izgleda da je u mehmeda spahe naredilO opštu mobilizaciju
SDA-All about
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#81602 Re: SDA-All about
Ko bi to očekivao od Fadila...kad ga vidiš i slušaš pomisliš da je školski primjer insana za kojeg se kaže da je pao s Marsa.Juče su u centrali imali halku na kojoj je valjda odlučeno da pokazuju zube i zaoštre retoriku.
Ko Vučić kad naredi podizanje borbene gotovosti
Ko Vučić kad naredi podizanje borbene gotovosti
- enko 1964
- Posts: 1386
- Joined: 11/02/2010 10:45
- Grijem se na: južnu interkonekciju
#81603 Re: SDA-All about
Fadil drži namjensku tako da i on ima resurse za podizanje borbene gotovosti.
- lotPi
- Posts: 600
- Joined: 19/09/2005 13:59
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#81605 Re: SDA-All about
Ne moraš meni vjerovati pa pitaj starije.Do šezdesetih godina prošlog vijeka rijetko koja žena bošnjakinja je završila srednju školu i to po gradovima a na selima nikako.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#81607 Re: SDA-All about
Ima i toga ali roditelji (prvenstveno babo) su imali odlučujuću riječ.To je tako bilo.Ja sam imao 6 tetaka koje su rođene krajem dvadedetih i tridesetih godina prošlog vijeka i nijedna nije imala srednju školu.Dvije otišle u šnajderice a ovo ostalo udaj se,rađaj djecu,rmbači i šuti...
-
Novak20
- Posts: 15236
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#81608 Re: SDA-All about
Jbg, bili izbori, SDA izgubio na nivou BiH. Ne znam da li je korektno popovati ovima što još nisu ni formirali vlast o tome tko je najbolji izbor za neku funkciju. Nije ni Bakiru nitko govorio kako će raspoređivati svoje kadrove.
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/28 ... aroda.html
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/28 ... aroda.html
O najaktuelnijim temama i razvoju događaja na domaćoj političkoj sceni, ali i odnosima s međunarodnim zvaničnicima, u programu televizije Hayat govorio je lider SDA Bakir Izetbegović.
Što se tiče formiranja novog saziva Vijeća ministara, Izetbegović smatra kako ništa nije sigurno s obzirom na političke odnose Trojke.
"Napravili su greške koje unose pukotine. Prva greška je podjela probosanskog bloka. Odlučili su se izaći ususret Čoviću i Dodiku da idu bez DF-a i SDA. Te podjele su unijele razdor među Bošnjake i patriote. Sljedeće dvije greške su na njihov vlastiti račun. Krenuli su brzo i to je počelo da nervira ljude. To nije Osmorka. Žurilo im se da podjele pozicije. Predsjednici stranaka su se namirli u Vijeću ministara. Nisu respektovali manje partnere, podrazumijevali su ih. To ih je koštalo", naveo je Izetbegović.
Dodaje kako su stranke okupljene oko Trojke kritizirale SDA iz različitih razloga, pa su veoma brzo uradile sve ono što su zamjerale SDA.
"To je četvrti delegat kojeg su dali SNSD-u. Puna su im usta bila riječi ‘meritokratija’. Kad pogledate SDA-ove ministre na svim nivoima, ne može se reći da je to protivno meritokratiji. Ovo što se želi imenovati, neka gledaoci sami prosude. Prije svega, išli su servilo u odnosu na HDZ i SNSD. Glasali su za Čavaru sa crne liste, ne bi li im HDZ uzvratio. Sad će isto SNSD-u uradit. Predsjednici stranaka koji pretenduju na funkcije kojim se ranije nisu bavili, ministri inostranih poslova, saobraćaja, nisu se time bavili u životu. Ko su ti ljudi? To je izrugivanje. Ako je Trojka išla već da preuzima te pozicije, imali su bolje kadrove. SDA i Naša stranka su svjetlosnu godinu udaljeni kad su u pitanju politike u BiH, ali ne možemo reći da za tu poziciju nisu komeptentni Arnaut ili Ćudić. Zašto nisu uradili takvu stvar, zašto su sebični", konstatovao je Izetbegović.
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
#81609 Re: SDA-All about
Koja statistika?drug_profi wrote: ↑04/01/2023 02:10 Statistika kaze da su Bosnjaci ispod evropskog prosjeka obrazovanja.
Nije kriv za to niko do Bosnjaka.
Kakav lažov.
