Nova Vlada FBiH 2023-2026
-
gozila555
- Posts: 1167
- Joined: 23/01/2025 13:14
#7676 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
ma kakav kapitalizam,ovo nije ni k od kapitalizma.da je pravi kapitalizam,privatni sektor bi bio svetinja kojem se vlada prilagodjava a ne obratno.ovo je jos uvijek neki divlji socijal kapitalizam. pa da je kapitalizam,onda bi vecina drzavni gubitaski duznicki firmi bila ugasena ili prodata privatnom kapitalu.ovako se idalje kupuje socijalni mir.
- emigrazione
- Posts: 7800
- Joined: 01/09/2010 13:40
#7677 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
drug_profi wrote: ↑17/02/2025 16:06Pozitivno kod SDP je što nisu ogrezli u korupciju kao SDA, jer jednostavno nisu bili dovoljno dugo na vlasti.nivla wrote: ↑17/02/2025 16:00 sdp je rame uz rame sa sda po pitanju lopovluka i trpanja budzetskih novaca u dzepove vlasnika privatnih kompanija, gomila nesposobnjakovica koji nisu bili u stanju zavrsiti javne fakultete pa cv izgradili na “zavrsavanju” privatnih, garantujem da neki i ne znaju gdje se nalaze fakulteti na kojim su studirali
govoriti pozitivno o sdpu i sda jednako je lose i nije nesto cime bi se neko trebao hvaliti
Pozitivno kod SDP je što iskreno naginju ka Zapadu, a ne samo retorički dok gledaju prema Stambolu i Beogradu.
Kod SDA nema ništa pozitivno. Sve su uništili.
Tako da, zasad, SDP je bolji od SDA.
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#7679 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Narod...Sanjarko wrote: ↑18/02/2025 12:10 @Styling misliš da je se narod pitao u vezi kapitalizma?
Da s magarca na blato padne.
Nije bio na konju, ali jest na magarcu. A sad je u blatu.
Pa pričao sam kako su nas ojadili i opljačkali u ratu i privatizaciji.
Nije se toliko narod pitao ni u vezi rata tada. Mi i Makedonci smo na sve moguće načine i rat htjeli izbjeći.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#7680 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Oni se izvukose, mi nadrapasmo k'o zuti.Sanjarko wrote: ↑18/02/2025 12:10 @Styling misliš da je se narod pitao u vezi kapitalizma?
Da s magarca na blato padne.
Nije bio na konju, ali jest na magarcu. A sad je u blatu.
Pa pričao sam kako su nas ojadili i opljačkali u ratu i privatizaciji.
Nije se toliko narod pitao ni u vezi rata tada. Mi i Makedonci smo na sve moguće načine i rat htjeli izbjeći.
-
gozila555
- Posts: 1167
- Joined: 23/01/2025 13:14
#7681 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /250218093
ocito vlada love nema,sad ce i kupce kaznjavat ako nemaju fiskalni racun 20 m od radnje. i to vikendom
ocito vlada love nema,sad ce i kupce kaznjavat ako nemaju fiskalni racun 20 m od radnje. i to vikendom
- zubi
- Posts: 6230
- Joined: 16/07/2009 00:27
#7682 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Odlicnogozila555 wrote: ↑18/02/2025 13:29 https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /250218093
ocito vlada love nema,sad ce i kupce kaznjavat ako nemaju fiskalni racun 20 m od radnje. i to vikendom
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6563
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#7683 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
super
samo kaznjavati
nas covjek pravila prihvata tek kad po dzepu dobije
samo kaznjavati
nas covjek pravila prihvata tek kad po dzepu dobije
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#7684 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
zubi wrote: ↑18/02/2025 15:42Odlicnogozila555 wrote: ↑18/02/2025 13:29 https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /250218093
ocito vlada love nema,sad ce i kupce kaznjavat ako nemaju fiskalni racun 20 m od radnje. i to vikendom![]()
Za provođenje Zakona o radu nema dovoljno inspektora, za ovo ima?Tvrtko II Kotromanić wrote: ↑18/02/2025 15:43 super
samo kaznjavati
nas covjek pravila prihvata tek kad po dzepu dobije![]()
Interesantno.
Zna se ko udara u najmekše.
