Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#8751 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

Haris.ba wrote: 07/03/2022 15:48
Veoma malo se stanova pravi u odnosu na potražnju. Ne vidim kako bi novogradnja mogla uticati dramatično na cijenu. Jedini veći projekat danas je Tibrina Avenija u Srđana Aleksića. Nekih 250 stanova. Ima nešta malo na Šipu, Stupu....ima li 500 stanova da se pravi za slijedeću godinu?

Dosta novca je upumpano zbog straha od inflacije. Znači, da je samo inflacija koja će biti - skoro je nemoguće očekivati neki pad cijena.
Novogradnje što ima - to je samo da utiče na cijenu starih stanova da ne ide pod nebo.

Tesko da ce tu bit neka niska cijena kvadrata. Cijena materijala je toliko skocila, da koliko god oni imali popusta i shema, nece moci nisku cijenu kvadrata drzat.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#8752 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

xamp wrote: 07/03/2022 17:04
moonca wrote: 07/03/2022 16:57 Gdje narod kupa cuke .... koliko sam primjetila kao i bebe, u sinku u kuhinji..... da li im se 'gadi' izgleda ne.. . veliki br kupatila se pretvorio u malu tush kabinu.... kao i sink, ... velichine. ............. koji su ukrali dizajn iz vozova.... :shock: :lol:.. kade nestaju u malim kvadraturama stanova..
Kade postaju proslost zbog neprakticnosti. Osim ako imas dijete koje voli da se 'roni' u kadi, kada je nepotrebna. Ja nisam u maloj kvadraturi stana pa sam prilikom posljednjeg renoviranja ukinuo kade iz stana i nije mi nijednom zafalila. Imam i dijete, i cuku, i opet mi kada ne treba.
Ja volim koncept kade, makar manje ili sa jednim dijelom na koji se može udobno sjesti dok se npr. depiliraš. Volim i da mogu potopiti u lavor neki novi ili nježni odjevni predmet da operem rukama i isperem tako da slobodno pršćem po kadi. Na mini umivaoniku i u tuš prostorima mi to ne ide.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#8753 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

moonca wrote: 07/03/2022 16:57 Gdje narod kupa cuke .... koliko sam primjetila kao i bebe, u sinku u kuhinji..... da li im se 'gadi' izgleda ne.. . veliki br kupatila se pretvorio u malu tush kabinu.... kao i sink, ... velichine. ............. koji su ukrali dizajn iz vozova.... :shock: :lol:.. kade nestaju u malim kvadraturama stanova..
:lol: :lol: :lol: gdje ti zivis?! :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35321
Joined: 08/09/2005 20:08

#8754 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

crveni_makovi wrote: 07/03/2022 17:16
xamp wrote: 07/03/2022 17:04

Kade postaju proslost zbog neprakticnosti. Osim ako imas dijete koje voli da se 'roni' u kadi, kada je nepotrebna. Ja nisam u maloj kvadraturi stana pa sam prilikom posljednjeg renoviranja ukinuo kade iz stana i nije mi nijednom zafalila. Imam i dijete, i cuku, i opet mi kada ne treba.
Ja volim koncept kade, makar manje ili sa jednim dijelom na koji se može udobno sjesti dok se npr. depiliraš. Volim i da mogu potopiti u lavor neki novi ili nježni odjevni predmet da operem rukama i isperem tako da slobodno pršćem po kadi. Na mini umivaoniku i u tuš prostorima mi to ne ide.
Cuj kade nestaju zbog neprakticnosti. Nije to glavni razlog.

Vec zbog mode. Sad su moderna tzv.turska kupatila. Za starija lica i invalide jeste prakticnije tursko kupatilo. Ali, mimo toga je moda.

