SDA-All about

Post Reply
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#7476 Re: SDA-All about

Post by Opetja033 »

"SDA ponizila politički establišment RS"

BANJALUKA - Potpredsjednik Republike Srpske Emil Vlajki smatra da je SDA, prijedlogom Dževada Mahmutovića za ministra u novoj vladi Republike Srpske, neizmjerno ponizila građane Srpske i njen politički establišment. Vlajki ističe da je SDA dobro znala za ratnu, antisrpsku aktivnost Mahmutovića, a bila je i svjesna da Vlada Srpske nikada neće prihvatiti kandidaturu Mahmutovića.

"Za SDA je potpuno svejedno hoće li učestvovati u vladi Srpske ili ne. U ovom času ona vodi borbu za teritoriju Federacije BiH, posebno za centralnu Bosnu, a na štetu Hrvata. Srpska teritorija je ostavljena za drugu fazu njene ekspanzije", navodi Vlajki u saopštenju.

On je ocijenio da je cilj predlaganja Mahmutovića, nosioca "Zlatnog ljiljana", prvenstveno da se Srpskoj da na znanje da je "genocidna i agresorska tvorevina" protiv koje će se i dalje voditi rat - sve do njenog uništenja.

"Republika Srpska je pružila ruku političkog prijateljstva najjačoj stranci u Federaciji, a zauzvrat je dobila sramni šamar. Za nadati se, da nakon ovoga, vlast u Srpskoj neće više htjeti da jedan od ministara u novoj vladi Republike Srpske bude iz reda SDA kako ne bi ponizila ni srpski narod, ni samu sebe", ističe Vlajki.

Dževad Mahmutović je kandidat SDA za ministra trgovine i turizma Republike Srpske, a pojedini mediji javili su da je nosilac muslimanskog ratnog priznanja "Zlatni ljiljan".

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio da u novoj vladi Srpske neće biti neko ko ima sumnjivu ratnu prošlost i da tako nešto nije ni zvanično najavljeno.
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7477 Re: SDA-All about

Post by palermo »

Opetja033 wrote:
"SDA ponizila politički establišment RS"

BANJALUKA - Potpredsjednik Republike Srpske Emil Vlajki smatra da je SDA, prijedlogom Dževada Mahmutovića za ministra u novoj vladi Republike Srpske, neizmjerno ponizila građane Srpske i njen politički establišment. Vlajki ističe da je SDA dobro znala za ratnu, antisrpsku aktivnost Mahmutovića, a bila je i svjesna da Vlada Srpske nikada neće prihvatiti kandidaturu Mahmutovića.

"Za SDA je potpuno svejedno hoće li učestvovati u vladi Srpske ili ne. U ovom času ona vodi borbu za teritoriju Federacije BiH, posebno za centralnu Bosnu, a na štetu Hrvata. Srpska teritorija je ostavljena za drugu fazu njene ekspanzije", navodi Vlajki u saopštenju.

On je ocijenio da je cilj predlaganja Mahmutovića, nosioca "Zlatnog ljiljana", prvenstveno da se Srpskoj da na znanje da je "genocidna i agresorska tvorevina" protiv koje će se i dalje voditi rat - sve do njenog uništenja.

"Republika Srpska je pružila ruku političkog prijateljstva najjačoj stranci u Federaciji, a zauzvrat je dobila sramni šamar. Za nadati se, da nakon ovoga, vlast u Srpskoj neće više htjeti da jedan od ministara u novoj vladi Republike Srpske bude iz reda SDA kako ne bi ponizila ni srpski narod, ni samu sebe", ističe Vlajki.

Dževad Mahmutović je kandidat SDA za ministra trgovine i turizma Republike Srpske, a pojedini mediji javili su da je nosilac muslimanskog ratnog priznanja "Zlatni ljiljan".

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio da u novoj vladi Srpske neće biti neko ko ima sumnjivu ratnu prošlost i da tako nešto nije ni zvanično najavljeno.
Lijepo. I sad je na SDA da insistira na Mahmutoviću ili da se pokunji i predloži nekog drugog koji nema iza sebe " hipoteku ratne,zločinačke prošlosti".

Mislim da ti ne treba naglašavati da od tog stava zavisi percepcija ovog poteza SDA. Nadam se i tvoja percepcija
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7478 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

Nagradno pitanje: Koja je cijena ove tasne, dame, prve u Bosnjaka, robne marke Louis Vuitton???

Napomena, radi se o brojci sa 4 cifre ;-)

Image


Samozatajna i skromna bosnjacka vlastela..a narod im nema hljeba da jede.


