Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post Reply
Bobi
Forum administrator
Posts: 37999
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8551 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Bobi »

emigrazione wrote: 30/06/2025 22:19 Pa ko će normalan i pri zdravoj pameti donositi ovakve odluke, ko će normalan skršiti silne milione na ove žice iznad glava i na jebeni trolejbus koji vozi 17 na sat ljeti, a zimi će ih se poredati sedam uz Kobilju Glavu ko i prije rata i nastat će kolaps...
Šta ima vlada FBiH s tim ?
vernes81
Posts: 2298
Joined: 25/04/2011 23:04

#8552 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by vernes81 »

Bobi wrote: 30/06/2025 22:24
relativno84 wrote: 30/06/2025 22:18
Bobi wrote: 30/06/2025 21:29
Ministri imaju savjetnike, moguce da oni dolaze iz realnog sektora, ne donose oni samostalno odluke, tu rade timovi ljudi iz zavjese svih profila.
Dobar :thumbup:

:lol: :lol: :lol:
:mrgreen: pa dobro, naleti kakva konobarica,influencerica,fitnes trener ali ima i stručnih, uzimam primjer evo zedo kantona i kantonalne vlade, znam ih dosta, neces njih nikad vidjeti u medijima ali rade dobar posao za svakog ministra, stručni su e sad jel oni to prihavate ili ne drugi par opanaka.
Pusti to, nego ne hvalis se da je i Pivić dobio novu vozilicu :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 37999
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8553 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Bobi »

vernes81 wrote: 30/06/2025 22:28
Bobi wrote: 30/06/2025 22:24
relativno84 wrote: 30/06/2025 22:18

Dobar :thumbup:

:lol: :lol: :lol:
:mrgreen: pa dobro, naleti kakva konobarica,influencerica,fitnes trener ali ima i stručnih, uzimam primjer evo zedo kantona i kantonalne vlade, znam ih dosta, neces njih nikad vidjeti u medijima ali rade dobar posao za svakog ministra, stručni su e sad jel oni to prihavate ili ne drugi par opanaka.
Pusti to, nego ne hvalis se da je i Pivić dobio novu vozilicu :D
nemam pojma, vozni park prati @gentoo :mrgreen:
User avatar
emigrazione
Posts: 7791
Joined: 01/09/2010 13:40

#8554 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by emigrazione »

Bobi wrote: 30/06/2025 22:27
emigrazione wrote: 30/06/2025 22:19 Pa ko će normalan i pri zdravoj pameti donositi ovakve odluke, ko će normalan skršiti silne milione na ove žice iznad glava i na jebeni trolejbus koji vozi 17 na sat ljeti, a zimi će ih se poredati sedam uz Kobilju Glavu ko i prije rata i nastat će kolaps...
Šta ima vlada FBiH s tim ?
Pa ista je to ekipa, ne znam po čemu se razlikuju...jel se razlikuju po nečemu Uk i Nikšić?!
Bobi
Forum administrator
Posts: 37999
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8555 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Bobi »

Sjednica dioničara
Vlada FBiH usvojila izvještaj o poslovanju: BH Telecom 2024. godinu završio s rekordnom dobiti
U 2024. godini BH Telecom je ostvario ukupne prihode od 556 miliona KM - što je najveći zabilježeni prihod u posljednjih deset godina. Uz to, zabilježena je i rekordna bruto dobit od 72 miliona KM, što predstavlja rast od značajnih 36% u odnosu na prethodnu godinu i najviši nivo dobiti od 2016. godine.

Pozitivan trend prati i rast broja korisnika, koji je dostigao 2,1 milion, odnosno povećanje od oko 23.000 novih pretplatnika na godišnjem nivou.
Opozicija, šta je ovo :mrgreen: ?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52662
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#8556 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Chmoljo »

Bobi wrote: 01/07/2025 18:42
Sjednica dioničara
Vlada FBiH usvojila izvještaj o poslovanju: BH Telecom 2024. godinu završio s rekordnom dobiti
U 2024. godini BH Telecom je ostvario ukupne prihode od 556 miliona KM - što je najveći zabilježeni prihod u posljednjih deset godina. Uz to, zabilježena je i rekordna bruto dobit od 72 miliona KM, što predstavlja rast od značajnih 36% u odnosu na prethodnu godinu i najviši nivo dobiti od 2016. godine.

