..za vrijeme vladavine Ahmeda Pasalica....

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#1 ..za vrijeme vladavine Ahmeda Pasalica....

Post by juan »


....ali da ne bude da ja samo palamudim, a da sam nista nisam rekao.....

situacija oko repke je vise manje ista vec dugi niz godina (ako ne od samog pocetka). razne sive eminencije, ljudi koji nisu u struci (dakle nisu selektori, treneri, medicinsko osoblje) su sebi dozvoljavali (ili im je bilo dozvoljeno) da imaju pristup igracima i strucnom stabu i da na njih prenose svoj uticaj. sta vise, i "tvrdi" momci (da ne kazem obicni kriminalci) su davali sebi za pravo da putuju sa repkom, da se hrane sa njima, da im kupuju kurve po sumnjivim hotelima istocne evrope kao i da jednom Zlatanu Muslimovicu kazu kako on nece vise biti kapitem mlade repke vec ce to biti dzemica. samo je jedna osoba koja je apsolutno dovela do takve situacije i to je ahmed pasalic. svi ostali su ljudi koji su u talu sa njim. predsjednistvo je politicka funkcija i ti ljudi dolaze na vec utvrdjen tal. usanovic je mjesanac brava i konja i njegov tal je da se krka i pije na tudji racun. citav ovaj haos odgovara samo pasalicu. igracima sumnjivog kvaliteta se daje sansa da igraju u repci da bi se bolje prodali. mnogi se ovdje pitaju, sto igraci o tome ne pricaju. pa vecina njih nema sta reci. talovi se rade preko menadzera tipa jasari, a onima koji ne zele da ucestvuju se prijeti. ja bih naveo samo jedan, ali vrlo indikativan primjer, a to je primjer mladog Pehlica. poslije transfera u kaunas, trazena mu je lova sto je on odbio dati. kao kazna, nije se nasao na originalnom spisku za utakmcu protiv belgije, a kada je njegov otac odlucio da ode javno na hayat i da isprica sta se desilo, pasalic je bio taj koji je dosao da kao smiruje situaciju govoreci da je bila administrativna greska, da ce se sve to ispraviti i sl. Pehlic je dobio naknadno poziv, ali ga je zukanovic ostavio na klupi "za kaznu". poslije toga nikada vise nije bio u ozbiljnim kombinacijama iako je jedan od ponajboljih mladih igraca. ubrzo poslije toga su krenuli anonimni prijeteci pozivi familiji da se vise nikada ne usude prijetiti da ce otici u medije.

naravno, niko ne zeli da sastavi repku od 11 anonimusa, jer se niko iz takve repke nece prodati. zato se i ubacuju razni levati u kombinaciju sa dobrim igracima (primjer hrgovica i utakmice u danskoj poslije koje se i prodao ili zamislite sta bi se desilo da smo dobili srbiju na marakani i da je jakirevic imao jedan dobar potez).

no da predjemo na trenutno stanje. memorija nam je tragicno losa. pa nije to bilo tako davno kada je pasalic, skupa sa sliskovicem dao otkaz. to je bio jedan od najsvjetlijih momenata naseg reprezentativnog fudbala u zadnjih par godina. ljudi daju otkaz, dovodimo nove, kvalitetnije kadrove i jos pri tome ne moramo baki platiti 100000 maraka. ali ne lezi vraze. povukose se ostavke, baka dobi nogu i lovu, a pasalic je jos uvijek na svojoj poziciji. evo sada igraci pokrenuse fantasticnu inicijativu, da ce bojkotovati repku dok se ne dese znacajne promjene u vrhu saveza (licno mislim da su uzeli veliki zalogaj jer hoce smjenu predsjednistva, sto je haman pa nemoguce u trenutnim politickim okvirima. mislim da je smjena pasalica bila mnogo realisticniji zahtjev). 13 ljudi potpisa pismo. us to Hasan, Barba i Bola su se vec bili povukli iz repke. ni jace repke to nebi mogle nadomjestiti. pasalic ponovo stupa na scenu. prvo razbija grupu od 13 sa kukavicijim jajima kao sto je dzemica. njemu se pridruzuju igraci prosjecnog kvaliteta, kojima su igre u repki top karijere (grujic, hrgovic, bartolovic) i misimovic, jedini igrac koji je nad prosjecan kvalitet. nisam siguran sta je njegova motivacija i ne mogu ulaziti u to. onda dovodi selektora koji nije konfliktan, a moze emotivno pridobiti jos koga od pobunjenih igraca. (tog istog muzurovica je, skupa sa musovicem, otjerao iz repke). i sada smo u situaciji da se moze sklopiti kakav-takav tim. sve osim ubjedljivog poraza od norvezana je pobjeda za njega. ako izgubimo tijesno ili odigramo nerijeseno, pojavit ce se u medijima i reci kako smo mogli lako do pobjede da pojedinci nisu stavili svoj licni interes ispred reprezentativnog. ako pobjedimo, reci ce da sa pobunjenim igracima nismo mogli dobiti moldaviju, a da ovi novi "motivisani" su uspjeli doci do velikog podviga i pobjede na norvezanima.

sada se vi nastavite klati po forumu, kako je ovo privatna repka sto kazu jedni ili kako cemo mi uvijek navijati za Bosnu sto kazu drugi. na kraju ce mo svi biti gubitnici, samo ce pasalic iz svega ovoga izaci dobar.

p.s. Spahu pravo volim i svidja mi se sto mu je srce k'o rusija, ali da bi igrao zadnjeg, mora malo emocije ostaviti u svlacionici. neka pogleda kako su igrali Hibic i Konjic. odbrana nam je bila najbolja kada smo igrali sa 4 odbrambena i 2 zadnja vezna koji bi zatvarali rupe. Barba je bio dusa i srce repke i "ljepilo" koje je drzalo tim skupa ali je Hasan puno kvalitetniji igrac. Zlatani su nasa buducnost, skupa sa kosturom mlade repke. ako zelimo da budemo respektabilna repka, koja ide na velika takmicenja, svi ovi igraci ce nam biti potrebni. to se nece desiti za pasaliceve vladavine.
eh zar nema nikog da malo poprica sa gosponj. Pasalicem?.....
Post Reply