Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 977
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#8001 Re: Sarajevo Construction

Post by JoeyTribbiani »

sajens fikšn u BiH
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3714
Joined: 14/01/2019 04:56

#8002 Re: Sarajevo Construction

Post by Porodice Foht »

Bullet Tooth Tony wrote:Zamisli sad neko kupi ovaj dom penzionera i napravi normalan stambeni ob. u trenutnim dimenzijama doma i zadrzi ove zelene povrsine ispred...
Pa sve bi bilo bolje od trenutne slike. I jos dobijes lovu u budzet.
User avatar
Logovan
Posts: 102764
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8003 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Bullet Tooth Tony wrote:Zamisli sad neko kupi ovaj dom penzionera i napravi normalan stambeni ob. u trenutnim dimenzijama doma i zadrzi ove zelene povrsine ispred...
Pa i biće ti tako.



Al' malo sutra.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8004 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

može ondje još onoliko :mrgreen:

tim prije što je ta strana kod meme mislim, radon toranj jeste...
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#8005 Re: Sarajevo Construction

Post by biggrin »

Zavatoni wrote:Jel' se meni čini ili se na Sarajevo Toweru stalo sa gradnjom već neko vrijeme?
koliko sam vidio, sad postavljaju zidove od cigli. nema više izljevanja betona, tako da ti možda zbog toga djeluje da se ništa ne dešava. još kad krene sa instalacijama, tek onda ništa vidjeti neces :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8006 Re: Sarajevo Construction

Post by Banksy »

_BataZiv_0809 wrote:
JThomas wrote:što dovodi do surovog i jednostavnog zaključka, da pljačka čak ne mora prestati da bi nam bilo normalno, da je dovoljno da samo bude u razumnim granicama. da ne vade iz zjenica očiju.
Upravo :mrgreen: mislim cisto sumnjam da se na tom bajnom Zapadu ubise od postenja,samo im je manevarski prostor suzeniji. Nismo je mi ni "izmislili" nego oni ako cemo biti realni.

Moje misljenje je da su pljacka i kriminal u svakoj pori covjecanstva, na svim meridijanima i obe hemisfere. :mrgreen:
Sužen manevarski prostor podrazumijeva poštovanje i SPROVOĐENJE zakona. Drastična razlika.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#8007 Re: Sarajevo Construction

Post by biggrin »

Banksy wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
JThomas wrote:što dovodi do surovog i jednostavnog zaključka, da pljačka čak ne mora prestati da bi nam bilo normalno, da je dovoljno da samo bude u razumnim granicama. da ne vade iz zjenica očiju.
Upravo :mrgreen: mislim cisto sumnjam da se na tom bajnom Zapadu ubise od postenja,samo im je manevarski prostor suzeniji. Nismo je mi ni "izmislili" nego oni ako cemo biti realni.

Moje misljenje je da su pljacka i kriminal u svakoj pori covjecanstva, na svim meridijanima i obe hemisfere. :mrgreen:
Sužen manevarski prostor podrazumijeva poštovanje i SPROVOĐENJE zakona. Drastična razlika.
naravno, kad su ozakonili korupciju kroz zakone o lobiranju, pa čak od toga i državan nešto hajruje :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8008 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Mi smo stvarno sebe uvjerili da se ovo samo kod nas desava :-)
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#8009 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Bullet Tooth Tony wrote:Zamisli sad neko kupi ovaj dom penzionera i napravi normalan stambeni ob. u trenutnim dimenzijama doma i zadrzi ove zelene povrsine ispred...
Zar ondje nije planiran poslovni objekat?

Mislim da bi sve osim toga bilo ravno promasaju. S obzirom da se Tibra zadala dole na Stupu, mozda njima ovo nije interesantno toliko. A narocito ako je namjena poslovna. Moglo bi mozda ono biti interesantno Bingu.

