Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#9651 Re: Cijene stanova All about

Post by Dosadno mii »

Evo nasla

https://www.olx.ba/artikal/44293228/stan-na-dan-zenica/

Ma ja ovo moze samo biti soba
Nema mjesta kuhinji
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#9652 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

Dosadno mii wrote: 25/06/2022 13:05 Evo nasla

https://www.olx.ba/artikal/44293228/stan-na-dan-zenica/

Ma ja ovo moze samo biti soba
Nema mjesta kuhinji
Ovo mi djeluje kao starija zgrada, mislim pravljena prije rata...e sada nešto ne vjerujem da su tada pravili ova prkna od stanova. Nekako kad gledaš zidove, i vrata...kao da je pregrađeno?!
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#9653 Re: Cijene stanova All about

Post by sale07 »

suspect_zero wrote: 25/06/2022 13:18
Dosadno mii wrote: 25/06/2022 13:05 Evo nasla

https://www.olx.ba/artikal/44293228/stan-na-dan-zenica/

Ma ja ovo moze samo biti soba
Nema mjesta kuhinji
Ovo mi djeluje kao starija zgrada, mislim pravljena prije rata...e sada nešto ne vjerujem da su tada pravili ova prkna od stanova. Nekako kad gledaš zidove, i vrata...kao da je pregrađeno?!
Ma nema tih puno zgrada, znam za jednu u Zenici, valjda je planiran lift i onda se odustalo i prepaakovali su u stanove. I jest gradnja prije rata.
Nisu ljudi radili na svoju ruku nego u toku izgradnje je to uradjeno.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#9654 Re: Cijene stanova All about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Ima u Zenici minimalno još jedna zgrada sa stanovima od 12 kvadrata,bar sam tako čuo,na Bulevaru
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#9655 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

oldtajmer wrote: 25/06/2022 02:08 Image
Ovo jedno 10 godina zavrsavaju do kraja godine.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#9656 Re: Cijene stanova All about

Post by Concord »

Ko zna na sta ova zgrada sad lici i u kakvom je stanju moze skontati kakva su generalno govna agencije i njihova suplja prica zajedno sa ovim renderima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9657 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Jooj kad vidim izraz "epicentar" za centar grada :-)
User avatar
madesa
Posts: 5564
Joined: 26/07/2013 02:37

#9658 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

_BataZiv_0809 wrote: 25/06/2022 15:46 Jooj kad vidim izraz "epicentar" za centar grada :-)
Ova agencija Stanpromet, vlasnik na svoje auto stavio svoju sliku. :-) koji ljakse
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#9659 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Dosadno mii wrote: 25/06/2022 13:05 Evo nasla

https://www.olx.ba/artikal/44293228/stan-na-dan-zenica/

Ma ja ovo moze samo biti soba
Nema mjesta kuhinji
Veća je pritvorska čelija u kojoj sam jedne prilike prenoćio.

Jesu ovo oni stanovi za zheganje?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9660 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

oldtajmer wrote: 25/06/2022 02:08 Image
Zar ovo nije zavrseno prije 2-3 godine :?
Od stare zgrade napravili unutra nove stanove. Bilo studio apartmana, jednosobni, dvosobni stanovi.
User avatar
starii
Posts: 3388
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#9661 Re: Cijene stanova All about

Post by starii »

sime_cipol wrote: 25/06/2022 16:04
oldtajmer wrote: 25/06/2022 02:08 Image
Zar ovo nije zavrseno prije 2-3 godine :?
Od stare zgrade napravili unutra nove stanove. Bilo studio apartmana, jednosobni, dvosobni stanovi.
ovo je neka muljaza, ima i pet godina dase vrtili oglasi na piku za ove stanove, dovoljno je proci pored zgrade i vidjeti u kakvom je stanju.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#9662 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Ovo od 11 m2 je smijurija. Nemaš balkon, nemaš prostor za mašinu za veš, nemaš mjesto za kuhinju.

25 m2 garsonjere je već upotrebljivo kao nekretnina u kojoj se ne živi već služi za izdavanje, za dolazak na godišnji odmor i slično. Čak možda i za život gdje je jedno.
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#9663 Re: Cijene stanova All about

Post by Tyke »

Pisao sam tamo na temi "Ilidza", na Bulevaru se prodaju 2 namjestene garsonjere od 30kv na 4. spratu i 26kv (Penthaus vrhunski namjesten), cijena im je 120.000. Preskupo jeste u danasnji vakat, ali ako uspijem jos malo spustiti cijenu isplati li se uzeti za rentanja?
Ima li neko iskustva sa tim naseljem i rentanjem garsonjera, u agenciji mi rekose da se moze iznajmiti mjesecno za 400-420KM, koliko je to realno? Cak bih i na dan volio rentati, ali mi se ne isplati iz Tuzle dolaziti stalno, ako bi i bilo ponuda.
ragib
Posts: 3293
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#9664 Re: Cijene stanova All about

Post by ragib »