Otkako sam ugradio kadu sa dijelom za sjedenje urahatio sam se.
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8755 Re: Cijene stanova All about

Post by alica.k »

moonca wrote: 07/03/2022 16:57 Gdje narod kupa cuke .... koliko sam primjetila kao i bebe, u sinku u kuhinji..... da li im se 'gadi' izgleda ne.. . veliki br kupatila se pretvorio u malu tush kabinu.... kao i sink, ... velichine. ............. koji su ukrali dizajn iz vozova.... :shock: :lol:.. kade nestaju u malim kvadraturama stanova..
Ja imam kupatilo za cuku, nisam htjela bez toga kuoovat.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8756 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

@Chmoljo
Ni citirat‘ te necu gnusobo jedna :cry:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52764
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8757 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

Jesam ti to ogadio topu :lol:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8758 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

Chmoljo wrote: 07/03/2022 20:27 Jesam ti to ogadio topu :lol:
Bez jaja to i nije topa!
A ti jaja ustek‘o :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52764
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8759 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

To nije topa, to je omletopa :mrgreen:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8760 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

Chmoljo wrote: 07/03/2022 21:15 To nije topa, to je omletopa :mrgreen:
:fight:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6612
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8761 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

hadzinicasa wrote: 07/03/2022 15:48
Chmoljo wrote: 07/03/2022 14:24

Strugati dno tegle nutelle kratkom kasikom i onda stavljati ves u masinu...

Pa ti onda dumaj sta ti je na ruci ostalo.
oj evo me proze neka jeza od nelagode
ili donji ves prljavi nosis u kuhinju, smrdljive carape i to ostalo puno tjelesnih izlucevina ... :cry: :cry: :cry:
u kuhinju.
sex u kuhinji može ali ne mogu prljave čarape cccccccc :P :P :P :P :P :razz: :razz: :razz: :razz:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8762 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

VladaFBiH wrote: 08/03/2022 12:49
hadzinicasa wrote: 07/03/2022 15:48

oj evo me proze neka jeza od nelagode
ili donji ves prljavi nosis u kuhinju, smrdljive carape i to ostalo puno tjelesnih izlucevina ... :cry: :cry: :cry:
u kuhinju.
sex u kuhinji može ali ne mogu prljave čarape cccccccc :P :P :P :P :P :razz: :razz: :razz: :razz:
jel' to poredis sex sa prljavim carapama? :shock:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6612
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8763 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote: 07/03/2022 19:11
crveni_makovi wrote: 07/03/2022 17:16
Ja volim koncept kade, makar manje ili sa jednim dijelom na koji se može udobno sjesti dok se npr. depiliraš. Volim i da mogu potopiti u lavor neki novi ili nježni odjevni predmet da operem rukama i isperem tako da slobodno pršćem po kadi. Na mini umivaoniku i u tuš prostorima mi to ne ide.
Cuj kade nestaju zbog neprakticnosti. Nije to glavni razlog.

Vec zbog mode. Sad su moderna tzv.turska kupatila. Za starija lica i invalide jeste prakticnije tursko kupatilo. Ali, mimo toga je moda.

Otkako sam ugradio kadu sa dijelom za sjedenje urahatio sam se.
ja još ne vidjeh kod nekog u stanu tursko kupatilo il' ti hamam :)
User avatar
Haris.ba
Posts: 35321
Joined: 08/09/2005 20:08

#8764 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

VladaFBiH wrote: 08/03/2022 13:01 ja još ne vidjeh kod nekog u stanu tursko kupatilo il' ti hamam
Tzv. napisah.

