Za deset godina, RS ce...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Za deset godina, RS ce biti:

Entitet u sastavu BiH, kao i danas
15
24%
Podijeljen na drugacije cjeline, u sastavu BiH, te time nestati
34
55%
Samostalna drzava
3
5%
Dio Srbije
10
16%

Total votes: 62

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 17/09/2006 01:42

Evo gledam neke postove zadnjih dana, i sve mislim, sa ovakvom pameti na drugoj strani cudo se jos nisu uspjeli otcijepiti.

Interesuje me vase misljenje o tome sta ce biti za nekih desetak godina. Dakle, sta predvidjate, a ne sta zelite.

Goran_35

Post by Goran_35 » 17/09/2006 02:36

Mislim da ce im se dati zeleno svjetlo za referendum....

U Sandzaku vec postoji politicka podjela inscenirana od strane Beograda,a sve u cilju onemogucavanja "referenduma" u Sandzaku kao moguceg odgovora na referendum u takozvanoj "republici srpskoj"??

Zasto je uopste dozvoljeno postojanje RS-a,koja je nastala na genocidu,ako se nije racunalo na "ucjene" u buducnosti?

Traktorista slavuj Mile,laje i niko se ne obazire na to!Njegov "lavez" je poput Karadzicevog samo malo vise "umotan u celofan".I svi govore kako je to samo "predizborna kampanja"?OK!Ali,sta ce biti poslije izbora?Vecina Srba koji ce glasati za njega ce nastaviti da zive sa tom idejom!
I Karadziceve prijetnje su nekada bile samo "predizborna kampanja"!Ali to se zaboravlja!!!Poslije svega sto se desilo,u uslovima ovakve globalne politicke klime,ja ne vjerujem vise nikome i bojim se da je sve moguce!Dok mi spavamo,veliko-srpski nacionalisti rade i spremaju ono od cega nisu nikada ni odustali...

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 17/09/2006 07:21

@Gorane35, :thumbup:

Al' ćeraćemo se još i neće biti da Bosna opet šaptom padne.

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 17/09/2006 13:09

Naravno da je princip jasan, i sto se tice nastanka RS i eventualnog referenduma/otcjepljenja. Kako je nastala, tako se moze i otcijepiti -- zlocinom. Principi u svjetskoj politici nikada nisu igrali neku velliku ulogu tako da je sve moguce -- "ucjene" nisu sasvim izgledne.

Zbog toga je u stvari i najbitnije kako se postavimo, a na ovoj strani je situacija katastrofalna. Pogledajte samo politicke "glavesine" kako se postavljaju radi sopstvenog proboja! To se nazalost odavno ne odnosi vise samo na onaj pocetni nacionalisticki trojac.

muha_sa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Post by muha_sa » 17/09/2006 13:34

Problem ove zemlje nije u šumnjacima već u ovim "našim"što nisu protjeranim omogućili povratak na svoje--oni ne samo da nisu omogućili već su i svim sredstvima stimulisali, protjerane iz genocidne tvorevine. da ostanu živjet u ovom dijelu BiH--Sjetimo se izvještaja ambasada stranih zemalja o donaciji za Srebrenicu--stotinu i kusur miliona maraka je dodjeljeno za povratak---lova isparila a srebreničani žive svugdje samo ne u Srebrenici.
Tako je i sa skoro svim mjestima u genocidnoj tvorevini.
Šta onda očekivat za nekih desetak godina??

daduli_sa

Post by daduli_sa » 17/09/2006 13:38

Ubijedjen sam da za 10 godina ono sto se danas zove RS nece postojati! Toga su svjesni i politicari u RS pa dizu toliku prasinu pred izbore. Znaju da ih od oktobra cekaju ustavne promjene koje ce neminovno okrenuti cijelu ovu drzavu ka jednom - jedinstvenoj BiH!
Kratko i jasno!
:bih:

stickitout

Post by stickitout » 17/09/2006 13:44

......prnut u fenjer :D

Helem

Post by Helem » 17/09/2006 13:49

Za 10 godina sve ce se srediti samo po sebi a Mujo ce i dalje cekati i prognozirati:
Ko ce sve jebavati Fatu??????

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 17/09/2006 13:51

@muha_sa, slazem se.

@daduli, za takvo nesto se treba sprovesti izuzetno jaka i efikasna diplomatska kampanja, ne prevashodno u EU, pogotovo ne u BiH, vec u SAD. Vidis li da se ista slicno desava?

