Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#9676 Re: Cijene stanova All about

Post by Casual's »

Dosadno mii wrote: 25/06/2022 13:05 Evo nasla

https://www.olx.ba/artikal/44293228/stan-na-dan-zenica/

Ma ja ovo moze samo biti soba
Nema mjesta kuhinji
Ti stanovi su pravljeni za inzenjere u Zeljezari. Postoje jos 2-3 zgrade u Ze sa njima (12-19 kv).
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#9677 Re: Cijene stanova All about

Post by bilic »

Sid the sloth wrote: 26/06/2022 23:39
RPM wrote: 26/06/2022 23:14

Nije ovo ništa kako ce biti plus inflacija, bice veselo.

https://www.capital.ba/evropska-central ... ce-kamate/
Pa da si procitao to sto si postavio vidio bi da je u pitanju upravo ovo sto citirani post i objasnjava - nece biti drastivnih skakanja stop:
"promjene razine referentnih kamatnih stopa ne bi trebale ugroziti platežnu sposobnost većine klijenata"
Garaze se ne mogu za 100 KM izdavati .. Max 70 KM
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#9678 Re: Cijene stanova All about

Post by Tyke »

ragib wrote: 26/06/2022 23:35
Tyke wrote: 26/06/2022 23:27

Jeste, za jednu. Ja sam 2019. u Tuzli kupio novoizgradjenu garsonjeru na dobroj lokaciji za cca 50.000, a sad cijene nisu normalne vise.
Zato sad vagam sta i gdje uzeti, jer odose pare koliko god ih covjek imao. Na Bulevaru mi par drugova izdaje stanove, ali oko 60kv, izmedju 600-1000KM, dok za garsonjere nisam upucen, kao ni na dan izdavanje bas na toj lokaciji.
Na Novoj 0toci su vecinom veci stanovi, ima jedna garsonjera od nekih 35kv (mozda cak i 39) za 140.000 KM, nenamjestena. Pametan ne mogu biti.

Nije lose ni to za garaze, ko zivi tu u Sa pa namirise dobru lokaciju i garazu i odmah je kupi i izdaje, kao i vikendice. Samo sto i vikendicu bas moras ubosti, moras je izdavati i van ta 3 mjeseca (ako i ubodes sa dobrom cifrom). Jedno vrijeme sam razmisljao i o Bjelasnici, ali nema me tu stalno da obilazim i izdajem tokom sezone, a mimo sezone da mi mahom stoji prazan stan.
Pricekaj pa vidi tibru kad bude prodavala garsonjere na otoci, i da bude 3500km m2 bice oko 100.000 garsonjera a i bolja ti je lokacija otoka nego stup čini mi se. Plus nećeš porez plaćati jer je nov stan. Mada iskreno 2007 je ba sipu stan bio 3000km pa je pao na 2000km pa se sad opet popelo, ne znam al ne može ovo ni vječno rasti, armatura je počela opadati. Meni iskreno vikendica djeluje bolje ako je urbanog, asfalt, struja, voda, grijanje, dobiješ 50m2, 1000m2 okućnice, čist vazduh, što je traženo danas. A ne daj Boze i kriza, gladi opet je bolje može se krava, kokoši nabaviti dok bi u stanovima ljudi bili donji.

Pogledaj i crnu goru nije lose i to malo vidjeti, ova mjesta koja imaju more... cijena m2 je manja nego u sa a vazda pored mora je dobro imati ne moraš svu imovinu imati u bosni.