Ona parcela se ubila za jedan shoping centar, jer je smijesno da najmnogoljudnija opstina (mozda dom spada pod ilidzu, al nebitno tu je na granici) nema shoping centar. Dakle, nesto minimalno kao Alta bi se moralo napraviti. Lokacija je idealna za toga.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8010 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

takoe,samo soping centar fali da bude potpuno naselje :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#8011 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Ma bez 12 spratova kao da nije ni građeno. Ako sunce u aprilu može dohvatiti asfalt, zgrada je preniska.
User avatar
geralt
Posts: 6435
Joined: 14/09/2017 12:45

#8012 Re: Sarajevo Construction

Post by geralt »

Thorgerson wrote: Ona parcela se ubila za jedan shoping centar, jer je smijesno da najmnogoljudnija opstina (mozda dom spada pod ilidzu, al nebitno tu je na granici) nema shoping centar. Dakle, nesto minimalno kao Alta bi se moralo napraviti. Lokacija je idealna za toga.
Fkt ne mogu procijeniti da li se zajebavas ili si ozbiljan, ali Ilidza shopping centara ima i previse. Bingo Stup, Grand centar, Sara centar, Viza...
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#8013 Re: Sarajevo Construction

Post by veliki_ah »

biggrin wrote:
Zavatoni wrote:Jel' se meni čini ili se na Sarajevo Toweru stalo sa gradnjom već neko vrijeme?
koliko sam vidio, sad postavljaju zidove od cigli. nema više izljevanja betona, tako da ti možda zbog toga djeluje da se ništa ne dešava. još kad krene sa instalacijama, tek onda ništa vidjeti neces :D
Koliko se može izbrojati stali su na 21. spratu, a planirano je 26. A vidi se napredak u ovim radovima od cigle, čak je negdje izašla slika i da su počeli stavljati prozore i vrata..
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#8014 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

geralt wrote:
Thorgerson wrote: Ona parcela se ubila za jedan shoping centar, jer je smijesno da najmnogoljudnija opstina (mozda dom spada pod ilidzu, al nebitno tu je na granici) nema shoping centar. Dakle, nesto minimalno kao Alta bi se moralo napraviti. Lokacija je idealna za toga.
Fkt ne mogu procijeniti da li se zajebavas ili si ozbiljan, ali Ilidza shopping centara ima i previse. Bingo Stup, Grand centar, Sara centar, Viza...
Naravno da sam ozbiljan, vise sam mislio na Novi Grad - ne na Ilidzu. Novi Grad kao najmnogoljudnija opstina je "spao" na jednu Wisu i Bingo Stup. :-) Ja ovdje vidim daleeeeko, daleko veci potencijal. Mislim da ne ulazimo sad kuda ide granica opstina, ova dva centra su bliza Novom Gradu nego Ilidzi (ako se ne varam Wisa i pripada Novom Gradu).

I mislio sam na moderni shopping centar, kao sto je SCC ili BBI.

To sve pobrojano nije to. Ja ne smatram nesto shoping centrom ako mi je tu nakon 1h vec dosadno i nemam sta raditi.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#8015 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

veliki_ah wrote:
biggrin wrote:
Zavatoni wrote:Jel' se meni čini ili se na Sarajevo Toweru stalo sa gradnjom već neko vrijeme?
koliko sam vidio, sad postavljaju zidove od cigli. nema više izljevanja betona, tako da ti možda zbog toga djeluje da se ništa ne dešava. još kad krene sa instalacijama, tek onda ništa vidjeti neces :D
Koliko se može izbrojati stali su na 21. spratu, a planirano je 26. A vidi se napredak u ovim radovima od cigle, čak je negdje izašla slika i da su počeli stavljati prozore i vrata..
Mozda ovo bude jedinstven slucaj u gradu da smanje spratnost zgrade. :lol: :lol: :lol:
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#8016 Re: Sarajevo Construction

Post by veliki_ah »

Thorgerson wrote:
veliki_ah wrote:
biggrin wrote: koliko sam vidio, sad postavljaju zidove od cigli. nema više izljevanja betona, tako da ti možda zbog toga djeluje da se ništa ne dešava. još kad krene sa instalacijama, tek onda ništa vidjeti neces :D
Koliko se može izbrojati stali su na 21. spratu, a planirano je 26. A vidi se napredak u ovim radovima od cigle, čak je negdje izašla slika i da su počeli stavljati prozore i vrata..
Mozda ovo bude jedinstven slucaj u gradu da smanje spratnost zgrade. :lol: :lol: :lol:
Biće zgrada fenomen :D :-)
User avatar
geralt
Posts: 6435
Joined: 14/09/2017 12:45

