"Kvalitet goriva na pumpama"?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#76 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by jefferson »

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:Nešto nikako ne mogu povezati turbinu sa gorivom. :?

Turbopunjač je u relaciji sa kvalitetom ulja, a gorivo je, opet u relaciji sa VT pumpom.
Ulje podmazuje pokretne djelove turbine!
Ispusni plinovi su ti koji pokrecu turbinu. Stoga ako je gorivo lose kvalitete, posebno dizelsko gorivo (benzinci iako mogu imati problema nisu toliko osjetljivi ako su opremljeni turbinom) mozes imati jebenu glavoblju ako naspes ose gorivo.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#77 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Eshek »

U firmi u kojoj radim vozila troše oko 10.000 l goriva mjesečno, i Petrolov dizel se pokazao najboljim do sada.

U odnosu na ostale, potrošnja je manja za 15-20%.

Čak smo i sa OMV-om imali problema, pogotovo na novijim vozilima.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32428
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#78 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Bobi »

CLOSE...dok malkice pregledam.
OPEN...haj` sad polako.
hadzun
Posts: 120
Joined: 19/07/2009 19:54

#79 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by hadzun »

kolko ko dobi, nije valjda da nikom nista...?
bilo je svega, i za manje je znao bit trajni
Bobi
Forum administrator
Posts: 32428
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#80 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Bobi »

Ziku ovog mahalasha :lol: ...de ba regulishite se :D.Nastavljamo s temom ...nije meni mrsko brisati :razz: .
japo-
Posts: 29468
Joined: 15/01/2009 16:43
Location: Banovići

#81 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by japo- »

:D misli da je unazad godinu EP :thumbup: , jer sam cijelu zimu točio D5 i upali bez problema na -20 tj auto spava vani tako :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 25187
Joined: 08/09/2005 20:08

#82 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Haris.ba »

Predlažem da se tema preimenuje u "Kvalitet goriva na pumpama"? Ipak je prošlo 2 godine od prve poruke, a ima se šta napisati na ovu predloženu temu?
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#83 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Jimmy_The_Saint »

Moderator te čuo. Ja trenutno imam pun tank HIFA, i malo mi mrljave obrtaji. Kad potrošim javiću se s OMV-a, kad znadnem jel' do auta il' do čorbe. K'o kad variraju gore nego sarajevska pivara. :-)
User avatar
starii
Posts: 3305
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#84 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by starii »

Jimmy_The_Saint wrote:Moderator te čuo. Ja trenutno imam pun tank HIFA, i malo mi mrljave obrtaji. Kad potrošim javiću se s OMV-a, kad znadnem jel' do auta il' do čorbe. K'o kad variraju gore nego sarajevska pivara. :-)
prestao tociti na HIFA...slabo motor vuce...probacu EP pa javnem..inace Terex na dobrinji nije loš...
Monsignor
Posts: 169
Joined: 08/06/2004 11:18
Location: SA

#85 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Monsignor »

Dragi forumashi, pisao sam o ovome ranije, al evo opet cu.

Igrom slucaja imam dodira sa ljudima koji su u biznisu sa naftom tako da sam upoznat sa situacijom i problematikom :)

Ako mislite da sipanjem na OMVu u rezervoaru imate visoko kvalitetno austrijsko-slovensko gorivo vi zivite u zabludi.
Sistem je taj da u BiH imamo nekoliko uvoznika nafte i naftnih derivata i jako puno prevoznika. Vecina ih gorivo kupuju u hrvatskim rafinerijama, u 90% slucajeva su to rafinerija Sisak i Rijeka i 90% svog tog goriva iz ranije navedenih rafinerija zavrsava u depou INE u Podlugovima odakle se snabdjevaju OMV, INA, PETROL,EP i bezbroj malih privatnih b. pumpi. Paradoks je taj da i Energopetrol kupuje od INE u BiH.
Nesto goriva, obicno dizel koji jako dobar i ledi tek na -27C ili tako nesto biva uvezeno tokom zime iz Madjarske.....

Naravno, tocenjem na malim provatnim pumpama u zabitima nase zemlje dolazite u mogucnost da naspete lose gorivo sumnjivog poriejekla ali veliki lanci o koijma pricamo uzimaju gorivo na istom mjestu a u te kupce spada i ENERGOPETROL.... :)


Eto pozz
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#86 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Mahalac »

100% Tacno :roll:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#87 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by jefferson »

Monsignor wrote:Dragi forumashi, pisao sam o ovome ranije, al evo opet cu.