Al eto ti najbolje znaš šta je tebi najbolje, ovako ćeš dobiti odmah useljivu garsonjeru a vamo moras cekat
E vidis, u CG nisam ni gledao stanove. Ne kosta me rastabiriti i druge varijante. :thumbup:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#9679 Re: Cijene stanova All about

Post by mirsek »

bilic wrote: 26/06/2022 23:45
Sid the sloth wrote: 26/06/2022 23:39

Pa da si procitao to sto si postavio vidio bi da je u pitanju upravo ovo sto citirani post i objasnjava - nece biti drastivnih skakanja stop:
"promjene razine referentnih kamatnih stopa ne bi trebale ugroziti platežnu sposobnost većine klijenata"
Garaze se ne mogu za 100 KM izdavati .. Max 70 KM
Kako gdje.Na trazenim lokacijama, u centru,mjesecni zakup otvorenog parking mjesta je 140 KM, natkrivenog 190 KM. Tu se garaza moze izdavati za 150 KM bez problema..
elk
Posts: 3153
Joined: 14/08/2006 12:03

#9680 Re: Cijene stanova All about

Post by elk »

Za 70km sada mozes dobiti na dobrinji
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#9681 Re: Cijene stanova All about

Post by mirsek »

elk wrote: 27/06/2022 10:06 Za 70km sada mozes dobiti na dobrinji
Ove cijene sto sam naveo su za parking kod meriota na cobaniji.
RPM
Posts: 1109
Joined: 11/01/2004 00:00

#9682 Re: Cijene stanova All about

Post by RPM »

Sid the sloth wrote: 26/06/2022 23:39
RPM wrote: 26/06/2022 23:14

Nije ovo ništa kako ce biti plus inflacija, bice veselo.

https://www.capital.ba/evropska-central ... ce-kamate/
Pa da si procitao to sto si postavio vidio bi da je u pitanju upravo ovo sto citirani post i objasnjava - nece biti drasticnih skakanja stopa:
"promjene razine referentnih kamatnih stopa ne bi trebale ugroziti platežnu sposobnost većine klijenata"
Polako, vidjet ćemo. Udar će biti i sa strane income-a.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9683 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

mirsek wrote: 27/06/2022 08:28
bilic wrote: 26/06/2022 23:45
Garaze se ne mogu za 100 KM izdavati .. Max 70 KM
Kako gdje.Na trazenim lokacijama, u centru,mjesecni zakup otvorenog parking mjesta je 140 KM, natkrivenog 190 KM. Tu se garaza moze izdavati za 150 KM bez problema..
Malta, garažno mjesto 110KM (bilo 100KM do nedavno)...
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#9684 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

RPM wrote: 27/06/2022 14:03
Sid the sloth wrote: 26/06/2022 23:39

Pa da si procitao to sto si postavio vidio bi da je u pitanju upravo ovo sto citirani post i objasnjava - nece biti drasticnih skakanja stopa:
"promjene razine referentnih kamatnih stopa ne bi trebale ugroziti platežnu sposobnost većine klijenata"
Polako, vidjet ćemo. Udar će biti i sa strane income-a.
Da sam dobio 1KM svaki put kad mi je neki "struĆnjak" rekao "vidjet cemo" do sad bih bio Bil Gates :D
RPM
Posts: 1109
Joined: 11/01/2004 00:00

#9685 Re: Cijene stanova All about

Post by RPM »

Sid the sloth wrote: 27/06/2022 19:19
RPM wrote: 27/06/2022 14:03

Polako, vidjet ćemo. Udar će biti i sa strane income-a.
Da sam dobio 1KM svaki put kad mi je neki "struĆnjak" rekao "vidjet cemo" do sad bih bio Bil Gates :D
S ovakvim poremećajem u tokovima novca do sada se niko nije susretao a tvoje etiketiranje (tvoje i par "struĆnjaka") kako kažeš najviše govori o tebi samom.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#9686 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

RPM wrote: 28/06/2022 08:38
Sid the sloth wrote: 27/06/2022 19:19

Da sam dobio 1KM svaki put kad mi je neki "struĆnjak" rekao "vidjet cemo" do sad bih bio Bil Gates :D
S ovakvim poremećajem u tokovima novca do sada se niko nije susretao a tvoje etiketiranje (tvoje i par "struĆnjaka") kako kažeš najviše govori o tebi samom.
A kakvim to konkretno "pooremeĆajima" u tokovima novca? Naucio par fraza sa Youtubea i odma znas sta ce se desiti sa cijelim trzistem :D
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#9687 Re: Cijene stanova All about