Pozitivan trend prati i rast broja korisnika, koji je dostigao 2,1 milion, odnosno povećanje od oko 23.000 novih pretplatnika na godišnjem nivou.
Opozicija, šta je ovo :mrgreen: ?
hiperinflacija.
izvrsni direktor
Posts: 14706
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#8557 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by izvrsni direktor »

U 2024. godini BH Telecom je ostvario ukupne prihode od 556 miliona KM - što je najveći zabilježeni prihod u posljednjih deset godina. Uz to, zabilježena je i rekordna bruto dobit od 72 miliona KM, što predstavlja rast od značajnih 36% u odnosu na prethodnu godinu i najviši nivo dobiti od 2016. godine.
Sta je ovo @Prpa.ba i prpice, niksic mora da ispravlja sranja koja je fadilj napravio.
Konacno da telecom progleda kad dodju pravi ljudi da upravljaju, jelde?
User avatar
jasko_ba
Posts: 8469
Joined: 13/11/2006 17:47

#8558 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by jasko_ba »

Chmoljo wrote: 01/07/2025 18:42
Bobi wrote: 01/07/2025 18:42
Sjednica dioničara
Vlada FBiH usvojila izvještaj o poslovanju: BH Telecom 2024. godinu završio s rekordnom dobiti
U 2024. godini BH Telecom je ostvario ukupne prihode od 556 miliona KM - što je najveći zabilježeni prihod u posljednjih deset godina. Uz to, zabilježena je i rekordna bruto dobit od 72 miliona KM, što predstavlja rast od značajnih 36% u odnosu na prethodnu godinu i najviši nivo dobiti od 2016. godine.

Pozitivan trend prati i rast broja korisnika, koji je dostigao 2,1 milion, odnosno povećanje od oko 23.000 novih pretplatnika na godišnjem nivou.
Opozicija, šta je ovo :mrgreen: ?
hiperinflacija.
Skidaju 1KM kredita svaki mjesec :oops:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15264
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8559 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Prpa.ba »

izvrsni direktor wrote: 01/07/2025 19:15
U 2024. godini BH Telecom je ostvario ukupne prihode od 556 miliona KM - što je najveći zabilježeni prihod u posljednjih deset godina. Uz to, zabilježena je i rekordna bruto dobit od 72 miliona KM, što predstavlja rast od značajnih 36% u odnosu na prethodnu godinu i najviši nivo dobiti od 2016. godine.
Sta je ovo @Prpa.ba i prpice, niksic mora da ispravlja sranja koja je fadilj napravio.
Konacno da telecom progleda kad dodju pravi ljudi da upravljaju, jelde?
Sto onda obarate plan poslovanja jedni drugima kad je sve tako u uzlaznoj putanji.

:mrgreen:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 84583
Joined: 03/10/2011 20:11

#8560 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Chloe »

izvrsni direktor wrote: 01/07/2025 19:15
U 2024. godini BH Telecom je ostvario ukupne prihode od 556 miliona KM - što je najveći zabilježeni prihod u posljednjih deset godina. Uz to, zabilježena je i rekordna bruto dobit od 72 miliona KM, što predstavlja rast od značajnih 36% u odnosu na prethodnu godinu i najviši nivo dobiti od 2016. godine.
Sta je ovo @Prpa.ba i prpice, niksic mora da ispravlja sranja koja je fadilj napravio.
Konacno da telecom progleda kad dodju pravi ljudi da upravljaju, jelde?
@Prpa.ba i prpice su male mace za Nikšu. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8561 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by _BataZiv_0809 »

Chmoljo wrote: 01/07/2025 18:42
Bobi wrote: 01/07/2025 18:42
Sjednica dioničara
Vlada FBiH usvojila izvještaj o poslovanju: BH Telecom 2024. godinu završio s rekordnom dobiti
U 2024. godini BH Telecom je ostvario ukupne prihode od 556 miliona KM - što je najveći zabilježeni prihod u posljednjih deset godina. Uz to, zabilježena je i rekordna bruto dobit od 72 miliona KM, što predstavlja rast od značajnih 36% u odnosu na prethodnu godinu i najviši nivo dobiti od 2016. godine.

Pozitivan trend prati i rast broja korisnika, koji je dostigao 2,1 milion, odnosno povećanje od oko 23.000 novih pretplatnika na godišnjem nivou.
Opozicija, šta je ovo :mrgreen: ?
hiperinflacija.
A u stvari hiperventilacija
isx
Posts: 3912
Joined: 24/05/2014 19:12

#8562 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by isx »

Eh da vidimo danas ko će sve povećati plate na račun nižih doprinosa.
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#8563 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by drug_profi »

Kcer mi rece da ce njeni prebaciti na bruto platu tu ustedu.
Strani poslodavac.
User avatar
aCme
Posts: 4542
Joined: 23/04/2010 01:06

#8564 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by aCme »

isx wrote: 02/07/2025 17:33 Eh da vidimo danas ko će sve povećati plate na račun nižih doprinosa.
Gospodin Lemeš iz Alternative d.o.o. je već najavio povećanje plata usljed smanjenja doprinosa.
Inače, ranije je govorio da u firmi nema radnika da ima ispod 2k platu pa eto ako ima neko iz Alternative ili zna nek potvrdi :D
User avatar
xoklix
Posts: 3388
Joined: 16/01/2018 16:07

