Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#9626 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

kakavdanakneiskustvu wrote: 23/06/2022 19:04 prilikom prodaje stana uz posredovanje agencije za prodaju nekretnina,kome kupac isplaćuje novac,vlasnicima nekretnine na tekući račun ili agenciji na njihov transakcijski račun?
Vlasnicima.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#9627 Re: Cijene stanova All about

Post by kakavdanakneiskustvu »

crveni_makovi wrote: 23/06/2022 19:14
kakavdanakneiskustvu wrote: 23/06/2022 19:04 prilikom prodaje stana uz posredovanje agencije za prodaju nekretnina,kome kupac isplaćuje novac,vlasnicima nekretnine na tekući račun ili agenciji na njihov transakcijski račun?
Vlasnicima.
ok,a šta ako su vlasnici bivši supružnici i imaju normalno različite račune,uplaćuje se pola iznosa na račun jednog suvlasnika,pola iznosa na račun drugog suvlasnika?
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#9628 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

Sve se to jasno definise u kupoprodajnom ugovoru. Notar to definise prema podacima koje dostavite.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#9629 Re: Cijene stanova All about

Post by kakavdanakneiskustvu »

crveni_makovi wrote: 23/06/2022 19:20 Sve se to jasno definise u kupoprodajnom ugovoru. Notar to definise prema podacima koje dostavite.
:thumbup:
User avatar
LeonardoAC
Posts: 967
Joined: 21/12/2009 21:57

#9630 Re: Cijene stanova All about

Post by LeonardoAC »

skaut_83 wrote: 23/06/2022 13:16 Jel se zna cijena stanova u novoj Tibrinoj zgradi kod Grasa (Avenija)?

Vidim da su već završili podzemne garaže, rade prizemlje..
Dosao vakat da moras štelu tražit da od Tibre kupiš :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#9631 Re: Cijene stanova All about

Post by kakavdanakneiskustvu »

crveni_makovi wrote: 23/06/2022 19:20 Sve se to jasno definise u kupoprodajnom ugovoru. Notar to definise prema podacima koje dostavite.
Hvala,a pretpostavljam da se provizija agenciji plaća na način da im se plati na njihov transakcijski račun,ne nikako na način da im se donese keš u agenciju?
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#9632 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

Nemam pojma. Nisam bila s te strane ugovora pa ne znam. Imam iskustvo s nosenjem kapare u gotovini agenciji a za proviziju ne znam.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#9633 Re: Cijene stanova All about

Post by azdralovic »

kakavdanakneiskustvu wrote: 24/06/2022 10:50
crveni_makovi wrote: 23/06/2022 19:20 Sve se to jasno definise u kupoprodajnom ugovoru. Notar to definise prema podacima koje dostavite.
Hvala,a pretpostavljam da se provizija agenciji plaća na način da im se plati na njihov transakcijski račun,ne nikako na način da im se donese keš u agenciju?
agencija se namiri od prodavca, ne placas im ti nista... jedino kod njih bude kapara dok se ne zavrse papiri
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#9634 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

Ali on je 1/2 prodavac.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#9635 Re: Cijene stanova All about

Post by kakavdanakneiskustvu »

azdralovic wrote: 24/06/2022 11:05
kakavdanakneiskustvu wrote: 24/06/2022 10:50

Hvala,a pretpostavljam da se provizija agenciji plaća na način da im se plati na njihov transakcijski račun,ne nikako na način da im se donese keš u agenciju?
agencija se namiri od prodavca, ne placas im ti nista... jedino kod njih bude kapara dok se ne zavrse papiri
Pretpostavljam da im ne plaćam ali čisto da budem siguran u svu proceduru, hvala,tako mi je maloprije rečeno i od strane agenta
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#9636 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

kakavdanakneiskustvu wrote: 24/06/2022 11:18
azdralovic wrote: 24/06/2022 11:05

agencija se namiri od prodavca, ne placas im ti nista... jedino kod njih bude kapara dok se ne zavrse papiri
Pretpostavljam da im ne plaćam ali čisto da budem siguran u svu proceduru, hvala,tako mi je maloprije rečeno i od strane agenta
Pa zar ti ne prodajes nekretninu u 1/2 vlasnistvu?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#9637 Re: Cijene stanova All about