Post by Rothmans »

Cudo se kod nas ne osnivaju trailer parks naselja. Jos malo i jedino ce si to obicni narod moci priustiti
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#9688 Re: Cijene stanova All about

Post by Thorgerson »

VladaFBiH wrote: 27/06/2022 18:35
mirsek wrote: 27/06/2022 08:28
Kako gdje.Na trazenim lokacijama, u centru,mjesecni zakup otvorenog parking mjesta je 140 KM, natkrivenog 190 KM. Tu se garaza moze izdavati za 150 KM bez problema..
Malta, garažno mjesto 110KM (bilo 100KM do nedavno)...
Da, ali posto je tu garaza da kupis?

Nekako sumnjam da je ispod 20.000 KM min. I ako je izdajes za 100, isplativost investicije je upitna.

Al ostaje cinjenica da si sa garazom najmirniji. Nula troskovi.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#9689 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Thorgerson wrote: 30/06/2022 08:50
VladaFBiH wrote: 27/06/2022 18:35

Malta, garažno mjesto 110KM (bilo 100KM do nedavno)...
Da, ali posto je tu garaza da kupis?

Nekako sumnjam da je ispod 20.000 KM min. I ako je izdajes za 100, isplativost investicije je upitna.

Al ostaje cinjenica da si sa garazom najmirniji. Nula troskovi.
30-35.000KM je garažno mjesto (do prije 3-4 godine su se mogla kupiti po 15-18.000KM i to je već isplativa priča ko je kupio na vrijeme a sada nema nikakve računice)...
Test1234
Posts: 352
Joined: 22/02/2021 11:10

#9690 Re: Cijene stanova All about

Post by Test1234 »

Tyke wrote: 27/06/2022 01:04
ragib wrote: 26/06/2022 23:35
Pricekaj pa vidi tibru kad bude prodavala garsonjere na otoci, i da bude 3500km m2 bice oko 100.000 garsonjera a i bolja ti je lokacija otoka nego stup čini mi se. Plus nećeš porez plaćati jer je nov stan. Mada iskreno 2007 je ba sipu stan bio 3000km pa je pao na 2000km pa se sad opet popelo, ne znam al ne može ovo ni vječno rasti, armatura je počela opadati. Meni iskreno vikendica djeluje bolje ako je urbanog, asfalt, struja, voda, grijanje, dobiješ 50m2, 1000m2 okućnice, čist vazduh, što je traženo danas. A ne daj Boze i kriza, gladi opet je bolje može se krava, kokoši nabaviti dok bi u stanovima ljudi bili donji.

Pogledaj i crnu goru nije lose i to malo vidjeti, ova mjesta koja imaju more... cijena m2 je manja nego u sa a vazda pored mora je dobro imati ne moraš svu imovinu imati u bosni.

Al eto ti najbolje znaš šta je tebi najbolje, ovako ćeš dobiti odmah useljivu garsonjeru a vamo moras cekat
E vidis, u CG nisam ni gledao stanove. Ne kosta me rastabiriti i druge varijante. :thumbup:
https://www.olx.ba/artikal/40129831/lux ... egro-35m2/
Tivat, jako lijepo mjesto.
https://www.olx.ba/artikal/44783839/ulc ... apartmani/ Ulcinj
ragib
Posts: 3293
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#9691 Re: Cijene stanova All about

Post by ragib »

BAULAND/ Garaža-13m2 / Šip / Centar (17.000 KM)
https://www.olx.ba/r/44379849/193082
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#9692 Re: Cijene stanova All about

Post by addem »

ragib wrote: 30/06/2022 09:53 BAULAND/ Garaža-13m2 / Šip / Centar (17.000 KM)
https://www.olx.ba/r/44379849/193082
Ova se prodaje jedno 3 godine nesto je tu simnjivo.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#9693 Re: Cijene stanova All about

