hrdja?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

antares85
Posts: 17
Joined: 30/09/2010 19:58

#1 hrdja?

Post by antares85 »

ne znam jel' bila tema, al evo zanima me, kako se moze skinuti hrdja sa oznaka na automobilu?
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: hrdja?

Post by mayab »

Kakvih oznaka?
Da ne mislis na kromirane oznake za tip i model?

Na primjer Image
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3 Re: hrdja?

Post by Bakir1 »

obicni celofan i kokakola ;-)
ako ti je skupa varijanta papir od cigara,tj alu folija i pljuvacka :D
ako su plasticne oznake a sigurno jesu nemoj purol ;-)
antares85
Posts: 17
Joined: 30/09/2010 19:58

#4 Re: hrdja?

Post by antares85 »

mayab wrote:Kakvih oznaka?
Da ne mislis na kromirane oznake za tip i model?

Na primjer Image


da da, na te mislim
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#5 Re: hrdja?

Post by LeKo »

Ja uspiješno čistio polir pastom.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#6 Re: hrdja?

Post by respo »

koka kolom i krpom i to je to najjeftinije najjednostavnije
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#7 Re: hrdja?

Post by AmADin_gospo »

antares85 wrote:ne znam jel' bila tema, al evo zanima me, kako se moze skinuti hrdja sa oznaka na automobilu?
da pogađam, škoda fabija? :D

eno novim fabijama počele hrđati oznake
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#8 Re: hrdja?

Post by sheikh »

wd 40
imas ga kupiti u svakom iole vecem supermarketu,benzinskoj pumpi....
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#9 Re: hrdja?

Post by Better Man »

Jako je interesantno to za hrdju koja se javlja na oznakama automobila. Razumijem kad se pojavljuje na automobilima odredjene marke, a kod druge ne, ali kad se kod istog proizvodjaca na nekim pojavi, a na nekim ne, to mi je pravo cudno. Vidis npr. dva identicna Golfa ili Opela, Renaulta ili bilo koje drugo vozilo koja su isto godiste, na jednom oznake zahrdjale, a na drugom nisu.
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#10 Re: hrdja?

Post by sheikh »

Better Man wrote:Jako je interesantno to za hrdju koja se javlja na oznakama automobila. Razumijem kad se pojavljuje na automobilima odredjene marke, a kod druge ne, ali kad se kod istog proizvodjaca na nekim pojavi, a na nekim ne, to mi je pravo cudno. Vidis npr. dva identicna Golfa ili Opela, Renaulta ili bilo koje drugo vozilo koja su isto godiste, na jednom oznake zahrdjale, a na drugom nisu.

prednost garaze :)
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#11 Re: hrdja?

Post by AmADin_gospo »

sheikh wrote:prednost garaze :)
ima i toga, ali malim dijelom.

večinom oznake tamne kod auta srednej i niže klase jer su pravljeni boga pitaj gdje, na mnogo novih Fobija (Fabia) sam primjetio da su oznake na gepeku potamnile.
User avatar
Chemist
Posts: 728
Joined: 22/11/2007 19:34
Location: Rocket ship

#12 Re: hrdja?

Post by Chemist »

Arf i krpica. Samo paziti da se ne dira karoserija i boja automobila.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#13 Re: hrdja?

Post by shibonja »

Image :D

Inace ta takozvana hrdja kod loga auta je problem kod mnogih modela ,kazu da ima veze i sa sumporom u zraku?
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#14 Re: hrdja?

Post by Better Man »

AmADin_gospo wrote:
sheikh wrote:prednost garaze :)
ima i toga, ali malim dijelom.

večinom oznake tamne kod auta srednej i niže klase jer su pravljeni boga pitaj gdje, na mnogo novih Fobija (Fabia) sam primjetio da su oznake na gepeku potamnile.
Evo primjer Astre 3. Tata moje prijateljice je imao navedenu Astru i nikad mu oznake nisu potamnile, a nema čovjek garažu i auto je vani bilo uvijek parkirano, a neke Astre vidim potamnile oznake ili drug mi ima novu Mazda 6 i oznake su potamnile.
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#15 Re: hrdja?