- tramvajtrojka
- Posts: 17059
- Joined: 27/04/2021 22:52
#7685 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
tvoja zakonska obaveza je da uzmes fiskalni račun u radnji probaj ga ne uzeti kod sebe u njemačkoj i neka te zaustave pa ces vidjeti koliku ces kaznu platitigozila555 wrote: ↑18/02/2025 13:29 https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /250218093
ocito vlada love nema,sad ce i kupce kaznjavat ako nemaju fiskalni racun 20 m od radnje. i to vikendom
-
kakabanja213
- Posts: 3833
- Joined: 10/12/2012 22:16
#7686 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ubode ti drzavu u kojoj nisi obvezan uzeti fiskalni racun. Ali najbitnije je nesto odgivoriti.tramvajtrojka wrote: ↑18/02/2025 15:57tvoja zakonska obaveza je da uzmes fiskalni račun u radnji probaj ga ne uzeti kod sebe u njemačkoj i neka te zaustave pa ces vidjeti koliku ces kaznu platitigozila555 wrote: ↑18/02/2025 13:29 https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /250218093
ocito vlada love nema,sad ce i kupce kaznjavat ako nemaju fiskalni racun 20 m od radnje. i to vikendom
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#7687 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Dobar dan, imate li račun za kupljeno u ovoj prodavnici? Nemam. Zašto, znate li da morate imati račun 20 metara od prodavnice? Ništa nisam u njoj kupio. A šta Vam je ovo u cekeru? To sam kupio u drugoj prodavnici, ranije, 500 metara niže. Bacio sam račun, udaljen sam više od 20 metara od nje.tramvajtrojka wrote: ↑18/02/2025 15:57tvoja zakonska obaveza je da uzmes fiskalni račun u radnji probaj ga ne uzeti kod sebe u njemačkoj i neka te zaustave pa ces vidjeti koliku ces kaznu platitigozila555 wrote: ↑18/02/2025 13:29 https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /250218093
ocito vlada love nema,sad ce i kupce kaznjavat ako nemaju fiskalni racun 20 m od radnje. i to vikendom
A onda se možemo ganjati po sudu, izuzimati video nadzor itd. Skuplji proces od kazne.
Zahmetli.
-
ReymondReddington
- Posts: 1609
- Joined: 07/01/2018 22:25
#7688 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Nije ni meni jasno kako su oni ovo definisali zakonom? Pa u grasu te revizori moraju fizicki zadrzavati i zvati policiju jer ne mogu ti uzeti licnu.Hakiz wrote: ↑18/02/2025 16:58Dobar dan, imate li račun za kupljeno u ovoj prodavnici? Nemam. Zašto, znate li da morate imati račun 20 metara od prodavnice? Ništa nisam u njoj kupio. A šta Vam je ovo u cekeru? To sam kupio u drugoj prodavnici, ranije, 500 metara niže. Bacio sam račun, udaljen sam više od 20 metara od nje.tramvajtrojka wrote: ↑18/02/2025 15:57tvoja zakonska obaveza je da uzmes fiskalni račun u radnji probaj ga ne uzeti kod sebe u njemačkoj i neka te zaustave pa ces vidjeti koliku ces kaznu platitigozila555 wrote: ↑18/02/2025 13:29 https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /250218093
ocito vlada love nema,sad ce i kupce kaznjavat ako nemaju fiskalni racun 20 m od radnje. i to vikendom
A onda se možemo ganjati po sudu, izuzimati video nadzor itd. Skuplji proces od kazne.
Zahmetli.
-
kakabanja213
- Posts: 3833
- Joined: 10/12/2012 22:16
#7689 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Prepisat ce nacin od Njemacke.ReymondReddington wrote: ↑18/02/2025 17:31Nije ni meni jasno kako su oni ovo definisali zakonom? Pa u grasu te revizori moraju fizicki zadrzavati i zvati policiju jer ne mogu ti uzeti licnu.Hakiz wrote: ↑18/02/2025 16:58Dobar dan, imate li račun za kupljeno u ovoj prodavnici? Nemam. Zašto, znate li da morate imati račun 20 metara od prodavnice? Ništa nisam u njoj kupio. A šta Vam je ovo u cekeru? To sam kupio u drugoj prodavnici, ranije, 500 metara niže. Bacio sam račun, udaljen sam više od 20 metara od nje.tramvajtrojka wrote: ↑18/02/2025 15:57
tvoja zakonska obaveza je da uzmes fiskalni račun u radnji probaj ga ne uzeti kod sebe u njemačkoj i neka te zaustave pa ces vidjeti koliku ces kaznu platiti
A onda se možemo ganjati po sudu, izuzimati video nadzor itd. Skuplji proces od kazne.
