X FACTOR Adria

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#601 Re: X FACTOR Adria

Post by Mustang1 »

...
Last edited by Mustang1 on 18/12/2013 01:16, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#602 Re: X FACTOR Adria

Post by cyprus »

Daleko sam od eksperta, ali Ilma po meni sjajna ko i dosad... A Haris jest simpatičan dječak, al mi nije vala za prolaza...

Lukijan je također sjajan... Ostali što su prošli - manje-više OK... A Perčoli je Tito :oops: :mrgreen:
lady_lb
Posts: 11
Joined: 18/12/2013 00:59

#603 Re: X FACTOR Adria

Post by lady_lb »

Ko god je izjavio da Haris ne zna pjevati, očigledno nema sluha. Mislim da se muzički neobrazovane osobe ne bi trebale naći za shodno da komentarišu nečije pjevanje, pogotovo u negativnom smislu, i pogotovo one koje baš i ne čuju najbolje. :wink:
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#604 Re: X FACTOR Adria

Post by Afanasi_94 »

Ja sam muzički obrazovana i ne sviđa mi se Harisov stil, nemamo svi isti ukus očito.
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#605 Re: X FACTOR Adria

Post by Ljuba Moljac »

lady_lb wrote:Ko god je izjavio da Haris ne zna pjevati, očigledno nema sluha. Mislim da se muzički neobrazovane osobe ne bi trebale naći za shodno da komentarišu nečije pjevanje, pogotovo u negativnom smislu, i pogotovo one koje baš i ne čuju najbolje. :wink:
ma ja, a ti nemas veze sa Harisom pa si se registrovala u pola dva ujutro da nam to kazes.
lady_lb
Posts: 11
Joined: 18/12/2013 00:59

#606 Re: X FACTOR Adria

Post by lady_lb »

Afanasi_94 wrote:Ja sam muzički obrazovana i ne sviđa mi se Harisov stil, nemamo svi isti ukus očito.
Koliko vidim, ne spomenuh stil. :)
User avatar
szlava
Posts: 676
Joined: 10/03/2013 18:27

#607 Re: X FACTOR Adria

Post by szlava »

lady_lb wrote:Ko god je izjavio da Haris ne zna pjevati, očigledno nema sluha. Mislim da se muzički neobrazovane osobe ne bi trebale naći za shodno da komentarišu nečije pjevanje, pogotovo u negativnom smislu, i pogotovo one koje baš i ne čuju najbolje. :wink:
:thumbup:
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#608 Re: X FACTOR Adria

Post by Afanasi_94 »

lady_lb wrote:
Afanasi_94 wrote:Ja sam muzički obrazovana i ne sviđa mi se Harisov stil, nemamo svi isti ukus očito.
Koliko vidim, ne spomenuh stil. :)
Ne znam šta si spomenula ali sam kao i ti osjećala potrebu da napišem ono što mislim. :wink:
lady_lb
Posts: 11
Joined: 18/12/2013 00:59

#609 Re: X FACTOR Adria

Post by lady_lb »

Ljuba Moljac wrote:
lady_lb wrote:Ko god je izjavio da Haris ne zna pjevati, očigledno nema sluha. Mislim da se muzički neobrazovane osobe ne bi trebale naći za shodno da komentarišu nečije pjevanje, pogotovo u negativnom smislu, i pogotovo one koje baš i ne čuju najbolje. :wink:
ma ja, a ti nemas veze sa Harisom pa si se registrovala u pola dva ujutro da nam to kazes.

Što je najgore, nemam, samo sam ljuta što si ljudi daju svašta za pravo. :) I dosadno mi je. :P
lady_lb
Posts: 11
Joined: 18/12/2013 00:59

#610 Re: X FACTOR Adria

Post by lady_lb »

Afanasi_94 wrote:
lady_lb wrote:
Afanasi_94 wrote:Ja sam muzički obrazovana i ne sviđa mi se Harisov stil, nemamo svi isti ukus očito.
Koliko vidim, ne spomenuh stil. :)
Ne znam šta si spomenula ali sam kao i ti osjećala potrebu da napišem ono što mislim. :wink:

Što onda meni pišeš, ako ne vidiš šta spominjem? :)
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#611 Re: X FACTOR Adria

Post by Ljuba Moljac »

jastuk1 wrote:
Ljuba Moljac wrote:
cuj dosadna, pa pjesmu otpjevala emotivnije i bolje nego adele. odlicna kad treba da doda dinamicnost. mojne profesore vise, molim te. eto te ko oni sa zmbt.

