SDA-All about

sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82801 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

kao sto sam isguran da ovde na forumu ima ljudi koji itekako znaju o cemu se radi, i da ce kad tad javno napisati i podijeliti sa nama pravo stanje stvari
prije pravosudja naravno jer ko jos vjeruje u domace pravosudje :)
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#82802 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Sve se uvijek sazna, tesko da je ovdje ikad ista ostalo sakriveno. Pravosudje nam je, kao sto znamo, zadnji odron.

Ali sve je to slika i prilika etno-nacional-vjerske trokrake vlasti tokom zadnjih 30 godina. Ja to uporno ponavljam vec cca. 15 godina ovdje, ali Bosnjaci, Hrvati i Srbi, u politickom smislu, su najvece zlo koje se moglo desiti ovoj zemlji. To su naprosto totalno retrogradne i politike i mentalni sklopovi, i zato i jesmo zadnaj rupa na svakoj svirali.

Ko se prvi drzne, ili udostoji, kako ko voli, da izadje iz ovog trodecenijskog idiotskog ento-nacional-vjerskog, ili kkako ja to zovem ENV okvira, i pomakne stvari na nacin koji ne ukljucuje ove kategorije, taj ce sigurno ostvariti ogroman politicki uspjeh, dugorocno.

Trojka & Co. sad imaju bukvalno tu istorijsku sansu, medjutim cini se da ni oni nemaju dovoljno mozga, a ni muda da stvari odrade na pravi nacin, nego i dalje koketiraju s retrogradnim politikama i nacinima funkcionisanja.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82803 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

jebga ja realno ne ocekujem velike pomake, dovoljno ce biti da maknu osmicu, sebiju, i da krenu pravit autoput, brze ceste, da se otvore prema eu, a ne ko bake i kompanija licnim poznanstvima sa erdoganom a dok industrijski i ekonomski turska vise ulaze u srbiju nego u bih, onda i okretanje iranu i rusiji kao kontra eu i americi bljak.
ak mognu nesto napravit i u pravosudju bice puna saka brade,... ljestvica ocekivanja posle sda feuda je izuzetno niska..
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#82804 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

Dozer wrote: 23/02/2023 14:45 Sve se uvijek sazna, tesko da je ovdje ikad ista ostalo sakriveno. Pravosudje nam je, kao sto znamo, zadnji odron.

Ali sve je to slika i prilika etno-nacional-vjerske trokrake vlasti tokom zadnjih 30 godina. Ja to uporno ponavljam vec cca. 15 godina ovdje, ali Bosnjaci, Hrvati i Srbi, u politickom smislu, su najvece zlo koje se moglo desiti ovoj zemlji. To su naprosto totalno retrogradne i politike i mentalni sklopovi, i zato i jesmo zadnaj rupa na svakoj svirali.

Ko se prvi drzne, ili udostoji, kako ko voli, da izadje iz ovog trodecenijskog idiotskog ento-nacional-vjerskog, ili kkako ja to zovem ENV okvira, i pomakne stvari na nacin koji ne ukljucuje ove kategorije, taj ce sigurno ostvariti ogroman politicki uspjeh, dugorocno.

Trojka & Co. sad imaju bukvalno tu istorijsku sansu, medjutim cini se da ni oni nemaju dovoljno mozga, a ni muda da stvari odrade na pravi nacin, nego i dalje koketiraju s retrogradnim politikama i nacinima funkcionisanja.
Sve si u pravu, ali većina naroda i dalje hoće nacionalizam. Dokaz ti je NiP, većina Bošnjaka koji su protiv SDA okrenula se NiP-u, dakle nacionalnoj konzervativnoj stranci. Nisu otišli nekim građanima i liberalima.

Kod Srba i Hrvata još gore.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#82805 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Hakiz wrote: 23/02/2023 14:50
Dozer wrote: 23/02/2023 14:45 Sve se uvijek sazna, tesko da je ovdje ikad ista ostalo sakriveno. Pravosudje nam je, kao sto znamo, zadnji odron.

Ali sve je to slika i prilika etno-nacional-vjerske trokrake vlasti tokom zadnjih 30 godina. Ja to uporno ponavljam vec cca. 15 godina ovdje, ali Bosnjaci, Hrvati i Srbi, u politickom smislu, su najvece zlo koje se moglo desiti ovoj zemlji. To su naprosto totalno retrogradne i politike i mentalni sklopovi, i zato i jesmo zadnaj rupa na svakoj svirali.

Ko se prvi drzne, ili udostoji, kako ko voli, da izadje iz ovog trodecenijskog idiotskog ento-nacional-vjerskog, ili kkako ja to zovem ENV okvira, i pomakne stvari na nacin koji ne ukljucuje ove kategorije, taj ce sigurno ostvariti ogroman politicki uspjeh, dugorocno.