Igrom slucaja imam dodira sa ljudima koji su u biznisu sa naftom tako da sam upoznat sa situacijom i problematikom :)

Ako mislite da sipanjem na OMVu u rezervoaru imate visoko kvalitetno austrijsko-slovensko gorivo vi zivite u zabludi.
Sistem je taj da u BiH imamo nekoliko uvoznika nafte i naftnih derivata i jako puno prevoznika. Vecina ih gorivo kupuju u hrvatskim rafinerijama, u 90% slucajeva su to rafinerija Sisak i Rijeka i 90% svog tog goriva iz ranije navedenih rafinerija zavrsava u depou INE u Podlugovima odakle se snabdjevaju OMV, INA, PETROL,EP i bezbroj malih privatnih b. pumpi. Paradoks je taj da i Energopetrol kupuje od INE u BiH.
Nesto goriva, obicno dizel koji jako dobar i ledi tek na -27C ili tako nesto biva uvezeno tokom zime iz Madjarske.....

Naravno, tocenjem na malim provatnim pumpama u zabitima nase zemlje dolazite u mogucnost da naspete lose gorivo sumnjivog poriejekla ali veliki lanci o koijma pricamo uzimaju gorivo na istom mjestu a u te kupce spada i ENERGOPETROL.... :)


Eto pozz
OK. Isto tako sam i ja upoznat da je jedna auto kompanija radila testiranje goriva kada su planirali uvest svoj novi dizel na trziste BiH, i razlika medju pumpama je bila ogromna, sa El Tarikom na vrhu, a slovenackim petrolom na zadnjem mjestu!
Monsignor
Posts: 169
Joined: 08/06/2004 11:18
Location: SA

#88 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Monsignor »

jefferson wrote:
Monsignor wrote:Dragi forumashi, pisao sam o ovome ranije, al evo opet cu.

Igrom slucaja imam dodira sa ljudima koji su u biznisu sa naftom tako da sam upoznat sa situacijom i problematikom :)

Ako mislite da sipanjem na OMVu u rezervoaru imate visoko kvalitetno austrijsko-slovensko gorivo vi zivite u zabludi.
Sistem je taj da u BiH imamo nekoliko uvoznika nafte i naftnih derivata i jako puno prevoznika. Vecina ih gorivo kupuju u hrvatskim rafinerijama, u 90% slucajeva su to rafinerija Sisak i Rijeka i 90% svog tog goriva iz ranije navedenih rafinerija zavrsava u depou INE u Podlugovima odakle se snabdjevaju OMV, INA, PETROL,EP i bezbroj malih privatnih b. pumpi. Paradoks je taj da i Energopetrol kupuje od INE u BiH.
Nesto goriva, obicno dizel koji jako dobar i ledi tek na -27C ili tako nesto biva uvezeno tokom zime iz Madjarske.....

Naravno, tocenjem na malim provatnim pumpama u zabitima nase zemlje dolazite u mogucnost da naspete lose gorivo sumnjivog poriejekla ali veliki lanci o koijma pricamo uzimaju gorivo na istom mjestu a u te kupce spada i ENERGOPETROL.... :)


Eto pozz
OK. Isto tako sam i ja upoznat da je jedna auto kompanija radila testiranje goriva kada su planirali uvest svoj novi dizel na trziste BiH, i razlika medju pumpama je bila ogromna, sa El Tarikom na vrhu, a slovenackim petrolom na zadnjem mjestu!


Opet ti kazem da ne pricam na pamet nego slusam sta pricaju ljudi kojima dnevno nekoliko cisteri prolazi preko racuna.

Na kraju krajeva, odakle gorivo moze doci??? Logicno bi bilo da dolazi iz rafinerije. A gdje su nam najblize rafinerije? U Hrvatskoj (ako izuzmemo onu u Brodu koja proizvodi onaj losi Dizel i one u Srbiji od kojih u FBiH niko ne kupuje).
E sad ako mislimo da ce uvoznici placati tranasport is EUa onda se grdno varamo, svi idu na cost cutting.

