Viza za Englesku!

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
black_and_red

Viza za Englesku!

Post by black_and_red » 30/11/2009 22:47

Evo ovako dakle:

planirao sam ici na utakmicu Manchester Uniteda na Old Trafford kada budu igrali sa Chelsea-em 3. aprila 2010. godine i moram da vadim vizu za Englesku naravno! E sad me zanima da li je neko imao iskustva sa vadjenjem vize za Englesku i da li su rigorozni po pitanju izdavanja viza? Kakav je proces znaci kod izdavanja vize za Englesku?

Svaka pomoc bi dobro dosla i hvala unaprijed svima koji mi pomognu sa bilo kakvom informacijom.

englez od zeljeza

Re: Viza za Englesku!

Post by englez od zeljeza » 30/11/2009 22:53

black_and_red wrote:Evo ovako dakle:

planirao sam ici na utakmicu Manchester Uniteda na Old Trafford kada budu igrali sa Chelsea-em 3. aprila 2010. godine i moram da vadim vizu za Englesku naravno! E sad me zanima da li je neko imao iskustva sa vadjenjem vize za Englesku i da li su rigorozni po pitanju izdavanja viza? Kakav je proces znaci kod izdavanja vize za Englesku?

Svaka pomoc bi dobro dosla i hvala unaprijed svima koji mi pomognu sa bilo kakvom informacijom.

ako pravilno uradis, nebi trebalo trajati ni 24 sata, cuo sam od pouzdanih izvora. ja zivim u engleskoj ali nikad nisam slao vizu, te neznam za sigurno.

black_and_red

Post by black_and_red » 30/11/2009 22:54

englez od zeljeza wrote:

ako pravilno uradis, nebi trebalo trajati ni 24 sata, cuo sam od pouzdanih izvora. ja zivim u engleskoj ali nikad nisam slao vizu, te neznam za sigurno.

Na sta mislis kad kazes "ako pravilno uradis? " ?

englez od zeljeza

Post by englez od zeljeza » 30/11/2009 22:58

black_and_red wrote:
englez od zeljeza wrote:

radi se o tome, sto ne smijes pogresnu stvar reci na intervju.. i pravilnu vizu moras izvuci.. na primjer ako zelis turisticku moras dokazati da imas razlog se vratiti u bih nazad zbog obaveza kao sto je fax itd.

black_and_red

Post by black_and_red » 30/11/2009 23:33

englez od zeljeza wrote:
black_and_red wrote:

radi se o tome, sto ne smijes pogresnu stvar reci na intervju.. i pravilnu vizu moras izvuci.. na primjer ako zelis turisticku moras dokazati da imas razlog se vratiti u bih nazad zbog obaveza kao sto je fax itd.

Mislim da si mi sa ovim dao sve odgovore na moja pitanja! E sad jedino koju vizu da trazim ako idem da pogledam tekmu? Turisticku bi bilo najlogicnije :zzzz:

ecstase

Post by ecstase » 01/12/2009 00:19

Ja sam vadio vizu za englesku i dobio sam je za 4 sata.
Dobijes gore jedan formular sa nekih 20 pitanja, ono standardno ime prezime fazoni ali ima i glupih pitanja..Da li ste clan teroristicke grupe i jeste li ikada planirali teroristicki napad...

Ako imas neku potvrdu da ces se vratiti u BiH je super( nesto tipa potvrda sa faxa)...

U avionu ces dobiti opet neki papiric na kojem ces morati napisati gdje putujes i koliko ostajes.Kada sletis aerodrom on je podjeljen na dva dijela EU i Non EU pasaziri ti ides na onaj dio Non EU.

To ti je ono otprilike kako stvari idu

sanjin-x

Post by sanjin-x » 02/12/2009 01:18

Cijena?

opet ja

Post by opet ja » 02/12/2009 10:04

E ovako, odes na http://www.visa4uk.fco.gov.uk/ :D ...i ispunis online ...onda ti je potrebna fotografija...one standardne s veeeelikom glavom, i svi moguci papiri koji garantuju da ces se vratiti, gdje ces biti smjesten tamo, lova na racunu (izvod iz banke)...ma kada ispunis online aplikaciju sve ce ti pisati sta ti je potrebno...e onda sam odaberes kada ces na "razgovor" ...ne smijes kasniti ni minutu...65 KM kosta turisticka viza...sretno... :thumbup:

adda_sa

Post by adda_sa » 11/04/2014 11:24

ecstase wrote:Ja sam vadio vizu za englesku i dobio sam je za 4 sata.
Dobijes gore jedan formular sa nekih 20 pitanja, ono standardno ime prezime fazoni ali ima i glupih pitanja..Da li ste clan teroristicke grupe i jeste li ikada planirali teroristicki napad...

Ako imas neku potvrdu da ces se vratiti u BiH je super( nesto tipa potvrda sa faxa)...

U avionu ces dobiti opet neki papiric na kojem ces morati napisati gdje putujes i koliko ostajes.Kada sletis aerodrom on je podjeljen na dva dijela EU i Non EU pasaziri ti ides na onaj dio Non EU.

To ti je ono otprilike kako stvari idu

kako samo 4h?
gdje gore si je dobio? koliko je kostalo? koji pasos imas?

rio5

Post by rio5 » 17/06/2015 14:34

Isti razlog imam da odem u Englesku, skoro ista pitanja i nedoumice. Citao sam da postoje neke promjene i posebno rizik u svemu tome. Sad ispada da viza za UK kosta 325 KM, onda prijevod papira i svasta nesto uz to tako da to u startu izadje na 500KM. Nisi ni kreno. U mom slucaju bi mozda moglo biti jednostavnije, imam austrijsku vizu. Medjutim, opet trebam u Ambasadu u Sarajevo po nekoj logici jelde? Dakle ako bi isao na utakmicu tamo, avion, karte, stanje na racunu i osnovna papirologija...da li je to otprilike to sto trebam?
Ostao bih tamo max 5 dana, i ako za 5 dana ja moram 500KM u startu platit jebo ti tu drzavu onda. 8-)

Post Reply