Naravno da kupuje. Nova Otoka ide kao halva tj.agenti mole da im das stan,jer ga prodaju za 24 sata.
Cijene stanova All about
Moderator: anex
-
NediM17
- Posts: 26442
- Joined: 05/11/2009 11:49
#9777 Re: Cijene stanova All about
Kontam da prodam stan pa da idem u podstanare, vise se isplati. 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#9778 Re: Cijene stanova All about
A ti bi da nam se pohvalis da imas stan, pa sto ne kazes odmah brte 
-
NediM17
- Posts: 26442
- Joined: 05/11/2009 11:49
#9779 Re: Cijene stanova All about
Sta jedan, k'o da je to nesto._BataZiv_0809 wrote: ↑11/07/2022 19:45 A ti bi da nam se pohvalis da imas stan, pa sto ne kazes odmah brte![]()
- Truba
- Posts: 93821
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9780 Re: Cijene stanova All about
Ne kupuje ko ima
Vec ko je navikao
Vec ko je navikao
-
suspect_zero
- Posts: 27983
- Joined: 11/10/2008 21:45
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#9782 Re: Cijene stanova All about
One zgrade su cesta iza Klinike Jezero.suspect_zero wrote: ↑11/07/2022 20:18Ista sam, to negdje oko Grdonja? za koji sam isto tek čula u ratu.
Ustvari, odmah iznad parka Betanija. Lijep je onaj dio.
-
last mohicans
- Posts: 18223
- Joined: 09/08/2012 23:19
#9783 Re: Cijene stanova All about
Prećeraste ga vi. Kromolj, 5 minute pješke od Pionirske, makar ovaj dio gdje je stan. Ima i Gornji Kromolj, on je malo vise,iznad golf igralista. Ima kombi, cesta široka. Lakse doci nego na nebeske vrtove SG, ala Boguševac, Paje, Jarčedoli i sl.suspect_zero wrote: ↑11/07/2022 20:18Ista sam, to negdje oko Grdonja? za koji sam isto tek čula u ratu.
-
amko761
- Posts: 1213
- Joined: 06/06/2012 17:40
#9784 Re: Cijene stanova All about
I za ta mjesta sam čuo iz priča, koze pasu pod ručnomlast mohicans wrote: ↑11/07/2022 20:28Prećeraste ga vi. Kromolj, 5 minute pješke od Pionirske, makar ovaj dio gdje je stan. Ima i Gornji Kromolj, on je malo vise,iznad golf igralista. Ima kombi, cesta široka. Lakse doci nego na nebeske vrtove SG, ala Boguševac, Paje, Jarčedoli i sl.suspect_zero wrote: ↑11/07/2022 20:18
Ista sam, to negdje oko Grdonja? za koji sam isto tek čula u ratu.
Edit: Zapamtio sam u ratu spominjanu nekakvu Toku Džeku, šta god to bilo, valjda je to nebu pod oblacima negdje.
Dosta offtopica sry.
-
suspect_zero
- Posts: 27983
- Joined: 11/10/2008 21:45
#9785 Re: Cijene stanova All about
Majke mi ništa loše nisam mislila, nego fakat do rata nisam čula za neka naselja a i dosta njih nisam posjetila ni danas...u biti tamo gdje nemam rodbine ili nekoga od raje i ne idem.last mohicans wrote: ↑11/07/2022 20:28Prećeraste ga vi. Kromolj, 5 minute pješke od Pionirske, makar ovaj dio gdje je stan. Ima i Gornji Kromolj, on je malo vise,iznad golf igralista. Ima kombi, cesta široka. Lakse doci nego na nebeske vrtove SG, ala Boguševac, Paje, Jarčedoli i sl.suspect_zero wrote: ↑11/07/2022 20:18
Ista sam, to negdje oko Grdonja? za koji sam isto tek čula u ratu.
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#9786 Re: Cijene stanova All about
mislim da bi notari sastavili ugovor i za govno i napisali "stranke su saglasne da je dokumentacija valjana" i "notar ne odgovara za eventualne nepravilnosti"Haris.ba wrote: ↑11/07/2022 18:40Obecanje da ce stan biti napravljen._BataZiv_0809 wrote: ↑11/07/2022 18:39 Pa sta ti on prodaje ako stan nije uknjizen? Mislim u pravnom smislu?
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#9787 Re: Cijene stanova All about
Ma nije do notara. Radi se o ugovoru o gradjenju, i tu se prodaje i kupuje obecanje da ce se nesta izgraditi - obligacija.
U sustini se upisujes na zemljiste gdje se pravi zgrada, ali ne kao vlasnik tog zemljista, vec da ti je investitor prodao stan koji ce se akoBogda napraviti.
