hrdja?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mayab
- Posts: 30835
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#2 Re: hrdja?
Kakvih oznaka?
Da ne mislis na kromirane oznake za tip i model?
Na primjer
Da ne mislis na kromirane oznake za tip i model?
Na primjer

- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#3 Re: hrdja?
obicni celofan i kokakola
ako ti je skupa varijanta papir od cigara,tj alu folija i pljuvacka
ako su plasticne oznake a sigurno jesu nemoj purol
ako ti je skupa varijanta papir od cigara,tj alu folija i pljuvacka
ako su plasticne oznake a sigurno jesu nemoj purol
-
antares85
- Posts: 17
- Joined: 30/09/2010 19:58
#4 Re: hrdja?
mayab wrote:Kakvih oznaka?
Da ne mislis na kromirane oznake za tip i model?
Na primjer
da da, na te mislim
-
LeKo
- Posts: 1494
- Joined: 07/05/2004 12:52
- Location: AP
#5 Re: hrdja?
Ja uspiješno čistio polir pastom.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#6 Re: hrdja?
koka kolom i krpom i to je to najjeftinije najjednostavnije
- AmADin_gospo
- Posts: 2202
- Joined: 14/05/2010 11:29
#7 Re: hrdja?
da pogađam, škoda fabija?antares85 wrote:ne znam jel' bila tema, al evo zanima me, kako se moze skinuti hrdja sa oznaka na automobilu?
eno novim fabijama počele hrđati oznake
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#8 Re: hrdja?
wd 40
imas ga kupiti u svakom iole vecem supermarketu,benzinskoj pumpi....
imas ga kupiti u svakom iole vecem supermarketu,benzinskoj pumpi....
- Better Man
- Posts: 18728
- Joined: 01/10/2006 20:10
#9 Re: hrdja?
Jako je interesantno to za hrdju koja se javlja na oznakama automobila. Razumijem kad se pojavljuje na automobilima odredjene marke, a kod druge ne, ali kad se kod istog proizvodjaca na nekim pojavi, a na nekim ne, to mi je pravo cudno. Vidis npr. dva identicna Golfa ili Opela, Renaulta ili bilo koje drugo vozilo koja su isto godiste, na jednom oznake zahrdjale, a na drugom nisu.
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#10 Re: hrdja?
Better Man wrote:Jako je interesantno to za hrdju koja se javlja na oznakama automobila. Razumijem kad se pojavljuje na automobilima odredjene marke, a kod druge ne, ali kad se kod istog proizvodjaca na nekim pojavi, a na nekim ne, to mi je pravo cudno. Vidis npr. dva identicna Golfa ili Opela, Renaulta ili bilo koje drugo vozilo koja su isto godiste, na jednom oznake zahrdjale, a na drugom nisu.
prednost garaze
- AmADin_gospo
- Posts: 2202
- Joined: 14/05/2010 11:29
#11 Re: hrdja?
ima i toga, ali malim dijelom.sheikh wrote:prednost garaze
večinom oznake tamne kod auta srednej i niže klase jer su pravljeni boga pitaj gdje, na mnogo novih Fobija (Fabia) sam primjetio da su oznake na gepeku potamnile.
- Chemist
- Posts: 728
- Joined: 22/11/2007 19:34
- Location: Rocket ship
#12 Re: hrdja?
Arf i krpica. Samo paziti da se ne dira karoserija i boja automobila.
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#13 Re: hrdja?
Inace ta takozvana hrdja kod loga auta je problem kod mnogih modela ,kazu da ima veze i sa sumporom u zraku?
- Better Man
- Posts: 18728
- Joined: 01/10/2006 20:10
#14 Re: hrdja?
Evo primjer Astre 3. Tata moje prijateljice je imao navedenu Astru i nikad mu oznake nisu potamnile, a nema čovjek garažu i auto je vani bilo uvijek parkirano, a neke Astre vidim potamnile oznake ili drug mi ima novu Mazda 6 i oznake su potamnile.AmADin_gospo wrote:ima i toga, ali malim dijelom.sheikh wrote:prednost garaze
večinom oznake tamne kod auta srednej i niže klase jer su pravljeni boga pitaj gdje, na mnogo novih Fobija (Fabia) sam primjetio da su oznake na gepeku potamnile.
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#15 Re: hrdja?
Better Man wrote:Evo primjer Astre 3. Tata moje prijateljice je imao navedenu Astru i nikad mu oznake nisu potamnile, a nema čovjek garažu i auto je vani bilo uvijek parkirano, a neke Astre vidim potamnile oznake ili drug mi ima novu Mazda 6 i oznake su potamnile.AmADin_gospo wrote:ima i toga, ali malim dijelom.sheikh wrote:prednost garaze
večinom oznake tamne kod auta srednej i niže klase jer su pravljeni boga pitaj gdje, na mnogo novih Fobija (Fabia) sam primjetio da su oznake na gepeku potamnile.
Kod golfa ne tamni nista heehehehehe
- Better Man
- Posts: 18728
- Joined: 01/10/2006 20:10
#16 Re: hrdja?
To ti mislis. Vidjam ja VW vozila sa istim problemom da oznake potamne,a na nekim ne.sheikh wrote:
Kod golfa ne tamni nista heehehehehe![]()
![]()
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#17 Re: hrdja?
Better Man wrote:To ti mislis. Vidjam ja VW vozila sa istim problemom da oznake potamne,a na nekim ne.sheikh wrote:
Kod golfa ne tamni nista heehehehehe![]()
![]()
cini ti se
mozda na nekim wannabe golfovima heheheheeh
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#18 Re: hrdja?
sheikh wrote:
Kod golfa ne tamni nista heehehehehe![]()
![]()

- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#19 Re: hrdja?
jao jao
prvo pogledaj malo bolje
Ovo nije evropski Golf
drugo izvadjen iz mora poslije sest godina pa nije ni cudo sto je ovakav
i jos je sudjelovao u tri pozara,dva sudara,jedan zemljotres i jedan razvod

prvo pogledaj malo bolje
Ovo nije evropski Golf
drugo izvadjen iz mora poslije sest godina pa nije ni cudo sto je ovakav
i jos je sudjelovao u tri pozara,dva sudara,jedan zemljotres i jedan razvod
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#20 Re: hrdja?
Cuj price ,nije evropski Golf ,pa jel bar VW Golfsheikh wrote:jao jao
prvo pogledaj malo bolje
Ovo nije evropski Golf
drugo izvadjen iz mora poslije sest godina pa nije ni cudo sto je ovakav
i jos je sudjelovao u tri pozara,dva sudara,jedan zemljotres i jedan razvod![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- Jimmy_The_Saint
- Posts: 2435
- Joined: 09/01/2006 11:16
- Location: Koliba na Rogoju
- Contact:
#21 Re: hrdja?
Ne mere hrđa na VW, to je FOTOŠOP. 
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#22 Re: hrdja?
Evo ,ovoga su jutros izvukli iz Miljacke ,od rata je lezo u vodi

StOj rec kvOlitet

StOj rec kvOlitet
-
Gost1515
- Posts: 964
- Joined: 09/12/2003 00:00
#23 Re: hrdja?
hebote opel fan nekom priča o hrđishibonja wrote:Evo ,ovoga su jutros izvukli iz Miljacke ,od rata je lezo u vodi![]()
StOj rec kvOlitet
- shibonja
- Posts: 1724
- Joined: 29/05/2006 08:37
- Location: Cogito, ergo sum
#24 Re: hrdja?
Ja nigdje nisam tvrdio da Opel ne hrdja , za razliku od onog sheik koji tvrdi da Golf ne hrdjaGost1515 wrote:hebote opel fan nekom priča o hrđishibonja wrote:Evo ,ovoga su jutros izvukli iz Miljacke ,od rata je lezo u vodi![]()
StOj rec kvOlitet
- Better Man
- Posts: 18728
- Joined: 01/10/2006 20:10
#25 Re: hrdja?
Ne čini mi se, već ozbiljno viđam na svim modelima VW, od malih do velikih limuzina.sheikh wrote:Better Man wrote:To ti mislis. Vidjam ja VW vozila sa istim problemom da oznake potamne,a na nekim ne.sheikh wrote:
Kod golfa ne tamni nista heehehehehe![]()
![]()
cini ti se
mozda na nekim wannabe golfovima heheheheeh
