Youtuber, TikToker, Instagramer u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Retro0000
Posts: 130
Joined: 01/05/2021 11:36

#1 Youtuber, TikToker, Instagramer u BiH

Post by Retro0000 »

Ja bih htio u budućnosti biti što uspiješniji youtuber, tiktoker i instagramer u BiH i htio bih znati koliko pratilaca se mora imati da se može napraviti napraviti makar 1000 KM u mjesecu, šta obećava uspijeh na tim socijalnim medijama, imali neko savjet kako se tu zarada može što više povećati i to ovdje objasniti?
mali_balon
Posts: 11540
Joined: 12/09/2012 09:57

#2 Re: Postati uspješni youtuber, tiktoker i instagramer u BiH.

Post by mali_balon »

E svasta.....eto neko ce ti doc i rec sta i kako...onako...dzaba....
Ufati se ti kakvog trnokopa nije to za tebe
User avatar
dr_Evil
Posts: 12721
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#3 Re: Postati uspješni youtuber, tiktoker i instagramer u BiH.

Post by dr_Evil »

Kad porastem bit cu tiktoker :D

Sta bi sa onim:
Danas, kada postajem pionir
Dajem časnu pionirsku riječ:
Da ću marljivo učiti i raditi
poštovati roditelje i starije,
i biti vjeran i iskren drug,
koji drži datu riječ;
Da ću voljeti našu domovinu samoupravnu
Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju
Čuvati bratstvo i jedinstvo
Svih njenih naroda i narodnosti
I cijeniti sve ljude svijeta
koji žele slobodu i mir!
User avatar
oldtajmer
Posts: 5249
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#4 Re: Postati uspješni youtuber, tiktoker i instagramer u BiH.

Post by oldtajmer »

kontaktiraj one ramovicke, klix izvjestava i kad je koja na cenifu otisla et koliko su popularne
User avatar
dr_Evil
Posts: 12721
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#5 Re: Postati uspješni youtuber, tiktoker i instagramer u BiH.

Post by dr_Evil »

oldtajmer wrote: 15/09/2022 10:27 kontaktiraj one ramovicke, klix izvjestava i kad je koja na cenifu otisla et koliko su popularne
Ebi ga, zaradjuju na zagorenim momcicima i curicama koje imaju san da se i na njih drk, pardon mastrubira. Nek uzimaju :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7816
Joined: 03/06/2016 16:31

#6 Re: Postati uspješni youtuber, tiktoker i instagramer u BiH.

Post by Dope_Man »

Nema ti tu formule osim da nadjes nesto u cemu ces biti originalan i publici zanimljiv, i onda biti JAKO, JAKO uporan u tome, to nije posao od dva sata dnevno i dalje onanisanje, vec ispocetka tu moras raditi puno vise nego obican posao da bi dosao do nivoa gdje mozes raditi relativno malo a nastaviti zaradjivati.

Moras pokriti sve platforme stalnim reklamiranjem, raditi animiranje publike da sto vise komentarisu, dijele itd.. Vecina ih je nasla fazon da pricaju gluposti i nebuloze, jer obican covjek najradije dijeli takav sadrzaj dalje u fazonu: "Hamo, vidi mu glave..".

Kad udjes u par stotina hiljada subscribera koji redovno prate tvoj sadrzaj, tad mozes ocekivati POCETAK neke pristojne mjesecne zarade. Pa onda i potencijalno prodavanje majica i slicne fore koje rade svi, cak i oni najveci, kao dodatni izvor prihoda.

Uglavnom, ne ocekuj nista za mjesec, ni dva, ni pet (dobro, za pet vec mozes neki vidljiv rezultat ostvariti, par desetina hiljada subscribera i uci u koji milion pregleda ako si bas zanimljiv). Dug je to proces, ali na kraju, ako si uporan, dodjes do stadija gdje mozes uzivati.

Ovo sve kazem iz iskustva, radio sam to dugo, al ne kao "mainstream" vec sam imao svoj neki fazon i neku sitnu zaradicu od 100tinjak mjesecno u najboljim danima s tim da sam ja radio samo 3-4 klipa u mjesecu a i to je znalo biti neredovno, ozbiljni ljudi rade svakodnevno ili bar 4-5 sedmicno, meni je to vise bilo opustanje i hobi.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3810
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#7 Re: Postati uspješni youtuber, tiktoker i instagramer u BiH.

Post by anex »

Ako je ova tema za ovaj podforum...e onda nam je ekonomija u qrcu...