#8017 Re: Sarajevo Construction

Post by geralt »

Thorgerson wrote:
geralt wrote:
Thorgerson wrote: Ona parcela se ubila za jedan shoping centar, jer je smijesno da najmnogoljudnija opstina (mozda dom spada pod ilidzu, al nebitno tu je na granici) nema shoping centar. Dakle, nesto minimalno kao Alta bi se moralo napraviti. Lokacija je idealna za toga.
Fkt ne mogu procijeniti da li se zajebavas ili si ozbiljan, ali Ilidza shopping centara ima i previse. Bingo Stup, Grand centar, Sara centar, Viza...
Naravno da sam ozbiljan, vise sam mislio na Novi Grad - ne na Ilidzu. Novi Grad kao najmnogoljudnija opstina je "spao" na jednu Wisu i Bingo Stup. :-) Ja ovdje vidim daleeeeko, daleko veci potencijal. Mislim da ne ulazimo sad kuda ide granica opstina, ova dva centra su bliza Novom Gradu nego Ilidzi (ako se ne varam Wisa i pripada Novom Gradu).

I mislio sam na moderni shopping centar, kao sto je SCC ili BBI.

To sve pobrojano nije to. Ja ne smatram nesto shoping centrom ako mi je tu nakon 1h vec dosadno i nemam sta raditi.
Ne bih se bas slozio, s obzirom na broj stanovnika i ekonomsku moc, Sarajevo ima i previse shopping centara na relativno maloj povrsini. Nije sad da su nekome sa Alipasina ili Dobrinje SCC ili BBI nesto strasno udaljeni da bi im to predstavljalo neki nedostatak u zivotu.

Sem toga, mislim da je Grand centar na Ilidzi jaci od Alte (koju uzimas za primjer) i po kvadraturi, i po broju radnji, i po posjecenosti, kao i generalno vizuelnim izgledom unutrasnjosti.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#8018 Re: Sarajevo Construction

Post by biggrin »

Thorgerson wrote:
veliki_ah wrote:
biggrin wrote: koliko sam vidio, sad postavljaju zidove od cigli. nema više izljevanja betona, tako da ti možda zbog toga djeluje da se ništa ne dešava. još kad krene sa instalacijama, tek onda ništa vidjeti neces :D
Koliko se može izbrojati stali su na 21. spratu, a planirano je 26. A vidi se napredak u ovim radovima od cigle, čak je negdje izašla slika i da su počeli stavljati prozore i vrata..
Mozda ovo bude jedinstven slucaj u gradu da smanje spratnost zgrade. :lol: :lol: :lol:

bosmal je napravljen manjim nego što je bilo planirano
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#8019 Re: Sarajevo Construction

Post by biggrin »

geralt wrote: Sem toga, mislim da je Grand centar na Ilidzi jaci od Alte (koju uzimas za primjer) ....kao i generalno vizuelnim izgledom unutrasnjosti.
naravno, a stojadin je ljepši od passata
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#8020 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

geralt wrote: Ne bih se bas slozio, s obzirom na broj stanovnika i ekonomsku moc, Sarajevo ima i previse shopping centara na relativno maloj povrsini. Nije sad da su nekome sa Alipasina ili Dobrinje SCC ili BBI nesto strasno udaljeni da bi im to predstavljalo neki nedostatak u zivotu.

Sem toga, mislim da je Grand centar na Ilidzi jaci od Alte (koju uzimas za primjer) i po kvadraturi, i po broju radnji, i po posjecenosti, kao i generalno vizuelnim izgledom unutrasnjosti.
Šališ se?

