prije pravosudja naravno jer ko jos vjeruje u domace pravosudje
SDA-All about
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#82801 Re: SDA-All about
kao sto sam isguran da ovde na forumu ima ljudi koji itekako znaju o cemu se radi, i da ce kad tad javno napisati i podijeliti sa nama pravo stanje stvari
prije pravosudja naravno jer ko jos vjeruje u domace pravosudje
prije pravosudja naravno jer ko jos vjeruje u domace pravosudje
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#82802 Re: SDA-All about
Sve se uvijek sazna, tesko da je ovdje ikad ista ostalo sakriveno. Pravosudje nam je, kao sto znamo, zadnji odron.
Ali sve je to slika i prilika etno-nacional-vjerske trokrake vlasti tokom zadnjih 30 godina. Ja to uporno ponavljam vec cca. 15 godina ovdje, ali Bosnjaci, Hrvati i Srbi, u politickom smislu, su najvece zlo koje se moglo desiti ovoj zemlji. To su naprosto totalno retrogradne i politike i mentalni sklopovi, i zato i jesmo zadnaj rupa na svakoj svirali.
Ko se prvi drzne, ili udostoji, kako ko voli, da izadje iz ovog trodecenijskog idiotskog ento-nacional-vjerskog, ili kkako ja to zovem ENV okvira, i pomakne stvari na nacin koji ne ukljucuje ove kategorije, taj ce sigurno ostvariti ogroman politicki uspjeh, dugorocno.
Trojka & Co. sad imaju bukvalno tu istorijsku sansu, medjutim cini se da ni oni nemaju dovoljno mozga, a ni muda da stvari odrade na pravi nacin, nego i dalje koketiraju s retrogradnim politikama i nacinima funkcionisanja.
Ali sve je to slika i prilika etno-nacional-vjerske trokrake vlasti tokom zadnjih 30 godina. Ja to uporno ponavljam vec cca. 15 godina ovdje, ali Bosnjaci, Hrvati i Srbi, u politickom smislu, su najvece zlo koje se moglo desiti ovoj zemlji. To su naprosto totalno retrogradne i politike i mentalni sklopovi, i zato i jesmo zadnaj rupa na svakoj svirali.
Ko se prvi drzne, ili udostoji, kako ko voli, da izadje iz ovog trodecenijskog idiotskog ento-nacional-vjerskog, ili kkako ja to zovem ENV okvira, i pomakne stvari na nacin koji ne ukljucuje ove kategorije, taj ce sigurno ostvariti ogroman politicki uspjeh, dugorocno.
Trojka & Co. sad imaju bukvalno tu istorijsku sansu, medjutim cini se da ni oni nemaju dovoljno mozga, a ni muda da stvari odrade na pravi nacin, nego i dalje koketiraju s retrogradnim politikama i nacinima funkcionisanja.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#82803 Re: SDA-All about
jebga ja realno ne ocekujem velike pomake, dovoljno ce biti da maknu osmicu, sebiju, i da krenu pravit autoput, brze ceste, da se otvore prema eu, a ne ko bake i kompanija licnim poznanstvima sa erdoganom a dok industrijski i ekonomski turska vise ulaze u srbiju nego u bih, onda i okretanje iranu i rusiji kao kontra eu i americi bljak.
ak mognu nesto napravit i u pravosudju bice puna saka brade,... ljestvica ocekivanja posle sda feuda je izuzetno niska..
ak mognu nesto napravit i u pravosudju bice puna saka brade,... ljestvica ocekivanja posle sda feuda je izuzetno niska..
-
Hakiz
- Posts: 48388
- Joined: 30/07/2015 20:01
#82804 Re: SDA-All about
Sve si u pravu, ali većina naroda i dalje hoće nacionalizam. Dokaz ti je NiP, većina Bošnjaka koji su protiv SDA okrenula se NiP-u, dakle nacionalnoj konzervativnoj stranci. Nisu otišli nekim građanima i liberalima.Dozer wrote: ↑23/02/2023 14:45 Sve se uvijek sazna, tesko da je ovdje ikad ista ostalo sakriveno. Pravosudje nam je, kao sto znamo, zadnji odron.
Ali sve je to slika i prilika etno-nacional-vjerske trokrake vlasti tokom zadnjih 30 godina. Ja to uporno ponavljam vec cca. 15 godina ovdje, ali Bosnjaci, Hrvati i Srbi, u politickom smislu, su najvece zlo koje se moglo desiti ovoj zemlji. To su naprosto totalno retrogradne i politike i mentalni sklopovi, i zato i jesmo zadnaj rupa na svakoj svirali.
Ko se prvi drzne, ili udostoji, kako ko voli, da izadje iz ovog trodecenijskog idiotskog ento-nacional-vjerskog, ili kkako ja to zovem ENV okvira, i pomakne stvari na nacin koji ne ukljucuje ove kategorije, taj ce sigurno ostvariti ogroman politicki uspjeh, dugorocno.