Post by sheikh »

Better Man wrote:
AmADin_gospo wrote:
sheikh wrote:prednost garaze :)
ima i toga, ali malim dijelom.

večinom oznake tamne kod auta srednej i niže klase jer su pravljeni boga pitaj gdje, na mnogo novih Fobija (Fabia) sam primjetio da su oznake na gepeku potamnile.
Evo primjer Astre 3. Tata moje prijateljice je imao navedenu Astru i nikad mu oznake nisu potamnile, a nema čovjek garažu i auto je vani bilo uvijek parkirano, a neke Astre vidim potamnile oznake ili drug mi ima novu Mazda 6 i oznake su potamnile.

Kod golfa ne tamni nista heehehehehe :) :) :)
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#16 Re: hrdja?

Post by Better Man »

sheikh wrote:

Kod golfa ne tamni nista heehehehehe :) :) :)
To ti mislis. Vidjam ja VW vozila sa istim problemom da oznake potamne,a na nekim ne.
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#17 Re: hrdja?

Post by sheikh »

Better Man wrote:
sheikh wrote:

Kod golfa ne tamni nista heehehehehe :) :) :)
To ti mislis. Vidjam ja VW vozila sa istim problemom da oznake potamne,a na nekim ne.

cini ti se :D
mozda na nekim wannabe golfovima heheheheeh :D
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#18 Re: hrdja?

Post by shibonja »

sheikh wrote:
Kod golfa ne tamni nista heehehehehe :) :) :)

Image :)
Image
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#19 Re: hrdja?

Post by sheikh »

jao jao
prvo pogledaj malo bolje :D
Ovo nije evropski Golf :D
drugo izvadjen iz mora poslije sest godina pa nije ni cudo sto je ovakav :D
i jos je sudjelovao u tri pozara,dva sudara,jedan zemljotres i jedan razvod :D :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#20 Re: hrdja?

Post by shibonja »

sheikh wrote:jao jao
prvo pogledaj malo bolje :D
Ovo nije evropski Golf :D
drugo izvadjen iz mora poslije sest godina pa nije ni cudo sto je ovakav :D
i jos je sudjelovao u tri pozara,dva sudara,jedan zemljotres i jedan razvod :D :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
Cuj price ,nije evropski Golf ,pa jel bar VW Golf :lol:
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#21 Re: hrdja?

Post by Jimmy_The_Saint »

Ne mere hrđa na VW, to je FOTOŠOP. :D
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#22 Re: hrdja?

Post by shibonja »

Evo ,ovoga su jutros izvukli iz Miljacke ,od rata je lezo u vodi :D
Image

StOj rec kvOlitet :D
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#23 Re: hrdja?

Post by Gost1515 »

shibonja wrote:Evo ,ovoga su jutros izvukli iz Miljacke ,od rata je lezo u vodi :D

StOj rec kvOlitet :D
hebote opel fan nekom priča o hrđi :-)
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#24 Re: hrdja?

Post by shibonja »

Gost1515 wrote:
shibonja wrote:Evo ,ovoga su jutros izvukli iz Miljacke ,od rata je lezo u vodi :D

StOj rec kvOlitet :D
hebote opel fan nekom priča o hrđi :-)
Ja nigdje nisam tvrdio da Opel ne hrdja , za razliku od onog sheik koji tvrdi da Golf ne hrdja :D
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#25 Re: hrdja?

Post by Better Man »

sheikh wrote:
Better Man wrote:
sheikh wrote:

Kod golfa ne tamni nista heehehehehe :) :) :)
To ti mislis. Vidjam ja VW vozila sa istim problemom da oznake potamne,a na nekim ne.

cini ti se :D
mozda na nekim wannabe golfovima heheheheeh :D
Ne čini mi se, već ozbiljno viđam na svim modelima VW, od malih do velikih limuzina.
Post Reply