SDA-All about

User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#81601 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

PM72 wrote: 12/01/2023 10:12 I Fadil pružio jezik...neki dan ga prvi put čujem da priča protiv RS.
izgleda da je u mehmeda spahe naredilO opštu mobilizaciju :-) :-)
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#81602 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Ko bi to očekivao od Fadila...kad ga vidiš i slušaš pomisliš da je školski primjer insana za kojeg se kaže da je pao s Marsa.Juče su u centrali imali halku na kojoj je valjda odlučeno da pokazuju zube i zaoštre retoriku.
Ko Vučić kad naredi podizanje borbene gotovosti :D
User avatar
enko 1964
Posts: 1386
Joined: 11/02/2010 10:45
Grijem se na: južnu interkonekciju

#81603 Re: SDA-All about

Post by enko 1964 »

PM72 wrote: 12/01/2023 13:28 Ko bi to očekivao od Fadila...kad ga vidiš i slušaš pomisliš da je školski primjer insana za kojeg se kaže da je pao s Marsa.Juče su u centrali imali halku na kojoj je valjda odlučeno da pokazuju zube i zaoštre retoriku.
Ko Vučić kad naredi podizanje borbene gotovosti :D

Fadil drži namjensku tako da i on ima resurse za podizanje borbene gotovosti.:D
User avatar
lotPi
Posts: 600
Joined: 19/09/2005 13:59

#81604 Re: SDA-All about

Post by lotPi »

PM72 wrote: 02/01/2023 12:22 Poslat žensko dijete u srednju školu kod bošnjaka je bio čin ravan prelasku na drugu vjeru..
.... ebiga sada :) - volim sarkazam al' ovo je fakat skoro pa sovinizam!

Gdje je to bilo!?
U Mrcvajcevima donjim !?
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#81605 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Ne moraš meni vjerovati pa pitaj starije.Do šezdesetih godina prošlog vijeka rijetko koja žena bošnjakinja je završila srednju školu i to po gradovima a na selima nikako.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#81606 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

PM72 wrote: 12/01/2023 15:12 Ne moraš meni vjerovati pa pitaj starije.Do šezdesetih godina prošlog vijeka rijetko koja žena bošnjakinja je završila srednju školu i to po gradovima a na selima nikako.
a treba biti pošten i reći da im hodže nisu dale ići u školu
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#81607 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

JoseMujica wrote: 12/01/2023 15:15
PM72 wrote: 12/01/2023 15:12 Ne moraš meni vjerovati pa pitaj starije.Do šezdesetih godina prošlog vijeka rijetko koja žena bošnjakinja je završila srednju školu i to po gradovima a na selima nikako.
a treba biti pošten i reći da im hodže nisu dale ići u školu
Ima i toga ali roditelji (prvenstveno babo) su imali odlučujuću riječ.To je tako bilo.Ja sam imao 6 tetaka koje su rođene krajem dvadedetih i tridesetih godina prošlog vijeka i nijedna nije imala srednju školu.Dvije otišle u šnajderice a ovo ostalo udaj se,rađaj djecu,rmbači i šuti...
Novak20
Posts: 15236
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#81608 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Jbg, bili izbori, SDA izgubio na nivou BiH. Ne znam da li je korektno popovati ovima što još nisu ni formirali vlast o tome tko je najbolji izbor za neku funkciju. Nije ni Bakiru nitko govorio kako će raspoređivati svoje kadrove.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/28 ... aroda.html
O najaktuelnijim temama i razvoju događaja na domaćoj političkoj sceni, ali i odnosima s međunarodnim zvaničnicima, u programu televizije Hayat govorio je lider SDA Bakir Izetbegović.

Što se tiče formiranja novog saziva Vijeća ministara, Izetbegović smatra kako ništa nije sigurno s obzirom na političke odnose Trojke.

"Napravili su greške koje unose pukotine. Prva greška je podjela probosanskog bloka. Odlučili su se izaći ususret Čoviću i Dodiku da idu bez DF-a i SDA. Te podjele su unijele razdor među Bošnjake i patriote. Sljedeće dvije greške su na njihov vlastiti račun. Krenuli su brzo i to je počelo da nervira ljude. To nije Osmorka. Žurilo im se da podjele pozicije. Predsjednici stranaka su se namirli u Vijeću ministara. Nisu respektovali manje partnere, podrazumijevali su ih. To ih je koštalo", naveo je Izetbegović.

