Zanima me

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Rania

Zanima me

Post by Rania » 01/11/2006 14:10

Kako se osjeca urbani Bosanac, recimo Sarajlija ako mu zena ili djevojka ima bolji educational backgroud/bolji posao/vise zaradjuje.

Kako se osjeca isti taj muskarac (recimo u tridesetim) ako on jos uvijek zivi kod mame a djevojka mu ima svoj stan, vikendicu i vozi mnogo bolji auto?

Da li takva veza ima ikakvih izgleda da uspije? Kako treba djevojka da se postavi da bi veza uspjela?

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 01/11/2006 14:17

Treba da se postavi normalno, ne smije pokazivati da joj je bitno koliko on i šta on, treba "samo" pokazati da joj je stalo, on naravno ne smije imati neki kompleks od svega toga... a pogotovo da ima onaj ružni osjećaj koji izbije na površinu prije il kasnije....

Mada on mora naći neki dobar posao jer prije il kasnije nekom će pući tu film....imam kolegu koji je u sličnoj situaciji a sad je otišao u Zair da radi jer nije više mogao da izdura a u braku je i imaju sinčiča.....

zena21

Post by zena21 » 01/11/2006 14:17

Odlicna tema. I mene isto zanimaju ove stvari :-) So, mushki, go ahead :D

tempora

Re: Zanima me

Post by tempora » 01/11/2006 14:20

Rania wrote:Kako se osjeca urbani Bosanac, recimo Sarajlija ako mu zena ili djevojka ima bolji educational backgroud/bolji posao/vise zaradjuje.

Kako se osjeca isti taj muskarac (recimo u tridesetim) ako on jos uvijek zivi kod mame a djevojka mu ima svoj stan, vikendicu i vozi mnogo bolji auto?

Da li takva veza ima ikakvih izgleda da uspije? Kako treba djevojka da se postavi da bi veza uspjela?

Nije mi jasno o cemu je ovdje rijec? O tvom licnom strahu? Predrasudi? Ili cemu?

debela

Post by debela » 01/11/2006 14:23

uvjek dobar gost wrote:Treba da se postavi normalno, ne smije pokazivati da joj je bitno koliko on i šta on.....

ja bih rekla da treba pokazati ukoliko joj je to bitno inace ces imati dvije nesretne osobe u startu.

Rania

Post by Rania » 01/11/2006 14:23

tempora wrote:
Rania wrote:Kako se osjeca urbani Bosanac, recimo Sarajlija ako mu zena ili djevojka ima bolji educational backgroud/bolji posao/vise zaradjuje.

Nije mi jasno o cemu je ovdje rijec? O tvom licnom strahu? Predrasudi? Ili cemu?

Ja bih rekla da se radi o temi otvorenoj za diskusiju. Ne znam koliko ima veze moja licna uloga u tom svemu sa tvojim potencijalnim stavom na temu..

Reina

Post by Reina » 01/11/2006 14:25

kako treba da se djevojka postavi da bi veza uspjela ?

meni kad bi pomenula ove materijalne stvari a da ti je svejedno kakva sam ja osoba ili to stavila u drugi plan , ja te ne bih ni pogledala... :)

Rania - Reina :shock: slicno :-)
Last edited by Reina on 01/11/2006 14:27, edited 1 time in total.

Shamrock

Post by Shamrock » 01/11/2006 14:26

zasto zenske misle da nema muslih sponzorusa :D
itekako ih ima :D

OT:

a nek se nepostavi s visoka kao da je on niskorist i sl. jer nije lako dobiti posao i voziti dobar auto u ovoj zemlji...u biti ako je ljubav u pitanju sve materijalno je nebitno :-)

debela

Post by debela » 01/11/2006 14:28

Shamrock wrote:...u biti ako je ljubav u pitanju sve materijalno je nebitno :-)

sto bi rekla jedna forumasica omg :lol:
jes jes nebitno, a zivjece od have i ljubavi...u kojem crtanom to jos ima

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 01/11/2006 14:29

SJAJNO I BAJNO

Rania wrote:Kako se osjeca isti taj muskarac (recimo u tridesetim) ako on jos uvijek zivi kod mame a djevojka mu ima svoj stan, vikendicu i vozi mnogo bolji auto?

