VPN

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
tnt-tunja

VPN

Post by tnt-tunja » 19/04/2016 12:13

Ne znam da li je bilo slicnih tema, ukoliko jeste unaprijed se izvinjavam.

Mene ovdje zanima da li je moguce napraviti nesto, ukoliko jeste, trudit cu se dalje da odradim. Znaci samo postoji li mogucnost ili ne...

Radi se o tome da mi u Njemačkoj ili bilo gdje u svijetu gdje imam internet prikljucak, treba da taj internet prikljucak djeluje kao da je moj sopstveni iz Bosne (BH Telecom-ov ADSL ili Telemach-ov kablovski). I to mi treba iz nekoliko razloga, prvenstveno je pristup mojawebtv-u kao i buducnosti telemachovom d3go. Ukoliko neko ovo vec koristi, radi/čini ne bi bilo lose da kaze koji vpn koristi, po kojoj cijeni i da li je zadovoljan?

Da li je to moguce izvesti, i ukoliko jeste, da li je VPN prava opcija za takvo nesto?

Kao drugo, sit sam vise toga da se svaki moj korak na netu prati. Net je osmisljen kao slobodna i liberalna mreza, medjutim zahvaljujuci pojedincima i moronima dosli smo u situaciji da nas nadgledaju, da znaju svaki nas polozajj i ostalo...

Sanjarko

Re: VPN

Post by Sanjarko » 20/04/2016 09:46

tnt-tunja wrote:Ne znam da li je bilo slicnih tema, ukoliko jeste unaprijed se izvinjavam.

Mene ovdje zanima da li je moguce napraviti nesto, ukoliko jeste, trudit cu se dalje da odradim. Znaci samo postoji li mogucnost ili ne...

Radi se o tome da mi u Njemačkoj ili bilo gdje u svijetu gdje imam internet prikljucak, treba da taj internet prikljucak djeluje kao da je moj sopstveni iz Bosne (BH Telecom-ov ADSL ili Telemach-ov kablovski). I to mi treba iz nekoliko razloga, prvenstveno je pristup mojawebtv-u kao i buducnosti telemachovom d3go. Ukoliko neko ovo vec koristi, radi/čini ne bi bilo lose da kaze koji vpn koristi, po kojoj cijeni i da li je zadovoljan?

Da li je to moguce izvesti, i ukoliko jeste, da li je VPN prava opcija za takvo nesto?

Kao drugo, sit sam vise toga da se svaki moj korak na netu prati. Net je osmisljen kao slobodna i liberalna mreza, medjutim zahvaljujuci pojedincima i moronima dosli smo u situaciji da nas nadgledaju, da znaju svaki nas polozajj i ostalo...
Nekako logika Mi govori da VPN vise nadgledaju neg ove obicne Mreze.

SerijeSync

Post by SerijeSync » 20/04/2016 10:03

tnt-tunja wrote:Ne znam da li je bilo slicnih tema, ukoliko jeste unaprijed se izvinjavam.

Ja mislim da ti nisi skonto šta je VPN i čemu služi, druga stvar D3GO telemah je nemoguće gledati i pristupiti preko bilo koje druge mreže sem telemah, za mojatv ne znam.VPN prvenstveno služi da sakriješ svoju pravu IP i da surfaš anonimno, nekome služi i za razne druge stvari o kojima nećemo ovde jer nije i tema, nekome je VPN služio za pristup Netflix servisu ali i tome su dohakali, dakle VPN nije tvoje rješenje.

Ako ti treba odličan VPN za navedeno javi se na PP i dobit ćeš upustva.

Image

MilanGeorge

Post by MilanGeorge » 09/12/2019 15:11

VPN-ovi u osnovi stvaraju podatkovni tunel između vaše lokalne mreže i izlaznog čvora na drugoj lokaciji, koja bi mogla biti udaljena tisućama kilometara, tako da izgleda kao da ste na drugom mjestu. Ova pogodnost daje vam slobodu na mreži ili mogućnost pristupa omiljenim aplikacijama i web lokacijama dok ste u pokretu.

VPN provajderi poput SurfShark koji pružaju vrlo sigurno okruženje uz izvrsnu podršku i važno je dobiti pouzdanog vpn provajdera.

VPN-ovi koriste enkripciju za skeniranje podataka nakon slanja preko Wi-Fi-ja. Šifriranje čini podatke nečitljivim. Sigurnost podataka osobito je važna kada se koristi javna Wi-Fi mreža jer sprječava da bilo tko drugi na mreži upada u vaše internetske aktivnosti.

Post Reply