E sad da jos malo elaboriramo (bas me krenulo :)

Zasto vecina nas dragi forumashi sipamo gorivo na OMVu??? Pa zato sto je neko u tom OMVu skontao da zaposli mladjeg managera koji je zavrsio skoro neku skolu i naucio da customer orienatation je strategija na kojoj je izrastao marketing. E sad kad to apliciramo na ovo nase gorivo mozemo zakljuciti da nama (kupcima) nije dovoljno da nam postave one pistolje sa gorivom i da nam debeli pumpadzija drsko uzme novac iz ruke i isti spremi u masnu koznu torbicu nego gospodo nama treba nesto vise:::::
-piski nam se, a hocemo citste toalete i to mis' mislit otkljucane
-imamo one cistilice sajbe
-imamo papirne ubruse
-imamo najlonske rukavice
-pije nam se dobra kafa i sjedi nam se u klimatiziranoj prostoriji
-pije nam se nesto hladno
-jeden nam se nesto jestivo ( a tamo je relativno jestivo)
-kupuju nam se grickalice kojih tamo ima u izobilju
-stalno imamo sansu da osvojimo Bosanski san (novog golfa u nagradnoj igri ili ljetovanje) samo treba da natocimo 480 litara za 3 mjeseca

E SVE OVO IMAMO NA OMVu a nista od ovoga nemamo na Energopetrolu i zato su nam sa jebenim papirnim ubrusima i jednim golfom na cijelu zemlju (na kojem ostvare 20 % jaci obrt ili par desetina miliona KM za vrijeme trajanja igre) stvorili lazni osjecaj da kupujemo i trosimo kvalitetno........E NE TROSIMO KVALITETNO BRACO I SESTRE NEGO NAM MAZU OCI !!!

E sad sto tako malu korekciju nije u stanju napraviti kompanija kao sto je Energopetrol to vam ne znam kazati, mozda jednog dana i naprave.....mozda jednog dana i otvorimo oci i prestanemo bogatiti strane kolonizatore ali tada ce vec vejrovatno biti kasno jer Energopetrola odavno nece biti na mapi nego ce na njegovim mjestima stajati znak Shell, AGIP ili ESSO a mi bosanci cemo se opet cuditi kako nema penzija i kako je zadravstvo u qrcu itd itd...Zato nastavimo kupovati u Mercatoru, Tusu, Interexu, Konzumu ( i nemoj da neko slucajno uzme neko mlijeko napravljeno u B Dubici ili pelene u Tomislavgradu ili deterdzent napravljen u Tuzli) jer jedino tako cemo konacno unistiti i ovo malo jada sto je ostalo u domacem vlasnistvu...


Ne zamjerite na cinizmu !
pozz
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#89 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by jefferson »

Opet ti kazem da ne pricam na pamet nego slusam sta pricaju ljudi kojima dnevno nekoliko cisteri prolazi preko racuna.

Na kraju krajeva, odakle gorivo moze doci??? Logicno bi bilo da dolazi iz rafinerije. A gdje su nam najblize rafinerije? U Hrvatskoj (ako izuzmemo onu u Brodu koja proizvodi onaj losi Dizel i one u Srbiji od kojih u FBiH niko ne kupuje).
E sad ako mislimo da ce uvoznici placati tranasport is EUa onda se grdno varamo, svi idu na cost cutting.

E sad da jos malo elaboriramo (bas me krenulo

Zasto vecina nas dragi forumashi sipamo gorivo na OMVu??? Pa zato sto je neko u tom OMVu skontao da zaposli mladjeg managera koji je zavrsio skoro neku skolu i naucio da customer orienatation je strategija na kojoj je izrastao marketing. E sad kad to apliciramo na ovo nase gorivo mozemo zakljuciti da nama (kupcima) nije dovoljno da nam postave one pistolje sa gorivom i da nam debeli pumpadzija drsko uzme novac iz ruke i isti spremi u masnu koznu torbicu nego gospodo nama treba nesto vise:::::
-piski nam se, a hocemo citste toalete i to mis' mislit otkljucane
-imamo one cistilice sajbe
-imamo papirne ubruse
-imamo najlonske rukavice
-pije nam se dobra kafa i sjedi nam se u klimatiziranoj prostoriji
-pije nam se nesto hladno
-jeden nam se nesto jestivo ( a tamo je relativno jestivo)
-kupuju nam se grickalice kojih tamo ima u izobilju
-stalno imamo sansu da osvojimo Bosanski san (novog golfa u nagradnoj igri ili ljetovanje) samo treba da natocimo 480 litara za 3 mjeseca

E SVE OVO IMAMO NA OMVu a nista od ovoga nemamo na Energopetrolu i zato su nam sa jebenim papirnim ubrusima i jednim golfom na cijelu zemlju (na kojem ostvare 20 % jaci obrt ili par desetina miliona KM za vrijeme trajanja igre) stvorili lazni osjecaj da kupujemo i trosimo kvalitetno........E NE TROSIMO KVALITETNO BRACO I SESTRE NEGO NAM MAZU OCI !!!