Dodaje kako su stranke okupljene oko Trojke kritizirale SDA iz različitih razloga, pa su veoma brzo uradile sve ono što su zamjerale SDA.

"To je četvrti delegat kojeg su dali SNSD-u. Puna su im usta bila riječi ‘meritokratija’. Kad pogledate SDA-ove ministre na svim nivoima, ne može se reći da je to protivno meritokratiji. Ovo što se želi imenovati, neka gledaoci sami prosude. Prije svega, išli su servilo u odnosu na HDZ i SNSD. Glasali su za Čavaru sa crne liste, ne bi li im HDZ uzvratio. Sad će isto SNSD-u uradit. Predsjednici stranaka koji pretenduju na funkcije kojim se ranije nisu bavili, ministri inostranih poslova, saobraćaja, nisu se time bavili u životu. Ko su ti ljudi? To je izrugivanje. Ako je Trojka išla već da preuzima te pozicije, imali su bolje kadrove. SDA i Naša stranka su svjetlosnu godinu udaljeni kad su u pitanju politike u BiH, ali ne možemo reći da za tu poziciju nisu komeptentni Arnaut ili Ćudić. Zašto nisu uradili takvu stvar, zašto su sebični", konstatovao je Izetbegović.
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#81609 Re: SDA-All about

Post by Crithagra »

drug_profi wrote: 04/01/2023 02:10 Statistika kaze da su Bosnjaci ispod evropskog prosjeka obrazovanja.
Nije kriv za to niko do Bosnjaka.
Koja statistika?

Kakav lažov.
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#81610 Re: SDA-All about

Post by thekupus »

Crithagra wrote: 13/01/2023 18:23
drug_profi wrote: 04/01/2023 02:10 Statistika kaze da su Bosnjaci ispod evropskog prosjeka obrazovanja.
Nije kriv za to niko do Bosnjaka.
Koja statistika?

Kakav lažov.
Sve moguće statistike govore da smo na evropskom dnu po pismenosti. Mislim, možemo se praviti ludi, ali to je istina.
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#81611 Re: SDA-All about

Post by Crithagra »

thekupus wrote: 13/01/2023 18:58
Crithagra wrote: 13/01/2023 18:23

Koja statistika?

Kakav lažov.
Sve moguće statistike govore da smo na evropskom dnu po pismenosti. Mislim, možemo se praviti ludi, ali to je istina.
Samo nek pokaže gdje piše i nikakav problem.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#81612 Re: SDA-All about

Post by agent_zero »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /230113143

Sda zločinački i veleizdajnički balijander opet lupa gluposti i neistine na javnim medijima.

U prdekanu s njim i strankom mu!
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#81613 Re: SDA-All about

Post by NediM17 »

Jedino ako se pod Bosnjacima misli na sve stanovnike BiH, nista drugi nisu obrazovaniji u prosjeku.
Last edited by NediM17 on 13/01/2023 19:14, edited 1 time in total.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#81614 Re: SDA-All about

Post by teskeredzic_22 »

Crithagra wrote: 13/01/2023 19:05
thekupus wrote: 13/01/2023 18:58
Sve moguće statistike govore da smo na evropskom dnu po pismenosti. Mislim, možemo se praviti ludi, ali to je istina.
Samo nek pokaže gdje piše i nikakav problem.
https://www.unicef.org/bih/pri%C4%8De/o ... nja-za-bih
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#81615 Re: SDA-All about

Post by Crithagra »

teskeredzic_22 wrote: 13/01/2023 19:14
Crithagra wrote: 13/01/2023 19:05
Samo nek pokaže gdje piše i nikakav problem.
https://www.unicef.org/bih/pri%C4%8De/o ... nja-za-bih
Evo pogledao sam fino, nigdje nisu pomenuti Bošnjaci.
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#81616 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

