Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Becky7
Posts: 883
Joined: 25/11/2017 16:31

#8226 Re: Sarajevo Construction

Post by Becky7 »

Da li neko zna kakvi su kvalitetom ovi stanovi, da li vrijedi kupiti stan u ovim zgradama ?

Image
when to cancel collision insurance
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8227 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Nije ti ovo tema za savjete o kupovini
Becky7
Posts: 883
Joined: 25/11/2017 16:31

#8228 Re: Sarajevo Construction

Post by Becky7 »

_BataZiv_0809 wrote:Nije ti ovo tema za savjete o kupovini
Uredi, izvinite na postu
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8229 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Gledam SPO Dijamant ... covjece, na sta lici ono? :shock: Znaci nema ni slicnosti sa renderom ... Nova Otoka, Veneto i ona Kula bar lice na render ako nisu i iste kao na renderu ali ovaj Dijamant potpuno izmijenili ... Od te zgrade sam ocekivao najvise a dobili smo najgore od svega u okolini :shock:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83420
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8230 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Becky7 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Nije ti ovo tema za savjete o kupovini
Uredi, izvinite na postu
Dobro nemoj da se ponovi
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#8231 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

Becky7 wrote:Da li neko zna kakvi su kvalitetom ovi stanovi, da li vrijedi kupiti stan u ovim zgradama ?

[url=https://ibb.co[mimg]https://i.ibb.co/DzGFp1z/Screenshot-20190325-141200.png[/img][
when to cancel collision insurance
Ne znam s obzirom da se tibra ispred uvalila.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#8232 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

P308 wrote:Gledam SPO Dijamant ... covjece, na sta lici ono? :shock: Znaci nema ni slicnosti sa renderom ... Nova Otoka, Veneto i ona Kula bar lice na render ako nisu i iste kao na renderu ali ovaj Dijamant potpuno izmijenili ... Od te zgrade sam ocekivao najvise a dobili smo najgore od svega u okolini :shock:
Ona kula je isto grozna
Znaci isto nista
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8233 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

P308 wrote:Gledam SPO Dijamant ... covjece, na sta lici ono? :shock: Znaci nema ni slicnosti sa renderom ... Nova Otoka, Veneto i ona Kula bar lice na render ako nisu i iste kao na renderu ali ovaj Dijamant potpuno izmijenili ... Od te zgrade sam ocekivao najvise a dobili smo najgore od svega u okolini :shock:
Izgradnja SPO Dijamant - 23. 03. 2018. @ SA-C

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8234 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Projekt izgradnje tramvajske pruge od Ilidže do Hrasnice koštat će 46 miliona KM
Image

Izgradnja tramvajske pruge od Ilidže do Hrasnice sa svim pratećim sadržajem, stajalištima, semaforizacijom, električnom mrežom, prema glavnom projektu Instituta IPSA, koji je dostavljen Ministarstvu saobraćaja KS, trebala bi koštati 46 miliona KM, saznaje Klix.ba.

Naime, predstavnici Vlade Kantona Sarajevo i Općine Ilidža u oktobru prošle godine potpisali su sporazum o realizaciji projekta izgradnje tramvajske pruge Ilidža - Hrasnica, nakon čega je angažiran projektant IPSA Instituta Sarajevo. Navedeni projekt je završen, prošao je internu reviziju, a sada ide i na eksternu reviziju.

Kako se navodi u projektu, ova tramvajska pruga imat će 11 moderno uređenih i opremljenih stanica. Tramvaj će saobraćati od kružnog toka na Ilidži do administrativne granice s RS-om kod Hrasnice.

Inače, ideja o pravljenju ove pruge javila se još 1986. godine, no do danas nije mogla biti realizovana.

Ministarstvo saobraćaja je 2015. ponovo pokrenulo razgovore o pruzi, no za takvo nešto je trebalo uraditi glavni projekt.