#8565 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by xoklix »

aCme wrote: 03/07/2025 13:26
isx wrote: 02/07/2025 17:33 Eh da vidimo danas ko će sve povećati plate na račun nižih doprinosa.
Gospodin Lemeš iz Alternative d.o.o. je već najavio povećanje plata usljed smanjenja doprinosa.
Inače, ranije je govorio da u firmi nema radnika da ima ispod 2k platu pa eto ako ima neko iz Alternative ili zna nek potvrdi :D
30 miliona dobiti prošle godine na 155 mil. prihoda... Gdje oni izvoze pa imaju toliku dobit, još nemaju radnika ispod 2k što je istina kako sam čuo od par ljudi,ali su i dobro skupi. I sve na banku,nema koverte.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 84583
Joined: 03/10/2011 20:11

#8566 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Chloe »

aCme wrote: 03/07/2025 13:26
isx wrote: 02/07/2025 17:33 Eh da vidimo danas ko će sve povećati plate na račun nižih doprinosa.
Gospodin Lemeš iz Alternative d.o.o. je već najavio povećanje plata usljed smanjenja doprinosa.
Inače, ranije je govorio da u firmi nema radnika da ima ispod 2k platu pa eto ako ima neko iz Alternative ili zna nek potvrdi :D
Gospodin Lemeš je prije svega veliki insan, baš insan.
Imaju dobre plate, u pripremi je zgrada sa stanovima u Hrasnici za radnike Alternative.
Svjestan je da bez radnika nema ni njega, a bez dobrih uslova, plate i uvažavanja nema radnika.
User avatar
aCme
Posts: 4542
Joined: 23/04/2010 01:06

#8567 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by aCme »

Chloe wrote: 03/07/2025 14:01
aCme wrote: 03/07/2025 13:26
isx wrote: 02/07/2025 17:33 Eh da vidimo danas ko će sve povećati plate na račun nižih doprinosa.
Gospodin Lemeš iz Alternative d.o.o. je već najavio povećanje plata usljed smanjenja doprinosa.
Inače, ranije je govorio da u firmi nema radnika da ima ispod 2k platu pa eto ako ima neko iz Alternative ili zna nek potvrdi :D
Gospodin Lemeš je prije svega veliki insan, baš insan.
Imaju dobre plate, u pripremi je zgrada sa stanovima u Hrasnici za radnike Alternative.
Svjestan je da bez radnika nema ni njega, a bez dobrih uslova, plate i uvažavanja nema radnika.
Treba poslati samoincijativnu prijavu za posao :thumbup:
Image
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#8568 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Trappist »

"Vlada FBiH se zadužuje na Londonskoj berzi u iznosu od 300 do 350 miliona eura"

A prošle godine se mi kao smijali RS-u i prognozirali bankrot Upravo kad je ista ovakva vijest bila.
Mislim da je najbolje rjesenje da se svi porezi dignu 2x, to ce pozitivno uticati na ekonomiju :bih:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15264
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8569 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Prpa.ba »

Sto bi rekli kolege naklonjeni trojci, makar talasaju. A nema sad ni reci "pa i SDA je". Pajel. :mrgreen:

ps
Ludnica da i ne pokusavaju ubaciti kakve kapitalne projekte ili nesto, samo "tekuca potrosnja" i "dinamika punjenja budzeta". :run:
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#8570 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by drug_profi »

Za sta crni Nermine?
Za kroz guyice procerat, jel tako?
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8571 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Truba »

Nece moci u bilo sta ulagat
Mozda u kulturu i javne radove koji ce se visestruko isplatiti
Kazaliste u mostaru npr i brza cesta posusje grude
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#8572 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by moon_walker_90 »

"Ne dajem dobre plate zato što imam mnogo novca, već imam mnogo novca zato što dajem dobre plate."

Nemački industrijalac, inženjer, pronalazač, vizionar i osnivač kompanije "Robert Boš".
last mohicans
Posts: 18167
Joined: 09/08/2012 23:19

#8573 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by last mohicans »

moon_walker_90 wrote: 10/07/2025 20:07 "Ne dajem dobre plate zato što imam mnogo novca, već imam mnogo novca zato što dajem dobre plate."

Nemački industrijalac, inženjer, pronalazač, vizionar i osnivač kompanije "Robert Boš".
Sejo Brajlović je ovo prekuco prije njega :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65402
Joined: 16/07/2012 16:00

#8574 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by drug_profi »

I moj poslodavac, rahmetli, imao je sličnu filozofiju.
Hvala mu.
Ljudi ga i danas po dobrom samo pominju.
Ja prije toga nisam vjerovao da takvi poslodavci postoje u BiH.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28395
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8575 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Sanjarko »

Jbti vladu, svi koji se vode na birou sada moraju kada obole da ovjere zdravstvene knjižice u socijalnoj službi, a ne svaka 3 mjeseca ili 1 mjesec donedavno što je bilo tako.

Djeca, domaćice i radnici. Barem ovdje u Nicaze, ZDK.
Post Reply