Za sve protjerane iz rs

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pojedinac
Posts: 1461
Joined: 02/06/2006 19:02
Contact:

#1 Za sve protjerane iz rs

Post by pojedinac »

Obavijest,
Za sve one protjerane Bošnjake iz RS, koji su bili 31,12,1991godine u radnom odnosu na terirorije entiteta RS, a nezakonito su dobili otkaz imaju pravo na otpremninu. Na osnovu čl. 155, a na osnovu čl. 152 (sada 183) zakona o radu.
Kako to pravo ostvariti?

Image

Image


Amir Kadiric Ja sam poslao (slika prva) izjavu na adresu Ministarstvo rada i boračko invalidske zaštite komisija za implementaciju čl. 152 zakona o radu, zatim fotokopiju radne knjižice kao dokaz da sam u tom navedenom vremenu radio i kopiju licne karte. Zatim sam dobio rješenje gdje mi se priznaje pravo na ostvarivanje otpremnine (slika druga). PODIJELITE OVO NA SVOME PROFILU KAKO BI ŠTO VIŠE LJUDI OSTVARILO SVOJA PRAVA. ALLAH DA VAS NAGRADI

http://bh-sloboda.blogspot.ba/2015/10/z ... iz-rs.html
Ostvarite svoje pravo!

Sretno.
mishic
Posts: 6362
Joined: 28/04/2011 16:29

#2 Re: Za sve protjerane iz rs

Post by mishic »

Nevjerovatno je koliko ovakvih i drugih prava ljudi gube samo zbog toga što nikada niko nije našao za shodno da ovakve informacije podijeli javno.
Ubijeđen sam da je trebalo pokrenuti stotine hiljada tužbi za brojne nepravde koje su pojedincima nanešene a niko u državi nije organizirao da se pokrenu te tužbe i da se ljudima pomogne da dođu do svojih prava. Mislim čak da i danas za mnoge tužbe nije kasno jer ratni zločin ne zastarijeva.

Gubili smo i izgubili mnogo toga samo iz rzloga što nikada niko nije našao za shodno da nam kaže da smo mogli tužiti zbog toga i toga. Čudno!!!
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3032
Joined: 25/06/2014 14:16

#3 Re: Za sve protjerane iz rs

Post by kakotakonikako »

Da li se sada moze podnijeti ovaj zahtijev, da li je zastarilo?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#4 Re: Za sve protjerane iz rs

Post by high_volume »

kakotakonikako wrote: 11/10/2020 10:11 Da li se sada moze podnijeti ovaj zahtijev, da li je zastarilo?
Pravo zastarjelo jako davno..
Član 182.
Radnik koji se na dan 31. decembra 1991. godine nalazio u radnom odnosu kod poslodavca čije je sjedište bilo na sadašnjoj teritoriji Republike Srpske, a koji smatra da mu je radni odnos nezakonito prestao kod tog poslodavca počev od tog datuma pa do dana stupanja na snagu ovog zakona, ima pravo da u roku od tri mjeseca od dana stupanja na snagu ovog zakona podnese zahtjev za ostvarivanje prava na otpremninu. Zahtjev se podnosi ministarstvu nadležnom za poslove rada, u pismenom obliku (lično ili preporučenom poštom).
https://www.ilo.org/dyn/natlex/docs/ELE ... %20Bsn.pdf
Post Reply