a aleksandra recimo ima sve.

znam samo da haris nema nista.
Ma đe ti kod nje čuješ dinamičnost?! Evo stavi klip i sekunde gdje je Tamara dinamična! Ona ima kvalitet što joj je prejak i preširok srednji registar, ali upravo zato nije dinamična i vibrato joj je preslab, neizražajan. Činjenice su činjenice. Može biti dobra u specifično nekom kvazi jazz žanru, nešto tipa Natali Dizdar. Da. Ambijentalna dosadnost. Jednom čuješ i dosta.
ta pjesma inace nije za dinamike. cinjenica je da je ono otpjevano emotivnije od adele. ja jednom cujem i hocu jos. a natali je isto sjajna, samo je odlucila da ide u taj zanr.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2661
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#612 Re: X FACTOR Adria

Post by TheWatcher »

prava steta za Milosa :oops: mislim da bi momak razvalio na bini kada bi pjevao live sto se i vidjelo na audiciji kada je pjevao billy idol-a :thumbup: Emina glupaco veze ti nemas :izet:
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#613 Re: X FACTOR Adria

Post by snaga_znanja »



Mislim da ona ima realne sanse da napravi komercijalan uspjeh. Solidan glas, sarm, izgled. Ako si nabavi dobre pjesme mogla bi nesto napraviti.

Ilma ima fantasticne glasovne sposobnosti i velika je karijera pred njom, naravno zbog godina uvijek postoji mogucnost da pocne pusiti i piti konjak pa da to ode sve niz brdo. :D

Percola. Zalosno je sta okolina djetetu uradi. Nemojte zaboraviti da on ima 15 godina. Ima solidan glas ali je okruzen nekakvim cudnim idiotima zbog kojih ispada prepotentni kreten. Ima fin glas ali i jedan Cola je previse.

Nazalost od njih svih vjerovatno nece niko napraviti nista. Sjecali se jos neko onog Babaje? :izet:
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#614 Re: X FACTOR Adria

Post by Picajzla »

Babju su i u Zivinicama zaboravili, nema dalje :lol:
Mustang1
Posts: 29946
Joined: 29/12/2010 17:31

#615 Re: X FACTOR Adria

Post by Mustang1 »

Ma nije isto onaj trijumf i ovo .. Ovo je nesto sto ima puno veci marketing i to je danas jedino bitno
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#616 Re: X FACTOR Adria

Post by It_is_a_Leclerc »

lady_lb wrote:Ko god je izjavio da Haris ne zna pjevati, očigledno nema sluha. Mislim da se muzički neobrazovane osobe ne bi trebale naći za shodno da komentarišu nečije pjevanje, pogotovo u negativnom smislu, i pogotovo one koje baš i ne čuju najbolje. :wink:
Ovo je tačno.

Momak je razbio pjesmu. Raznio je emocijama.

Ja razumijem ove curice što vole gledati one malo muževnije i nabildanije osobe u takmičenju, ali treba biti realan - dijete je otpjevalo pjesmu kako je nije otpjevao neko dugo, dugo vremena. Da je bio Joksimović mentor, pustio bi ga iste sekunde. Da ne čeka.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#617 Re: X FACTOR Adria

Post by It_is_a_Leclerc »

Ripicipi wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Uloga onog Engleza je tako skandalozna da sam ja u šoku. Pa taj čovjek misli da mi ovdje kupujemo albume i cd-ove .Mogu misliti kako bi prošao, npr. Joksimović, da ode SImonu Cowellu filozofirati da bi trebao pustiti ovog ili onog.
Englez je valjda iz njihovog x factora, ljudi rade po licenci i znaju sta mogu, a sta ne. Cuj skandalozna... jadna majko...
Englez nije iz njihovog X factora, već je neki voditelj na radio BBC.

Jel Mustafa Sandal govorio Emini - "Pokajat ćeš se ako ga pustiš" ?