Trojka & Co. sad imaju bukvalno tu istorijsku sansu, medjutim cini se da ni oni nemaju dovoljno mozga, a ni muda da stvari odrade na pravi nacin, nego i dalje koketiraju s retrogradnim politikama i nacinima funkcionisanja.
Kod Srba i Hrvata još gore.
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#82805 Re: SDA-All about
Grijesis. Vecina naroda hoce normalan zivot, bez etno-nacionalizma i vjerskih petljanja u politiku. Dokaz toga ti je izlaznost na izborima, a zatim i glasovi.Hakiz wrote: ↑23/02/2023 14:50Sve si u pravu, ali većina naroda i dalje hoće nacionalizam. Dokaz ti je NiP, većina Bošnjaka koji su protiv SDA okrenula se NiP-u, dakle nacionalnoj konzervativnoj stranci. Nisu otišli nekim građanima i liberalima.Dozer wrote: ↑23/02/2023 14:45 Sve se uvijek sazna, tesko da je ovdje ikad ista ostalo sakriveno. Pravosudje nam je, kao sto znamo, zadnji odron.
Ali sve je to slika i prilika etno-nacional-vjerske trokrake vlasti tokom zadnjih 30 godina. Ja to uporno ponavljam vec cca. 15 godina ovdje, ali Bosnjaci, Hrvati i Srbi, u politickom smislu, su najvece zlo koje se moglo desiti ovoj zemlji. To su naprosto totalno retrogradne i politike i mentalni sklopovi, i zato i jesmo zadnaj rupa na svakoj svirali.
Ko se prvi drzne, ili udostoji, kako ko voli, da izadje iz ovog trodecenijskog idiotskog ento-nacional-vjerskog, ili kkako ja to zovem ENV okvira, i pomakne stvari na nacin koji ne ukljucuje ove kategorije, taj ce sigurno ostvariti ogroman politicki uspjeh, dugorocno.
Trojka & Co. sad imaju bukvalno tu istorijsku sansu, medjutim cini se da ni oni nemaju dovoljno mozga, a ni muda da stvari odrade na pravi nacin, nego i dalje koketiraju s retrogradnim politikama i nacinima funkcionisanja.
Kod Srba i Hrvata još gore.
Isprati malo izbornu istoriju i vidjeces da su se ljudi ekspresno okretali svakome ko je ponudio nesto kontra ENV matrice.
Istovremeno, ENV matricari svake naredne izbore sve vise i vise pokradu, upravo zato sto gube glasace. A gube ih jer dijelom prelaze na glasanje za druge, dijelom odlaze iz zemlje, i dijelom prestaju potpuo glasati.
Pa treba li ti ista vise od cinjenice da smo na zadnjim izborima imali vise registrovanih glasaca nego stanovnika zemlje po popisu?
Ko upravlja tim listama? ENV matricari.
-
Hakiz
- Posts: 48388
- Joined: 30/07/2015 20:01
#82806 Re: SDA-All about
Za Srbe i Hrvate znamo, koja stranka je dobila najviše Bošnjačkih glasova? Bolje, koje stranke? SDA i NiP, obje nacionalne.Dozer wrote: ↑23/02/2023 14:55Grijesis. Vecina naroda hoce normalan zivot, bez etno-nacionalizma i vjerskih petljanja u politiku. Dokaz toga ti je izlaznost na izborima, a zatim i glasovi.
Isprati malo izbornu istoriju i vidjeces da su se ljudi ekspresno okretali svakome ko je ponudio nesto kontra ENV matrice.
Istovremeno, ENV matricari svake naredne izbore sve vise i vise pokradu, upravo zato sto gube glasace. A gube ih jer dijelom prelaze na glasanje za druge, dijelom odlaze iz zemlje, i dijelom prestaju potpuo glasati.
Pa treba li ti ista vise od cinjenice da smo na zadnjim izborima imali vise registrovanih glasaca nego stanovnika zemlje po popisu?
Ko upravlja tim listama? ENV matricari.
-
giannibelif
- Posts: 2524
- Joined: 28/01/2017 22:11
#82807 Re: SDA-All about
Heroj u ratu i onda se nakon čina herojstva i odlikovanja priključiš kriminalcima sa dna i trideset godina obitavaš u tom okruženju. Pa nije Zlatni ljiljan nikakav instrument amnestije i dozvola i kredit da se po državi urinira do kraja života. Ima mnogo Zlatnih ljiljana koji su odbili jest za stolom sa kriminalcima.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#82808 Re: SDA-All about
bas tako...giannibelif wrote: ↑23/02/2023 15:12 Heroj u ratu i onda se nakon čina herojstva i odlikovanja priključiš kriminalcima sa dna i trideset godina obitavaš u tom okruženju. Pa nije Zlatni ljiljan nikakav instrument amnestije i dozvola i kredit da se po državi urinira do kraja života. Ima mnogo Zlatnih ljiljana koji su odbili jest za stolom sa kriminalcima.