Al hajde pustiti ćemo da vidimo u kojem pravcu ide...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#8 Re: Youtuber, TikToker, Instagramer u BiH

Post by Milenkov buraz »

Retro0000 wrote: 15/09/2022 10:17 Ja bih htio u budućnosti biti što uspiješniji youtuber, tiktoker i instagramer u BiH i htio bih znati koliko pratilaca se mora imati da se može napraviti napraviti makar 1000 KM u mjesecu, šta obećava uspijeh na tim socijalnim medijama, imali neko savjet kako se tu zarada može što više povećati i to ovdje objasniti?
Jarane i Mirza onaj nabildani je skontao kako postati Tik-Toker a ti još nisi i tražiš savjet :mrgreen:

Evo mali tip: Prvo odrediš hoćeš li nešto ouzbiljno postavljati ili gluposti, ja ti preporučujem gluposti jer 90% ljudi u BiH je zatucano i glupo pa tako i gledaj taj zatucani i glupi sadržaj i cerekaju se u krugu porodice. Nešto tipa onaj iz Bi'aćaaa Omćo i slične gluposti ala Farma i trivijalne stvari, uspjeh ti je skoro pa zagarantovan.
User avatar
Logovan
Posts: 94841
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#9 Re: Youtuber, TikToker, Instagramer u BiH

Post by Logovan »

Milenkov buraz wrote: 15/09/2022 10:40
Retro0000 wrote: 15/09/2022 10:17 Ja bih htio u budućnosti biti što uspiješniji youtuber, tiktoker i instagramer u BiH i htio bih znati koliko pratilaca se mora imati da se može napraviti napraviti makar 1000 KM u mjesecu, šta obećava uspijeh na tim socijalnim medijama, imali neko savjet kako se tu zarada može što više povećati i to ovdje objasniti?
Jarane i Mirza onaj nabildani je skontao kako postati Tik-Toker a ti još nisi i tražiš savjet :mrgreen:

Evo mali tip: Prvo odrediš hoćeš li nešto ouzbiljno postavljati ili gluposti, ja ti preporučujem gluposti jer 90% ljudi u BiH je zatucano i glupo pa tako i gledaj taj zatucani i glupi sadržaj i cerekaju se u krugu porodice. Nešto tipa onaj iz Bi'aćaaa Omćo i slične gluposti ala Farma i trivijalne stvari, uspjeh ti je skoro pa zagarantovan.
U pravu si sa jedne strane, izmišljaš gluposti koje mogu biti smiješne, zanimljive i izbacuješ ih redovno, ali isto tako može se napraviti dobar bum sa ozbiljnim temama, samo treba znati šta i kako. Evo recimo tema o pravilnoj ishrani ili o treninzima ili posjećivanje turističkih mjesta, kako po gradu, tako i van grada.
User avatar
Ironmen
Posts: 6090
Joined: 29/07/2015 17:36

#10 Re: Youtuber, TikToker, Instagramer u BiH

Post by Ironmen »

Retro0000 wrote: 15/09/2022 10:17 Ja bih htio u budućnosti biti što uspiješniji youtuber, tiktoker i instagramer u BiH i htio bih znati koliko pratilaca se mora imati da se može napraviti napraviti makar 1000 KM u mjesecu, šta obećava uspijeh na tim socijalnim medijama, imali neko savjet kako se tu zarada može što više povećati i to ovdje objasniti?
Od YT imas zaradu za preglede i klikove reklama, ali tek kada dobijes monetizaciju kanala, da bi dobio monetizaciju kanala moras ispostovati YT pravila i imati misli 1k pratilaca ne znam dali je sada taj broj podignut na 10k nisam siguran. Sto se tice BiH prosjek zarade od pregleda je od 1 do 3 dolara na 1000 pregleda, ali ako ti su ti svi gledaoci vecinom sa balkana onda ces imati negdje oko 1 dolar na 1000 pregleda, isplata ti se vrsi na tvoj devizni racun u drzavi u kojoj zivis i obavezan si placati porez na dobit od 10% i plus zdrastveno osigranje koje neces imati od nekih 5%.

Sto se tice TiKToka i Instagrama tu imas zaradu samo od sponzora, ako ti je zanimljiv sadrzaj dobit ces mozda neke spoznore koje reklamiras, trenutno sada imas i donacije na TT u vidu giftova pa se i tu moze zaraditi, sve zavisi od tvog rada i sadrzaja koji ces prezentovani.

Ko misli da je lako raditi ovaj vidi posla grdno se vara.

Po meni trenutno najbrza zarada je na OnlyFunsu, hrpa arapskih petrodolara je u igri i ko zna iskoristiti datu priliku eto sanse za veliku lovu :mrgreen: :run:
merk030
Posts: 691
Joined: 30/06/2018 18:31

#11 Re: Youtuber, TikToker, Instagramer u BiH

Post by merk030 »

Daj vidi samo da je nešto korisno, budala ima dosta na YT i ostalim mrežama.
User avatar
Ironmen
Posts: 6090
Joined: 29/07/2015 17:36

#12 Re: Youtuber, TikToker, Instagramer u BiH

Post by Ironmen »

merk030 wrote: 15/09/2022 11:32 Daj vidi samo da je nešto korisno, budala ima dosta na YT i ostalim mrežama.
HIFA trazi radnike 700 km plata i 100 na gorivo jako korisno mu je recimo zaposlit se tu i tapkat u mjestu 20 godina.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#13 Re: Youtuber, TikToker, Instagramer u BiH

Post by soha96 »

Prva stvar, ne ciljaj domacu publiku. Od toga nema hljeba osim ako se neces blamirati kao ovi debili.

Samo USA i content na engleskom.
Post Reply