Trojka & Co. sad imaju bukvalno tu istorijsku sansu, medjutim cini se da ni oni nemaju dovoljno mozga, a ni muda da stvari odrade na pravi nacin, nego i dalje koketiraju s retrogradnim politikama i nacinima funkcionisanja.
Sve si u pravu, ali većina naroda i dalje hoće nacionalizam. Dokaz ti je NiP, većina Bošnjaka koji su protiv SDA okrenula se NiP-u, dakle nacionalnoj konzervativnoj stranci. Nisu otišli nekim građanima i liberalima.

Kod Srba i Hrvata još gore.
Grijesis. Vecina naroda hoce normalan zivot, bez etno-nacionalizma i vjerskih petljanja u politiku. Dokaz toga ti je izlaznost na izborima, a zatim i glasovi.

Isprati malo izbornu istoriju i vidjeces da su se ljudi ekspresno okretali svakome ko je ponudio nesto kontra ENV matrice.

Istovremeno, ENV matricari svake naredne izbore sve vise i vise pokradu, upravo zato sto gube glasace. A gube ih jer dijelom prelaze na glasanje za druge, dijelom odlaze iz zemlje, i dijelom prestaju potpuo glasati.

Pa treba li ti ista vise od cinjenice da smo na zadnjim izborima imali vise registrovanih glasaca nego stanovnika zemlje po popisu?
Ko upravlja tim listama? ENV matricari.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#82806 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

Dozer wrote: 23/02/2023 14:55
Hakiz wrote: 23/02/2023 14:50

Sve si u pravu, ali većina naroda i dalje hoće nacionalizam. Dokaz ti je NiP, većina Bošnjaka koji su protiv SDA okrenula se NiP-u, dakle nacionalnoj konzervativnoj stranci. Nisu otišli nekim građanima i liberalima.

Kod Srba i Hrvata još gore.
Grijesis. Vecina naroda hoce normalan zivot, bez etno-nacionalizma i vjerskih petljanja u politiku. Dokaz toga ti je izlaznost na izborima, a zatim i glasovi.

Isprati malo izbornu istoriju i vidjeces da su se ljudi ekspresno okretali svakome ko je ponudio nesto kontra ENV matrice.

Istovremeno, ENV matricari svake naredne izbore sve vise i vise pokradu, upravo zato sto gube glasace. A gube ih jer dijelom prelaze na glasanje za druge, dijelom odlaze iz zemlje, i dijelom prestaju potpuo glasati.

Pa treba li ti ista vise od cinjenice da smo na zadnjim izborima imali vise registrovanih glasaca nego stanovnika zemlje po popisu?
Ko upravlja tim listama? ENV matricari.
Za Srbe i Hrvate znamo, koja stranka je dobila najviše Bošnjačkih glasova? Bolje, koje stranke? SDA i NiP, obje nacionalne.
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#82807 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

Heroj u ratu i onda se nakon čina herojstva i odlikovanja priključiš kriminalcima sa dna i trideset godina obitavaš u tom okruženju. Pa nije Zlatni ljiljan nikakav instrument amnestije i dozvola i kredit da se po državi urinira do kraja života. Ima mnogo Zlatnih ljiljana koji su odbili jest za stolom sa kriminalcima.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82808 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

giannibelif wrote: 23/02/2023 15:12 Heroj u ratu i onda se nakon čina herojstva i odlikovanja priključiš kriminalcima sa dna i trideset godina obitavaš u tom okruženju. Pa nije Zlatni ljiljan nikakav instrument amnestije i dozvola i kredit da se po državi urinira do kraja života. Ima mnogo Zlatnih ljiljana koji su odbili jest za stolom sa kriminalcima.
bas tako...
ima njih dosta sa ratnim zaslugama a onda u poratnompreiodu posrali se po svemu tome svojim kriminalnim djelovanjem, i ne lezi vraze vecina su sdaovci :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82809 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

trenutno poslije vijesti o sebiji sda botovi na malina haparatima :lol:
ovo je udar na drzavu i bosnjake? kvota 1,02 :lol:
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#82810 Re: SDA-All about

Post by saabsa »

Dozer wrote: 23/02/2023 14:26
sumirprimus wrote: 23/02/2023 14:16

haj sad iskerno dosta si toga pisao o sda, i dosta toga si znao a za patokara ne znas hoces reci? :)
jesi sigura nda bi ih otkantao? i zasto milis d bi?
eov ja nemam pojma, osim sto sam cuo po brijacnici sta raja prica, da nema boga da ec i da smije otkantat sda :)
On je ocito kupljen, ne treba tu puno pameti. Ali ne znam cime tacno. Koliko mi je poznato, da ima nekih oraha u dzepu - nema. Ostaje jedino da je dobio cifru.
A mislim da ce ih otkantati ako skroz padnu. Upravo zato i kazem da nikako ne mogu da dokucim njegovu internu politicku igranku.... Fakat mi je nejasno.
Ili je on potpuno pogresno procijenio da SDA nece pasti, pa sad je tu gdje jeste, ili nije imao damu da nastavi sam.

