Page 1 of 2

#1 hrdja?

Posted: 19/12/2010 00:41
by antares85
ne znam jel' bila tema, al evo zanima me, kako se moze skinuti hrdja sa oznaka na automobilu?

#2 Re: hrdja?

Posted: 19/12/2010 08:34
by mayab
Kakvih oznaka?
Da ne mislis na kromirane oznake za tip i model?

Na primjer Image

#3 Re: hrdja?

Posted: 19/12/2010 09:34
by Bakir1
obicni celofan i kokakola ;-)
ako ti je skupa varijanta papir od cigara,tj alu folija i pljuvacka :D
ako su plasticne oznake a sigurno jesu nemoj purol ;-)

#4 Re: hrdja?

Posted: 19/12/2010 10:44
by antares85
mayab wrote:Kakvih oznaka?
Da ne mislis na kromirane oznake za tip i model?

Na primjer Image


da da, na te mislim

#5 Re: hrdja?

Posted: 19/12/2010 17:48
by LeKo
Ja uspiješno čistio polir pastom.

#6 Re: hrdja?

Posted: 19/12/2010 18:15
by respo
koka kolom i krpom i to je to najjeftinije najjednostavnije

#7 Re: hrdja?

Posted: 19/12/2010 19:23
by AmADin_gospo
antares85 wrote:ne znam jel' bila tema, al evo zanima me, kako se moze skinuti hrdja sa oznaka na automobilu?
da pogađam, škoda fabija? :D

eno novim fabijama počele hrđati oznake

#8 Re: hrdja?

Posted: 19/12/2010 19:52
by sheikh
wd 40
imas ga kupiti u svakom iole vecem supermarketu,benzinskoj pumpi....

#9 Re: hrdja?

Posted: 19/12/2010 20:10
by Better Man
Jako je interesantno to za hrdju koja se javlja na oznakama automobila. Razumijem kad se pojavljuje na automobilima odredjene marke, a kod druge ne, ali kad se kod istog proizvodjaca na nekim pojavi, a na nekim ne, to mi je pravo cudno. Vidis npr. dva identicna Golfa ili Opela, Renaulta ili bilo koje drugo vozilo koja su isto godiste, na jednom oznake zahrdjale, a na drugom nisu.

#10 Re: hrdja?

Posted: 19/12/2010 20:17
by sheikh
Better Man wrote:Jako je interesantno to za hrdju koja se javlja na oznakama automobila. Razumijem kad se pojavljuje na automobilima odredjene marke, a kod druge ne, ali kad se kod istog proizvodjaca na nekim pojavi, a na nekim ne, to mi je pravo cudno. Vidis npr. dva identicna Golfa ili Opela, Renaulta ili bilo koje drugo vozilo koja su isto godiste, na jednom oznake zahrdjale, a na drugom nisu.

prednost garaze :)

#11 Re: hrdja?

Posted: 20/12/2010 12:57
by AmADin_gospo
sheikh wrote:prednost garaze :)
ima i toga, ali malim dijelom.

večinom oznake tamne kod auta srednej i niže klase jer su pravljeni boga pitaj gdje, na mnogo novih Fobija (Fabia) sam primjetio da su oznake na gepeku potamnile.

#12 Re: hrdja?

Posted: 20/12/2010 13:07
by Chemist
Arf i krpica. Samo paziti da se ne dira karoserija i boja automobila.

#13 Re: hrdja?

Posted: 20/12/2010 14:42
by shibonja
Image :D

Inace ta takozvana hrdja kod loga auta je problem kod mnogih modela ,kazu da ima veze i sa sumporom u zraku?

#14 Re: hrdja?

Posted: 20/12/2010 14:49
by Better Man
AmADin_gospo wrote:
sheikh wrote:prednost garaze :)
ima i toga, ali malim dijelom.

večinom oznake tamne kod auta srednej i niže klase jer su pravljeni boga pitaj gdje, na mnogo novih Fobija (Fabia) sam primjetio da su oznake na gepeku potamnile.
Evo primjer Astre 3. Tata moje prijateljice je imao navedenu Astru i nikad mu oznake nisu potamnile, a nema čovjek garažu i auto je vani bilo uvijek parkirano, a neke Astre vidim potamnile oznake ili drug mi ima novu Mazda 6 i oznake su potamnile.