Goran_35

Post by Goran_35 » 17/09/2006 13:53

Na zalost vrijeme radi za republiku sumsku!Nema veze sto postoji kao entitet,cinjenica je da postoji! I to postoji jos uvjek,bez obzira sto je taj entitet nastao na zlocinu i bez obzira sto nikada prije nije postojao! Vrijeme cini svoje,oni koji su pobijeni i prograni,njih vise nema!A pola BiH se dozivljava kao "v'ekovna srpska zemlja"?Sajkacha slavuj Mile prijeti,niko iz medjunarodne zajednice se k'o fol ne obazire,pravdaju se demokratijom?A kakva je to demokratija koja je uopste dozvolila postojanje jedne tvorevine nastale na genocidu?Da bi se opravdala "demokratija" onda se vec odavno igra na kartu izjednacavanja "sukobljenih strana" i oni koji su pokusali da odbrane ovu zemlju su svrstani u istu ravan sa onima koji zele da je raskomadaju,plus sto su isti kao nagradu za to dobili svoj entitet,koji je po njima "njihova cacevina" na koju samo oni imaju pravo.Sajkacha slavuj Mile,ima jaku podrsku sa strane. I ako podjemo od cinjenice da je on socialdemokrata,onda mozete zamisliti kakvi su stavovi radikala?
Dok najveci zlocinci i teroristi,brutalni klerofasisti i sovinisti,nesmetano hodaju RS-om i Srbijom,za to vrijeme se Federaciji bave prljavom borbom za vlast optuzujuci sve i svakog a cini mi se da su i rodjenu mater spremni prodati za fotelju.Te politicke "glavesine",k'o sto bi rek'o sherlok,su takve jer je i narod takav.Kakav narod takvi i politicari.Zao mi je sto ovo moram reci,ali mislim da smo jedan od glupljih naroda,koji brzo zaboravlja i kojem se da izvinete mozes srat po glavi a oni ti se opet smjeskaju.Kazu dobri?Hebo takvu dobrotu.I onda kda sve "ode u Honduras" onda se treba vaditi iz nemogucih situacija?

Ja bi Srbiji spremao istu kasu kao sto oni rade nama!Mjesao bi se u unutrasnje poslove,finansirao raznorazne pokrete za otcjepljenje Sandzaka od Srbije,bas onako kao sto oni vec gotovo 200 godina cine nama u BiH...

Helem

Post by Helem » 17/09/2006 13:54

koji politicki i vizonarski zargon....

Goran_35

Post by Goran_35 » 17/09/2006 13:55

i ako se neko slucajno zapita na koga sam to mislio kao glupi narod? :D Pa na Bosance-Hercegovce :D tek toliko da se zna :oops: da nebi bilo kakvih zabuna :oops: :D

danas

Post by danas » 17/09/2006 13:56

SherlockHolmes wrote:Naravno da je princip jasan, i sto se tice nastanka RS i eventualnog referenduma/otcjepljenja. Kako je nastala, tako se moze i otcijepiti -- zlocinom. Principi u svjetskoj politici nikada nisu igrali neku velliku ulogu tako da je sve moguce -- "ucjene" nisu sasvim izgledne.

Zbog toga je u stvari i najbitnije kako se postavimo, a na ovoj strani je situacija katastrofalna. Pogledajte samo politicke "glavesine" kako se postavljaju radi sopstvenog proboja! To se nazalost odavno ne odnosi vise samo na onaj pocetni nacionalisticki trojac.

ja sam po obicaju -- pesimista. i to upravo zbog ovoga sto navodis -- odnosa sa ove ko biva 'nase' strane, koji je katastrofalan. narod su uspjeli ubijediti da smo 'mi' pobijedili jer 'nam je ostalo' kojih 30% teritorije, i naravno jer 'nas' nisu ama bas sve poklali. koji uspjeh alijine politike -- odusevljena sam. a sad se ta ista nebriga za drzavu nastavlja kod svih politicara -- koji samo znaju oko svoje guzice da se zabave.

mene je sada vise strah za buducnost nego sto me je bilo 1992-e. :sad:

Helem

Post by Helem » 17/09/2006 13:58

e neka i ti nesto pametno izjavis..

T8

Post by T8 » 17/09/2006 14:01

sjecam se intervjua momcila krajisnika na cpt onih prvih godin nakon rata - na pitanja o sannkcijama koje gradjani trpe od strane stranih donatora zbog neprovodjenja dejtonskog sporazuma govorio je - trebamo se samo strpiti koju godinu, izdrzati ovo - kontajuci da ce americi i evropi sve dosaditi i da ce rs preko noci osvanuti u srbiji - danas deset godina nakon tih prica momcilo krajisnik cami u zatvoru cekajuci presudu haskog suda...
nakon sto su mu citirali u sudu jednu od njegovih ratnih izjava o "turcima" - izjavio je: postovani sudijo momcilo krajisnik je govorio gluposti

ono sto govori milorad dodik je kontinuitet te politike i nije iznenadjenje
sta ce biti za deset godina, jel neko stvarno misli da ce rs osvanuti u srbiji

danas

Post by danas » 17/09/2006 14:04

T8 wrote:sta ce biti za deset godina, jel neko stvarno misli da ce rs osvanuti u srbiji

ne znam sta ce biti za 10 godina, te samo mogu da kazem da me je strah.

prije 15 godina nisam mislila da ce osvanuti RS usred bosne, ali eto -- jeste... :roll:

Arslan_

Post by Arslan_ » 17/09/2006 14:10

...biti dio ruznog sna :zzzz:

muha_sa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Post by muha_sa » 17/09/2006 14:16

@goran_35
Svaka čas.
Često se pitam je li nas to stid ili strah o istini govorit--zašto zažmirit na 1700 mučki ubijene djece u Sarajevu--je li to grijeh kazat i djecu učit da je osim u Srebrenici-genocid počinjen i u Foći-Višegradu-Rogatici-Prijedoru i skoro svim mjestima genocidne tvorevine.
Je li sramota govorit o zločinima u Hercegovini o Heliodromu-Gabeli i ostalim konc logorima.
Zabranili si da djeca u školi uće o novijoj istoriji-da se ne talasa--svašta.
O "našim"političarima je bezpredmetno razglabat--sve su to samo lopine koji na svoju i samo svoju guzicu misle--je.e se njih za zemljom BiH.

gladna sam

Post by gladna sam » 17/09/2006 14:32

....nesto poput basne...(bajke sa zivotinjama u glavnoj ulozi)

Novi_Nick
Been thanked: 2 times

Post by Novi_Nick » 17/09/2006 14:54

danas wrote:
T8 wrote:sta ce biti za deset godina, jel neko stvarno misli da ce rs osvanuti u srbiji

ne znam sta ce biti za 10 godina, te samo mogu da kazem da me je strah.

prije 15 godina nisam mislila da ce osvanuti RS usred bosne, ali eto -- jeste... :roll:

@ T8,
osvanula "RS" sutra u Srbiji ili ne Srbi i njihovi politicki predstavnici su za sada ostvarili sa svojom politikom osnovnu i temeljnu stvar uz svesrdnu pomoc tzv BH politickih predstavnika iz "Federacije BiH (sto izdajnici, sto budaletine, sto prodani) a to je da "RS" ne bude ukinuta. Znaci oni sada da bi spasili "RS" kada krene neka ofanzivna inicijativa BH patriota gradjana sa legalnim zahtjevom za ukidanje genocidne tvorevine prijete sa referendumom i odcjepljenjem 1/2 BH teritorije koje su vlasnici svi gradjani BiH. I sada umjesto da tzv politicki predstavnici iz "Federacije" krenu legalno, pravno i ofanzivno i zahtjevaju ukidanje "RS" i "Federacije" kod MZ i svih drugih relevantnih medjunarodnih institucija oni izjavljuju da niko nema pravo da ukida "RS" ili obadva entiteta.

@ Danas,
slazem se u potpunosti s tvojim komentarem. I ja se plasim ovih tzv BH politickih predstavnika koji ce sa svojom politikom definitivno unistiti drzavu BiH i njen maticni narod i naciju Bosance i Hercegovce

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 17/09/2006 21:16

SMRT GENOCIDNOJ TVOREVINI!

King Kikapu

Post by King Kikapu » 17/09/2006 21:35

pobornici ideje samostalnosti republike srpske hrane se i u politicko-promotivne svre iskoristavaju upravo ovakvu agresivnu kampanju za njeno ukidanje. ukoliko se ista nastavi ovim intenzitetom, republika srpska ce u glavama bosanskih srba postojati cak i ako je pravno-formalno ne bude bilo.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 17/09/2006 21:49

King Kikapu wrote:pobornici ideje samostalnosti republike srpske hrane se i u politicko-promotivne svre iskoristavaju upravo ovakvu agresivnu kampanju za njeno ukidanje. ukoliko se ista nastavi ovim intenzitetom, republika srpska ce u glavama bosanskih srba postojati cak i ako je pravno-formalno ne bude bilo.

Sto znaci da ce fantazirati... :lol:

Nema vise vremena sa "pregovore" i "kompromise", kada su bosnjacki lideri to prije cinili kritikovali ste ih, a sada to zagovarate. Klin se klino izbija!(Sad ce neko odmah pocet sa "ti pises iz dijaspore...")

Goran_35

Post by Goran_35 » 17/09/2006 21:53

King Kikapu wrote:pobornici ideje samostalnosti republike srpske hrane se i u politicko-promotivne svre iskoristavaju upravo ovakvu agresivnu kampanju za njeno ukidanje. ukoliko se ista nastavi ovim intenzitetom, republika srpska ce u glavama bosanskih srba postojati cak i ako je pravno-formalno ne bude bilo.

A ako se ne bude insistiralo,Srbi ce je sami ukinuti :oops: i priznati "Teheran" kao glavni grad? :D

King Kikapu

Post by King Kikapu » 17/09/2006 22:02

Goran_35 wrote:

A ako se ne bude insistiralo,Srbi ce je sami ukinuti :oops: i priznati "Teheran" kao glavni grad? :D

ne govorim o formalnom ukidanju republike srpske, govorim o stavu, o 'state of mind' koji je dominantan u njoj. cak i ako republike srpske ne bude na papiru ona ce vise nego jasno postojati u glavama. a njeno brisanje iz glava je proces koji ce trajati mnogo vise od 10 godina.

Post Reply