Zato i jeste reputacija investitora najvazniji momenat kod odabira u novogradnji.
-
vanjki
- Posts: 2236
- Joined: 26/10/2006 17:37
#9788 Re: Cijene stanova All about
Nikada ne bi kupio stan,koji nije jos izgradjen obzirom na prevare kao npr. sa Sarajevo Tower.Hajd ti daj npr.novac sumnjivom investitoru kod stadiona na Grbavici i nisi siguran da li ce papiri ikada biti u redu.Sigurica je zato najbolja ili investitor kao npr Tibra gdje je sigurno oko papira
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#9789 Re: Cijene stanova All about
Pa nađeš sigurnog investitora(ništa u životu nije sigurno, ali bar sa dobrom reputacijom i objektima iza sebe) i kupiš. Nemoj se nadati da stan kakav želiš čeka baš tebe i ostaje neprodat dok se ne završi. Sve što iole valja, proda se u gradnji.
Bato, sve i da su papiri čisti, gdje ćeš ono kupiti? Dati 3000 KM/m2 za stan na zemlji, u prizemlju zgrade, loše pozicioniran i platiti 50 m2 da bi dobio manje od 40 m2 korisnog prostora. Sigurnost i privatnost 0 bodova. Nepotpuna dokumentacija je samo vrh ledenog brijega. Te zgrade postoje par godina, to da je išta valjalo bilo bi davno prodato.
Bato, sve i da su papiri čisti, gdje ćeš ono kupiti? Dati 3000 KM/m2 za stan na zemlji, u prizemlju zgrade, loše pozicioniran i platiti 50 m2 da bi dobio manje od 40 m2 korisnog prostora. Sigurnost i privatnost 0 bodova. Nepotpuna dokumentacija je samo vrh ledenog brijega. Te zgrade postoje par godina, to da je išta valjalo bilo bi davno prodato.
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#9790 Re: Cijene stanova All about
_BataZiv_0809 wrote: ↑11/07/2022 14:30 Zna li neko vise info o ovim zgradama
NOVOGRADNJA: Dvosoban stan 50 m2, Kromolj, Centar (147.000 KM)
https://www.olx.ba/r/48513010/164129
Bukvalno ista stvar, mozda sam cak i isti ovaj stan gledala sa linka.sahbazzz wrote: ↑11/07/2022 16:52 Nedavno razgledao stan u jednoj od tih zgrada. Cini mi se prizemlje isto bilo. Stan stoji vec jako dugo i parket se podigao, popucali zidovi oko vrata, zinulo 5cm bukvalno, haustor se ne odrzava kako treba koliko sam ja mogao vidjeti (bar na tom ulazu). Kad sam pitao da li su stanovi uknjizeni, rece mi da nisu i da tehnicki prijem treba da se ubrzo obavi. Zgrada napravljena ima vec nekoliko godina a to jos stoji ne uknjizeno, pa eto ti ocijeni o cemu se radi. Meni je to bilo dovoljno da se maknem laganim korakom
![]()
Inace, jako je lijepo mjesto, pogled fantazija, mnogo zelenila jer gleda na betaniju, stanovi svi u prizemlju imaju jako simpaticnu ogromnu terasu. Sto se lokacije tice, daleko od buke grada, a ipak blizu gradu - to je ono sto sam ja htjela. Do osnovne skole ima cca 10tak minuta laganog hoda (ne znam po cemu konkretno je put los po ovim nekim gore navodima...), kao i do najblize trolejbuske koja je i pocetna kod te iste osnovne skole. Amko, Mercator i Konzum, mesara, posta, apoteke, sve je na tih 7-10 minuta hoda.
Elem, sto se zgrade i stana tice - meni licno je bilo jako cudno sto im je kao 'isporucen' mokar parket, pa su ga kao zato digli, pa eto kao dok se ja uselim oni bi to zamijenili. Igrom slucaja sestra mi je arhitetkica i odmah je skontala da je nagib na terasama prema unutra a ne prema vani i znate vec kako to onda bude.
Tada je kostao stan 105 000 (cca maj 2020) i nisu htjeli ni marke da spuste cijenu, a lik koji je kao radio pregovaranje i prodaju bukvalno neki klosarcic kojem je sve 'dobra prica bi mogla tu da se napravi'. Hit mi je bio kad mi je rekao da mogu ja sebi napravit basticu odmah pored terase stana koji sam gledala - reko na osnovu cega, to nije moja zemlja a on reko sve je to tvoje
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#9791 Re: Cijene stanova All about
Ja navikao na normalne ceste, sa normalnom sirinom trotoara. Ja svoje dijete da saljem na cestu i trotoar (narocito zimi) na onu "cestu" uz Pionirsku dolinu - necu.