Post by mirsek »

addem wrote: 30/06/2022 09:57
ragib wrote: 30/06/2022 09:53 BAULAND/ Garaža-13m2 / Šip / Centar (17.000 KM)
https://www.olx.ba/r/44379849/193082
Ova se prodaje jedno 3 godine nesto je tu simnjivo.
13 kvadrata, ne moze u nju veci terenac ili kombi, lokacija sip sto znaci ne bas atraktivno ljudima koji rade u gradu, nema vlastita vrata pa ju je tesko koristiti i kao ostavu. Cijena je po meni ok, pojeftina ali i dalje u granicama..
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#9694 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Rothmans wrote: 30/06/2022 08:43 Cudo se kod nas ne osnivaju trailer parks naselja. Jos malo i jedino ce si to obicni narod moci priustiti
A sto bi?

Ima placeva za gradnju. Samo lokacija se ne svidja narodu.
User avatar
madesa
Posts: 5564
Joined: 26/07/2013 02:37

#9695 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

ragib wrote: 30/06/2022 09:53 BAULAND/ Garaža-13m2 / Šip / Centar (17.000 KM)
https://www.olx.ba/r/44379849/193082
cijene garaza su otisle gore vise nego stanovi. jucer po piku gledam cijene 24000,27000,35000. Pa jbt sta vam je
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#9696 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

Treba vidjet koliko prodaju vremenski...
Mogu staviti koliko zele cijenu sumnjam da ce brzo prodat
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#9697 Re: Cijene stanova All about

Post by Tyke »

Test1234 wrote: 30/06/2022 09:44
Tyke wrote: 27/06/2022 01:04
E vidis, u CG nisam ni gledao stanove. Ne kosta me rastabiriti i druge varijante. :thumbup:
https://www.olx.ba/artikal/40129831/lux ... egro-35m2/
Tivat, jako lijepo mjesto.
https://www.olx.ba/artikal/44783839/ulc ... apartmani/ Ulcinj
Jel to Tivat znatno bolji pa je i cijena takva? Ne izgleda predaleko od mora.
akcija007
Posts: 4313
Joined: 17/05/2008 23:50

#9698 Re: Cijene stanova All about

Post by akcija007 »

Bez uvrede ali mi je malo smijesno da se ovdje vodi tolika rasprava gdje ces ti da kupis stan da li u TZ u SA na Bjelasnici, Turskoj CG, HR, na marsu i sl... kada ces ti donijeti na kraju tu odluku. Plati investicijskog savjetnika reci mu sta zelis, koliki povrat na investiciju da bude i rijesi problem.
mehoxy
Posts: 1123
Joined: 30/09/2012 20:26

#9699 Re: Cijene stanova All about

Post by mehoxy »

Ove cijene vec odavno nisu normalne. Kako mogu gurati cijene u nedogled i nadati se prodaji, ko ovo vise uopste moze priustiti ? Samac sam, imam dobar posao i opet ne mogu ni pomisliti na to bez uvaljivanja u kredit na 50 god.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#9700 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

mehoxy wrote: 07/07/2022 10:02 Ove cijene vec odavno nisu normalne. Kako mogu gurati cijene u nedogled i nadati se prodaji, ko ovo vise uopste moze priustiti ? Samac sam, imam dobar posao i opet ne mogu ni pomisliti na to bez uvaljivanja u kredit na 50 god.
Pa cijena ide dokle ima kupca. Znaci, da ima ljudi koji mogu priustiti. Je li dijaspora, pranje novca ili uspjesniji od tebe je nevazno.

Smanjis ocekivanja, kupis negdje na periferiji i polahko.

U mene prijatelj tako isto kuka. Samac, ima relativno ok primanja, zivi kod svojih. Dok on teoretizira i trazi stan godinama cijene odose.
Post Reply