Zakon o radu, minimalac uz 72 radna sata sedmicno!?

Post Reply
Kaligrafija

#1 Zakon o radu, minimalac uz 72 radna sata sedmicno!?

Post by Kaligrafija » 29/07/2020 01:08

Jel moguce da ce ovaj zakon proci bez glasa, sapata, bilo kakve reakcije, jesmo li toliko ubijeni u mozak, da nam, slobodno sad mogu reci, zlocinacko udruzenje poslodavaca i tajkuna bez mjere, obraza i trunke moralnosti uz amin vladajuce elite, donese ovakav nakaradan zakon uz jos niz, nenormalnih stavki iz tog zakona!?? Jesmo li mi roblje!? Mnoge razvijene demokratske zemlje bi gorile na spomen ovako neceg, samo kod nas muk...!?! Sta se ovo desava ljudi, totalni mrak!? Da je zakon na bazi part time, full time uz sigurnu satnicu, da je placen svaki sat, pa da radnik ima mogucnost da sklopi sam pogodan individualni ugovor, za satnicu, slobodne dane, godisnji odmor, bonuse po ucinku i sl. ja bi rekao bujrum, svaka cast! Ali znam ja nas, jebo ti nas, ovo ce biti pohlepa mase tajkuna, u nasem maniru i po nasem mentalitetu, krast ce se sati, kao i do sad, a plata ista jadna i bijedna... pola drzave nam je na minimalcu... ako ne i vise...!

Mislim da je ovo najveca borba poslije rata, ustvari trebala bi biti, a prolazi bez treptaja i u tisini...!

Kakvo je vase misljenje o ovome svemu, da li je moguce stati ovome u kraj, da li postoji ista pozitivno u ovome zakonu!? Da li je kasno!?!

Post Reply