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#81610 Re: SDA-All about
Sve moguće statistike govore da smo na evropskom dnu po pismenosti. Mislim, možemo se praviti ludi, ali to je istina.Crithagra wrote: ↑13/01/2023 18:23Koja statistika?drug_profi wrote: ↑04/01/2023 02:10 Statistika kaze da su Bosnjaci ispod evropskog prosjeka obrazovanja.
Nije kriv za to niko do Bosnjaka.
Kakav lažov.
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#81612 Re: SDA-All about
https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /230113143
Sda zločinački i veleizdajnički balijander opet lupa gluposti i neistine na javnim medijima.
U prdekanu s njim i strankom mu!
Sda zločinački i veleizdajnički balijander opet lupa gluposti i neistine na javnim medijima.
U prdekanu s njim i strankom mu!
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#81613 Re: SDA-All about
Jedino ako se pod Bosnjacima misli na sve stanovnike BiH, nista drugi nisu obrazovaniji u prosjeku.
Last edited by NediM17 on 13/01/2023 19:14, edited 1 time in total.
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
#81615 Re: SDA-All about
Evo pogledao sam fino, nigdje nisu pomenuti Bošnjaci.
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#81616 Re: SDA-All about
Ako je prosjek BiH los i losiji od okruzenja u regiji, a ako su u BiH vecina Bosnjaci, nije li logican zakljucak da se taj prosjek odnosi i na Bosnjake?
Nisam rekao da ostali indijanci u BiH nisu jednako obrazovno zapusteni.
Rekao sam da su to Bosnjaci, a Hrvate i Srbe vade prosjeci tzv.matica.
Uostalom na temi smo o SDA, bosnjackoj stranci. Govorili smo o tome kako je kod Bosnjaka do titove Jugoslavije bilo neobicno i rijetko da se skoluju zenska djeca.
Mogao sam reci i da su Bosanci najlosije obrazovani, ali posto je to zabranjena rijec u ovoj drzavi, pa se i ja sam vodim kao Ostali, ne mogu, pa i ne zelim to reci.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#81617 Re: SDA-All about
Najjaci dio ko u ratu, on zna gdje je tvrdo a gdje najslabije heheagent_zero wrote: ↑13/01/2023 19:11 https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /230113143
Sda zločinački i veleizdajnički balijander opet lupa gluposti i neistine na javnim medijima.
U prdekanu s njim i strankom mu!
-
giannibelif
- Posts: 2524
- Joined: 28/01/2017 22:11
#81618 Re: SDA-All about
Definitivno u javnom prostoru ja nisam vidio nepismenije stanovništvo od našeg. Da li su u pitanju postovi i komentari na društvenim mrežama, nastupi na javnim anketama ili generalna nepismenost u osnovnim životnim stvarima poput ispunjavanja naloga za plaćanje i sličnih stvari. Žao mi je, ali to je strašno koliko je maha uzelo.
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6957
- Joined: 06/05/2013 23:05
#81619 Re: SDA-All about
Covjek koji u 2023 godini 30 godina od rata u kojem nije ucestvovao, prica o ratu na svakoj temi i trazi da od njega ocekujemo napredak i razvijanje drzave.
Kako ono jugonostalgicari su najgori. Kakvi su onda ovi ratni nostalgicari
Kako ono jugonostalgicari su najgori. Kakvi su onda ovi ratni nostalgicari
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#81620 Re: SDA-All about
Joj @made in kako ti mene uveselis sa svakim svojim postom 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#81621 Re: SDA-All about
Njemu je sad ko u ratu bit ili ne bitimade_in_sarajevo wrote: ↑13/01/2023 22:11 Covjek koji u 2023 godini 30 godina od rata u kojem nije ucestvovao, prica o ratu na svakoj temi i trazi da od njega ocekujemo napredak i razvijanje drzave.
Kako ono jugonostalgicari su najgori. Kakvi su onda ovi ratni nostalgicari
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#81622 Re: SDA-All about
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#81623 Re: SDA-All about
O svemu ima mišljenje osim o Kongresuagent_zero wrote: ↑13/01/2023 19:11 https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /230113143
Sda zločinački i veleizdajnički balijander opet lupa gluposti i neistine na javnim medijima.
U prdekanu s njim i strankom mu!
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
#81624 Re: SDA-All about
Moguće, ali ne žive vjerovatno sami. Provjeri nam to pa javi.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#81625 Re: SDA-All about
Svaki drugi učenik u BiH je funkcionalno nepismen.
Statistika is a bitch.
