Vrtici placanje

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
shape of despair
Posts: 3178
Joined: 09/04/2008 18:41

#1 Vrtici placanje

Post by shape of despair »

Kako nema vrtica, a priblizava se datum placanja za april mjesec kako vlast misli ovo rjesiti??? Trebalo bi skroz stipirati placanje, ne do im Bog da uvedu neku rezervaciju i placanje 50% iznosa
User avatar
Qler
Posts: 23721
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: Vrtici placanje

Post by Qler »

Ja placam privatni vrtic i kazu ako ne platimo nece biti likvidni... ne djeluje mi kao uspjesno poslovanje. I malo ta logika mi je glupa, mi firme ne mozemo izdrzati a vi sto radite za plate imate...
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#3 Re: Vrtici placanje

Post by Tambure »

Nema smisla da se placa. Usluga nije pruzena nema ni placanja. Ukinuli vrtic zabranili da nane i dede cuvaju ljudi uzimaju bolovanja i odmore zbog djece i jos da se plati. Nop
User avatar
konektovan
Posts: 41284
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4 Re: Vrtici placanje

Post by konektovan »

Nas su obavijestili, da za mjesec april nismo duzni platiti ništa, a za mjesec mart, umanjen iznos od 50 % a oni koji su vec uplatili cijeli iznos, bice im refundirano 50 % kad vrtic ponovo startuje....SOS djeciji vrtic.
veliki_ah
Posts: 1084
Joined: 28/09/2008 23:42

#5 Re: Vrtici placanje

Post by veliki_ah »

Privatni vrtići su već poslali obavijesti da se plaća 50% za april. Neki su smanjili na 30%. Poprilično bezobrazno, al ovdje se vidi nebriga vlasti koja još uvijek ništa nije poduzela, a troškovi idu..
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#6 Re: Vrtici placanje

Post by seoBIH »

Platite onoliko koliko ste koristili. April ne placate ništa, neka se ganjaju sa državom.

Ne kontam stvarno zašto bi neko platio uslugu koja nije izvršena niti će biti izvršena?
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#7 Re: Vrtici placanje

Post by Tambure »

seoBIH wrote: 02/04/2020 11:56 Platite onoliko koliko ste koristili. April ne placate ništa, neka se ganjaju sa državom.

Ne kontam stvarno zašto bi neko platio uslugu koja nije izvršena niti će biti izvršena?
Tako je ... zatvorili vrtić, zabranili mi da vodim dijete na cuvanje kod nane i dede, jedan od roditelja logično mora uzimati bolovanje/odmor/neplaćeno ... dakle manji prihodi za domaćinstvo još da im plaćam za uslugu koja nije izvršena :izet:
Locked