Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83488
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8301 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

basicm wrote: 24/01/2025 17:17
_BataZiv_0809 wrote: 29/12/2024 00:55
sime_cipol wrote: 29/12/2024 00:37 Fiat raspise Konkurs za dizajn Coupea. Pobjedi Chris Bangle iz Fiat Centro Stile, a Pininfarina svoj dizajn odnese u Peugeot i nastane 406 Coupe :D
Dizajnirala je unutrasnjost Pininfarina

Image
A ovo je kao neko se potrudio, dizajnirao?
Zamisli sta bi tek bilo da su se potrudili :D
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8302 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

U svoj vakat je ovo bilo izuzetno lijepo..a i danas je moderni klasik svakako.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83488
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8303 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Ovo je interijer auta iz 1993.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8304 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

iz te klase i godista 1991 honda prelude mi je najjaca unutra, ma sta ostali mislili :-D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#8305 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8306 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Pornjava
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#8307 Re: Alfa Romeo

Post by ZoomZoomKiwi »

AI glupost. Ni na jednoj slici nije ista.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#8308 Re: Alfa Romeo

Post by tramvajtrojka »

ZoomZoomKiwi wrote: 26/01/2025 21:13 AI glupost. Ni na jednoj slici nije ista.
moze ovakva al kad bi dolazila sa 1.2 puretech motorom da opravda alfinu historijsku pouzdanost u vezi kabrioleta :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8309 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Evolution_IV wrote: 24/01/2025 17:07
ma pitam te jer je tonale i iz daljine jako lose sklopljen :roll:
E svaka tebi čast kada iz daljine vidiš da je loše sklopljen. :-) JA vidim izuzetno dobro pa nisam iz daljine uočio ništa, a vala ni iz neke osrednje blizine. Pretjerujete.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8310 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

Ma to se vidi kad prodjes kraj salona pa kroz izlog :lol:
husoboss
Posts: 964
Joined: 19/07/2012 22:22

#8311 Re: Alfa Romeo

Post by husoboss »

Throttle wrote: 27/01/2025 11:19 Ma to se vidi kad prodjes kraj salona pa kroz izlog :lol:
Tonale je samo ok auto, da je tako pokazuju prodajni rezultati.
Ni s cim se nije uhvatio u kostac s konkurentima pa da ga neko izabere a igra u popularnom segmentu, nazalost motorizacija tanka, izrada tanka, imidz kompanije isto i sta ces ocekivati.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8312 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 27/01/2025 10:58
Evolution_IV wrote: 24/01/2025 17:07
ma pitam te jer je tonale i iz daljine jako lose sklopljen :roll:
E svaka tebi čast kada iz daljine vidiš da je loše sklopljen. :-) JA vidim izuzetno dobro pa nisam iz daljine uočio ništa, a vala ni iz neke osrednje blizine. Pretjerujete.
Bilo auto pored mene i malo ispred, ne pretjerujem nista, isto koda je udarena nazad bila

smece po kvalitetnoj cijeni, bolje je punto mk2 sklopljen :run:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8313 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Pretjerivanje kao i obično.
husoboss wrote: 27/01/2025 11:38

Tonale je samo ok auto, da je tako pokazuju prodajni rezultati.
Ni s cim se nije uhvatio u kostac s konkurentima pa da ga neko izabere a igra u popularnom segmentu, nazalost motorizacija tanka, izrada tanka, imidz kompanije isto i sta ces ocekivati.
Ne kažem ja da je Tonale neko vrhunsko auto, ali prodajne brojke nisu nikakav argument. Mnoge Alfe su po prodajnim brojkama teški krševi, a ono vrhunska auta u praksi.
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8314 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

husoboss wrote: 27/01/2025 11:38 Tonale je samo ok auto, da je tako pokazuju prodajni rezultati.
Ni s cim se nije uhvatio u kostac s konkurentima pa da ga neko izabere a igra u popularnom segmentu, nazalost motorizacija tanka, izrada tanka, imidz kompanije isto i sta ces ocekivati.
Promašaj u svakom slučaju. Napraviti Alfu SUV C segmenta od platforme Grande Punta ne ide. Jeep Compass je ok ispao, ipak je to drugi brend.
Sada Junior uzima kupce Tonale i mislim da će Tonale brzo otići u zaborav.

