Koja je to dimenzija? 225 40 18 recimo biras koje hoces skoro za 900km
Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#8201 Re: Ljetne gume
-
miki8
- Posts: 80
- Joined: 18/11/2018 21:55
#8202 Re: Ljetne gume
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8203 Re: Ljetne gume
Ako ti Sava dolazi u obzir, razmotri i Sailun. Kineski brend, ali nije loša guma. I po onome što sam našao na netu, a i na osnovu iskustava 2 prijatelja za koje znam kako voze. Ja sam kupio sada dvije ljetne i po ovo malo kiše i po suhom su dobre. A cijena je baš povoljna. 169 KM komad u tvojoj dimenziji.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8204 Re: Ljetne gume
laufen isto
-
preludezalude
- Posts: 7006
- Joined: 07/03/2012 00:09
#8205 Re: Ljetne gume
Na pasat cc dosle Sailun. Odlicno izgledaju ali na mokrom uzas. Ti desno auto pravo, ti lijevo auto opet pravo.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#8206 Re: Ljetne gume
100% sam bio uvjeren da xl znaci pojacan zid i gazni sloj. Onda mi je vulkanizer rekao samo gazni sloj.hopi wrote: ↑14/04/2023 09:20Pa šta si htio time reći?
Kakve veze ima konstantno ako auto ne može razviti niti 240kmh na jednu jedinu sekundu a kamoli 300kmh šta će mu taj indeks brzine.
Ako je u 16 inča zadovoljavajući indeks od 210 kmh (pretpostavljam da je to više od maks brzine auta) onda nema potrebe za 300kmh.
Xl znači može biti i pojacan zid ne samo gazni dio.
Sto se indeksa tice sto veci veca sigurnosna rezerva.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#8207 Re: Ljetne gume
Meni su Nexen dosle na novom vozilu kao prva ugradnja.
Na skali od 1 do 10, dao bih im solidnu 4vorku.
Najkriticnije su ako je iole mokra cesta. Ti motas lijevo ili desno,auto ide pravo
Na skali od 1 do 10, dao bih im solidnu 4vorku.
Najkriticnije su ako je iole mokra cesta. Ti motas lijevo ili desno,auto ide pravo
-
miki8
- Posts: 80
- Joined: 18/11/2018 21:55
#8208 Re: Ljetne gume
Ne bih isao na manje poznate brendove. Za Savu mi nekoliko ljudi kaze da se bas dobro pokazala, dok za Nexen ne znam nikoga da mi kaze kako su se pokazale po suvom/kisi...citroen xm wrote: ↑14/04/2023 19:02 Ako ti Sava dolazi u obzir, razmotri i Sailun. Kineski brend, ali nije loša guma. I po onome što sam našao na netu, a i na osnovu iskustava 2 prijatelja za koje znam kako voze. Ja sam kupio sada dvije ljetne i po ovo malo kiše i po suhom su dobre. A cijena je baš povoljna. 169 KM komad u tvojoj dimenziji.
Sve te bas jeftine gume se pokazu na mokrompreludezalude wrote: ↑14/04/2023 19:18 Na pasat cc dosle Sailun. Odlicno izgledaju ali na mokrom uzas. Ti desno auto pravo, ti lijevo auto opet pravo.
-
miki8
- Posts: 80
- Joined: 18/11/2018 21:55
#8209 Re: Ljetne gume
miki8 wrote: ↑14/04/2023 19:43Ne bih isao na manje poznate brendove. Za Savu mi nekoliko ljudi kaze da se bas dobro pokazala, dok za Nexen ne znam nikoga da mi kaze kako su se pokazale po suvom/kisi...citroen xm wrote: ↑14/04/2023 19:02 Ako ti Sava dolazi u obzir, razmotri i Sailun. Kineski brend, ali nije loša guma. I po onome što sam našao na netu, a i na osnovu iskustava 2 prijatelja za koje znam kako voze. Ja sam kupio sada dvije ljetne i po ovo malo kiše i po suhom su dobre. A cijena je baš povoljna. 169 KM komad u tvojoj dimenziji.
Ovo je bas bitna informacijaRagibUzoriti wrote: ↑14/04/2023 19:42 Najkriticnije su ako je iole mokra cesta. Ti motas lijevo ili desno,auto ide pravo![]()
Koji model i dimenzija je tacno u pitanju?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
-
miki8
- Posts: 80
- Joined: 18/11/2018 21:55
#8211 Re: Ljetne gume
To sto ti pises je bas bitno, problem je ako je tako skliska na mokrom. Ne znam kolika je razlika izmedju Nfera SU1 i Nfera Sport?
