voda u kabini

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#1 voda u kabini

Post by lorente »

ee ljudi danas sam primjetio da je tapacirung na suvozacevoj strani mokar. pregleda sam i na vozacevoj strani i nazad i ostalo je sve suho.. procistio sam u servisu odvod za vodu na toj strani i ispuhivali su zrakom i mislio sam da je to to...medjutim kasnije u voznji sam primjetio da voda dolazi u cosku kod suvozacevih nogu...kako da objasnim, cijedi se na desnoj strani gdje je kaseta i airbag,gdje zavrsava plastika i gdje se spaja sa plastikom sa strane koja je ispred prednjih vrata..primjeti se mlaz vode koja kapa u cosak na tapacirung...zna li neko odakle koze dolaziti ta voda? ako je neko imao slican problem molim za pomoc..jer je malo jezero i spod nogu i ako nastavi ovako ulaziti brzo ce se osjetiti miris vlage..inace u pitanju je seat ibiza 2001g
citroen xm
Posts: 18133
Joined: 17/04/2012 22:57

#2 Re: voda u kabini

Post by citroen xm »

Vjerovatno dovod neki ili je popustilo ljepilo od šajbe pa se negdje tu provlači.Probaj prvo otvoriti haubu, skinuti onu plastiku ispred brisača i pogledati kakvi su odvodi. Tu se često nakupi lišća, granja i ostale prljavštine pa se odvodi začepe i probiju negdje u kabinu.
User avatar
konektovan
Posts: 40644
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3 Re: voda u kabini

Post by konektovan »

lorente wrote:ee ljudi danas sam primjetio da je tapacirung na suvozacevoj strani mokar. pregleda sam i na vozacevoj strani i nazad i ostalo je sve suho.. procistio sam u servisu odvod za vodu na toj strani i ispuhivali su zrakom i mislio sam da je to to...medjutim kasnije u voznji sam primjetio da voda dolazi u cosku kod suvozacevih nogu...kako da objasnim, cijedi se na desnoj strani gdje je kaseta i airbag,gdje zavrsava plastika i gdje se spaja sa plastikom sa strane koja je ispred prednjih vrata..primjeti se mlaz vode koja kapa u cosak na tapacirung...zna li neko odakle koze dolaziti ta voda? ako je neko imao slican problem molim za pomoc..jer je malo jezero i spod nogu i ako nastavi ovako ulaziti brzo ce se osjetiti miris vlage..inace u pitanju je seat ibiza 2001g
dgl_u, jesi to ti????????????????????????????? :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 10483
Joined: 16/01/2012 21:38

#4 Re: voda u kabini

Post by basicm »

I meni je odmah dgl pao na pamet :-D
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5 Re: voda u kabini

Post by Optimist »

Mali hladnjak?
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#6 Re: voda u kabini

Post by lorente »

Optimist wrote:Mali hladnjak?
Ne prijatelju..ovo je kisnica :-)
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#7 Re: voda u kabini

Post by dgL_ »

konektovan wrote:
lorente wrote:ee ljudi danas sam primjetio da je tapacirung na suvozacevoj strani mokar. pregleda sam i na vozacevoj strani i nazad i ostalo je sve suho.. procistio sam u servisu odvod za vodu na toj strani i ispuhivali su zrakom i mislio sam da je to to...medjutim kasnije u voznji sam primjetio da voda dolazi u cosku kod suvozacevih nogu...kako da objasnim, cijedi se na desnoj strani gdje je kaseta i airbag,gdje zavrsava plastika i gdje se spaja sa plastikom sa strane koja je ispred prednjih vrata..primjeti se mlaz vode koja kapa u cosak na tapacirung...zna li neko odakle koze dolaziti ta voda? ako je neko imao slican problem molim za pomoc..jer je malo jezero i spod nogu i ako nastavi ovako ulaziti brzo ce se osjetiti miris vlage..inace u pitanju je seat ibiza 2001g
dgl_u, jesi to ti????????????????????????????? :mrgreen:
hahaha, nisam :)
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#8 Re: voda u kabini

Post by Optimist »

lorente wrote:
Optimist wrote:Mali hladnjak?
Ne prijatelju..ovo je kisnica :-)
U tom slucaju bolje, tj jeftinije. Vjerovatno zacepljen neki odvod.
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#9 Re: voda u kabini

Post by lorente »

Optimist wrote:
lorente wrote:
Optimist wrote:Mali hladnjak?
Ne prijatelju..ovo je kisnica :-)
U tom slucaju bolje, tj jeftinije. Vjerovatno zacepljen neki odvod.
odcepio sam onaj odvod iza filtera kabine,bilo je lisca,blata...poslije toga je nastavilo curiti pod noge suvozaca...e sad ne znam hoce li u buducnosti opet curiti,ako bude sta da radim..ima li jos neki odvod osim onih rupica ispod vrata?
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#10 Re: voda u kabini

Post by Optimist »

Moze biti vise razloga, od kedera na sofersajbi preko odvodnih kanala do kedera na vratima. Pokusaj nekako zalijevati auto vodom dio po dio i upratiti kuda protice, ne bi li otkrio mjesto curenja.
Post Reply