Tonale je u prvoj fazi razvoja išao na Giorgio platformi sa 2.2 Multijet motorom, 2.0 GME motorom, 1.5 MHEV motorom, kasnije je uporedo sa Giuliom trebao stići i PHEV. Ali Tavares je to sve precrtao, nasadio Tonale na Small Wide platformu, samo sa FWD i 1.3 PHEV e4X4. Proizvodnja na jugu Italije znači lošiji kvalitet i to je to. Bolje na kraju nije moglo ni ispasti.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#8315 Re: Alfa Romeo

Post by ZoomZoomKiwi »

Jebo ih je Tavares za sva vremena
husoboss
Posts: 964
Joined: 19/07/2012 22:22

#8316 Re: Alfa Romeo

Post by husoboss »

ElRe wrote: 27/01/2025 12:49
husoboss wrote: 27/01/2025 11:38 Tonale je samo ok auto, da je tako pokazuju prodajni rezultati.
Ni s cim se nije uhvatio u kostac s konkurentima pa da ga neko izabere a igra u popularnom segmentu, nazalost motorizacija tanka, izrada tanka, imidz kompanije isto i sta ces ocekivati.
Promašaj u svakom slučaju. Napraviti Alfu SUV C segmenta od platforme Grande Punta ne ide. Jeep Compass je ok ispao, ipak je to drugi brend.
Sada Junior uzima kupce Tonale i mislim da će Tonale brzo otići u zaborav.

Tonale je u prvoj fazi razvoja išao na Giorgio platformi sa 2.2 Multijet motorom, 2.0 GME motorom, 1.5 MHEV motorom, kasnije je uporedo sa Giuliom trebao stići i PHEV. Ali Tavares je to sve precrtao, nasadio Tonale na Small Wide platformu, samo sa FWD i 1.3 PHEV e4X4. Proizvodnja na jugu Italije znači lošiji kvalitet i to je to. Bolje na kraju nije moglo ni ispasti.
Vidis to s platformama nisam upratio sigurno je doprinijelo, ali da se islo s mozorizacijom koju si naveo i platformom kako treba auto bi bilo odlican, pa i ko polovnjak za 3-4 godine. Da mu se desio sindrom 3008 druge generacije, to auto se zbog izgleda prodsje ko ludo i kao polovnjak.
Mogao je biti model da vrati ugled i omasovi proizvodnju sto im fali.
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8318 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

https://www.autobazar.eu/detail/alfa-ro ... 0UE_KLJZi/

Dobra Alfa, sa dobrim paketom opreme. Samo šteta što nije sa 2.2 Multijet motorom.

Koliko je prije redizajna ljepši automobil. Nakon redizajna djeluje neozbiljno, kao što je i redizajn bio neozbiljan.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#8319 Re: Alfa Romeo

Post by kravamuzara »

Ta rastavlja cadju od zivota https://zeperfs.com/en/duel6552-6553.htm
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8320 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Ništa benzin, što se mene tiče, dok ima dizel motora.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#8321 Re: Alfa Romeo

Post by canvra888 »

Sad će te muzara još više negirati :lol:

iako i on samo čađe voza :skoljka:
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8322 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Sve ok. Poštujem svako mišljenje. Ja sam stara evropska/balkanska škola. Dok može dizel :)
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8323 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

https://www.clubalfa.it/en/new-alfa-rom ... 3-hp-16434

Izgleda će koristiti 2.0 GME MHEV za Stelvia, umjesto 1.6 PHEV.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23413
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8324 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

Kao u Maserati
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#8325 Re: Alfa Romeo

Post by kravamuzara »

Zar nece i djulija postati sljuv :run:
Post Reply