Alta se prostire na 24.000 m2
Grand centar na 10.700 m2

Ne bih se slozio da je Grand Centar "jaci". To sto ima hrpa raje unutra, vecina njih je tu na kafi. Pa ti se cini da je tako. Pola grand centra je kafana. Alta ce se sigurno preporoditi ako H&M dodje tamo, kako se prica. ;-)

Sto se tice vizuelnog izgleda, unutrasjosti i vanjskog dijela, meni je Alta 10x ljepsa. Da ne govorim kad udjes u Grand Centar ko da si usao u kakvu birtiju, zapušeno, oblak dima te dočeka. Fuj.

p.s. Inace, Sarajevo ima prakticno dva shopping centra. To su SCC i BBI.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#8021 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Mene zapravo čudi kako se do sada ni jedan nije zatvorio, pa ni Wisa koja je prva napravljena.
Otkud toliki prometi da je sve rentabilno?
Samo zato jer ima budzetskih korisnika dovoljno u gradu da ih drzi otvorenim.
A meni iz realnog sektora - FIS Vitez.
I nekad mozda koju kosulju i farmerke u Waikikiju, kad ono bas hocu da se pocastim.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#8022 Re: Sarajevo Construction

Post by biggrin »

Thorgerson wrote:...Alta ce se sigurno preporoditi ako H&M dodje tamo, kako se prica. ;-)
...
po pricama mahale,h&m je "popusio" lokacije u sarajevu. navodno došli nadobudno za par mjesta koja su pikirali, fiksno ponudili svoje uslove i dobili odbijenice
User avatar
geralt
Posts: 6435
Joined: 14/09/2017 12:45

#8023 Re: Sarajevo Construction

Post by geralt »

Thorgerson wrote:
geralt wrote: Ne bih se bas slozio, s obzirom na broj stanovnika i ekonomsku moc, Sarajevo ima i previse shopping centara na relativno maloj povrsini. Nije sad da su nekome sa Alipasina ili Dobrinje SCC ili BBI nesto strasno udaljeni da bi im to predstavljalo neki nedostatak u zivotu.

Sem toga, mislim da je Grand centar na Ilidzi jaci od Alte (koju uzimas za primjer) i po kvadraturi, i po broju radnji, i po posjecenosti, kao i generalno vizuelnim izgledom unutrasnjosti.
Šališ se?

Alta se prostire na 24.000 m2
Grand centar na 10.700 m2

Ne bih se slozio da je Grand Centar "jaci". To sto ima hrpa raje unutra, vecina njih je tu na kafi. Pa ti se cini da je tako. Pola grand centra je kafana. Alta ce se sigurno preporoditi ako H&M dodje tamo, kako se prica. ;-)

Sto se tice vizuelnog izgleda, unutrasjosti i vanjskog dijela, meni je Alta 10x ljepsa. Da ne govorim kad udjes u Grand Centar ko da si usao u kakvu birtiju, zapušeno, oblak dima te dočeka. Fuj.

p.s. Inace, Sarajevo ima prakticno dva shopping centra. To su SCC i BBI.
OK, u pravu si sto se tice kvadrature, ja nisam trazio te podatke vec sam napisao po nekom licnom dojmu. Mene ce Alta uvijek asocirati na propali zadnji sprat na kojem studenti pripremaju ispite, iako znam da danasnja Alta nije takva.

I dalje stojim pri tome da nedostatak shopping centra uporedivog sa SCC ili BBI ne predstavlja nikakav nedostatak u zivotu gradjana Novog Grada ili Ilidze, a zivio sam na Alipasinu 14 godina.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8024 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Predzadnji :D
User avatar
geralt
Posts: 6435
Joined: 14/09/2017 12:45

#8025 Re: Sarajevo Construction

Post by geralt »

drug_profi wrote:Mene zapravo čudi kako se do sada ni jedan nije zatvorio, pa ni Wisa koja je prva napravljena.
Otkud toliki prometi da je sve rentabilno?
Samo zato jer ima budzetskih korisnika dovoljno u gradu da ih drzi otvorenim.
A meni iz realnog sektora - FIS Vitez.
I nekad mozda koju kosulju i farmerke u Waikikiju, kad ono bas hocu da se pocastim.
Meni je fascinantno da se ona dva Robota u Novom Sarajevu jos "drze" i da se nisu zatvorili dosad. Tamo na zadnjim spratovima komotno mozes snimati horor filmove usred radnog dana.
Post Reply