Zamisli sta bi tek bilo da su se potrudilibasicm wrote: ↑24/01/2025 17:17A ovo je kao neko se potrudio, dizajnirao?_BataZiv_0809 wrote: ↑29/12/2024 00:55Dizajnirala je unutrasnjost Pininfarinasime_cipol wrote: ↑29/12/2024 00:37 Fiat raspise Konkurs za dizajn Coupea. Pobjedi Chris Bangle iz Fiat Centro Stile, a Pininfarina svoj dizajn odnese u Peugeot i nastane 406 Coupe![]()
![]()
Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83488
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8301 Re: Alfa Romeo
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8302 Re: Alfa Romeo
U svoj vakat je ovo bilo izuzetno lijepo..a i danas je moderni klasik svakako.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83488
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8303 Re: Alfa Romeo
Ovo je interijer auta iz 1993.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8304 Re: Alfa Romeo
iz te klase i godista 1991 honda prelude mi je najjaca unutra, ma sta ostali mislili 
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8306 Re: Alfa Romeo
Pornjava
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#8307 Re: Alfa Romeo
AI glupost. Ni na jednoj slici nije ista.
- tramvajtrojka
- Posts: 17055
- Joined: 27/04/2021 22:52
#8308 Re: Alfa Romeo
moze ovakva al kad bi dolazila sa 1.2 puretech motorom da opravda alfinu historijsku pouzdanost u vezi kabrioleta
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8309 Re: Alfa Romeo
E svaka tebi čast kada iz daljine vidiš da je loše sklopljen.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8310 Re: Alfa Romeo
Ma to se vidi kad prodjes kraj salona pa kroz izlog 
-
husoboss
- Posts: 964
- Joined: 19/07/2012 22:22
#8311 Re: Alfa Romeo
Tonale je samo ok auto, da je tako pokazuju prodajni rezultati.
Ni s cim se nije uhvatio u kostac s konkurentima pa da ga neko izabere a igra u popularnom segmentu, nazalost motorizacija tanka, izrada tanka, imidz kompanije isto i sta ces ocekivati.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8312 Re: Alfa Romeo
Bilo auto pored mene i malo ispred, ne pretjerujem nista, isto koda je udarena nazad bilacitroen xm wrote: ↑27/01/2025 10:58E svaka tebi čast kada iz daljine vidiš da je loše sklopljen.JA vidim izuzetno dobro pa nisam iz daljine uočio ništa, a vala ni iz neke osrednje blizine. Pretjerujete.
smece po kvalitetnoj cijeni, bolje je punto mk2 sklopljen
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8313 Re: Alfa Romeo
Pretjerivanje kao i obično.
Ne kažem ja da je Tonale neko vrhunsko auto, ali prodajne brojke nisu nikakav argument. Mnoge Alfe su po prodajnim brojkama teški krševi, a ono vrhunska auta u praksi.
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8314 Re: Alfa Romeo
Promašaj u svakom slučaju. Napraviti Alfu SUV C segmenta od platforme Grande Punta ne ide. Jeep Compass je ok ispao, ipak je to drugi brend.
Sada Junior uzima kupce Tonale i mislim da će Tonale brzo otići u zaborav.
Tonale je u prvoj fazi razvoja išao na Giorgio platformi sa 2.2 Multijet motorom, 2.0 GME motorom, 1.5 MHEV motorom, kasnije je uporedo sa Giuliom trebao stići i PHEV. Ali Tavares je to sve precrtao, nasadio Tonale na Small Wide platformu, samo sa FWD i 1.3 PHEV e4X4. Proizvodnja na jugu Italije znači lošiji kvalitet i to je to. Bolje na kraju nije moglo ni ispasti.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#8315 Re: Alfa Romeo
Jebo ih je Tavares za sva vremena
-
husoboss
- Posts: 964
- Joined: 19/07/2012 22:22
#8316 Re: Alfa Romeo
Vidis to s platformama nisam upratio sigurno je doprinijelo, ali da se islo s mozorizacijom koju si naveo i platformom kako treba auto bi bilo odlican, pa i ko polovnjak za 3-4 godine. Da mu se desio sindrom 3008 druge generacije, to auto se zbog izgleda prodsje ko ludo i kao polovnjak.ElRe wrote: ↑27/01/2025 12:49Promašaj u svakom slučaju. Napraviti Alfu SUV C segmenta od platforme Grande Punta ne ide. Jeep Compass je ok ispao, ipak je to drugi brend.
Sada Junior uzima kupce Tonale i mislim da će Tonale brzo otići u zaborav.
Tonale je u prvoj fazi razvoja išao na Giorgio platformi sa 2.2 Multijet motorom, 2.0 GME motorom, 1.5 MHEV motorom, kasnije je uporedo sa Giuliom trebao stići i PHEV. Ali Tavares je to sve precrtao, nasadio Tonale na Small Wide platformu, samo sa FWD i 1.3 PHEV e4X4. Proizvodnja na jugu Italije znači lošiji kvalitet i to je to. Bolje na kraju nije moglo ni ispasti.
Mogao je biti model da vrati ugled i omasovi proizvodnju sto im fali.
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8318 Re: Alfa Romeo
https://www.autobazar.eu/detail/alfa-ro ... 0UE_KLJZi/
Dobra Alfa, sa dobrim paketom opreme. Samo šteta što nije sa 2.2 Multijet motorom.
Koliko je prije redizajna ljepši automobil. Nakon redizajna djeluje neozbiljno, kao što je i redizajn bio neozbiljan.
Dobra Alfa, sa dobrim paketom opreme. Samo šteta što nije sa 2.2 Multijet motorom.
Koliko je prije redizajna ljepši automobil. Nakon redizajna djeluje neozbiljno, kao što je i redizajn bio neozbiljan.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8319 Re: Alfa Romeo
Ta rastavlja cadju od zivota https://zeperfs.com/en/duel6552-6553.htm
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8320 Re: Alfa Romeo
Ništa benzin, što se mene tiče, dok ima dizel motora.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8321 Re: Alfa Romeo
Sad će te muzara još više negirati
iako i on samo čađe voza
iako i on samo čađe voza
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8322 Re: Alfa Romeo
Sve ok. Poštujem svako mišljenje. Ja sam stara evropska/balkanska škola. Dok može dizel 
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8323 Re: Alfa Romeo
https://www.clubalfa.it/en/new-alfa-rom ... 3-hp-16434
Izgleda će koristiti 2.0 GME MHEV za Stelvia, umjesto 1.6 PHEV.
Izgleda će koristiti 2.0 GME MHEV za Stelvia, umjesto 1.6 PHEV.
- sime_cipol
- Posts: 23413
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8324 Re: Alfa Romeo
Kao u Maserati
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8325 Re: Alfa Romeo
Zar nece i djulija postati sljuv 