Zahmetli.
- semsasuljakovic
- Posts: 3684
- Joined: 02/08/2015 21:30
#7690 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
2 inspektora s vrata svjedočila da si upravo došao s kase sa punim kesama.Hakiz wrote: ↑18/02/2025 16:58Dobar dan, imate li račun za kupljeno u ovoj prodavnici? Nemam. Zašto, znate li da morate imati račun 20 metara od prodavnice? Ništa nisam u njoj kupio. A šta Vam je ovo u cekeru? To sam kupio u drugoj prodavnici, ranije, 500 metara niže. Bacio sam račun, udaljen sam više od 20 metara od nje.tramvajtrojka wrote: ↑18/02/2025 15:57tvoja zakonska obaveza je da uzmes fiskalni račun u radnji probaj ga ne uzeti kod sebe u njemačkoj i neka te zaustave pa ces vidjeti koliku ces kaznu platitigozila555 wrote: ↑18/02/2025 13:29 https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /250218093
ocito vlada love nema,sad ce i kupce kaznjavat ako nemaju fiskalni racun 20 m od radnje. i to vikendom
A onda se možemo ganjati po sudu, izuzimati video nadzor itd. Skuplji proces od kazne.
Zahmetli.
Hajd sad na sud bori se za 50 KM. Pa onda plati troškove postupka. Hoćeš malo sutra. Platit ćeš, sljedeći put uzeti račun i mirna Bosna.
-
ReymondReddington
- Posts: 1609
- Joined: 07/01/2018 22:25
#7691 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Pa isto kao u grasu ko ce te zadrzati tu? Posaljes ga u picku materinu i prodjes.semsasuljakovic wrote: ↑18/02/2025 18:372 inspektora s vrata svjedočila da si upravo došao s kase sa punim kesama.Hakiz wrote: ↑18/02/2025 16:58Dobar dan, imate li račun za kupljeno u ovoj prodavnici? Nemam. Zašto, znate li da morate imati račun 20 metara od prodavnice? Ništa nisam u njoj kupio. A šta Vam je ovo u cekeru? To sam kupio u drugoj prodavnici, ranije, 500 metara niže. Bacio sam račun, udaljen sam više od 20 metara od nje.tramvajtrojka wrote: ↑18/02/2025 15:57
tvoja zakonska obaveza je da uzmes fiskalni račun u radnji probaj ga ne uzeti kod sebe u njemačkoj i neka te zaustave pa ces vidjeti koliku ces kaznu platiti
A onda se možemo ganjati po sudu, izuzimati video nadzor itd. Skuplji proces od kazne.
Zahmetli.
Hajd sad na sud bori se za 50 KM. Pa onda plati troškove postupka. Hoćeš malo sutra. Platit ćeš, sljedeći put uzeti račun i mirna Bosna.
Zato sad revizori idu u coporima i opet ne smiju na musko vec peglaju zene i turiste.
- semsasuljakovic
- Posts: 3684
- Joined: 02/08/2015 21:30
#7692 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Pa ako baš bude uporan, vrlo lahko se to da riješiti. Uzet će ti npr. broj registracije auta pa će ti policiju natovariti na vrat.ReymondReddington wrote: ↑18/02/2025 18:47Pa isto kao u grasu ko ce te zadrzati tu? Posaljes ga u picku materinu i prodjes.semsasuljakovic wrote: ↑18/02/2025 18:372 inspektora s vrata svjedočila da si upravo došao s kase sa punim kesama.Hakiz wrote: ↑18/02/2025 16:58
Dobar dan, imate li račun za kupljeno u ovoj prodavnici? Nemam. Zašto, znate li da morate imati račun 20 metara od prodavnice? Ništa nisam u njoj kupio. A šta Vam je ovo u cekeru? To sam kupio u drugoj prodavnici, ranije, 500 metara niže. Bacio sam račun, udaljen sam više od 20 metara od nje.
