Žalosno

Forum za humanitarne akcije.
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#1 Žalosno

Post by lajk »

Ne znam da li tema pripada ovdje al ako ne premjestite :sax: ! Da li je neko sinoc gledao Hayat i dnevnik,ono sto je mene potreslo jeste dedo koji je gluhonjem i koji nema uslova za zivot :( :( ...Nema dedo vatru da nalozi,lezi pod dekom u hladnoj sobi u kojoj puse sa svih strana !Mene interesuje sta radi socijalna sluzba? Da li je neko upoznat sa ovim slucajem i zasto se taj dedo ne posalje u neko prihvatiliste,staracki dom i sl !Pa ja se pitam da li smo mi ljudi sta se ovo desava u ovoj drzavi !?Molim nekog ako zna zasto se to ne uradi da mi kaze jer ja sam od sinoc jako potresena ovom pricom :sad: :sad:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2 Re: Žalosno

Post by vjesticanametli »

:shock: gdje je dedo-..............grad ..............znas li ista pa da odnesemo sto mozemo
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#3 Re: Žalosno

Post by grunt »

tuzno da ne moze biti tuznije
ova drzava ne zna da ovi ljudi uopste postoje
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#4 Re: Žalosno

Post by suza81 »

Vidim ova tema na vrhu popularnosti. Promijeni naslov u Najguza foruma, pa je mozda neko i posjeti :sad:

Gledala sam i taj i nekoliko slicnih priloga u zadnje vrijeme. Prilog je bio cini mi se na hayatu, pa se vjerovatno na njihovoj stranici moze naci vise info o istom, ako neko zeli da pomogne.

Gledala sam i prilog o starcima koji su se smrzli i njihov sin koji zivi nedaleko u selu je potresen. Pitam se ako vec zivi nedaleko od njih zasto su se ti ljudi smrzli...

Kao i prilog o covjeku kome su zapalili dusek i deke u nekoj rusevini gdje zivi i spava, a ima brata koji isto tako "tesko" zivi u Svicarskoj od socijale. Da... svi znamo kako je Svicarska siromasna zemlja, a i socijale su im mizerne.

Kako ocekivati pomoc od stranca, kad se danas ni rodjena braca ne pomazu, niti djeca roditelje?
Zar je tako tesko odnijeti tanjir corbe sto ostane iza rucka nani na 5. spratu, dat joj 10-20 KM ako mozemo?

A socijalnu sluzbu je smjesno i spominjat. To su administrativci, koji znaju samo obradjivati pismene zahtjeve koji im stignu,a sredstva koja im drzava dodijeli nisu dovoljna ni za sta. Mislim da rad na terenu kod njih ne postoji i nikoga ne zanima da li onaj dedo iz zabacenog sela uopce u mogucnosti da dodje do socijalne sluzbe i preda zahtjev i da li uopce zna da ga popuni.

Izvinjavam se na ironiji i postu koji nece nikome puno pomoci, ogorcenost mi nije dala drzati prste dalje od tastature.
User avatar
loka.sa
Posts: 35
Joined: 09/08/2011 15:41

#5 Re: Žalosno

Post by loka.sa »

Zna li neko adresu ovog dede ....
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#6 Re: Žalosno

Post by vjesticanametli »

kontaktirati hayat vezano za vijesti od 12/02/12 i pitati gdje je dedo
hajmo ljudi pomoci

edit: poslala sam mail hayat-u
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#7 Re: Žalosno

Post by despina »

vjesticanametli wrote:kontaktirati hayat vezano za vijesti od 12/02/12 i pitati gdje je dedo
hajmo ljudi pomoci

edit: poslala sam mail hayat-u
ja zvala, sada su "u frci", pripremaju program, ali su obećali da će me nazvati u toku dana sa detaljnim informacijama.
jedino sam saznala da je ovaj deda u konjicu.
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#8 Re: Žalosno

Post by despina »

dobila sam odgovor od hayata, njihov urednik veldin čustović ide sutra u obilazak dede, već su skupili neka sredstva. ko želi, mogu poslati broj veldina na pp.
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#9 Re: Žalosno

Post by grunt »

ovom dedi se moze samo pomoci smjestajem u neku ustanovu gdje ce se brinuti o njemu , nikakva materijalna pomoc mu nista ne znaci kada je u ovakvom stanju
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#10 Re: Žalosno

Post by žulijan asanž »

ja sam prije desetak dana bio u jednoj privatnoj poliklinici radi pregleda i pokraj mene je sjela jedna starica koja je došla da moli da je prime jer ima bolove u trbuhu i krv u stolici, ultrazvuk preko osiguranja na knjižicu su joj zakazali u maju????!!!!!

nije imala para, molila me da joj dam koju marku....

zar nije krv u stolici hitan slučaj????

inače, za moj pregled bi preko knjižice morao čekati do juna.

a onda kad dođeš na red, zatekneš zadimljenu bolnicu od cigara....smrad, žohare i raspadanje....

eeeeee državo moja, hebem li te sakatu, nekad mi dođe da neću ni da se kopam u ovu poganu zemlju. fuj. :( :(
memostrasni
Posts: 32
Joined: 15/07/2010 13:09

#11 Re: Žalosno

Post by memostrasni »

Molim vas, ako vam se jave ovi sa hayata da kazu gdje da se odnese pomoc, postavite na forum.
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#12 Re: Žalosno

Post by despina »

memostrasni wrote:Molim vas, ako vam se jave ovi sa hayata da kazu gdje da se odnese pomoc, postavite na forum.

imam broj telefona čovjeka koji sutra ide do dede. ako hoćeš, poslat ću ti na pp
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#13 Re: Žalosno

