Hakiz wrote: ↑18/02/2025 20:42 Pogledaj moj prethodni komentar koji kaže da sistem nije sposoban da provede zakon o radu pa da radnici ne budu iskorištavani, ali će biti sposoban da vreba ljude ispred prodavnica i otima im 50 KM ako nemaju račun. Ne smiju na kapitaliste, pa će maltretirati građane. A čak i kada kazne nekog kapitalistu, teža je kazna 50 KM nekome ko živi od plate, nego firmi kolika god da je kazna. Zbog toga firme i idu na to da plaćaju kazne, dok građani zbog 10 KM većeg računa prave frku. Na milion zarađen kršenjem plati 10 hiljada kazne. I ja bih.
Kontrolisati i kažnjavati treba, ali prvo neka sistem udari na najjače, najopasnije, tako dokaže da je ozbiljan, pa će i građani lakše prihvatiti. I početi vjerovati tom sistemu. Ako sistem kažnjavanje prvo počne od najslabijih, samo će produbiti nepovjerenje.
Ovo, hajd sto ne smiju na njih, nego onim najvecim medju svim rahmanima dijele cak i diplomatske pasose.