SJAJNO I BAJNO, A JOS JE I RAHAT...

Rania wrote:Da li takva veza ima ikakvih izgleda da uspije? Kako treba djevojka da se postavi da bi veza uspjela?

VEC JE USPJELA, POSTO JE SVE BAJNO I SJAJNO, A ON JE RAHAT...ONA TREBA SAMO DA BUDE LOJALNA U MTS-u...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 01/11/2006 14:31

... Ljubav u ovoj zemlji... zemlji u kojoj masa veza pukne taman kad treba da se uozbilji...
Nekako oko mene je milion slučajeva kad veze pucaju nakoo, samo nakoo što ljudi nemaju više živaca... jednostavno samo pukne..

To govorim jer mislim da je najlakše se posvađati il okrenuti leđa, da ima sponzoruša muških ima, ima i ženskih , ima i muških rospija kao i ženskih... tako možemo do sutra, pitanje je hemije i razumjevanja među ljudima koji su u vezi....

Danas je teško naći posao čak i sa fakultetom... nisi ti sama u takvoj situaciji, ja recimo radim i to sve imam što si nabrojala ali cura moja nikad nije primjetila, bar rekla mi nije i nije se požalila da ja gledam kroz novac neke stvari....
Bitno je biti normalan i bez kompleksa i sve je ok ljudi smo valjda ...

Vrijeme je da se krene !!!!

Rania

Post by Rania » 01/11/2006 14:31

Reina wrote:kako treba da se djevojka postavi da bi veza uspjela ?

meni kad bi pomenula ove materijalne stvari a da ti je svejedno kakva sam ja osoba ili to stavila u drugi plan , ja te ne bih ni pogledala... :)

Potencijalne osobe iz posta su u vezi, znaci dobro se slazu i to sve fercera. Jedina razlicitost je dakle materijalni background s toga u postu nema rijeci o tome kakva je ko osoba.

Super su oboje :-) :lol:

Reina

Post by Reina » 01/11/2006 14:37

Rania wrote:

Potencijalne osobe iz posta su u vezi, znaci dobro se slazu i to sve fercera. Jedina razlicitost je dakle materijalni background s toga u postu nema rijeci o tome kakva je ko osoba.

pa koji je onda problem ?
ti sama postavljas pitanje : "Da li takva veza ima ikakvih izgleda da uspije?"
a slazu se , znaci ipak istices materijalno .... :) ako sve fercera, slazu se, dobra materijalna situacija , kao sto rece predhodnik trebali biti RAHAT..

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 01/11/2006 14:39

Rania wrote:

ja kontala da ste vas dvoje( Reina i Rania) iste osobe, pa mislim se sta sama sebe citiras :lol:

Shamrock

Post by Shamrock » 01/11/2006 14:47

debela wrote:
Shamrock wrote:...u biti ako je ljubav u pitanju sve materijalno je nebitno :-)

sto bi rekla jedna forumasica omg :lol:
jes jes nebitno, a zivjece od have i ljubavi...u kojem crtanom to jos ima

ne bukvalno :roll: :roll: :roll:

uostalom u ovoj zemlji je velika vecina brakova i ozbiljnih veza zasnovano na materijalnom ali to je sad off topic :oops: :D

Rania

Post by Rania » 01/11/2006 14:47

Reina wrote:
Rania wrote:

a slazu se , znaci ipak istices materijalno .... :) ako sve fercera, slazu se, dobra materijalna situacija , kao sto rece predhodnik trebali biti RAHAT..