A onda se možemo ganjati po sudu, izuzimati video nadzor itd. Skuplji proces od kazne.
Zahmetli.
Hajd sad na sud bori se za 50 KM. Pa onda plati troškove postupka. Hoćeš malo sutra. Platit ćeš, sljedeći put uzeti račun i mirna Bosna.
Zato sad revizori idu u coporima i opet ne smiju na musko vec peglaju zene i turiste.
Nemamo mi šta da se žalimo na državu ako nam je odgovor na kontrolu koja je zakonom propisana "pošalješ ga u pičku materinu".
- Zombi_Rex
- Posts: 326
- Joined: 09/02/2024 22:00
#7693 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Čovjek ti se obrati samo mahnes rukom i odes, neće on trcati za tobom i skakat na tebe. A ne hodaju sa potporom policije
-
ReymondReddington
- Posts: 1609
- Joined: 07/01/2018 22:25
#7694 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ne shvatas da su to inspektori koji su preko stele primljeni da rade u kancelarijama i dobijaju razne poklone. Nece on sebe dovoditi u opasnost da ga neko fizicki napadne.semsasuljakovic wrote: ↑18/02/2025 18:54Pa ako baš bude uporan, vrlo lahko se to da riješiti. Uzet će ti npr. broj registracije auta pa će ti policiju natovariti na vrat.ReymondReddington wrote: ↑18/02/2025 18:47Pa isto kao u grasu ko ce te zadrzati tu? Posaljes ga u picku materinu i prodjes.semsasuljakovic wrote: ↑18/02/2025 18:37
2 inspektora s vrata svjedočila da si upravo došao s kase sa punim kesama.
Hajd sad na sud bori se za 50 KM. Pa onda plati troškove postupka. Hoćeš malo sutra. Platit ćeš, sljedeći put uzeti račun i mirna Bosna.
Zato sad revizori idu u coporima i opet ne smiju na musko vec peglaju zene i turiste.
Nemamo mi šta da se žalimo na državu ako nam je odgovor na kontrolu koja je zakonom propisana "pošalješ ga u pičku materinu".
Ganjat moze samo dede i nane.
A zakon je glup jer realno svaka kontrola treba biti sa policijom kako u grasu tako i ovo. Stavis enormo velike kazne tipa 500 km i onda samo dogovoris sa mupom sutra ide kontrola i inspektor sa policajce i fatas ljude.
Ne bi morao ni imati revizore jer narod ne bi riskirao kad zna da ce popiti kaznu 500km.
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#7695 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
U nekim sretnijim državama možda možeš vjerovati na riječ inspektorima. Ovdje, sa ovakvom korupcijom, nisi siguran da dva inspektora, policajca, službenika neće slagati.semsasuljakovic wrote: ↑18/02/2025 18:54Pa ako baš bude uporan, vrlo lahko se to da riješiti. Uzet će ti npr. broj registracije auta pa će ti policiju natovariti na vrat.ReymondReddington wrote: ↑18/02/2025 18:47Pa isto kao u grasu ko ce te zadrzati tu? Posaljes ga u picku materinu i prodjes.semsasuljakovic wrote: ↑18/02/2025 18:37
2 inspektora s vrata svjedočila da si upravo došao s kase sa punim kesama.
Hajd sad na sud bori se za 50 KM. Pa onda plati troškove postupka. Hoćeš malo sutra. Platit ćeš, sljedeći put uzeti račun i mirna Bosna.
Zato sad revizori idu u coporima i opet ne smiju na musko vec peglaju zene i turiste.
Nemamo mi šta da se žalimo na državu ako nam je odgovor na kontrolu koja je zakonom propisana "pošalješ ga u pičku materinu".
Pa neka dokažu, ne smije se vjerovati njihovim izjavama. Ne tvrdim da lažu, ali neka dokažu.
Znam da će im sud vjerovati, ali to onda stvara atmosferu da i sud učestvuje u tim radnjama, da je protiv građana a na strani sistema koji takvom pljačkom građana puni budžet itd.