#15 Re: hrdja?

Posted: 20/12/2010 15:39
by sheikh
Better Man wrote:
AmADin_gospo wrote:
sheikh wrote:prednost garaze :)
ima i toga, ali malim dijelom.

večinom oznake tamne kod auta srednej i niže klase jer su pravljeni boga pitaj gdje, na mnogo novih Fobija (Fabia) sam primjetio da su oznake na gepeku potamnile.
Evo primjer Astre 3. Tata moje prijateljice je imao navedenu Astru i nikad mu oznake nisu potamnile, a nema čovjek garažu i auto je vani bilo uvijek parkirano, a neke Astre vidim potamnile oznake ili drug mi ima novu Mazda 6 i oznake su potamnile.

Kod golfa ne tamni nista heehehehehe :) :) :)

#16 Re: hrdja?

Posted: 20/12/2010 19:05
by Better Man
sheikh wrote:

Kod golfa ne tamni nista heehehehehe :) :) :)
To ti mislis. Vidjam ja VW vozila sa istim problemom da oznake potamne,a na nekim ne.

#17 Re: hrdja?

Posted: 20/12/2010 23:11
by sheikh
Better Man wrote:
sheikh wrote:

Kod golfa ne tamni nista heehehehehe :) :) :)
To ti mislis. Vidjam ja VW vozila sa istim problemom da oznake potamne,a na nekim ne.

cini ti se :D
mozda na nekim wannabe golfovima heheheheeh :D

#18 Re: hrdja?

Posted: 21/12/2010 07:30
by shibonja
sheikh wrote:
Kod golfa ne tamni nista heehehehehe :) :) :)

Image :)
Image

#19 Re: hrdja?

Posted: 21/12/2010 09:51
by sheikh
jao jao
prvo pogledaj malo bolje :D
Ovo nije evropski Golf :D
drugo izvadjen iz mora poslije sest godina pa nije ni cudo sto je ovakav :D
i jos je sudjelovao u tri pozara,dva sudara,jedan zemljotres i jedan razvod :D :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:

#20 Re: hrdja?

Posted: 21/12/2010 10:42
by shibonja
sheikh wrote:jao jao
prvo pogledaj malo bolje :D
Ovo nije evropski Golf :D
drugo izvadjen iz mora poslije sest godina pa nije ni cudo sto je ovakav :D
i jos je sudjelovao u tri pozara,dva sudara,jedan zemljotres i jedan razvod :D :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
Cuj price ,nije evropski Golf ,pa jel bar VW Golf :lol:

#21 Re: hrdja?

Posted: 21/12/2010 10:45
by Jimmy_The_Saint
Ne mere hrđa na VW, to je FOTOŠOP. :D

#22 Re: hrdja?

Posted: 21/12/2010 10:54
by shibonja
Evo ,ovoga su jutros izvukli iz Miljacke ,od rata je lezo u vodi :D
Image

StOj rec kvOlitet :D

#23 Re: hrdja?

Posted: 21/12/2010 10:59
by Gost1515
shibonja wrote:Evo ,ovoga su jutros izvukli iz Miljacke ,od rata je lezo u vodi :D

StOj rec kvOlitet :D
hebote opel fan nekom priča o hrđi :-)

#24 Re: hrdja?

Posted: 21/12/2010 11:01
by shibonja
Gost1515 wrote:
shibonja wrote:Evo ,ovoga su jutros izvukli iz Miljacke ,od rata je lezo u vodi :D

StOj rec kvOlitet :D
hebote opel fan nekom priča o hrđi :-)
Ja nigdje nisam tvrdio da Opel ne hrdja , za razliku od onog sheik koji tvrdi da Golf ne hrdja :D

#25 Re: hrdja?

Posted: 21/12/2010 11:02
by Better Man
sheikh wrote:
Better Man wrote:
sheikh wrote:

Kod golfa ne tamni nista heehehehehe :) :) :)
To ti mislis. Vidjam ja VW vozila sa istim problemom da oznake potamne,a na nekim ne.

cini ti se :D
mozda na nekim wannabe golfovima heheheheeh :D
Ne čini mi se, već ozbiljno viđam na svim modelima VW, od malih do velikih limuzina.