcionira kriminal maloljetnika, cak ni ubistvo, ko se sjeca 15-godisnjeg decka iz doma Hum koji je ubio isto decka iz doma, kao cuvali ga socijalni radnici u iznajmljenom stanu, a on izlazio kad je htio i pljackao prodavnice. Tako, i ako uhvate ovu dvojicu, dobice kaznu da borave u domu Hum, a tamo slobodan ulaz i izlaz, ili nesto slicno, mozda skidanje sa droge (mada nesto nema logike, narkosi kradu i prave stetu zbog para, a tu starija zena nikako ne spada u semu) ili ljecenje zbog psihickih problema, opet isto, neka ustanova bez nadzora gdje mogu izaci kad hoce. U najboljem slucaju par mjeseci, godina pod kljucem i opet su napolju, i to regularno.
Nije baš da nema zakonodavstva samo ga treba primjenjivati. Kazna maloljetničkog zatvora može ići do 10 godina. Vjerovatno bi se onda javile raznorazna udruženja za zaštitu ljudskih (dječjih) prava :( ...

Znam da je to sto kazes teoretski istina, ali ja govorim o praksi, malo sam pojednostavila cinjenicno stanje. Kad si cuo da je maloljetnik osudjen na kaznu (nepostojeceg) zatvora?
A valjda postoje i udruzenja za zastitu starih osoba?

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 21/01/2008 01:15

Ne znam koliko je tačno, ali čuo sam maloprije informaciju da je taj privedeni maloljetnik romske nacionalnosti. :roll:

m_myers

Post by m_myers » 21/01/2008 01:21

ahmed&nedzad wrote:Ne znam koliko je tačno, ali čuo sam maloprije informaciju da je taj privedeni maloljetnik romske nacionalnosti. :roll:
Rom, Bošnjak, Albanac, Srbin, Mongol, Austrijanac... Nebitno totalno koje je nacionalnosti, znam samo da bi ga nakon duge i teške patnje letlampom,kliještima i sklalpelom, rastopio u h2so4 da mu ni celija za DNK ne ostane! :x

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 21/01/2008 01:24

m_myers wrote:
ahmed&nedzad wrote:Ne znam koliko je tačno, ali čuo sam maloprije informaciju da je taj privedeni maloljetnik romske nacionalnosti. :roll:
Rom, Bošnjak, Albanac, Srbin, Mongol, Austrijanac... Nebitno totalno koje je nacionalnosti, znam samo da bi ga nakon duge i teške patnje letlampom,kliještima i sklalpelom, rastopio u h2so4 da mu ni celija za DNK ne ostane! :x
Stvar je u tome da sam uz tu informaciju čuo i to da policija ima problema sa sankcionisanjem ovih osoba, jer nemaju dokumente, mjesto boravka i slično. :roll:

EMH_V1.0

Post by EMH_V1.0 » 21/01/2008 01:33

Pa kako je ta žena, je li joj bolje, je li preživjela, šta kažu?

becu

Post by becu » 21/01/2008 02:35

ccc. Za ovo sigurno nece dobiti adekvatnu kaznu.

Ergot

Post by Ergot » 21/01/2008 03:02

ahmed&nedzad wrote:Ne znam koliko je taèno, ali èuo sam maloprije informaciju da je taj privedeni maloljetnik romske nacionalnosti. :roll:
Informacija jamacno potice iz pouzdanih izvora. Jasta je nego je cigan, dje ce nase dijete, odgojeno u duhu merhametluka, zapaliti babu? Ako kojim slucajem i nije cigan, ofarbat cemo ga.

danas

Post by danas » 21/01/2008 03:38

elSaik wrote:Nijedna zvijer ne može biti tolika zvijer kolika može biti čovjek.
cek malo, jel ti ono bijase protiv smrtne kazne :oops: humanost, folovi golovi, hipi pizde materine... :roll:

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 21/01/2008 04:33

Ergot wrote:
Informacija jamacno potice iz pouzdanih izvora. Jasta je nego je cigan, dje ce nase dijete, odgojeno u duhu merhametluka, zapaliti babu? Ako kojim slucajem i nije cigan, ofarbat cemo ga.
Ne znam šta ovo treba da znači, ali informacija potiče od izvora unutar jednog od medija, i samo sam prenio kao informaciju koja će nakon provjere ionako biti objavljena. :-?

BHG

Post by BHG » 21/01/2008 09:14

nek vise pocnu objavljivat slike...imena prezimena...imal kakve potjernice za monstrumom....ako se bas nemoze kaznit nek se zna ko je i sta je...mozda ce ga neko na ulici kaznit sto nam jedino i preostaje....

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 21/01/2008 09:27

... Šta je tu čudno, kad slome dvojica djevojku i šutaju je nogama pred ulazom radi mobitela il nečega već... mi se nasmijemo i odmahnemo rukom, kad nas izbunare il kad nam skinu hlače sa štrika koje se suše... nama je to simpa jer za ime boga sad se kradu i stvari sa štrika... kad romi skidaju šahtove il druge stvari od sekundarne vrijednosti.... mi šta radimo, a šta rade vlasti il policija????'

Hors je u Sarajevu 10KM i više... djeca nisu glupa imaju uzore u kriminalnom miljeu i ljudima sumnjivog morala... nas zabezeknu posljedice..
Lavina je tek krenula, maloljetničko nasilje je u usponu, među samom tom populacijom ali i generalno... sistem u kojem živimo je truo i korumpiran je... tako da nije sposoban da se uhvati u koštac sa stvarnim problemima...

Pa mi nemamo instituciju koja bi se trebala baviti ovom maloljetnim delikventima i njihovim problemima..... a sistem im sve manje nudi alternativu......

Hvala ti denise Z i tebi Semiha B... a ni ti E. Hadžihafizbegoviću nisi čist... radite ono za šta ste plaćeni.....

P.S

Danas se to desilo meni , a sutra ko zna kome.....

_BosanaC

Post by _BosanaC » 21/01/2008 09:44

BHG wrote:nek vise pocnu objavljivat slike...imena prezimena...imal kakve potjernice za monstrumom....ako se bas nemoze kaznit nek se zna ko je i sta je...mozda ce ga neko na ulici kaznit sto nam jedino i preostaje....
Uhapseni obojica, ali im se cuva identitet, eto, djeca su...

Fakat, objaviti identitet i njihov i roditelja, a primjeniti na maminom zlatu metode iz Gvantanama dok roditelje tjeras da to gledaju :x

Jebo Arkana sta bih im uradio samo da me neko pusti :x

Post Reply