Ministar saobraćaja KS Adnan Šteta potvrdio nam je informaciju o tome da je glavni projekt za gradnju pruge završen, kazavši da će, po okončanju eksterne revizije, organizirati sastanak s predstavnicima Općine Ilidža kako bi zajednički pogledati ovaj projekt i dogovorili naredne korake.
Klix
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8235 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Završena obnova zgrade "Pancirka", simbola odbrane Dobrinje i Sarajeva
Image

Završena je obnova zgrade "Pancirka", simbola odbrane Dobrinje i grada Sarajeva, koja je tokom rata pretrpjela velika oštećenja.

U sklopu radova urađena je kompletna termo - fasada, zamijenjena stolarija, kao i popločanje platoa ispred zgrade, gdje je postavljen slobodnostojeći pano na kojem će se nalaziti historijski podaci o ratnoj ulozi i stradanju "Pancirke, saopćeno je iz Općine Novi Grad.

Iako je projektom bilo planirano da se "ratni ožiljci" sačuvaju postavljanjem staklenih ploha kroz koje bi se zadržali autentični ostaci rupa od granata i metaka, građani se s takvim tehničkim rješenjem nisu složili, bojeći se da bi moglo doći do narušavanja termo-izolacije i prodiranja vode u stanove.

Zbog toga je urađeno drugo rješenje, te je na zgradi postavljen pano koji kroz fotografije podsjeća na period 1992-1995. godine, na ratna razaranja i na ono šta su ova zgrada i stanovnici Dobrinje pretrpjeli tokom agresije na našu zemlju.
Danas, skoro dvije i po decenije nakon rata, ovaj dio naselja poprimio je sasvim novi izgled i vraća mu se prijeratni sjaj.

"Pancirka“ je izgrađena 1983. godine i nalazi se na granici s Aerodromskim naseljem, a u periodu od 1992. do 1995. godine bila je na prvoj liniji odbrane i važila je za jednu od najviše oštećenih zgrada u općini Novi Grad.

Vrijednost radova je 714.871 KM. Sufinansiralo ih je Ministarstvo prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo sredstvima u iznosu od 200.000 KM, dok je Općina osigurala preostali iznos.
Image

Image

Image

Image
Klix
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#8236 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Deset miliona ono rekoše :lol: :lol: :lol: :lol:


Nadam se da nisu glupi da stvarno na ovo potroše novac, umjesto u rekonstrukciju već postojećih šina.
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#8237 Re: Sarajevo Construction

Post by scarface32 »

thekupus wrote:Deset miliona ono rekoše :lol: :lol: :lol: :lol:


Nadam se da nisu glupi da stvarno na ovo potroše novac, umjesto u rekonstrukciju već postojećih šina.

Vec postojece sine se ne mogu rekonstruisati.
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#8238 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

scarface32 wrote:
thekupus wrote:Deset miliona ono rekoše :lol: :lol: :lol: :lol:


Nadam se da nisu glupi da stvarno na ovo potroše novac, umjesto u rekonstrukciju već postojećih šina.

Vec postojece sine se ne mogu rekonstruisati.
Imaš pravo. Restauraciju.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8239 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

Ona zgrada SPO Dijamant stvarno odvratno izgleda u odnosu na render. Barem trenutno.

Ni blizu dijamanta. :roll:
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#8240 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Meander koliko god da lijepo izgleda i da mu je koncepcija onako ultra moderna na mene je ostavio jako los dojam.
Na -2 nekakva voda izlazi iz betona i stalno je mokro. Da li to pomalo popusta hidroizolacija i probija se Miljacka?
Hodnici dugacki, zagusljivi. kad se zatvore protipozarna vrata u hodnicima je vrlo neugodan zrak. Vrata stanova iako protivprovalna nemaju maltene nikakvu zvucnu izolaciju i kako hodas kroz hodnik cujes ljude kako kisu, pricaju na telefon, razgovaraju međusobno. Intima nikakva. Mogu mislit ako bude "akcije" kako ce se cuti.
Unutrasnje "dvoriste" je presmjesno prozori u prozore...
Razocaran ukratko.
lissics
Posts: 526
Joined: 09/08/2018 06:29