- kabal1337
- Posts: 13441
- Joined: 11/02/2012 21:08
#8212 Re: Ljetne gume

Sve sto vam Aldin proda pod jeftinije recite mu Hvala
I to su cijene bez ikakvih montaza
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8213 Re: Ljetne gume
Pa nemoj ici desno i lijevo.preludezalude wrote: ↑14/04/2023 19:18 Na pasat cc dosle Sailun. Odlicno izgledaju ali na mokrom uzas. Ti desno auto pravo, ti lijevo auto opet pravo.
-
dado_
- Posts: 747
- Joined: 25/12/2012 11:35
#8214 Re: Ljetne gume
Sava u dimenziji 225 40 18 ima jako dobre ocjene, odmah ispod premium brendova, po testu iz 2020/21 nisam siguran... tako da ne bi u toj tvojoj dimenziji ne bi trebala bit nista losija... ja ne bih bjezao od save uopste
Edit sad gledao sava i taj nexen u 5 deka
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#8215 Re: Ljetne gume
Pusite gume kako je fabrika rekla, sta pametujete. Samo provjeri pritisak svaki put kad sipas gorivo i nema problema. Na a3 puse na 2.5, kao da je stalno pod teretom!!!Qwerty1234 wrote: ↑14/04/2023 18:16
Isto
Sa 205 55 16 na 225 45 17 i osjecaj drugaciji bas.
Sve 4 su na 2.5 al spusticu na 2.3 - 2.4
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#8216 Re: Ljetne gume
Sta i gdje uzeti u dimenziji 195/65/15?
Potrebne dvije gume naprijed, nazad su sava ljetne.
Potrebne dvije gume naprijed, nazad su sava ljetne.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
-
preludezalude
- Posts: 7006
- Joined: 07/03/2012 00:09
#8218 Re: Ljetne gume
Tako sam ja eksperimentisao na dzipu. Fabrika kaze 2,5. Meni nesto potvrdo auto. Spustim pritisak na 2,2 i razlika osjetna. Nakon 500km otvorene ceste vanjaki gazni sloj osjetno istroseniji.lavic wrote: ↑15/04/2023 10:14Pusite gume kako je fabrika rekla, sta pametujete. Samo provjeri pritisak svaki put kad sipas gorivo i nema problema. Na a3 puse na 2.5, kao da je stalno pod teretom!!!Qwerty1234 wrote: ↑14/04/2023 18:16
Isto
Sa 205 55 16 na 225 45 17 i osjecaj drugaciji bas.
Sve 4 su na 2.5 al spusticu na 2.3 - 2.4
Prati kako se trose gume.
- hopi
- Posts: 7254
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#8220 Re: Ljetne gume
Stvarno mi savjet kako napuhati gume ne treba, pogotovo ne od tebe.lavic wrote: ↑15/04/2023 10:14Pusite gume kako je fabrika rekla, sta pametujete. Samo provjeri pritisak svaki put kad sipas gorivo i nema problema. Na a3 puse na 2.5, kao da je stalno pod teretom!!!Qwerty1234 wrote: ↑14/04/2023 18:16
Isto
Sa 205 55 16 na 225 45 17 i osjecaj drugaciji bas.
Sve 4 su na 2.5 al spusticu na 2.3 - 2.4
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#8221 Re: Ljetne gume
To, samo ostro pametniceQwerty1234 wrote: ↑15/04/2023 14:20Stvarno mi savjet kako napuhati gume ne treba, pogotovo ne od tebe.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#8222 Re: Ljetne gume
sve gume za putnicka auta koje imaju profil nizi od /50 se pusu na 2.5 bez obzira na opterecenje .
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#8223 Re: Ljetne gume
Kod mene pritisak zavisi od dimenzije, 245/45 se pusu na 2.2 i 2.4, pa cak zavisi od oprerecenja I brzinskog razreda gume! Zao mi sto nemam sliku da stavim.bitanga_sa_otesa wrote: ↑15/04/2023 15:01 sve gume za putnicka auta koje imaju profil nizi od /50 se pusu na 2.5 bez obzira na opterecenje .
- Rockefeller
- Posts: 8700
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#8224 Re: Ljetne gume
I ja na 2.5 i Ende.bitanga_sa_otesa wrote: ↑15/04/2023 15:01 sve gume za putnicka auta koje imaju profil nizi od /50 se pusu na 2.5 bez obzira na opterecenje .
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
