Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3649
Joined: 22/07/2017 18:36

#8326 Re: Sarajevo Construction

Post by Leopard_SA »

nekome wrote:
ibizza wrote:
mk ultra wrote:strojorad dobija projekat, nije veliko, 3 x p+5,6,7 tako nekako i dva p+22 :mrgreen:
Ko je investitor, gdje se moze vidjeti projekat? :)
Iza pijace, izasli iz zemlje, to je Izvor.
Unutar pijace, tek krenuli kopati, to je Ada.
Da li je bio neki sastanak gradjana mjesne zajednice gdje se raspravljalo o ovome.
Na mjestu strojorada nikako ne moze stati pet stambenih objekata od kojih su dva sa preko 20 spratova, a da ne izgleda ko Tibra
Sta, ne mogu naci slobodne parcele u gradu, pa su”investitori” poceli u parkovima praviti zgrade
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#8327 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Pogledaj datum ove teme o projektu "BingoMall Grbavica".

https://forum.klix.ba/bingomall-grbavica-t137032.html
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#8328 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

Ovaj ucrtani neboder na staroj temi je onaj vec postojeci.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8329 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Nije to to

Idu dva nebodera uz miljacku, ovamo uz naselje idu nize zgrade i hotel
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#8330 Re: Sarajevo Construction

Post by Stari kenjac »

mk ultra wrote:Nije to to

Idu dva nebodera uz miljacku, ovamo uz naselje idu nize zgrade i hotel

Imal gdje regulacioni plan gdje je ovo ucrtano?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8331 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

Stari kenjac wrote:
mk ultra wrote:Nije to to

Idu dva nebodera uz miljacku, ovamo uz naselje idu nize zgrade i hotel

Imal gdje regulacioni plan gdje je ovo ucrtano?
teško - u posljednjih par godina nema objavljenih izmjena RP-a... eto još posla za novu vladu :)
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#8332 Re: Sarajevo Construction

Post by Stari kenjac »

Pa ja. Transparento nema sta! :-x
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8333 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Znate li bar kako ce to izgledati? Na sta lice ti neboderi i te nize zgrade?
ibizza
Posts: 4984
Joined: 05/06/2008 00:46

#8334 Re: Sarajevo Construction

Post by ibizza »

Ocigledno je to na dugom stapu...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#8335 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

mk ultra wrote:Nije to to

Idu dva nebodera uz miljacku, ovamo uz naselje idu nize zgrade i hotel
Da nisi vidio ovako nesto?

Image

Ovo moze stati samo pod uslovom da nema pumpe i da se uzme i prostor onog prakinga kod semafora prema Hrasnom...

A na parking strojorada tek sto je opstina ulozila 330000KM :-)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8336 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

DaffyDuck wrote:
mk ultra wrote:Nije to to

Idu dva nebodera uz miljacku, ovamo uz naselje idu nize zgrade i hotel
Da nisi vidio ovako nesto?

http://static.cream.sk/am-architects.eu ... s/A/46.jpg

Ovo moze stati samo pod uslovom da nema pumpe i da se uzme i prostor onog prakinga kod semafora prema Hrasnom...

A na parking strojorada tek sto je opstina ulozila 330000KM :-)
ne bih svasta da pisem, reci cu samo da su se zadali, i da se tek projektuje... u sredini na nekom kao trgu, mini tržni centar sa šupljom elipsom kroz sredinu.. itd itd.. ne mislim da će biti problema sa općinom, velike su pare u pitanju i ogromne kvadrature... :bih:
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8337 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Za završne radove na Sarajevo Toweru objavljeno 14 novih tendera
Image

Predstavnik Investitora na projektu “Sarajevo Tower” objavio je 14 novih tendera za završne radove čija je ukupna vrijednost sa PDV-om 11 miliona KM.

Elvedin Mahmutović, direktor "Smart Investa", istakao je za portal Akta.ba da će prednost kod odabira ponuđača za završne radove, objavljenih u 14 tendera, imati domaće kompanije koje budu ispunjavale uslove po zahtjevima kvalitete i rokova izvođenja radova.

"Ovo je prilika i i poziv za sve domaće, ali i strane kompanije, da se prijave na tendere za radove na projektu "Sarajevo Tower" koji će biti najmoderniji stambeno-poslovni objekat u BiH", rekao je Mahmutović.

Građevinski radovi na AB konstrukciji Sarajevo Tower su pri kraju, a ugovoreni radovi na zidanju, malterisanju, hidro, elektro, mašinskim i ostalim instalacijama odvijaju se planiranom dinamikom.