#8241 Re: Sarajevo Construction

Post by lissics »

drug_profi wrote:Meander koliko god da lijepo izgleda i da mu je koncepcija onako ultra moderna na mene je ostavio jako los dojam.
Na -2 nekakva voda izlazi iz betona i stalno je mokro. Da li to pomalo popusta hidroizolacija i probija se Miljacka?
:shock: :shock: :shock:
Uh ako je to tacno onda je katastrofa. Popravak je skup i prakticno nemoguce trajno i kvalitetno rijesiti
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#8242 Re: Sarajevo Construction

Post by dzipalo »

Pretpostavljam da je to jedan od razloga zasto ondje nije bilo nikakve gradjevine do sad? Ovi se mozda malo napravili pametni :)
bit101
Posts: 314
Joined: 31/08/2009 23:51

#8243 Re: Sarajevo Construction

Post by bit101 »

Kontam nešto ovih dana, kako bi dobro bilo da se uredi prostor oko Drvenije i Cobanije uz obalu Miljacke, poruse one barake i maknu oni kiosci, možda napravi neki park ili slično... Da se uredi okretaljka, natkrije fino, mislim da ne bi puno ni koštalo a bio bi super prostor u centru grada.
Porušiti sve ovo žuto, osim možda onih zgrada oko Pirpe, ovo gore iznad mislim da bi sve bilo izvodljivo, ima tu par kuća, parking, praonica, jedna zgrada kod onog malog Konzuma. I oni stari kiosci kod Drvenija mosta. Taj dio mi je baš ruglo, a predstavlja veliki transportni hub.
Šta štovani forumski puk misli o ovoj ideji?

Image
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#8244 Re: Sarajevo Construction

Post by azdralovic »

Citam na drugoj temi da su radovi kod hitne skroz stali, zna li neko nesto o tome ?
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#8245 Re: Sarajevo Construction

Post by neki »

U aprilu počinje izgradnja podzemne garaže sa 200 pm u dvorištu KŠC-a na Mejtašu.
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#8246 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Joj lomit ću retrovizore koga vidim da se parkira ispred škole u najvećoj špici, kad se ta garaža izgradi :evil:
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#8247 Re: Sarajevo Construction

Post by nepass1 »

drug_profi wrote:Meander koliko god da lijepo izgleda i da mu je koncepcija onako ultra moderna na mene je ostavio jako los dojam.
Na -2 nekakva voda izlazi iz betona i stalno je mokro. Da li to pomalo popusta hidroizolacija i probija se Miljacka?
Hodnici dugacki, zagusljivi. kad se zatvore protipozarna vrata u hodnicima je vrlo neugodan zrak. Vrata stanova iako protivprovalna nemaju maltene nikakvu zvucnu izolaciju i kako hodas kroz hodnik cujes ljude kako kisu, pricaju na telefon, razgovaraju međusobno. Intima nikakva. Mogu mislit ako bude "akcije" kako ce se cuti.
Unutrasnje "dvoriste" je presmjesno prozori u prozore...
Razocaran ukratko.
ovo sam i ja cuo, probija voda u zgradu. vidio nisam.
al-em
Posts: 3173
Joined: 01/03/2014 00:26

#8248 Re: Sarajevo Construction

Post by al-em »

iznad pomocnog terena na kosevu su zagradili mali parking, i tu ce neku zgradu garant
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#8249 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

al-em wrote:iznad pomocnog terena na kosevu su zagradili mali parking, i tu ce neku zgradu garant
Koji, onaj na ćošku, uz raskrsnicu prema lavu? Vidio sam vec ranije da su postavili metalne stupiće, tj dodali dva da zatvore ulaz za auta. Jesu to dodali neku pravu ogradu sad još?
al-em
Posts: 3173
Joined: 01/03/2014 00:26

#8250 Re: Sarajevo Construction

Post by al-em »

E taj, ma samo dodali stubice, prazan parking.
Post Reply