VW - buba

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#1 VW - buba

Post by triton »

Ovako, treba da dobijem bubu staru tridesetak godina, u voznom je stanju, s tim da nije vozena 10 godina :)

eh sad me zanima koje bih dijelove trebao hitno mijenjati, mislim na one potrosne,remen..., gdje da ih nadjem i koliko kostaju.

znaci da je nesto kao malo osvjezim da bih bio sigurniji da nece izdahnuti na putu.


i koliko mi je u stvari pametno da se upustam o ovu avanturu, sta treba da ocekujem, s tim da nisam mehanicar niti sam ikad otvorio haubu na autu

ali sam zato pun nekakvog elana i zelje da naucim

pozdrav
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: VW - buba

Post by mIRCerka »

triton wrote:Ovako, treba da dobijem bubu staru tridesetak godina, u voznom je stanju, s tim da nije vozena 10 godina :)

eh sad me zanima koje bih dijelove trebao hitno mijenjati, mislim na one potrosne,remen..., gdje da ih nadjem i koliko kostaju.

znaci da je nesto kao malo osvjezim da bih bio sigurniji da nece izdahnuti na putu.


i koliko mi je u stvari pametno da se upustam o ovu avanturu, sta treba da ocekujem, s tim da nisam mehanicar niti sam ikad otvorio haubu na autu

ali sam zato pun nekakvog elana i zelje da naucim

pozdrav

Musa, Kobilja Glava, 033 485 230

moja buba ima 35 godina, fura do mostara i nazad :D
http://www.slibe.com/fullimage/d6e39ee4 ... 96-jpg.jpg
shadow
Posts: 1630
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#3 Re: VW - buba

Post by shadow »

triton wrote:Ovako, treba da dobijem bubu staru tridesetak godina, u voznom je stanju, s tim da nije vozena 10 godina :)

eh sad me zanima koje bih dijelove trebao hitno mijenjati, mislim na one potrosne,remen..., gdje da ih nadjem i koliko kostaju.

znaci da je nesto kao malo osvjezim da bih bio sigurniji da nece izdahnuti na putu.


i koliko mi je u stvari pametno da se upustam o ovu avanturu, sta treba da ocekujem, s tim da nisam mehanicar niti sam ikad otvorio haubu na autu

ali sam zato pun nekakvog elana i zelje da naucim

pozdrav

Prevelika je to zajebancija pogotovo ako nista ne znas oko auta. Ako nije koristen zadnjih 10 godina pitanje je da li je ikad upaljen?! Ako nije vrlo je moguce da je zarib'o. Probaj ga prvo onako manuelno malo zavrtiti, uhvatiti za remenice i probati okrenuti da vidis mrda li se to unutra ista, desava li se nesto :-D .
Ako vec nije zaribo onda mu treba ulje odmah zamjeniti. Nebi bilo lose nasuti kroz svjecice malo ulja da ga podmaze ali bi se kasnije moralo ispuhati da bi auto uopste mogao upaliti.
Jednom kad upali treba ga ostaviti nek radi, dotigne radnu temperaturu, vidjeti cirkulise li u njemu sve kako treba pa tek onda poceti sa nekim zamjenama i preventivom. Ima tu jos stvari koje treba uraditi, ovo je samo onako ugrubo.
Ona nema zupcasti remen, ima lanac.
Ma, ako imas volje i dobijas je dzaba mozes se malo poigrati mada za ovakve zajebancije je ipak potrebno malo vise od volje.

Sretno svakako!
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#4

Post by triton »

Hvala mirci,

e pa to mi i treba samo u drugom smjeru do sarajeva i nazad :)
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#5

Post by triton »

Kontam sta hoces da kazes, al mislim ako je u dobrom stanju i ako me bude slusala dobro samom izmjenom tih nekih osnovnih stvari, ja zadovoljan.


Kad saznam sta joj fali javit cu, ovo je samo da otprilike znam sta me u startu ceka.

hvala
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6

Post by mIRCerka »

triton wrote:Kontam sta hoces da kazes, al mislim ako je u dobrom stanju i ako me bude slusala dobro samom izmjenom tih nekih osnovnih stvari, ja zadovoljan.


