X FACTOR Adria

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
novosib
Posts: 135
Joined: 26/07/2012 18:57

#901 Re: X FACTOR Adria

Post by novosib »

https://xfactoradria.com/fb/video/XF_RFBaraz_01Maid.mp4

Šta je sad ovo, jesu to dvije pjesme pjevali? :?
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#902 Re: X FACTOR Adria

Post by relativno84 »

novosib wrote:https://xfactoradria.com/fb/video/XF_RFBaraz_01Maid.mp4

Šta je sad ovo, jesu to dvije pjesme pjevali? :?
Dovoljno je vidjeti farcijalnu ekspresiju cetinskog iz sekunde u sekundu neka mucnina se javlja, skoro pa u zavist se pretvara :D jadno od vec ostvarenog "umjetnika" :roll:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#903 Re: X FACTOR Adria

Post by Averus »

Jah, pošto čovjeku kojem je karijera već pri kraju i koji je iza sebe ostavio dovoljno pjesama koje će se pjevati barem još 10ak 15 godina može biti krivo na nekog klempu koji se tek uhvatio mikrofona i svaku pjesmu pjeva k'o da je narodnjak... :zoka:


Uuuups!! Pa to si ti R84 :oops:
Ne čudi me...

Odoh nazad u read-only :D
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#904 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

Averus wrote:Jah, pošto čovjeku kojem je karijera već pri kraju i koji je iza sebe ostavio dovoljno pjesama koje će se pjevati barem još 10ak 15 godina može biti krivo na nekog klempu koji se tek uhvatio mikrofona i svaku pjesmu pjeva k'o da je narodnjak... :zoka:


Uuuups!! Pa to si ti R84 :oops:
Ne čudi me...

Odoh nazad u read-only :D

Ma hajde bježi, bježi ba. Muzički puristi (pjeva svaku ko narodnjak) nisu ništa drugo nego vapidni neinventivci. Što, zašto to neko ne bi radio sinkretiju i izvlačio makar malo orginalnosti.

Al haj ti nešto objasni neinventivnim, dosadnim puristima koji pate od konvencije i bore se za ograničavanje umjetničkog izraza.
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#905 Re: X FACTOR Adria

Post by Averus »

Nije umjetnički izraz niti originalnost truditi se da svaka pjesma zvuči kao da je pjeva dosta mlađi Haris Džinović. :zoka:

Ali vjerovatno sam ja samo ljubomoran jer nisam tako draga osoba kao mOid :oops:
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#906 Re: X FACTOR Adria

Post by jastuk1 »

Averus wrote:Nije umjetnički izraz niti originalnost truditi se da svaka pjesma zvuči kao da je pjeva dosta mlađi Haris Džinović. :zoka:

Ali vjerovatno sam ja samo ljubomoran jer nisam tako draga osoba kao mOid :oops:

Nisi ljubomoran, al si pun bezveznog sarkazma i cinizma koji izviru iz uskogrudnosti i servilne ljubavi prema učmaloj konvenciji i nezasitoj potrebi pljuvanja po "seljacima."

Maid uopšte nije dobar za sevdalinke ili narodne, ali jeste da radi ovu sinkretiju, da kroz naziranje narodne frazologije re-interpretira ustaljenu konvenciju pop pjevanja. Na kraju krajeva, to ga čini "vrlo orginalnim." Da pjeva po ustaljenom frazeološkom formatu pop pjevanja, bio bi obična karbon kopija. Toga ima na pasija preskakala.

Nije Maid nikakvo muzičko otkrovenje, ali definitivno zaslužuje barem 5, 6 mjesto.
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#907 Re: X FACTOR Adria

Post by relativno84 »

Averus wrote: Uuuups!! Pa to si ti R84 :oops:

Odoh nazad u read-only :D
Pazi malo covjece :lol: pomislit ce neko da si vec zaslijepljen tom gorcinom koju ti izaziva hronicni maidititis :oops:


Rijetkost je vidjeti toliku sarolikost epiteta kojom kitis nekoga ko ti je totalno nebitan u zivotu :D granici se s opsesijom :-)
Eto ispunio si dnevnu dozu pljuvanja sad se polako vrati u taj only-lonely mod :kiss:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#908 Re: X FACTOR Adria

Post by It_is_a_Leclerc »

Eto, dočekasmo tako da se i besprizornog krompira Tonija Cetinskog, popularnog po tome što je prebio ženu, potukao se u Puli i psovao Srbe, proglasimo zvijezdom.
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#909 Re: X FACTOR Adria