NediM17 wrote: 13/01/2023 19:13 Jedino ako se pod Bosnjacima misli na sve stanovnike BiH, nista drugi nisu obrazovaniji u prosjeku.
Ako je prosjek BiH los i losiji od okruzenja u regiji, a ako su u BiH vecina Bosnjaci, nije li logican zakljucak da se taj prosjek odnosi i na Bosnjake?
Nisam rekao da ostali indijanci u BiH nisu jednako obrazovno zapusteni.
Rekao sam da su to Bosnjaci, a Hrvate i Srbe vade prosjeci tzv.matica.
Uostalom na temi smo o SDA, bosnjackoj stranci. Govorili smo o tome kako je kod Bosnjaka do titove Jugoslavije bilo neobicno i rijetko da se skoluju zenska djeca.

Mogao sam reci i da su Bosanci najlosije obrazovani, ali posto je to zabranjena rijec u ovoj drzavi, pa se i ja sam vodim kao Ostali, ne mogu, pa i ne zelim to reci.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#81617 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

agent_zero wrote: 13/01/2023 19:11 https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /230113143

Sda zločinački i veleizdajnički balijander opet lupa gluposti i neistine na javnim medijima.

U prdekanu s njim i strankom mu!
Najjaci dio ko u ratu, on zna gdje je tvrdo a gdje najslabije hehe :chmoljava:
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#81618 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

Definitivno u javnom prostoru ja nisam vidio nepismenije stanovništvo od našeg. Da li su u pitanju postovi i komentari na društvenim mrežama, nastupi na javnim anketama ili generalna nepismenost u osnovnim životnim stvarima poput ispunjavanja naloga za plaćanje i sličnih stvari. Žao mi je, ali to je strašno koliko je maha uzelo.
made_in_sarajevo
Posts: 6957
Joined: 06/05/2013 23:05

#81619 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

Covjek koji u 2023 godini 30 godina od rata u kojem nije ucestvovao, prica o ratu na svakoj temi i trazi da od njega ocekujemo napredak i razvijanje drzave.

Kako ono jugonostalgicari su najgori. Kakvi su onda ovi ratni nostalgicari
User avatar
drug_profi
Posts: 65410
Joined: 16/07/2012 16:00

#81620 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Joj @made in kako ti mene uveselis sa svakim svojim postom :thumbup:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#81621 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

made_in_sarajevo wrote: 13/01/2023 22:11 Covjek koji u 2023 godini 30 godina od rata u kojem nije ucestvovao, prica o ratu na svakoj temi i trazi da od njega ocekujemo napredak i razvijanje drzave.

Kako ono jugonostalgicari su najgori. Kakvi su onda ovi ratni nostalgicari
Njemu je sad ko u ratu bit ili ne biti
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#81622 Re: SDA-All about

Post by teskeredzic_22 »

Crithagra wrote: 13/01/2023 20:55
Evo pogledao sam fino, nigdje nisu pomenuti Bošnjaci.
Ma jasno.
Bošnjaci uglavnom žive u Laponiji.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#81623 Re: SDA-All about

Post by teskeredzic_22 »

agent_zero wrote: 13/01/2023 19:11 https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /230113143

Sda zločinački i veleizdajnički balijander opet lupa gluposti i neistine na javnim medijima.

U prdekanu s njim i strankom mu!
O svemu ima mišljenje osim o Kongresu :mrgreen: .
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#81624 Re: SDA-All about

Post by Crithagra »

teskeredzic_22 wrote: 13/01/2023 23:25
Crithagra wrote: 13/01/2023 20:55

Evo pogledao sam fino, nigdje nisu pomenuti Bošnjaci.
Ma jasno.
Bošnjaci uglavnom žive u Laponiji.
Moguće, ali ne žive vjerovatno sami. Provjeri nam to pa javi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#81625 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

teskeredzic_22 wrote: 13/01/2023 23:25
Crithagra wrote: 13/01/2023 20:55

Evo pogledao sam fino, nigdje nisu pomenuti Bošnjaci.
Ma jasno.
Bošnjaci uglavnom žive u Laponiji.
Svaki drugi učenik u BiH je funkcionalno nepismen.

Statistika is a bitch. :D
Post Reply