Post by vjesticanametli »

a sta da posaljemo...........ja nisam to gledala pa ne znam sta bi mu dobro doslo

grunte znam i slazem se s tobom ali to treba drzava da rijesi a mi mozemo od sebe poslati nesto da dedi olaksamo
memostrasni
Posts: 32
Joined: 15/07/2010 13:09

#14 Re: Žalosno

Post by memostrasni »

despina wrote:
memostrasni wrote:Molim vas, ako vam se jave ovi sa hayata da kazu gdje da se odnese pomoc, postavite na forum.

imam broj telefona čovjeka koji sutra ide do dede. ako hoćeš, poslat ću ti na pp
moze pls posalji
User avatar
ciki4
Posts: 316
Joined: 04/09/2011 14:42

#15 Re: Žalosno

Post by ciki4 »

Gledala sam ovaj prilog, kao i mnoge druge koji prikazuju realnu sliku bh društva (dovoljno je pogledati 1 emisiju "Ispuni mi želju"). Socijalna služba ne radi ništa, prihvatilišta, u smislu trajnog rješenja ovakvih slučajeva - nema, a bvoravak u staračkom domu se plaća. Dakle, za ovakve slučajeve pomoći nema, barem od strane države :sad: Dobrih ljudi koji će pomoći kad vide sličan slučaj, uvijek je bilo i biće, ali to su kapi u moru...bojim se i pomisliti koliki je postotak starih i bolesnih ljudi koji žive blago rečeno u neimaštini. Kontaktirati hayat, uplatiti novac za nekog, odnijeti odjeću i hranu nekoj ugroženoj porodici - sve je to za svaku pohvalu, ali kako pomoći organizovano (kad već država neće), onako, na volonterskoj osnovi? Znam da crveni križ, merhamet i emisije poput navedene, rade dosta, ali opet nedovoljno. Evo ja predlažem da se forumski organiziramo, osnujemo neprofitnu organizaciju koja bi pomagala starim, bolesnim ljudima u hrani lijekovima, barem osnovnim stvarima. Na primjer u saradnji sa hayatom, centrima za soc.rad (podatci o takvim slučajevima), uz pomoć društvenih mreža, vjerujem da bi se nešto više moglo učiniti. Ovo je nekao okvirno, ali uz dobru volju vjerujem da bi mala grupa ljudi mogla uspjeti u ovako nečem. Ako ima zainteresovanih (potrban jedan pravnik za samu proceduru registrovanja :-) )ja sam prva ZA. Na birou sam, imam slobodnog vremena i radije ću ga provesti pomažuči nekom neko za comp-om :) Vjerujem da ima još ljudi koji ovako razmišljaju???
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#16 Re: Žalosno

Post by despina »

vjesticanametli wrote:a sta da posaljemo...........ja nisam to gledala pa ne znam sta bi mu dobro doslo

grunte znam i slazem se s tobom ali to treba drzava da rijesi a mi mozemo od sebe poslati nesto da dedi olaksamo

ovaj deda je samo jedan od primjera kako nam je država u k...u. naravno da trebamo pomoći, ali dokle više da pojedini građani koji žele pomoći snose odgovornost jer je država zakazala??
User avatar
loka.sa
Posts: 35
Joined: 09/08/2011 15:41

#17 Re: Žalosno

Post by loka.sa »

Pošaljite i meni na pp gdje odnijeti pomoć za dedu....Hvala svima
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#18 Re: Žalosno

Post by ljubav_aha »

zalosno :| mogu poslati nekome ko ima direktan kontakt sa dedom,gdje zivi dedo,zna raja kojoj sma ranije slala novac ,uzas :(
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#19 Re: Žalosno

Post by vjesticanametli »

meni se nisu javili a ne znam ni sama sta da saljem ili nosim..........voljela bih pomoci koliko mogu
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#20 Re: Žalosno

Post by ljubav_aha »

vjesticanametli wrote:meni se nisu javili a ne znam ni sama sta da saljem ili nosim..........voljela bih pomoci koliko mogu
mogu li tebi poslati novac :?: meni je ovo uzasno tuzno :| mozemo se dogovoriti na pp :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#21 Re: Žalosno

Post by vjesticanametli »

mozes ali sacekaj da dobijem neki info pa bi ja do otpremila ili sama odvezla dok ovaj haos na ulicama proĐŽe
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#22 Re: Žalosno

Post by ljubav_aha »

vjesticanametli wrote:mozes ali sacekaj da dobijem neki info pa bi ja do otpremila ili sama odvezla dok ovaj haos na ulicama proĐŽe
I LOVE YOU hvala :-D bas si divna :-D za dedu ,samo da covjek izdrzi :|
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#23 Re: Žalosno

Post by vjesticanametli »

nazalost jutros su rano krenuli djedu ovi iz hayata a ja sam 2 sata putovala do posla i nisam ih stigla .....javila se soc. sluzba i nacelnik opstine a djedu treba napraviti wc i uslove normalizirati (potrebno je ja mislim 2 prozora postaviti)......psihicki je nestabilan djed.........metar drva je 80 km sa dostavom

eto ako neko jos zeli da pomogne moze mi se javiti jer cu se ja cuti s ovima iz hayata i predati od nas 2 pomoc
djedu ce danas biti dostavljen metar drva i dosta hrane
User avatar
loka.sa
Posts: 35
Joined: 09/08/2011 15:41

#24 Re: Žalosno

Post by loka.sa »

I ja sam danas zakasnija ali javio mi se urednik hayata i rekao da ko želi i sutra može poslati pomoć za dedu jer će on ponovo ići za par dana do njega. ...

Despina hvala ti na kontaktu lp :thumbup:
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#25 Re: Žalosno

Post by despina »

nema na čemu ;-)
Post Reply