voda u gorivu
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
lenanimra
- Posts: 84
- Joined: 13/02/2012 22:15
#1 voda u gorivu
Pozdrav,novi sam na forumu.Vozam Fiat Punta 1.9 JTD 85 hp,i danas mi se upali lampica od prisustva vode u filteru goriva,inače gorivo sam tocio na EP pumpama
.Pošto sam mijenjao filter goriva prije nekih cca 4 tkm,dali može da se voda nekako eleminiše iz filtera goriva,ili se uzima novi.Nov filter nedje oko 25 km.
- ElRe
- Posts: 16905
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2 Re: voda u gorivu
Uzmi novi, da ti ne bi nastradalo nesto vise i skuplje.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#3 Re: voda u gorivu
Zar nemaju filteri malu pipu na dnu za otociti vodu iz njih ???
-
lenanimra
- Posts: 84
- Joined: 13/02/2012 22:15
#4 Re: voda u gorivu
nezz,nisam gledao,malo je nepristupacno,ali kad sam jutros probao upalit auto lampica koja signalizira vodu u ogrivu nije svjetlila.Pogledaću za to,ja mslm da bi trebao da bude taj čep za ispust ili kod mehaničara da ga zajedno pronadjemo ako se opet upali lampicadrndalo wrote:Zar nemaju filteri malu pipu na dnu za otociti vodu iz njih ???
LP
-
_ado_
- Posts: 657
- Joined: 18/10/2007 18:32
#5 Re: voda u gorivu
na Stilu jtd postoji mogucnost ispustanja vode iz filtera.predpostavljam da ista mogucnost postoji i na puntu.
- daxon
- Posts: 1590
- Joined: 13/12/2010 12:10
#6 Re: voda u gorivu
Ukoliko je to ova lampica (check engine):

ne mora značiti samo vodu u gorivu (iako najčešće jeste), između ostalog, osim kad postoji kvar u sustavu za dobavu goriva, lampica se pali i kada postoji kvar, na mehaničkom sustavu motora, na sustavu za dobavu zraka u motor, na sustvau ispušnih plinova, na sustavu za upravljanje motorom, tačna greška se može otkriti dijagnostikom motora, mada je najčešći uzrok paljenja te lampice ipak loše gorivo na koje su posebno osjetljivi CR diesel motori. .
ne mora značiti samo vodu u gorivu (iako najčešće jeste), između ostalog, osim kad postoji kvar u sustavu za dobavu goriva, lampica se pali i kada postoji kvar, na mehaničkom sustavu motora, na sustavu za dobavu zraka u motor, na sustvau ispušnih plinova, na sustavu za upravljanje motorom, tačna greška se može otkriti dijagnostikom motora, mada je najčešći uzrok paljenja te lampice ipak loše gorivo na koje su posebno osjetljivi CR diesel motori. .
-
lenanimra
- Posts: 84
- Joined: 13/02/2012 22:15
#7 Re: voda u gorivu
@daxon
ne nije ta lampica,u pravu si da ona pokaziva Check engine,al u mene je lampica u obliku žutog kanistera koja signalizira prisustvo nafte u filteru od goriva,evo opet mi se upali jbg moracu nac taj čep za ispustanje,samo nezz gdje se nalazi, :/
ne nije ta lampica,u pravu si da ona pokaziva Check engine,al u mene je lampica u obliku žutog kanistera koja signalizira prisustvo nafte u filteru od goriva,evo opet mi se upali jbg moracu nac taj čep za ispustanje,samo nezz gdje se nalazi, :/
-
_ado_
- Posts: 657
- Joined: 18/10/2007 18:32
#8 Re: voda u gorivu
http://htmlimg1.scribdassets.com/8i26bt ... 3213cf.jpg
ovo je slika filtera goriva za Grande Punto 1.3 multijet. Pod brojem 7 je vijak za ispustanje vode. Uporedi sliku sa tvojim filterom, mozda je isto. Na stilu se taj vijak nalazi na dnu filtera.
ovo je slika filtera goriva za Grande Punto 1.3 multijet. Pod brojem 7 je vijak za ispustanje vode. Uporedi sliku sa tvojim filterom, mozda je isto. Na stilu se taj vijak nalazi na dnu filtera.
