Nisam mislio na vinjete. Nego na klasičnu naplatu parkinga po zonama , kao što je i sada (npr. u onom redu parkinga od kružnog toka kod Bosanke do Lađane je dnevna karta 4,00 KM, a mjesečna mislim cca 40,00 KM). Znači, dođeš i parkiraš na bilo koje slobodno mjesto uz plaćenu kartu (satnu, dnevnu ili mjesečnu).
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
zenicablues
- Posts: 260
- Joined: 20/11/2009 17:27
#76176 Re: Zeničani
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#76177 Re: Zeničani
To vec postoji. 40 KM mjesecno zona I i II
- gentoo
- Posts: 4588
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#76178 Re: Zeničani
Da ali onda bi nautica mogao za 40KM parkirati i u Radakovu ili nebitno gdje zivi i meni pod prozorom kad krene u goste ili onako na sladoled u Zizi kad se ovaj opet otvori.. A ja ne mogu bas u Radakovo.
Vinjete u inicijelnom prijedlogu su bile najbolje rjesenje.. Vinjeta "Jalija" samo za ljude koji imaju jalijski CIPS, ostali mogu samo proci, bez zaustavljanja
Ja ovo sa parkingom vidim iz nekog ugla "zelenih gradova". U gradu poput Zenice cilj treba biti natjerati ljude da ne pale auto ako nemaju plan sa parkingom. Za sve ostalo tu je bus,taxi,bicikl,noge.. I tako postajes EU grad a ne na kafu 500M autom. Naravno da bi to full bilo tako treba 1)urediti kako treba gradski prevoz i pokriti sve od Lukovog polja do Cajdrasa ; 2) obezbijediti dovoljno naplatnih,komercijalnih mjesta. Nadati se da ce upravo garaza na trgu bih biti rjesenje za ovo pod 2) a za ovo pod 1) Fudu treba natjerati da se uvali u kredit, kupi Eco buseve i napravi preduzece kako treba. Ovo pod 1) se nece nikad desiti tako da..