U pravu si, zvucim konfuzno. Pitanje je hoce li na duze staze uspjeti. Kako procitah u jednom postu gore nije to bas uvijek slucaj. Sta kad dodju djeca itd. Kakve su sanse da se suprug osjeti inferiorno i da nastanu problemi. A nazalost znam za par takvih slucajeva. Samo sto ce rijetko koji muskarac o tome pricati otvoreno (mislim na kolege ili prijatelje) s toga pitanje na forumu.

zena21

Post by zena21 » 01/11/2006 14:49

Rodrigo_de_Triana wrote:

SJAJNO I BAJNO

Rania wrote:Kako se osjeca isti taj muskarac (recimo u tridesetim) ako on jos uvijek zivi kod mame a djevojka mu ima svoj stan, vikendicu i vozi mnogo bolji auto?

SJAJNO I BAJNO, A JOS JE I RAHAT...

Rania wrote:Da li takva veza ima ikakvih izgleda da uspije? Kako treba djevojka da se postavi da bi veza uspjela?

VEC JE USPJELA, POSTO JE SVE BAJNO I SJAJNO, A ON JE RAHAT...ONA TREBA SAMO DA BUDE LOJALNA U MTS-u...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ljubavi, da li tebi smeta sto ja zaradjujem vise i sto nam finansiram puteve :oops: :D :D

triton

Post by triton » 01/11/2006 14:54

Sorry, ali ta veza je osudjena na propast, :sad:

al kad smo vec kod toga, sta radis sutra recimo oko 19 :D
meni apsolutno ne smetaju, niti ce, te kuce vikendice auta bazeni

Reina

Post by Reina » 01/11/2006 15:05

Rania wrote:
Reina wrote:
Rania wrote:

U pravu si, zvucim konfuzno. Pitanje je hoce li na duze staze uspjeti. Kako procitah u jednom postu gore nije to bas uvijek slucaj. Sta kad dodju djeca itd. Kakve su sanse da se suprug osjeti inferiorno i da nastanu problemi. A nazalost znam za par takvih slucajeva. Samo sto ce rijetko koji muskarac o tome pricati otvoreno (mislim na kolege ili prijatelje) s toga pitanje na forumu.

kakve veze sad imaju djeca sa tim, ako i on radi i doprinosi u zajednicki kucni budzet, doduse neko manje neko vise nije bitno, vazno je da sve drugo fercera, i zavisi kako se ti u svemu tome postavis i ne nabijas mu na nos cim se posvadjate.... (ti si samo kao primjer)

Rania

Post by Rania » 01/11/2006 16:17

triton wrote:Sorry, ali ta veza je osudjena na propast, :sad:

al kad smo vec kod toga, sta radis sutra recimo oko 19 :D
meni apsolutno ne smetaju, niti ce, te kuce vikendice auta bazeni

propast?

dogovoreno onda, u 19 sutra! :)

triton

Post by triton » 01/11/2006 16:31

Fellini, moze li?

Rania

Post by Rania » 01/11/2006 16:34

triton wrote:Fellini, moze li?

dobar izbor moze moze

pitt

Post by pitt » 01/11/2006 16:41

Pa meni bi bilo veoma drago sto sam sa takvom osobom. Stavise, i trazim osobu za istim (slicnim ili cak vecim) nivom obrazovanja i slicnih ambicija. Ne treba mi domacica koja ce peglat kauc i gledat u mene ko u titu.
Hajmo sad zene, primam aplikacije do ponoci :D:D

danas

Post by danas » 01/11/2006 16:43

pitt wrote:Pa meni bi bilo veoma drago sto sam sa takvom osobom. Stavise, i trazim osobu za istim (slicnim ili cak vecim) nivom obrazovanja i slicnih ambicija. Ne treba mi domacica koja ce peglat kauc i gledat u mene ko u titu.

znaci, sve koje su zavrsile 4 osnovne se kvalifikuju :D :D :D

zena21

Post by zena21 » 01/11/2006 16:44

pitt wrote:

Pa meni bi bilo veoma drago sto sam sa takvom osobom. Stavise, i trazim osobu za istim (slicnim ili cak vecim) nivom obrazovanja i slicnih ambicija. Ne treba mi domacica koja ce peglat kauc i gledat u mene ko u titu.

Gdje rastu takvi k'o ti :oops: :D

Post Reply