Tyke wrote: 26/06/2022 22:50 Pisao sam tamo na temi "Ilidza", na Bulevaru se prodaju 2 namjestene garsonjere od 30kv na 4. spratu i 26kv (Penthaus vrhunski namjesten), cijena im je 120.000. Preskupo jeste u danasnji vakat, ali ako uspijem jos malo spustiti cijenu isplati li se uzeti za rentanja?
Ima li neko iskustva sa tim naseljem i rentanjem garsonjera, u agenciji mi rekose da se moze iznajmiti mjesecno za 400-420KM, koliko je to realno? Cak bih i na dan volio rentati, ali mi se ne isplati iz Tuzle dolaziti stalno, ako bi i bilo ponuda.
Možda je bolje kupovati garaže pa iznajmljivati. Nema ti sta u garaži pokvariti. Znam neki plaćaju i do 100km garažu. Garaža je negdje od 15 do 20 hiljada
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9665 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Jel to cijena za obje ili za jednu stambenu jedinicu?
ragib
Posts: 3293
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#9666 Re: Cijene stanova All about

Post by ragib »

sime_cipol wrote: 26/06/2022 22:54 Jel to cijena za obje ili za jednu stambenu jedinicu?
Beli za jednu, jer prije pola godine tu su se garsonjere prodavale po 100 000
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9667 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Po mom mišljenju, previse je to para, a povrat investicije predugacak. Cak i u tim idealnim (optimističnim) uslovima izdavanja od 400 KM/mj.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9668 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Dobro rekose, nakupuj garaza za to para pa izdaji. Veca lova a nemaju sta obatalit.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#9669 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

NediM17 wrote: 26/06/2022 23:02 Dobro rekose, nakupuj garaza za to para pa izdaji. Veca lova a nemaju sta obatalit.
A kad ne izdajes, nemas troskova :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9670 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

sime_cipol wrote: 26/06/2022 23:05
NediM17 wrote: 26/06/2022 23:02 Dobro rekose, nakupuj garaza za to para pa izdaji. Veca lova a nemaju sta obatalit.
A kad ne izdajes, nemas troskova :D
:thumbup:
RPM
Posts: 1109
Joined: 11/01/2004 00:00

#9671 Re: Cijene stanova All about

Post by RPM »

citroen xm wrote: 19/06/2022 15:00 Neosnovana priča. Čovjek još živi u vremenu švajcarca. 99% da će doći do povećanja kamatnih stopa, ali danas su kamatne stope mahom vezane za euribor, a euribor nije karakterističan po velikim oscilacijama tako da i kada dođe do povećanja kamatnih stopa neće to biti udar zbog koga se kupuje konopac za vješanje. Takođe, glavnica ostaje nepromjenjena, mijenja se samo kamata koja će čim se euribor vrati opet pasti. Krediti koji su dizani u drugoj valuti poput afere sa švajcarcima su imali problem sa promjenom visine glavnice i tu je bio haos. Danas, kada su krediti mahom vezani za euro koji ima fiksan kuz sa konvertibilnom markom, teško da će rate kredita značajno rasti.
Nije ovo ništa kako ce biti plus inflacija, bice veselo.

https://www.capital.ba/evropska-central ... ce-kamate/
ragib
Posts: 3293
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#9672 Re: Cijene stanova All about

Post by ragib »

Samo da je garaža na mjestima gdje fali parking mjesta. Meni je ok ako kupiš garsonjeru u gradu pa se može i bolje izdati ali dati 120.000km za dvadeset i nešto kvadrata što realno vrijedi 50 000 km pa sad ovi manipuliraju zato što se u Sarajevu nema novogradnje je puno. Ne znam koliko bi to sve išlo na dan iznajmljivanje na stupu, sigurno bi išlo ljeti 3 mjeseca.... po mojoj logici za iste te pare tj za jednu garsonjeru na stupu kupiti negdje kakvu vikendicu da nije dalje id 45min od Sarajeva. Možeš je izdati arapima sigurno za 3000 do 5000km mjesečno u sezoni kad nigdje nemaš smještaja makar 3 mjeseca, jest dever ali znam masu ljudi koji finu cifru od toga zarade.
Ova vikendica a ima ih još na olx sigurno nije nešto skuplja od jedne garsonjere na stupu.
https://www.olx.ba/artikal/47783670/sig ... ci-ilijas/
Tyke
Posts: 3175
Joined: 23/02/2012 05:44

#9673 Re: Cijene stanova All about

Post by Tyke »

ragib wrote: 26/06/2022 22:57
sime_cipol wrote: 26/06/2022 22:54 Jel to cijena za obje ili za jednu stambenu jedinicu?
Beli za jednu, jer prije pola godine tu su se garsonjere prodavale po 100 000
Jeste, za jednu. Ja sam 2019. u Tuzli kupio novoizgradjenu garsonjeru na dobroj lokaciji za cca 50.000, a sad cijene nisu normalne vise.
Zato sad vagam sta i gdje uzeti, jer odose pare koliko god ih covjek imao. Na Bulevaru mi par drugova izdaje stanove, ali oko 60kv, izmedju 600-1000KM, dok za garsonjere nisam upucen, kao ni na dan izdavanje bas na toj lokaciji.
Na Novoj 0toci su vecinom veci stanovi, ima jedna garsonjera od nekih 35kv (mozda cak i 39) za 140.000 KM, nenamjestena. Pametan ne mogu biti.