Mi živimo život nepovjerenja u institucije, ako se ne varam.
Nisam siguran da će sistem kojem se ne vjeruje agresivnim ponašanjem vratiti povjerenje u sebe. Prije će pojačati mržnju prema sebi.
Pogledaj moj prethodni komentar koji kaže da sistem nije sposoban da provede zakon o radu pa da radnici ne budu iskorištavani, ali će biti sposoban da vreba ljude ispred prodavnica i otima im 50 KM ako nemaju račun. Ne smiju na kapitaliste, pa će maltretirati građane. A čak i kada kazne nekog kapitalistu, teža je kazna 50 KM nekome ko živi od plate, nego firmi kolika god da je kazna. Zbog toga firme i idu na to da plaćaju kazne, dok građani zbog 10 KM većeg računa prave frku. Na milion zarađen kršenjem plati 10 hiljada kazne. I ja bih.
Kontrolisati i kažnjavati treba, ali prvo neka sistem udari na najjače, najopasnije, tako dokaže da je ozbiljan, pa će i građani lakše prihvatiti. I početi vjerovati tom sistemu. Ako sistem kažnjavanje prvo počne od najslabijih, samo će produbiti nepovjerenje.
- tramvajtrojka
- Posts: 17059
- Joined: 27/04/2021 22:52
#7696 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Zakon o fiskalnim sistemima federacije BiH je fino sazet i govori u jednom clanu sta je dužnost tebe kao kupca nema nekih teorija ima sve fino napisano i tjt.

Ako uzmes racun nece ti niko nista reci et samo trebas biti toliko da nisi lijen da ubacis racun koji svakako dobijes u kesu i tjt oko najjednostavnije stvari su stvorene teorije zavjera, al haj mi ne bi bili mi da ne vjerujemo u neku teoriju zavjera

Ako uzmes racun nece ti niko nista reci et samo trebas biti toliko da nisi lijen da ubacis racun koji svakako dobijes u kesu i tjt oko najjednostavnije stvari su stvorene teorije zavjera, al haj mi ne bi bili mi da ne vjerujemo u neku teoriju zavjera
- N.N.
- Posts: 3553
- Joined: 04/04/2012 19:27
- Location: 072
#7697 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Odavno je narod u zivcanom qurcu, jos samo fali da ga salijecu oko prodavnica i nabijaju mu jos veci štreš 
-
Hakiz
- Posts: 48408
- Joined: 30/07/2015 20:01
#7698 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Otkud ti znaš uzmem li ja račun?tramvajtrojka wrote: ↑18/02/2025 20:57 Zakon o fiskalnim sistemima federacije BiH je fino sazet i govori u jednom clanu sta je dužnost tebe kao kupca nema nekih teorija ima sve fino napisano i tjt.
Ako uzmes racun nece ti niko nista reci et samo trebas biti toliko da nisi lijen da ubacis racun koji svakako dobijes u kesu i tjt oko najjednostavnije stvari su stvorene teorije zavjera, al haj mi ne bi bili mi da ne vjerujemo u neku teoriju zavjera
I koja teorija zavjere?
Nemoj, bolan, ne leti.
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7699 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
A sto drzava preko potrosaca rjesava utaju poreza?
Ne taji ga potrosac vec zna se ko.
I da mi zatrazi racun, ne bih mu ga dao. A uvijek ga uzmem.
Ne taji ga potrosac vec zna se ko.
I da mi zatrazi racun, ne bih mu ga dao. A uvijek ga uzmem.
- Ozimician
- Posts: 8144
- Joined: 05/09/2012 23:21
#7700 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Otkad je u Njemackoj obaveza uzeti fiskalni racun, vala i ti kad ga lupis.tramvajtrojka wrote: ↑18/02/2025 15:57tvoja zakonska obaveza je da uzmes fiskalni račun u radnji probaj ga ne uzeti kod sebe u njemačkoj i neka te zaustave pa ces vidjeti koliku ces kaznu platitigozila555 wrote: ↑18/02/2025 13:29 https://www.klix.ba/biznis/privreda/por ... /250218093
ocito vlada love nema,sad ce i kupce kaznjavat ako nemaju fiskalni racun 20 m od radnje. i to vikendom