Post by Averus »

jastuk1 wrote:Nije Maid nikakvo muzičko otkrovenje

Ovo ja sve jebeno vrijeme i govorim, da čovjek ZNA pjevati, ali nije BOG ALLAH kakvim ga svi Maid-fags predstavljaju :facepalm:
relativno84 wrote: Pazi malo covjece :lol: pomislit ce neko da si vec zaslijepljen tom gorcinom koju ti izaziva hronicni maidititis :oops:

Rijetkost je vidjeti toliku sarolikost epiteta kojom kitis nekoga ko ti je totalno nebitan u zivotu :D granici se s opsesijom :-)
Eto ispunio si dnevnu dozu pljuvanja sad se polako vrati u taj only-lonely mod :kiss:
Ti mora da imaš problema sa samopouzdanjem kad se toliko trudiš svakim postom se postaviti iznad sagovornika.

'Vako, da budem iskren, totalno mi se jebe za Maida, kao i za sve ostale takmičare. Meni ni u džep ni iz njega ako on ili bilo ko pobijedi ili ne. Ovo je tema na kojoj komentarišemo takmičare, iznosimo svoje viđenje istih, a to što takvima kao što si ti čim vide Maida sva krv pojuri u Penis, nisam ja kriv. Ti ga brani i opravdavaj do sutra - lik je šupak i to svjetski, a nama je već i previše takvih na balkanu (Hari Mata Hari, Dino Merlin, Massimo Savić itd.). Da dobro pjeva - da, kao što sam i prije rekao, pjeva bolje od prosjeka, ali da je sad on nekakva zvijezda, da je faca ili da ima emociju... Ne seri. Glumiti emociju - to već dobro obavlja.
It_is_a_Leclerc wrote:Eto, dočekasmo tako da se i besprizornog krompira Tonija Cetinskog, popularnog po tome što je prebio ženu, potukao se u Puli i psovao Srbe, proglasimo zvijezdom.
Ako ovime misliš na moje spominjanje Tonyja, molim te pokaži gdje sam rekao da je zvijezda?
Na balkanu nema zvijezda. Ne može biti. Balkan je mahala, a da bi čovjek bio Zvijezda (kao što su to umjetnici po svijetu), mora ostaviti dojam da je nedodirljiv. To kod nas ne prolazi, jer da se neko poput Tonyja jednom pojavi u Sarajevu sa dva lika iz obezbijeđenja, ispao bi papak i ofiran.

A što se direktno Tonyja tiče, ja mu znam možda 5 pjesama, a mogu poslušati jednu ili dvije. Ali ja (nažalost :lol: ) nisam mjerilo kvaliteta ni popularnosti. Svejedno garantujem da će se neke njegove pjesme (volio ih ja ili ne) slušati i u budućnosti. Samo skontaj da je "23. Prosinac", apsolutna kliše-pjesma, stara već 15 godina, a i danas je svi znaju, a većina voli slušati.
Last edited by Averus on 30/12/2013 09:57, edited 2 times in total.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#910 Re: X FACTOR Adria

Post by ćiribiribela »

Kad oni pocinju live pjevati?
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#911 Re: X FACTOR Adria

Post by relativno84 »

Averus wrote: Ti mora da imaš problema sa samopouzdanjem kad se toliko trudiš svakim postom se postaviti iznad sagovornika.
Zanimljivo ali zaista :D Od muzickog eksperta do psihologa u svim poljima te ima, i kako da covjek bude iznad toga :? tesko al nije da treba odustati. :D

Averus wrote: 'Vako, da budem iskren, totalno mi se jebe za Maida, kao i za sve ostale takmičare. Meni ni u džep ni iz njega ako on ili bilo ko pobijedi ili ne. Ovo je tema na kojoj komentarišemo takmičare, iznosimo svoje viđenje istih, a to što takvima kao što si ti čim vide Maida sva krv pojuri u Penis, nisam ja kriv. Ti ga brani i opravdaj do sutra - lik je šupak i to svjetski, a nama je već i previše takvih na balkanu (Hari Mata Hari, Dino Merlin isl.). Da dobro pjeva - da, kao što sam i prije rekao, pjeva bolje od prosjeka, ali da je sad on nekakva zvijezda, da je faca ili da ima emociju... Ne seri. Glumiti emociju - to već dobro obavlja.
Od kud :? kako :? ovolika mrznja se akumulirala u tebi prema samo jos jednom anonimusu zeljnom paznje jos iz nekog malog Orasja :? Zapitaj se malo sta se dogadja pa te ovo ovako izbacuije iz takta, totalno se prebacis u hejt-mod :-) Nije to dobro skodi srcu a ostalima pokazuje odredjenu dozu slabosti skoro pa nemoci :roll:

Mozda bi se ipak trebao drzati onog svog read-only ako postujes bar ono sto kazes, mada tesko je to ocekivati od nekog ko cim je oci otvorio odmah je imao dovoljno materijala da pljucne po nekom anonimusu :-)




p.s. sve na stranu ali bilo bi jako glupo da jedan od nas popusi ban na muzickoj temi :lol: jos zbog lika koji ni jednom nije simpatican :lol:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#912 Re: X FACTOR Adria

Post by Averus »

relativno84 wrote: p.s. sve na stranu ali bilo bi jako glupo da jedan od nas popusi ban na muzickoj temi :lol: jos zbog lika koji ni jednom nije simpatican :lol:
Slažem se :thumbup:

Nek' tvoja bude poslednja, pa da ne spamamo više temu glupanom jer ima i drugih takmičara, a koji su mnogo vrijedniji pažnje nego on :)
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#913 Re: X FACTOR Adria

Post by The Realist »

I je li vraćen Maid?
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#914 Re: X FACTOR Adria

Post by VenomousV »

ćiribiribela wrote:Kad oni pocinju live pjevati?
iduce hefte :D
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#915 Re: X FACTOR Adria

Post by relativno84 »

Averus wrote:
relativno84 wrote: p.s. sve na stranu ali bilo bi jako glupo da jedan od nas popusi ban na muzickoj temi :lol: jos zbog lika koji ni jednom nije simpatican :lol:
Slažem se :thumbup:

Nek' tvoja bude poslednja, pa da ne spamamo više temu glupanom jer ima i drugih takmičara, a koji su mnogo vrijedniji pažnje nego on :)

I kako je moja poslednja :? :D kad ga ti opet nakiti hahaha, ajd nema veze predpraznica depresija utice na ljude na razlicite nacine :wink:
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#916 Re: X FACTOR Adria

Post by artime »

Havatar wrote:Kad ovo pocinje :?:
Ma haman nikad... Otegli sa ovom selekcijom ko da biraju tim astronauta koji će nam nastaviti vrstu na drugoj planeti....
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#917 Re: X FACTOR Adria

Post by Partizzanka »

sta ono juce ili prekjuce bila neka emisija samo su je mogli gledati neki telekomovci nesto
njah!

jel zna neko vraca li se maid ili ne?

upravo je neko rekao da maid nije cudo od djeteta ali covjek dobro pjeva i treba mu za to skinuti kapu
meni se kod njega ne svidja samo to sto je maaaalo previse teatralan jer da nije bio bi fakat 10! ovako je 7-8 jer malo nekad pretjera.
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#918 Re: X FACTOR Adria

Post by Afanasi_94 »

Partizzanka wrote:sta ono juce ili prekjuce bila neka emisija samo su je mogli gledati neki telekomovci nesto
njah!
Ja koliko znam trebala je biti ali nije :roll: naredna je u utorak valjda.
User avatar
szlava
Posts: 676
Joined: 10/03/2013 18:27

#919 Re: X FACTOR Adria

Post by szlava »

Ovdje ima novo godisnje izdanje u biti druge pjesme proslog kruga :D
http://www.mbk.tv/
DistantDreamer
Posts: 9
Joined: 07/01/2014 13:32

#920 Re: X FACTOR Adria

Post by DistantDreamer »

Cisto da vam kazem da nije prosao Maid, vec Slavko Kalezic iz Crne Gore :) Maid je bio malo prepotentniji tako da je sam sebi dosao glave :)
AMMMeRRR
Posts: 195
Joined: 01/07/2013 22:02

#921 Re: X FACTOR Adria

Post by AMMMeRRR »

Ko je jos prosao u barazu, iz drugih grupa? Aleksandra?
DistantDreamer
Posts: 9
Joined: 07/01/2014 13:32

#922 Re: X FACTOR Adria

Post by DistantDreamer »

Milos Bajat, Jana i Luka, Slavko Kalezic i jedino su za devojku uspeli da sakriju... Ja navijam za Aleksandru Sekulic da se vrati...
AMMMeRRR
Posts: 195
Joined: 01/07/2013 22:02

#923 Re: X FACTOR Adria

Post by AMMMeRRR »

Samo me ons i zanima :D veceras znaci :0
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#924 Re: X FACTOR Adria

Post by WildRedRose »

jel vcrs ono uzivo nesh ? :zoka:
DistantDreamer
Posts: 9
Joined: 07/01/2014 13:32

#925 Re: X FACTOR Adria

Post by DistantDreamer »

Ne znam za Nesha da li nastupa... Nastupa duo 2Cellos koji su bili na turneji sa Eltonom...

Znam da se ne vraca Katarina Jovanovic od devojaka, jer je imam na fejsu i ona je kuci... Znaci nije na probama... Hristina ili Aleksandra...
Post Reply