P.S. Ne možete uspoređivati "Operaciju Trijumf". Ovo je ipak licencirana emisija sa ozbiljnim sponzorima, a ono pokušaj lopovske Emotion produkcije da nasamari one pjevače i zarade na njima.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#618 Re: X FACTOR Adria

Post by It_is_a_Leclerc »

Ljuba Moljac wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Haris je otpjevao pjesmu na nivou, sa emocijom, intonativno neoboriv kao stijena. I to nije nikakva žalopojka već jedna od antologijskih pjesama najbolje grupe na ovim prostorima od nastanka čovječanstva. Malo poštovanja, ne bi škodilo.
indexi jesu vrhunska grupa u svom zanru. to isto mozes reci za ekv, smak, pa po nekoj osnovi jos neke bendove.
pjesma je zalopojka.

haris cato nema x faktora i simon cowell na kojeg se pozivas bi mu dao NE.
cestitam momku, ali nista posebno.
Da živ čovjek ne povjeruje. Pjesma nije žalopojka, već antologijska balada. Žalopojke su ono što pjeva ona Del Rey i njoj slične.

Haris Ćato je dijete. Njemu je bitno da dobije malo na medijskoj promociji svog talenta, a X faktor je izmišljen. To u suštini ne postoji kao realna činjenica, već više kao razlog da žiri nekog otpili, kad mu nema šta drugo zamjeriti.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#619 Re: X FACTOR Adria

Post by snaga_znanja »

Ma nije stvar u kvaliteti i marketingu pjevaca vec je problem u konzumentima. Ovo su ljudi koji nece pjevati turbo folk i prilika za zaradu drasticno opada. Jedino sto im moze pomoci je ekstra dobar album koji ce ih probiti na trziste i onda da mogu raditi. Nazalost do sad se pokazalo da to ide tesko. Skoro svaki talent sou je zavrsio fijaskom. Od Rafe pa do Babaje. Jedino Natali Dizdar radi nesto ali i to je poprilicno daleko od nekog zvjezdanog uspjeha.

Ostao mi tv na PINKU i malo farme mi vec uzrokuje ozbiljne mentalne probleme. Idem mozak resetovati jednim spavanjem.

Laku noc..
vaska
Posts: 194
Joined: 18/11/2013 21:39

#620 Re: X FACTOR Adria

Post by vaska »

jastuk1 wrote:
ćiribiribela wrote:Tamara i Lukijan prosli, meni dosta. :D


Harisa je izvukla pjesma, nije on za ovoga. :roll:
Čuj pjesma ga izvukla. Pravit ću se da nisi previše subjektivna. ;-)

Za Lukijana OK, ali kako, kako, kako je mogao pustiti Tamaru prije Aleksandre Sekulić?! Tamara je obični "one trick pony" u domenu "vokalne raznolikosti" tu negdje kao i Haris, samo dijametralno suprotno, on barem prenosi emociju, a Tamara, šta?! malo atmosfere prenosi i unosi i to je to. Jednom je čuješ i dosta ti i onda jel "ona je za ovoga." Upravo da, isto kao što je i Haris za ovoga. Aleksandra S. je trebala da ide dalje.
hm,







vrhunske obrade Negativa i Jamiroquai( grupe koje je veoma teško obraditi, a da obrada liči na pjesmu ) + Ćelave lafice :D ako nešto mogu ovdje mogu da osjetim, kao laik, to je emocija. Ostalo ne komentarišem, jer ne znam.

Sudiš na osnovu jedne ( loše odabrane ) pjesme

jastuk1 wrote:[

Ma đe ti kod nje čuješ dinamičnost?! Evo stavi klip i sekunde gdje je Tamara dinamična! Ona ima kvalitet što joj je prejak i preširok srednji registar, ali upravo zato nije dinamična i vibrato joj je preslab, neizražajan. Činjenice su činjenice. Može biti dobra u specifično nekom kvazi jazz žanru, nešto tipa Natali Dizdar. Da. Ambijentalna dosadnost. Jednom čuješ i dosta.
Uf, ambijentalna dosadnost :D Generalno, kritičari ove vrste su neuspješni muzičari/pjevači pa malo liječe svoje frustracije sa epitetima tipa one trick pony i dosadnosti :oops:

Baš me zanima koja pjevačica zadovoljava tvoje( visoke ) kriterije :oops: Dido ne bi prošla, to je garant :oops: Ambijentalno dosadna :izet:
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#621 Re: X FACTOR Adria

Post by WildRedRose »

pricajte vi sta hocete, Tamara je proslaaaa :mrgreen:

:sretan: :sretan:
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#622 Re: X FACTOR Adria

Post by LEDA »