Zgrada će imati osam brzih liftova koji će se penjati i spuštati brzinom od 2,5 metara u sekundi te dva teretna lifta. Interesantna činjenica jeste da će na 25. i 26. spratu biti smješteni etažni stanovi s vrtovima s pogledom na grad. Stambeni prostor u zgradi će zauzimati blizu 60.000 kvadratnih metara.

Spratnost će biti okončana sa 26. nivoom, a izvođači radova trenutno rade na 21. etaži.

Investicija je vrijedna 100 miliona KM, a podijelit će je bosanskohercegovački ANS Drive i kompanija Smart Invest. Smart Invest je nosilac organizacije objave tendera i prikupljanja ponuda, a sve u cilju brže i kvalitetnije izgradnje objekta Sarajevo Tower.
Klix
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#8338 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

mk ultra wrote:
DaffyDuck wrote:
mk ultra wrote:Nije to to

Idu dva nebodera uz miljacku, ovamo uz naselje idu nize zgrade i hotel
Da nisi vidio ovako nesto?

http://static.cream.sk/am-architects.eu ... s/A/46.jpg

Ovo moze stati samo pod uslovom da nema pumpe i da se uzme i prostor onog prakinga kod semafora prema Hrasnom...

A na parking strojorada tek sto je opstina ulozila 330000KM :-)
ne bih svasta da pisem, reci cu samo da su se zadali, i da se tek projektuje... u sredini na nekom kao trgu, mini tržni centar sa šupljom elipsom kroz sredinu.. itd itd.. ne mislim da će biti problema sa općinom, velike su pare u pitanju i ogromne kvadrature... :bih:
Naravno da nece biti problema sa opstinom, puno je kvadrata, podmazat ce se gdje treba da bude jos vise :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#8339 Re: Sarajevo Construction

Post by salik79 »

mk ultra wrote:
DaffyDuck wrote:
mk ultra wrote:Nije to to

Idu dva nebodera uz miljacku, ovamo uz naselje idu nize zgrade i hotel
Da nisi vidio ovako nesto?

http://static.cream.sk/am-architects.eu ... s/A/46.jpg

Ovo moze stati samo pod uslovom da nema pumpe i da se uzme i prostor onog prakinga kod semafora prema Hrasnom...

A na parking strojorada tek sto je opstina ulozila 330000KM :-)
ne bih svasta da pisem, reci cu samo da su se zadali, i da se tek projektuje... u sredini na nekom kao trgu, mini tržni centar sa šupljom elipsom kroz sredinu.. itd itd.. ne mislim da će biti problema sa općinom, velike su pare u pitanju i ogromne kvadrature... :bih:
Je li ovo Nisvetovo?
Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#8340 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

Ko bude prolazio ulicom Milana Preloga u Hrasnom,moze primjetiti da se renovinara zfradica na 2 sprata 3/4 fasade uradjeno i sve, jedan stan ostao,,suh,, nije htio da ucestvuje u izgradnji,kontras.Ppstoji,li neka pravna regulativa oko toga,oko renovinanja zgrada i boje fasada...ruzno,ruzno izgleda,kao one sarene zgrade po Bogoti,i Riu
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#8341 Re: Sarajevo Construction

Post by azdralovic »

Sociolog wrote:Ko bude prolazio ulicom Milana Preloga u Hrasnom,moze primjetiti da se renovinara zfradica na 2 sprata 3/4 fasade uradjeno i sve, jedan stan ostao,,suh,, nije htio da ucestvuje u izgradnji,kontras.Ppstoji,li neka pravna regulativa oko toga,oko renovinanja zgrada i boje fasada...ruzno,ruzno izgleda,kao one sarene zgrade po Bogoti,i Riu
ista situacija sa onom malom zgradicom na malti, raskrsnica malo prije arcija :-)
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#8342 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Sociolog wrote:Ko bude prolazio ulicom Milana Preloga u Hrasnom,moze primjetiti da se renovinara zfradica na 2 sprata 3/4 fasade uradjeno i sve, jedan stan ostao,,suh,, nije htio da ucestvuje u izgradnji,kontras.Ppstoji,li neka pravna regulativa oko toga,oko renovinanja zgrada i boje fasada...ruzno,ruzno izgleda,kao one sarene zgrade po Bogoti,i Riu
Tu treba nesto raditi oko zakona. Da se takva stoka jednom nauci pameti.