ima njih dosta sa ratnim zaslugama a onda u poratnompreiodu posrali se po svemu tome svojim kriminalnim djelovanjem, i ne lezi vraze vecina su sdaovci
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#82809 Re: SDA-All about
trenutno poslije vijesti o sebiji sda botovi na malina haparatima
ovo je udar na drzavu i bosnjake? kvota 1,02
ovo je udar na drzavu i bosnjake? kvota 1,02
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#82810 Re: SDA-All about
Predzadnju kampanju mu SDA platila, iz usta lika "od povjerenja" iz vrha sDFa...Dozer wrote: ↑23/02/2023 14:26On je ocito kupljen, ne treba tu puno pameti. Ali ne znam cime tacno. Koliko mi je poznato, da ima nekih oraha u dzepu - nema. Ostaje jedino da je dobio cifru.sumirprimus wrote: ↑23/02/2023 14:16
haj sad iskerno dosta si toga pisao o sda, i dosta toga si znao a za patokara ne znas hoces reci?
jesi sigura nda bi ih otkantao? i zasto milis d bi?
eov ja nemam pojma, osim sto sam cuo po brijacnici sta raja prica, da nema boga da ec i da smije otkantat sda![]()
A mislim da ce ih otkantati ako skroz padnu. Upravo zato i kazem da nikako ne mogu da dokucim njegovu internu politicku igranku.... Fakat mi je nejasno.
Ili je on potpuno pogresno procijenio da SDA nece pasti, pa sad je tu gdje jeste, ili nije imao damu da nastavi sam.
Ubijedjen sam da bi mu dugorocno bio daleko bolje da je ostao/prisao Trojci/Osmorci nego stto se priklonio uz SDA.
Otad Bakir nije podrumaš nego borac za državu.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#82811 Re: SDA-All about
opa sta kazu onda kolika je cifra bila u pitanju?
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#82812 Re: SDA-All about
Nije me cifra interesovala, ali su mu je kompletnu platili preko "svojih" na pozicijama.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#82813 Re: SDA-All about
Osman Mehmedagić smijenjen, Almir Džuvo novi direktor OSA-e
slatka

slatka
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#82814 Re: SDA-All about
Nije im gori dan svanuosumirprimus wrote: ↑23/02/2023 16:39 Osman Mehmedagić smijenjen, Almir Džuvo novi direktor OSA-e
slatka![]()
![]()
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#82815 Re: SDA-All about
s nasim zivotnim iskustvom, uvijek moze gore 
- pici
- Posts: 46366
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#82816 Re: SDA-All about
El-Fatiha.
-
statixx
- Posts: 9802
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#82817 Re: SDA-All about
Finansirali mu kampanju, a sinoc Bakir kuka kako je dobio manje glasova od stranke jer je nacuo da su mnogi stariji ljudi glasali tako da dedo glasa za Komsica, a nana za Bakira. Hehe.
- Blixen
- Posts: 3234
- Joined: 11/02/2019 14:28
- Location: prva decenija bez zeljine titule
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#82820 Re: SDA-All about
A Džuvo bio vozač Delimustafića pa ""napredovao" u stranci...kojoj? Narod znasaabsa wrote: ↑23/02/2023 16:42Nije im gori dan svanuosumirprimus wrote: ↑23/02/2023 16:39 Osman Mehmedagić smijenjen, Almir Džuvo novi direktor OSA-e
slatka![]()
![]()
![]()
![]()
- Blixen
- Posts: 3234
- Joined: 11/02/2019 14:28
- Location: prva decenija bez zeljine titule
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
#82822 Re: SDA-All about
Jeli moguce da cemo se ja i ti napokon na jednoj temi na forumu slozitisumirprimus wrote: ↑23/02/2023 15:27 trenutno poslije vijesti o sebiji sda botovi na malina haparatima![]()
ovo je udar na drzavu i bosnjake? kvota 1,02![]()
Hoceli Seka sada biti krivicno gonjena i hoceli drzava zatraziti povrat novca od plata i ostalog ??
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#82823 Re: SDA-All about
SDA ne mora vodit nikakvu predizbornu kampanju...samo nek puste osmorku/trojku da nastave sa "uspjesima" i dogovorima sa partnerima
-
Officer Crabtree
- Posts: 3553
- Joined: 14/10/2006 10:09
- Location: Gol u selu
-
saabsa
- Posts: 1932
- Joined: 07/10/2009 01:17
#82825 Re: SDA-All about
Znam da je vama problem pročitati prosto proširenu rečenicu ali probaj opet, možda ti se bar jedna lampica upali pa skontaš o kojoj kampanji se radi...