E sad sto tako malu korekciju nije u stanju napraviti kompanija kao sto je Energopetrol to vam ne znam kazati, mozda jednog dana i naprave.....mozda jednog dana i otvorimo oci i prestanemo bogatiti strane kolonizatore ali tada ce vec vejrovatno biti kasno jer Energopetrola odavno nece biti na mapi nego ce na njegovim mjestima stajati znak Shell, AGIP ili ESSO a mi bosanci cemo se opet cuditi kako nema penzija i kako je zadravstvo u qrcu itd itd...Zato nastavimo kupovati u Mercatoru, Tusu, Interexu, Konzumu ( i nemoj da neko slucajno uzme neko mlijeko napravljeno u B Dubici ili pelene u Tomislavgradu ili deterdzent napravljen u Tuzli) jer jedino tako cemo konacno unistiti i ovo malo jada sto je ostalo u domacem vlasnistvu...


Ne zamjerite na cinizmu
Upravu si, pogotovo za OMV i zadnji dio, 100% se slazemo.
Samo ono sto sam ja rekao nisam rekao tek zato sto mi se govori!
na kraju, moja octavia je super radila dok buraz nije nasuo na petrolu gorivo i vrisnula turbina nakon 10km od sipanja goriva!
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#90 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by AdnanSA »

Ja sipam isključivo na Hifi u zadje vrijeme i nikakvih prolema nemam. Benzin i plin su sasvim ok. Ruku na srce moj stari Volvo guta svakakav benzin i gdje god sam ranije sipao nisam imao problema.
Ovo za OMV je sasvim tačno što si napisao. Ljudi kod nas vole šminku. Koliko im je gorivo kvalitetno evo i male potvrde.
Službeni Suzuki sa Renault 1,5 DCI motorom kupljen u Njemačkoj sa 20 000 km. Kod nas prešao 70 000 km sa isključivo OMV gorivom i na 90 000 km dizne i pumpa rikavela. Doduše čuo sam da im ti motori i nisu čemu ali imam osječaj da je loše gorivo samo ubrzalo stvar.
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#91 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Rauber »

Mozda ima ljudi sto vole sminku pa zbog toga sipaju na OMV-u , sto se mene tice ja odnedavno samo kod njih sipam, razlog nije sminka vec samo kvalitet.
Imam benzinca i nije bitno koje je auto, nije uglavnom nov, donedavno sam sipao samo na seleksu i energopetrolu i bas sam raji govorio kako mi je izgleda auto oslabilo s godinama, nece vise da vuce a na semaforu se zna tresti ko banja luka, moram gas svako malo dodavati da se ne ugasi. Prvo sam mislio da je benzinski filter, zamjenim medjutim ista stvar... I hajde ja se pomirim s tim, kontam mozda je gorivo medjutim drug mi govori ako sipam na energopetrolu kod ohr-a onda nije do goriva sigurno, kao kod njih je najbolje jer ohr sipa kod njih i zbog toga moraju imati maksimalnu kvalitetu. Hajde u redu...
I skoro cujem za neku nagradnu igu u OMV-u i krenem van grada, haj kontam kod njih cu nasuti, znam da imaju pumpu kod vize ali sam bio rezerva i molim Boga samo da ne stanem, nedjelja bila i autopijaca.
Svega mi, kad sam napunio rezervar bezolovnog, trebalo mi je valjda koji km da predjem pa da tek osjetim, ali majke mi drugo auto, nevjerovatno tih, ne vristi kad idem 100km/s po autoputu, bas vuce.
Sto se mene tice od tad ne postoji druga benzinska za mene, samo OMV i stvarno drugo auto od tad.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#92 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by shlauf »

Energopetrol kod OHR-a za mene najbolje gorivo dizel 4 ili 5

Aleee aleeeeeeeee :dance:
User avatar
Haris.ba
Posts: 25187
Joined: 08/09/2005 20:08

#93 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Haris.ba »

Od sada kupujem samo gorivo na Ini. Valjda neće oni od konkurenata kupovati gorivo. Nasuo dodikov benzin i auto mi trošilo 2 litra više na 100 kilometara. Nisam ni gledao - piše na OMV malim slovima - nije po standardu. Da rezervoara potrošio. Već đenazu autu planirao. Sikter. Na ovim drugim pumpama i ne piše da je gorivo iz četniteta. Domaća proizvodnja može - al iskučite mene.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#94 Re: Na Energopetrolu sipaju vodu umjesto goriva !!!