Pa nije to štala jebote pa da je krečiš kako ti je volja.

Vani je to uredjeno ovako. Zna se tacno kada se rade fasade ili bilo koji drugi zahvati na zgradama - redovni. Zna se tacno koliko to kosta. Pa ti fino znas da ce se tvoja fasada raditi 2025. godine u Aprilu mjesecu. Eh, sad ti fino skupljaj pare do tad, ili fino prodaj stan. Ali i taj ko kupi stan ima fino tu obavezu navedenu. I zna se da ce kostati npr. 6000 EUR. I mislis da tebe onda neko pita hoces li ili neces? Majstori zavrse, a tebi se isporuci faktura. Pa je probaj ne platiti. ;-)
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#8343 Re: Sarajevo Construction

Post by azdralovic »

Thorgerson wrote:
Sociolog wrote:Ko bude prolazio ulicom Milana Preloga u Hrasnom,moze primjetiti da se renovinara zfradica na 2 sprata 3/4 fasade uradjeno i sve, jedan stan ostao,,suh,, nije htio da ucestvuje u izgradnji,kontras.Ppstoji,li neka pravna regulativa oko toga,oko renovinanja zgrada i boje fasada...ruzno,ruzno izgleda,kao one sarene zgrade po Bogoti,i Riu
Tu treba nesto raditi oko zakona. Da se takva stoka jednom nauci pameti.

Pa nije to štala jebote pa da je krečiš kako ti je volja.

Vani je to uredjeno ovako. Zna se tacno kada se rade fasade ili bilo koji drugi zahvati na zgradama - redovni. Zna se tacno koliko to kosta. Pa ti fino znas da ce se tvoja fasada raditi 2025. godine u Aprilu mjesecu. Eh, sad ti fino skupljaj pare do tad, ili fino prodaj stan. Ali i taj ko kupi stan ima fino tu obavezu navedenu. I zna se da ce kostati npr. 6000 EUR. I mislis da tebe onda neko pita hoces li ili neces? Majstori zavrse, a tebi se isporuci faktura. Pa je probaj ne platiti. ;-)
kod nas prema toplanama imaju milionski dugovi, mi o fasadama :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8344 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

azdralovic wrote:
Sociolog wrote:Ko bude prolazio ulicom Milana Preloga u Hrasnom,moze primjetiti da se renovinara zfradica na 2 sprata 3/4 fasade uradjeno i sve, jedan stan ostao,,suh,, nije htio da ucestvuje u izgradnji,kontras.Ppstoji,li neka pravna regulativa oko toga,oko renovinanja zgrada i boje fasada...ruzno,ruzno izgleda,kao one sarene zgrade po Bogoti,i Riu
ista situacija sa onom malom zgradicom na malti, raskrsnica malo prije arcija :-)
vjerovao ili ne preko vikenda digli skele na njoj :)
shofer
Posts: 51
Joined: 31/03/2019 18:00

#8345 Re: Sarajevo Construction

Post by shofer »

Ma ovo u M.Preloga je cirkus s onim starim zeljeznickim zgradama, svasta tu ima, nije to jedina da je pola uradjena,nego je ova prva na udaru pa se vidi, imaju dvije pola krova nove grede i crijep a drugo pola staro, nije dirano...
Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#8346 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

shofer wrote:Ma ovo u M.Preloga je cirkus s onim starim zeljeznickim zgradama, svasta tu ima, nije to jedina da je pola uradjena,nego je ova prva na udaru pa se vidi, imaju dvije pola krova nove grede i crijep a drugo pola staro, nije dirano...
Pa bas zato,tu zivim,vecina stanara je u mogucnosti finansirati obnovu fasade, a da neko,,kontrira sto mu je ruzna pederska boja,ako je 3 od 4 stanara prihvatilo dezen i boju,jbg.pomiri se s tim..

A znam i ona druga zgradica gdje je privatno obdaniste cirkus
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#8349 Re: Sarajevo Construction

Post by Max Bunker »

User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8350 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Max Bunker wrote:https://www.nasastranka.ba/nasa-stranka ... kbv0XpeIgg

Ajnadžić izgleda ne odustaje...
Jebo majku bas je zapeo, ne popusta. :shock: Ili je jos neko uz Ajnadzica?

Ne mogu da vjerujem da ce tamo graditi. :zid: Tacno ne mogu zamisliti zgradu na onoj lokaciji.
Post Reply