Dobro jutro :)
Rijetko pišem,ali pratim X Factor.
Polemišete o pjevanju......realno, tek ćemo vidjeti mogućnosti kandidata kada ih počnu "driblati" različitim pjesmama i žanrovima.
Da li bih ja pustila ove što su prošli .....ne sve,ali ni to nije bitno.
Surov je ovo format,posebno za mlade ,ne znam kako će se uspjeti izboriti s pritiscima scene,produkcije,publike.
Navijam za sve njih ( za sad) -polako će se izdvajati stabilniji likovi. Realno oni i doguraju do kraja ,bez obzira na to što neko "razvaljuje " kako pjeva .....neke pojede trema ,neke prevelika ambicija. :-)
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#623 Re: X FACTOR Adria

Post by Havatar »

snaga_znanja wrote:Ma nije stvar u kvaliteti i marketingu pjevaca vec je problem u konzumentima. Ovo su ljudi koji nece pjevati turbo folk i prilika za zaradu drasticno opada. Jedino sto im moze pomoci je ekstra dobar album koji ce ih probiti na trziste i onda da mogu raditi. Nazalost do sad se pokazalo da to ide tesko. Skoro svaki talent sou je zavrsio fijaskom. Od Rafe pa do Babaje. Jedino Natali Dizdar radi nesto ali i to je poprilicno daleko od nekog zvjezdanog uspjeha.

Ostao mi tv na PINKU i malo farme mi vec uzrokuje ozbiljne mentalne probleme. Idem mozak resetovati jednim spavanjem.

Laku noc..
Kad bi shvatili da se u zemljama u kojima se prikazuje ne prica ebgleski mozda bi i mogli da ostvare karijere a ovako tesko da ce bilo ko nesto uraditi
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#624 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

vaska wrote:[

Baš me zanima koja pjevačica zadovoljava tvoje( visoke ) kriterije :oops: Dido ne bi prošla, to je garant :oops: Ambijentalno dosadna :izet:
Između ambijentalno dosadne Tamare i Aleksandre Sekulić, trebala je ići dalje Aleksandra, jer ima glas i izraz koji se može oblikovati prema nekoliko različitih žanrova, dok Tamara može pjevati samo jedan jednoobrazni, jednodimentionalni stil.

Tamara je u biti pokazala sve što zna i mislim da vokalno ona nema više šta pokazati, dok kod Aleksandre postoji dosta prostora za rast. I zato je Alex trebala dalje, a ne Tamara.

Pošto pitaš za moj lični ukus - u ovom "dosadnom" žanru - meni je Dido uvijek bila super i ova nova Lorde - obje imaju dinamičnost i velikodušnost srednjeg tona. S druge strane, Lana del Rey i Ellie Goulding - bez obrira što odlično pjevaju, meni su dosadne i vokalno egoistične do bola. E da, meksikanska pop pjevačica Julieta Venegas mi je najbolja u ovom žanru. :-D

Od ove grupe jedino Ilma i Lukijan podosta iznad srednje žalosti, ostalo sve srednja žalost. Haris, ne znam koliko će se snaći u drugim stilovima. U ovome što pjeva razvaljuje.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#625 Re: X FACTOR Adria

Post by KatarinaKosaca »

Afanasi_94 wrote:Ja sam muzički obrazovana i ne sviđa mi se Harisov stil, nemamo svi isti ukus očito.
Estrada ili šou biz :D nije puko lijepo pjevanje. Ilma razvaljuje kako pjeva, ja ne vidim da ima x faktor, da je u stanju dati intervju, zabaviti publiku itd. Ukratko i pored neospornog vanserijskog talenta nema x-faktor.
Izjavila sam na forumu da mi je Hare favorit, baš zato što je nasmijan, elokventan, simpatičan, urban i nekako baš za x faktor, mada ga Bog nije obdario talentom kao neke druge učesnike. Ipak, nije ni prvi ni zadnji put na estradi da drugi faktori pored raskošnog glasa kreiraju mjesto pod nebom.
Ono što mi ipak smeta i zato mislim da ne bi trebali biti mladji maloljetnici učesnici je to da su oni djeca, nezrela za stresove, teatralna saopštenja koja nose audijenciju, ali njih slamaju itd. Kad je Haris sinoć plakao, zaplakala sam ja sa njim :D , proradio mi majčinski instinkt. Utoliko mislim da zbog svojih godina i neiskustva jesu hendikepirani u odnosu na ostale učesnike, jer to nespremnije, bar pred kamerama nespremnije dočekaju. Harisa će cijeli život pratiti onaj snimak od sinoć i veliki plač. Možda mu nekad neće dobro doći, možda će to nekad netko izvući protiv njega. Utoliko mislim da je bar 17, ako ne 18 godina granica koja bi se trebala postaviti za prijavljivanje.
Post Reply