Ako vec imam izbora za svoje novce - izabracu drugo.
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#9792 Re: Cijene stanova All about
fair enough i guess, subjektivno. meni je cesta skroz ok.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#9793 Re: Cijene stanova All about
@alica.k hvala puno na informacijama
- madesa
- Posts: 5565
- Joined: 26/07/2013 02:37
#9794 Re: Cijene stanova All about
tad kostao 105k a sada 147k. Bagra da bog da nikad i ne prodalialica.k wrote: ↑12/07/2022 09:29_BataZiv_0809 wrote: ↑11/07/2022 14:30 Zna li neko vise info o ovim zgradama
NOVOGRADNJA: Dvosoban stan 50 m2, Kromolj, Centar (147.000 KM)
https://www.olx.ba/r/48513010/164129Bukvalno ista stvar, mozda sam cak i isti ovaj stan gledala sa linka.sahbazzz wrote: ↑11/07/2022 16:52 Nedavno razgledao stan u jednoj od tih zgrada. Cini mi se prizemlje isto bilo. Stan stoji vec jako dugo i parket se podigao, popucali zidovi oko vrata, zinulo 5cm bukvalno, haustor se ne odrzava kako treba koliko sam ja mogao vidjeti (bar na tom ulazu). Kad sam pitao da li su stanovi uknjizeni, rece mi da nisu i da tehnicki prijem treba da se ubrzo obavi. Zgrada napravljena ima vec nekoliko godina a to jos stoji ne uknjizeno, pa eto ti ocijeni o cemu se radi. Meni je to bilo dovoljno da se maknem laganim korakom
![]()
Inace, jako je lijepo mjesto, pogled fantazija, mnogo zelenila jer gleda na betaniju, stanovi svi u prizemlju imaju jako simpaticnu ogromnu terasu. Sto se lokacije tice, daleko od buke grada, a ipak blizu gradu - to je ono sto sam ja htjela. Do osnovne skole ima cca 10tak minuta laganog hoda (ne znam po cemu konkretno je put los po ovim nekim gore navodima...), kao i do najblize trolejbuske koja je i pocetna kod te iste osnovne skole. Amko, Mercator i Konzum, mesara, posta, apoteke, sve je na tih 7-10 minuta hoda.
Elem, sto se zgrade i stana tice - meni licno je bilo jako cudno sto im je kao 'isporucen' mokar parket, pa su ga kao zato digli, pa eto kao dok se ja uselim oni bi to zamijenili. Igrom slucaja sestra mi je arhitetkica i odmah je skontala da je nagib na terasama prema unutra a ne prema vani i znate vec kako to onda bude.
Tada je kostao stan 105 000 (cca maj 2020) i nisu htjeli ni marke da spuste cijenu, a lik koji je kao radio pregovaranje i prodaju bukvalno neki klosarcic kojem je sve 'dobra prica bi mogla tu da se napravi'. Hit mi je bio kad mi je rekao da mogu ja sebi napravit basticu odmah pored terase stana koji sam gledala - reko na osnovu cega, to nije moja zemlja a on reko sve je to tvoje. U medjuvremenu mi se agent raspitao i javio mi bejzikli da je investitor duzan nesto vodovodu i zato stanovi nisu uknjizeni, grijanje im je na vlastitu kotlovnicu i nije cemu bla. Poslije su me zvali, isli su i do 90 000 da spuste cijenu, al ja sam odustala odmah od tog stana.
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#9795 Re: Cijene stanova All about
Da li ciljas konkretno na taj dio grada oko Jezera?
Nece ga ni sad prodat ko sto nisu ni tad jer ti stanovi u prizemlju imaju velike i ocite probleme.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#9797 Re: Cijene stanova All about
Koliko je pouzdano kupiti stan u zgradi u izgradnji, malta komplex ? Jos cekaju gradjevinsku dozvolu za pocetak gradnje, cijena je odlicna na uplacen puni iznos, 2200 KM po kvadratu.
-
sahbazzz
- Posts: 1086
- Joined: 19/07/2020 12:27
#9798 Re: Cijene stanova All about
Cini mi se da se o toj zgradi ovdje puno puta pisalo i svaki put je zakljucak bio, bjezi od toga koliko god te noge nose
-
Piaty
- Posts: 6274
- Joined: 01/12/2020 00:58
- VladaFBiH
- Posts: 6607
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#9800 Re: Cijene stanova All about
zaključak je: ne ne ne i opet ne (ako te zanima zašto na ovoj temi se nekoliko puta pisalo o toj zgradi kao i prethodnim projektima/varanjima pa malo pročitaj)