Kad saznam sta joj fali javit cu, ovo je samo da otprilike znam sta me u startu ceka.

hvala
prvi sjeb ti je kad hoces da zakocis, i skontas da kocnica nije kao kod drugih bibija, ono peta na pod a ti vrhom stopala kocis, vec je drama dok skontas da se koci odozgo...

e sad, ja ne skontah gdje si ti, al ako hoces, dodji na Grbavicu pa cu te pustiti da sjedis u bubili...jarkozute boje...
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#7

Post by Bobi »

e sad, ja ne skontah gdje si ti, al ako hoces, dodji na Grbavicu pa cu te pustiti da sjedis u bubili...jarkozute boje...
:D ...kupi mu i sladoled da ne place...:D.Pa moze sjediti i u svojoj bubi...:D.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

Bobi wrote:
e sad, ja ne skontah gdje si ti, al ako hoces, dodji na Grbavicu pa cu te pustiti da sjedis u bubili...jarkozute boje...
:D ...kupi mu i sladoled da ne place...:D.Pa moze sjediti i u svojoj bubi...:D.
ti si samo ljubomoran na moju bubu :D

nego, ne mogu da nadjem ni u jednom rjecniku koji imam tri rijeci na engleskom, avezane su za auto

OVJES

KRAJNICE

LAFETA
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9

Post by Qler »

za bubu moze tvrditi da je simpaticna samo onaj ko je nikad nije vozio :D

to sam negdje procitao :)
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#10

Post by triton »

Qler wrote:za bubu moze tvrditi da je simpaticna samo onaj ko je nikad nije vozio :D

to sam negdje procitao :)
dobra ova, ohrabrujuce pravo :) :D

hvala na konstruktivnim odgovorima

a ti bobi govno popi
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#11

Post by mIRCerka »

triton wrote:
Qler wrote:za bubu moze tvrditi da je simpaticna samo onaj ko je nikad nije vozio :D

to sam negdje procitao :)
dobra ova, ohrabrujuce pravo :) :D

hvala na konstruktivnim odgovorima

a ti bobi govno popi
ignorisi ove sto ti daju zajedljive komentare, oni bi prodali desno koljeno da dobiju oldtimera guzovace :D
nego kad dobijes bibi, javi se, pa ce par buba forumasha doci da se kolektivno divimo :D

i napravicemo svoj BUBA-X club ;D
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#12

Post by triton »

mIRCerka sta je s odrzavanjem mjesecni izdaci, koliko trosi, nalazim neke podatke na netu al se vecinom odnose na napucane frizirane bubetine
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#13

Post by mIRCerka »

triton wrote:mIRCerka sta je s odrzavanjem mjesecni izdaci, koliko trosi, nalazim neke podatke na netu al se vecinom odnose na napucane frizirane bubetine
jebi ga, to sve ovisi od tog bibija...7-10, a ako je totalno zapustena moye i 14...sto je meni smijesno jer u moju stane 38 litara :D

sto se odrzavanja tice, kad je sredis, onda ne trazi puno.... recimo, ako karike nisu zategnute, puno ulja ce trositi...
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#14

Post by dr.iver »

a mozete izabrati i parolu, predlazem

- "heil hitler"
ili
- "smoke weed every day"

:lol:
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#15

Post by triton »

dogovoreno, cim prohoda eto me u rajvosa
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#16

Post by triton »

---
Last edited by triton on 11/10/2006 13:23, edited 1 time in total.
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#17

Post by triton »

e je li normalna velicina guma il neka specijalna posto je to izgleda prva stvar koju cu morati mijenjati
shadow
Posts: 1630
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#18

Post by shadow »

mIRCerka wrote:
Bobi wrote:
e sad, ja ne skontah gdje si ti, al ako hoces, dodji na Grbavicu pa cu te pustiti da sjedis u bubili...jarkozute boje...
:D ...kupi mu i sladoled da ne place...:D.Pa moze sjediti i u svojoj bubi...:D.
ti si samo ljubomoran na moju bubu :D

nego, ne mogu da nadjem ni u jednom rjecniku koji imam tri rijeci na engleskom, avezane su za auto