Nije lose ni to za garaze, ko zivi tu u Sa pa namirise dobru lokaciju i garazu i odmah je kupi i izdaje, kao i vikendice. Samo sto i vikendicu bas moras ubosti, moras je izdavati i van ta 3 mjeseca (ako i ubodes sa dobrom cifrom). Jedno vrijeme sam razmisljao i o Bjelasnici, ali nema me tu stalno da obilazim i izdajem tokom sezone, a mimo sezone da mi mahom stoji prazan stan.
ragib
Posts: 3293
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#9674 Re: Cijene stanova All about

Post by ragib »

Tyke wrote: 26/06/2022 23:27
ragib wrote: 26/06/2022 22:57

Beli za jednu, jer prije pola godine tu su se garsonjere prodavale po 100 000
Jeste, za jednu. Ja sam 2019. u Tuzli kupio novoizgradjenu garsonjeru na dobroj lokaciji za cca 50.000, a sad cijene nisu normalne vise.
Zato sad vagam sta i gdje uzeti, jer odose pare koliko god ih covjek imao. Na Bulevaru mi par drugova izdaje stanove, ali oko 60kv, izmedju 600-1000KM, dok za garsonjere nisam upucen, kao ni na dan izdavanje bas na toj lokaciji.
Na Novoj 0toci su vecinom veci stanovi, ima jedna garsonjera od nekih 35kv (mozda cak i 39) za 140.000 KM, nenamjestena. Pametan ne mogu biti.

Nije lose ni to za garaze, ko zivi tu u Sa pa namirise dobru lokaciju i garazu i odmah je kupi i izdaje, kao i vikendice. Samo sto i vikendicu bas moras ubosti, moras je izdavati i van ta 3 mjeseca (ako i ubodes sa dobrom cifrom). Jedno vrijeme sam razmisljao i o Bjelasnici, ali nema me tu stalno da obilazim i izdajem tokom sezone, a mimo sezone da mi mahom stoji prazan stan.
Pricekaj pa vidi tibru kad bude prodavala garsonjere na otoci, i da bude 3500km m2 bice oko 100.000 garsonjera a i bolja ti je lokacija otoka nego stup čini mi se. Plus nećeš porez plaćati jer je nov stan. Mada iskreno 2007 je ba sipu stan bio 3000km pa je pao na 2000km pa se sad opet popelo, ne znam al ne može ovo ni vječno rasti, armatura je počela opadati. Meni iskreno vikendica djeluje bolje ako je urbanog, asfalt, struja, voda, grijanje, dobiješ 50m2, 1000m2 okućnice, čist vazduh, što je traženo danas. A ne daj Boze i kriza, gladi opet je bolje može se krava, kokoši nabaviti dok bi u stanovima ljudi bili donji.

Pogledaj i crnu goru nije lose i to malo vidjeti, ova mjesta koja imaju more... cijena m2 je manja nego u sa a vazda pored mora je dobro imati ne moraš svu imovinu imati u bosni.

Al eto ti najbolje znaš šta je tebi najbolje, ovako ćeš dobiti odmah useljivu garsonjeru a vamo moras cekat
Last edited by ragib on 26/06/2022 23:47, edited 1 time in total.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#9675 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

RPM wrote: 26/06/2022 23:14
citroen xm wrote: 19/06/2022 15:00 Neosnovana priča. Čovjek još živi u vremenu švajcarca. 99% da će doći do povećanja kamatnih stopa, ali danas su kamatne stope mahom vezane za euribor, a euribor nije karakterističan po velikim oscilacijama tako da i kada dođe do povećanja kamatnih stopa neće to biti udar zbog koga se kupuje konopac za vješanje. Takođe, glavnica ostaje nepromjenjena, mijenja se samo kamata koja će čim se euribor vrati opet pasti. Krediti koji su dizani u drugoj valuti poput afere sa švajcarcima su imali problem sa promjenom visine glavnice i tu je bio haos. Danas, kada su krediti mahom vezani za euro koji ima fiksan kuz sa konvertibilnom markom, teško da će rate kredita značajno rasti.
Nije ovo ništa kako ce biti plus inflacija, bice veselo.

https://www.capital.ba/evropska-central ... ce-kamate/
Pa da si procitao to sto si postavio vidio bi da je u pitanju upravo ovo sto citirani post i objasnjava - nece biti drasticnih skakanja stopa:
"promjene razine referentnih kamatnih stopa ne bi trebale ugroziti platežnu sposobnost većine klijenata"
Last edited by Sid the sloth on 27/06/2022 10:47, edited 1 time in total.
Post Reply