Fuj, nemoralna gamad!!!
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#7479 Re: SDA-All about

Post by webby-x »

-LIBERO- wrote:Nagradno pitanje: Koja je cijena ove tasne, dame, prve u Bosnjaka, robne marke Louis Vuitton???
Sitnica. SDA je puno više potrošio na armiju "umirovljenika" i profesionalnih
bivših vojnika, nego na neku glupu torbu. Kakva je država gdje žena predsjednika
ne može imati skupu torbu?
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#7480 Re: SDA-All about

Post by kurty »

ako je on jedan od predsjednika...
Ako je na jos kojekakvim funkcijama

Ako je ona sefica neke od klinika i ako je ona na jos kojekakvim funckijama

Ima se, moze se...

Apsolutno je normalno da neko kojena nekoj funckiji ima veca primanja... Ko ima veca primanja, imau čika Vitona...

Na jednu stranu svi lopovluci ogromne vecine politicara, ali me vrijedja kad oni daju one imovinske kartone, a po tim kartonima, hudi, udjelit im kad ih vidis na ulici.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#7481 Re: SDA-All about

Post by Opetja033 »

Kakva sitnicavost.. Obzirom da joj je muz clan Predsjednistva a ona sama sefica klinike/doktorica - ne vidim nista cudno. Sigurno nije jedina u gradu, kada mogu raznorazne menadzerice, doktorice, advokatice, sudije, itd, zasto ne moze i prva dama? A ko zna, mozda je i kineska roba. :mrgreen:
User avatar
covjekizsjene
Posts: 229
Joined: 04/01/2013 15:12

#7482 Re: SDA-All about

Post by covjekizsjene »

Torba je malo manje od 2000 km :mrgreen:

Bgm torbi po 10-20 hiljada eura ova je sica...
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7483 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

webby-x wrote:
-LIBERO- wrote:Nagradno pitanje: Koja je cijena ove tasne, dame, prve u Bosnjaka, robne marke Louis Vuitton???
Sitnica. SDA je puno više potrošio na armiju "umirovljenika" i profesionalnih
bivših vojnika, nego na neku glupu torbu.

Cijeg novca? SDA novca ili naseg zajednickog, svih poreskih obveznika?? A da, za SDA je sve to isto...jedinstvana sehara iz koje se grabi.
Kakva je država gdje žena predsjednika
ne može imati skupu torbu?
Ona drzava gdje je prosjecna penzija 300KM, sto nije ni drska na ovoj torbici.

Bogobojazni, sa narodom sazivjeli, moralni i socijalno osjetljivi bracni par. :D

Svaka drzava sa ovakvom vlastelom, nema straha za svoju buducnost ;-) :thumbup:
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#7484 Re: SDA-All about

Post by webby-x »

Opetja033 wrote:Kakva sitnicavost.
Upravo tako. Valjda imaju krupnije stvari mu prigovoriti.
User avatar
covjekizsjene
Posts: 229
Joined: 04/01/2013 15:12

#7485 Re: SDA-All about

Post by covjekizsjene »

Treba Bakiru poslat poruku na fejsbuk da kupi zeni bolju torbu :lol:
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#7486 Re: SDA-All about

Post by webby-x »

-LIBERO- wrote:Bogobojazni, sa narodom sazivjeli, moralni i socijalno osjetljivi bracni par.
Sa takvim čaršijskim razmišljanjem BiH i neće nigdje.
Ne treba nam predsjednik koji je saživljen sa narodom, torba je nebitna.
Ima se Bakiru i ozbiljnih stvari prigovoriti, a ne ženina torba.
Sa ovom mahalskom pričom banaliziraš krupni kriminal.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7487 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

-LIBERO- wrote:Nagradno pitanje: Koja je cijena ove tasne, dame, prve u Bosnjaka, robne marke Louis Vuitton???

Napomena, radi se o brojci sa 4 cifre ;-)

Image


Samozatajna i skromna bosnjacka vlastela..a narod im nema hljeba da jede.


Fuj, nemoralna gamad!!!
mora da je i taj Luis Bošnjak porijeklom ili je prešo na islam...kolko me sjećanje mori i šćer bivšeg reisa je samo ovu marku gonjala
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7488 Re: SDA-All about

Post by palermo »

-LIBERO- wrote:Nagradno pitanje: Koja je cijena ove tasne, dame, prve u Bosnjaka, robne marke Louis Vuitton???

Napomena, radi se o brojci sa 4 cifre ;-)

Image


Samozatajna i skromna bosnjacka vlastela..a narod im nema hljeba da jede.