OVJES

KRAJNICE

LAFETA

ovjes- suspension
krajnice - tie rod end (inner-unutrasnja) (outer-vanjska)
lafeta -control arm

nema na cemu :-D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19

Post by mIRCerka »

shadow wrote:
mIRCerka wrote:
Bobi wrote: :D ...kupi mu i sladoled da ne place...:D.Pa moze sjediti i u svojoj bubi...:D.
ti si samo ljubomoran na moju bubu :D

nego, ne mogu da nadjem ni u jednom rjecniku koji imam tri rijeci na engleskom, avezane su za auto

OVJES

KRAJNICE

LAFETA

ovjes- suspension
krajnice - tie rod end (inner-unutrasnja) (outer-vanjska)
lafeta -control arm

nema na cemu :-D
fala fala, sve sam kasnije nasla zovuci ljude, sem krajnica...
btw, ja i dalje ne kontam sta je to sve... al et...
Edo-Tito
Posts: 46
Joined: 18/10/2004 10:16

#20 Re: VW - buba

Post by Edo-Tito »

mIRCerka wrote:
triton wrote:Ovako, treba da dobijem bubu staru tridesetak godina, u voznom je stanju, s tim da nije vozena 10 godina :)

eh sad me zanima koje bih dijelove trebao hitno mijenjati, mislim na one potrosne,remen..., gdje da ih nadjem i koliko kostaju.

znaci da je nesto kao malo osvjezim da bih bio sigurniji da nece izdahnuti na putu.


i koliko mi je u stvari pametno da se upustam o ovu avanturu, sta treba da ocekujem, s tim da nisam mehanicar niti sam ikad otvorio haubu na autu

ali sam zato pun nekakvog elana i zelje da naucim

pozdrav

Musa, Kobilja Glava, 033 485 230

moja buba ima 35 godina, fura do mostara i nazad :D
http://www.slibe.com/fullimage/d6e39ee4 ... 96-jpg.jpg
Musa je kralj za bube
kiki the devil
Posts: 196
Joined: 13/11/2006 20:17
Location: sarajevo

#21 buba

Post by kiki the devil »

legendo ako hoces da ucis nasao si pravo auto za to.jedino sto ce ti biti problem su sarafi ako su zapekli tu budi veoma oprezan a u sustini to ti je pravo jednostavan auto.bili je ti prodavao????
User avatar
Olympus C170
Posts: 432
Joined: 29/04/2008 00:23
Location: Sarajevo

#22 Re: VW - buba

Post by Olympus C170 »

Ja sam bubu vozao 10 godina(1300ccm,71 godiste,svake godine na more isao sa njom).Skoro sam uzeo Opel Corsa 1.2ccm.Ko sto kaze Mircerka,ima Musa na Kobiljoj glavi i Nihad na Grbavici-oni su mi odrzavali bubu.A ko hoce malo vise da sazna o bubi ja prodajem knjigu na nasem jeziku sve o bubi.Ima i stranica ; www.folcika.ba ;-)
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#23 Re: VW - buba

Post by citroen »

Znam da je off,ali ako ima neko da prodaje bubu u voznom stanju mlim nek javi,prijatelj je zainteresovan za kupovinu takve,,hvala :sax:
User avatar
Olympus C170
Posts: 432
Joined: 29/04/2008 00:23
Location: Sarajevo

#24 Re: VW - buba

Post by Olympus C170 »

citroen wrote:Znam da je off,ali ako ima neko da prodaje bubu u voznom stanju mlim nek javi,prijatelj je zainteresovan za kupovinu takve,,hvala :sax:
Pa ima,na ovoj stranici koju sam postavio iznad! ;-)
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#25 Re: VW - buba

Post by Jimmy_The_Saint »

Ima jedna naoko lijepa 1970 godište, tamo iza Tuša na Stupu parkirana, nisam zapis'o broj.
Post Reply