Post by Jimmy_The_Saint »

Zdravlja ti jel to OMV tuši brocko gorivo? A na EP se laje, 'vaki naki. Ma meni su super. Jednu noć ja dole na Stupskom EP uđem kupit' flašu vode, njih dvo-trojica graknu na mene "Ma štošto kupovat', to ti je obična, jes' budala?". Customer care, Bosnian way! :-) Ko ih ne bi volio.
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#95 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Zux »

Ja isto tako imam informaciju koja je stara mjesecima da je jedan proizvođač automobila testirao gorivo na nasim pumpama jer su htjeli uvesti na trziste dizel motor koji je osjetljiv i rezultati su bili u potpunosti drugaciji od opstepoznatog sireg misljenja, a to je da je OMV najkavlitetniji, a EP nista ne valja. Pri vrhu su bili El Tarik, EP, INA... Ja sam tad dizela vozio i odmah sam se prebacio na EP i ne samo ja, nego i kolege, razlika je bila primjetna u ponasanju auta. EP ide nabolje i sto se tice onog "sminka" dijela, obnovili su nekoliko pumpi u BiH i to vrlo pristojno izgleda. Nazalost, koja god da je pumpa kod nas u pitanju gorivo je puno losije nego u EU ...
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#96 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by chelo »

Mislim da vam je to s gorivom relevanto koliko i uticaj pasivnog pusenja na nepusace i UV zraka na kozu otkom ljeta.
Bitno je , al nije bitno. Jednostavno, razlike su minorne medju velikim dobavljacima. Nemoj na Imzitu, kod Brkica i nekim avlijskim i zdrao. Posljedice se osjete nakon duzeg perioda. A koliko ce ko vozat to isto auto? Jedino, slagaj 1001 racun, auto rikne, salji u Austriju u pravosudje... :dance:
Sad kontam kod ohr-a novi tankovi, omv veca mreza, ep domaci, omv moderniji, ep ne daje racun, omv pecati racun...itd :-D
Ja sam zatucan OMV, ne vidim dalje od njih.
User avatar
Better Man
Posts: 16819
Joined: 01/10/2006 20:10

#97 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Better Man »

Ne sipam na OMV radi šminke, nagradnih igara itd, već sipam zato što su mi kad sam kupio auto u salonu savjetovali da sipam na OMV ili na El Tarik i spomenuli su u krajnjoj nuždi Petrol ili je EP (ne mogu se sjetiti koja je od ove dvije).
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#98 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Jimmy_The_Saint »

Pusti bolan "stručnjake" u salonu, sipaš gdje je kvalitetnije gorivo, ili gdje se zatekneš - i vjeruj mi više vjerujem najzadrtijem polupismenom padobrancu s foruma, nego ijednom "stručnjaku" iz bilo kog servisa, a pogotovo ne "dileršipa".

Čovječe, tim ljudima je u interesu da ti što prije propušu dizne.... :-)
sabanss
Posts: 4669
Joined: 13/08/2006 11:20

#99 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by sabanss »

Jimmy_The_Saint wrote:Pusti bolan "stručnjake" u salonu, sipaš gdje je kvalitetnije gorivo, ili gdje se zatekneš - i vjeruj mi više vjerujem najzadrtijem polupismenom padobrancu s foruma, nego ijednom "stručnjaku" iz bilo kog servisa, a pogotovo ne "dileršipa".

Čovječe, tim ljudima je u interesu da ti što prije propušu dizne.... :-)
Ja sam samo na Brkicu mogao fakat skontati da je gorivo truba. Jbg ga samo mi se tu desilo da se benzinac ugasi nakon sipanja :)

Inace na OMV-u ne sipam iz principa, kad su se vec dogovorili za cijene mogli su ne pokazati supacku stranu pa na "ime" uzimati pfening vise :D
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#100 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by LeKo »

Sipao na OMV dugoooooooooo, dopizdilo mi čekati 20 min da ovaj ispred mene plati račun i skloni auto, a onda i ja 20 min dok naspem i platim račun. Nemam 40 min viška za sipanje goriva, od tad (ima 2g) sipam na EP (Stup i OHR) i ni na jednom auto nisam imao problem.
Post Reply