Ubijedjen sam da bi mu dugorocno bio daleko bolje da je ostao/prisao Trojci/Osmorci nego stto se priklonio uz SDA.
Predzadnju kampanju mu SDA platila, iz usta lika "od povjerenja" iz vrha sDFa...
Otad Bakir nije podrumaš nego borac za državu.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82811 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

opa sta kazu onda kolika je cifra bila u pitanju?
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#82812 Re: SDA-All about

Post by saabsa »

sumirprimus wrote: 23/02/2023 15:30 opa sta kazu onda kolika je cifra bila u pitanju?
Nije me cifra interesovala, ali su mu je kompletnu platili preko "svojih" na pozicijama.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82813 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Osman Mehmedagić smijenjen, Almir Džuvo novi direktor OSA-e
slatka :lol: :bih:
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#82814 Re: SDA-All about

Post by saabsa »

sumirprimus wrote: 23/02/2023 16:39 Osman Mehmedagić smijenjen, Almir Džuvo novi direktor OSA-e
slatka :lol: :bih:
Nije im gori dan svanuo :mrgreen: :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#82815 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

s nasim zivotnim iskustvom, uvijek moze gore :lol:
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#82816 Re: SDA-All about

Post by pici »

El-Fatiha.
statixx
Posts: 9802
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#82817 Re: SDA-All about

Post by statixx »

Finansirali mu kampanju, a sinoc Bakir kuka kako je dobio manje glasova od stranke jer je nacuo da su mnogi stariji ljudi glasali tako da dedo glasa za Komsica, a nana za Bakira. Hehe.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#82818 Re: SDA-All about

Post by Blixen »

Dozer wrote: 23/02/2023 14:30 Budimo realni - Zeljko je mahalac, ali i gradsko pismeno dijete, i fakat me iznenadjuju ovi njegovi potezi
Željko je SDA ejakulat
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#82819 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Blixen wrote: 23/02/2023 17:33
Dozer wrote: 23/02/2023 14:30 Budimo realni - Zeljko je mahalac, ali i gradsko pismeno dijete, i fakat me iznenadjuju ovi njegovi potezi
Željko je SDA ejakulat
A Dino SDA podbačaj :-D
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#82820 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

saabsa wrote: 23/02/2023 16:42
sumirprimus wrote: 23/02/2023 16:39 Osman Mehmedagić smijenjen, Almir Džuvo novi direktor OSA-e
slatka :lol: :bih:
Nije im gori dan svanuo :mrgreen: :lol:
A Džuvo bio vozač Delimustafića pa ""napredovao" u stranci...kojoj? Narod zna
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#82821 Re: SDA-All about

Post by Blixen »

PM72 wrote: 23/02/2023 17:59
Blixen wrote: 23/02/2023 17:33

Željko je SDA ejakulat
A Dino SDA podbačaj :-D
Dino & Co su unakazili SDA na izborima
Uništili ih
Ogadili im politiku
Željko ejakulat kakav jeste se pridružio zelenim kmerima
Zato je politički mrtav
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#82822 Re: SDA-All about

Post by Ironmen »

sumirprimus wrote: 23/02/2023 15:27 trenutno poslije vijesti o sebiji sda botovi na malina haparatima :lol:
ovo je udar na drzavu i bosnjake? kvota 1,02 :lol:
Jeli moguce da cemo se ja i ti napokon na jednoj temi na forumu sloziti :D :D

Hoceli Seka sada biti krivicno gonjena i hoceli drzava zatraziti povrat novca od plata i ostalog ??
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#82823 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Blixen wrote: 23/02/2023 18:46
PM72 wrote: 23/02/2023 17:59

A Dino SDA podbačaj :-D
Dino & Co su unakazili SDA na izborima
Uništili ih
Ogadili im politiku
Željko ejakulat kakav jeste se pridružio zelenim kmerima
Zato je politički mrtav
SDA ne mora vodit nikakvu predizbornu kampanju...samo nek puste osmorku/trojku da nastave sa "uspjesima" i dogovorima sa partnerima
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#82824 Re: SDA-All about

Post by Officer Crabtree »

Blixen wrote: 23/02/2023 18:46
PM72 wrote: 23/02/2023 17:59

A Dino SDA podbačaj :-D
Dino & Co su unakazili SDA na izborima
Uništili ih
Ogadili im politiku
Željko ejakulat kakav jeste se pridružio zelenim kmerima
Zato je politički mrtav
Pravo su ojađeni.
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#82825 Re: SDA-All about

Post by saabsa »

statixx wrote: 23/02/2023 17:28 Finansirali mu kampanju, a sinoc Bakir kuka kako je dobio manje glasova od stranke jer je nacuo da su mnogi stariji ljudi glasali tako da dedo glasa za Komsica, a nana za Bakira. Hehe.
Znam da je vama problem pročitati prosto proširenu rečenicu ali probaj opet, možda ti se bar jedna lampica upali pa skontaš o kojoj kampanji se radi...
Post Reply