Post by kakavdanakneiskustvu »

crveni_makovi wrote: 24/06/2022 11:24
kakavdanakneiskustvu wrote: 24/06/2022 11:18

Pretpostavljam da im ne plaćam ali čisto da budem siguran u svu proceduru, hvala,tako mi je maloprije rečeno i od strane agenta
Pa zar ti ne prodajes nekretninu u 1/2 vlasnistvu?
da,prodaje se stan koji je vlasništvo mene i moje bivše supruge,i od cijene stana 3 posto je provizija agencije
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#9638 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

LeonardoAC wrote: 24/06/2022 00:35
skaut_83 wrote: 23/06/2022 13:16 Jel se zna cijena stanova u novoj Tibrinoj zgradi kod Grasa (Avenija)?

Vidim da su već završili podzemne garaže, rade prizemlje..
Dosao vakat da moras štelu tražit da od Tibre kupiš :D
Mora se priznat' da im je Bulevar isp'o skroz ok.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#9639 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

NediM17 wrote: 24/06/2022 16:32
LeonardoAC wrote: 24/06/2022 00:35

Dosao vakat da moras štelu tražit da od Tibre kupiš :D
Mora se priznat' da im je Bulevar isp'o skroz ok.
Pa kad su svukli standarde na prvobitnu tibru, pa sada naprave nesta normalnije i odmah uspjeh.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#9640 Re: Cijene stanova All about

Post by Ajatolah_ »

skaut_83 wrote: 23/06/2022 13:16 Jel se zna cijena stanova u novoj Tibrinoj zgradi kod Grasa (Avenija)?

Vidim da su već završili podzemne garaže, rade prizemlje..
Ja sam imao neku mahalsku informaciju prije nove godine da planiraju 3500KM, ali u međuvremenu se tržište još više poremetilo i oni su odgodili početak prodaje, neko prije par stranica reče da je čuo da će biti 4000. Prodaja još nije formalno počela, tako da je bilo koja cijena koju čuješ zasad nepouzdana.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#9641 Re: Cijene stanova All about

Post by oldtajmer »

Image
User avatar
BHDragons
Posts: 424
Joined: 18/08/2020 15:24

#9642 Re: Cijene stanova All about

Post by BHDragons »

"Epicentar" grada :-) :-) :-) :-)
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#9643 Re: Cijene stanova All about

Post by sale07 »

oldtajmer wrote: 25/06/2022 02:08 Image
Cak 37kv, nije li puno?
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#9644 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

oldtajmer wrote: 25/06/2022 02:08 Image
19 kvadrata?....jesam ovo dobro skontala?
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#9645 Re: Cijene stanova All about

Post by sale07 »

suspect_zero wrote: 25/06/2022 12:43
oldtajmer wrote: 25/06/2022 02:08 Image
19 kvadrata?....jesam ovo dobro skontala?
Nisi, 19.5 kvadrata
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#9646 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

To ti je da dobiješ klaustofobični napad, koji si puno platio :cry:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#9647 Re: Cijene stanova All about

Post by kakavdanakneiskustvu »

Više od 5000 maraka po kvadratu
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#9648 Re: Cijene stanova All about

Post by sale07 »

suspect_zero wrote: 25/06/2022 12:54 To ti je da dobiješ klaustofobični napad, koji si puno platio :cry:
U Zenici imas stanove od 11-12 kvadrata :)
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#9649 Re: Cijene stanova All about

Post by Dosadno mii »

sale07 wrote: 25/06/2022 13:00
suspect_zero wrote: 25/06/2022 12:54 To ti je da dobiješ klaustofobični napad, koji si puno platio :cry:
U Zenici imas stanove od 11-12 kvadrata :)
Ne vjerujem :shock:
suspect_zero
Posts: 27983
Joined: 11/10/2008 21:45

#9650 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

sale07 wrote: 25/06/2022 13:00
suspect_zero wrote: 25/06/2022 12:54 To ti je da dobiješ klaustofobični napad, koji si puno platio :cry:
U Zenici imas stanove od 11-12 kvadrata :)
Bježi ba nosi ih u pm, bolje da napiše prodajem ti sobu..bez imalo stida stavi stan.
Post Reply