Image
Last edited by Haris.ba on 08/03/2022 13:04, edited 1 time in total.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6612
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8765 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

hadzinicasa wrote: 08/03/2022 12:52
VladaFBiH wrote: 08/03/2022 12:49
sex u kuhinji može ali ne mogu prljave čarape cccccccc :P :P :P :P :P :razz: :razz: :razz: :razz:
jel' to poredis sex sa prljavim carapama? :shock:
pa htio sam biti fin i ne spominjati sex i tjelesne izlučevine :D :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6612
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8766 Re: Cijene stanova All about

Post by VladaFBiH »

Haris.ba wrote: 08/03/2022 13:02
VladaFBiH wrote: 08/03/2022 13:01 ja još ne vidjeh kod nekog u stanu tursko kupatilo il' ti hamam
Tzv.
da, ali mi i dalje nije jasno zašto ga zovu "hamam/tursko kupatilo" kada je ono obična zidana tuš kabina...
User avatar
Haris.ba
Posts: 35321
Joined: 08/09/2005 20:08

#8767 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

VladaFBiH wrote: 08/03/2022 13:04
Haris.ba wrote: 08/03/2022 13:02

Tzv.
da, ali mi i dalje nije jasno zašto ga zovu "hamam/tursko kupatilo" kada je ono obična zidana tuš kabina...
I mene zanima.

Haman smo napravili puni krug i vracamo se na banjice.

Image

A tursko kupatilo - hamam je ustvari "parno kupatilo". To sam vidjao po Skandinaviji da imaju.

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8768 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

Da saune(hamam) ... ne obiche tush kabine.... :oops:
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#8769 Re: Cijene stanova All about

Post by babanovac »

Haris.ba wrote: 07/03/2022 19:11
crveni_makovi wrote: 07/03/2022 17:16
Ja volim koncept kade, makar manje ili sa jednim dijelom na koji se može udobno sjesti dok se npr. depiliraš. Volim i da mogu potopiti u lavor neki novi ili nježni odjevni predmet da operem rukama i isperem tako da slobodno pršćem po kadi. Na mini umivaoniku i u tuš prostorima mi to ne ide.
Cuj kade nestaju zbog neprakticnosti. Nije to glavni razlog.

Vec zbog mode. Sad su moderna tzv.turska kupatila. Za starija lica i invalide jeste prakticnije tursko kupatilo. Ali, mimo toga je moda.

Otkako sam ugradio kadu sa dijelom za sjedenje urahatio sam se.
Jes... Jedno vrijeme, tus kabina sa radio uredjajem, potpuni hit. Sada hamamdzik. A nista komotnije od velike kade.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#8770 Re: Cijene stanova All about

Post by Guadalajara »

Haris.ba wrote: 08/03/2022 13:12
VladaFBiH wrote: 08/03/2022 13:04
da, ali mi i dalje nije jasno zašto ga zovu "hamam/tursko kupatilo" kada je ono obična zidana tuš kabina...
I mene zanima.

Haman smo napravili puni krug i vracamo se na banjice.

Image

A tursko kupatilo - hamam je ustvari "parno kupatilo". To sam vidjao po Skandinaviji da imaju.

Image
Ako imaš prozor u kupatilu, pustiš da udje hladan zrak i da se ishladi i onda na tuš pustiš vrelu vodu...Eto ti turskog kupatila. Sve zapari :D
nekome
Posts: 3764
Joined: 17/05/2011 10:41

#8771 Re: Cijene stanova All about

Post by nekome »

fino na slikama, ne znam kakvo je u praksi ali mislim da je prakticnija tus kabina
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8772 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 08/03/2022 19:07 Sve zapari :D
I to je to.. :oops: :lol: :wink:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#8773 Re: Cijene stanova All about

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 08/03/2022 20:44
Guadalajara wrote: 08/03/2022 19:07 Sve zapari :D
I to je to.. :oops: :lol: :wink:
P'da :oops: :lol: :wink:
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#8774 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

realno " tursko "kupatilo je po meni top. Lijepo izgleda i lakse za odrzavanje
noviclan
Posts: 15031
Joined: 31/10/2013 06:48

#8775 Re: Cijene stanova All about

Post by noviclan »

Tibra Pacific gradi novu zgradu u Sarajevu, lokacija kod GRAS-a
http://www.klix.ba/clanak/220312027

E cuuj od 11-13 :lol: cijena kvadrata ce biti od 3 do 5 tisuca :shock:
Post Reply