Fuj, nemoralna gamad!!!
Men se čini da nisi oženjen :D

Nije ti vala ovo neki argument, ruku na srce
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#7489 Re: SDA-All about

Post by -LIBERO- »

webby-x wrote:
-LIBERO- wrote:Bogobojazni, sa narodom sazivjeli, moralni i socijalno osjetljivi bracni par.
Sa takvim čaršijskim razmišljanjem BiH i neće nigdje.
Ne treba nam predsjednik koji je saživljen sa narodom, torba je nebitna.
Ima se Bakiru i ozbiljnih stvari prigovoriti, a ne ženina torba.
Sa ovom mahalskom pričom banaliziraš krupni kriminal.

Naravno da je ovo sitnica, za obim kriminala koji je oko njega. Ali i ova sitnica, jako plasticno i efektno zapravo pokazuje to sto sam napisao vec.

Druga je stvar, tj. prva, sto se od strane par bojovnika SDA sve zivo pokusava relativizirati, pa tako i ovaj mikto primjer, koji je zapravo puno vise od torbe od preko 2000KM.

Kolika je invalidnina, kolika su primanja demobilisanim ne zaposlenim borcima, kolika je prosjecna penzija????

A u ostalom, kome pricam ja uopste :D ..SDA - demokratija :dance: :thumbup: :mrgreen:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7490 Re: SDA-All about

Post by It_is_a_Leclerc »

Lako ćemo za torbu. (Jbga, žena je ljekar, specijalista, profesor i vrhunski stručnjak. Nek kupi šta hoće.) Ali šta ćemo za izdajstvo spram bošnjačkih nacionalnih interesa koji postaju opis posla SDA.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#7491 Re: SDA-All about

Post by Opetja033 »

-LIBERO- wrote:Naravno da je ovo sitnica, za obim kriminala koji je oko njega.


Tako kategorican, lijepo. Mora da imas konkretne argumente, podatke, papire. Bujrum kontaktiraj ministra sigurnosti, budi siguran da ce jedva docekati da te primi. :D
Bez konkretnih dokaza ovo sto si napisao nije nista drugo osim potvora i supljak. ;-)

-LIBERO- wrote:Kolika je invalidnina, kolika su primanja demobilisanim ne zaposlenim borcima, kolika je prosjecna penzija????
Hajmo sada malo obrnuti pricu: kolika je plata clanu predsjednistva? Kolika je plata sefa klinike, doktora? Sasvim dovoljna da moze imati barem 20 puta skuplju torbu od ove.

Prema tome - supljak na kvadrat.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7492 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

evo proguglah i na jednom forumu nađoh da se iza ovog umjetničkog imena krije Lutvo Vatrić. Čovjek koji je emigrirao u Francusku iz Bosne nakon krvavog pohoda Omer-paše Latasa.


Image

na čehri mu se vidi da je Bošnjo...divu mu samo brčina
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7493 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

Pa misa mu,prohodaj malo gradom,pogotovo na mjesta gdje 'elita' izlazi i vidjeces balavice sa skupljom garderobom i asesoarima a kamoli ljekare.Danas svaka šuša nosa nesto od Luisa Vuitton (moro sam provjerit kako se pravilno pise :D ),kupuju se loubotinke,ljetuje se po Baliju i Sejselima,kupuju se skupi mobiteli i tableti,preserava se nepotrebnim detaljima koji kostaju kao necija plata ili nekoliko penzija i to sve od onih koji realno imaju daleko manja primanja od jedne ljekarke+supruge clana Predsjednistva.Znam dosta ljekara i ljekarki i iskreno daleko skuplju garderobu nosaju od ove koja je na fotografiji a sve to nema veze sa nekom stranackom pripadnoscu ili bavljenjem politikom.

Drzi se kritikovanja Seke zbog izglednog postavljanja na mjesto direktorice bolnice,za te kritike bar ima osnova,ovo sa torbom je bespotrebno.
Last edited by Co0l on 08/03/2013 18:44, edited 1 time in total.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#7494 Re: SDA-All about

Post by Co0l »

Genije wrote:
JoseMujica wrote:evo proguglah i na jednom forumu nađoh da se iza ovog umjetničkog imena krije Lutvo Vatrić. Čovjek koji je emigrirao u Francusku iz Bosne nakon krvavog pohoda Omer-paše Latasa.


Image

na čehri mu se vidi da je Bošnjo...divu mu samo brčina
Image

lutvo legenda :D
Jos tespih u ruci i to je to :)
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7495 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

sve se uklapa,,,ti ga i s fesom nađe...a zna se: boja fesa-boja dresa

vratila mi se vjera u našeg prešednika i prvu da-mu bolničkih kapaciteta
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#7496 Re: SDA-All about

Post by Opetja033 »

Znaci usaglasili smo se da je, unatoc svojim mogucnostima i plateznoj moci, gospodja Izetbegovic na prvom mjestu jedna vrlo skromna zena ma sta ovi sa lijevih pozicija pokusavali orkestirati.

Idemo dalje.
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#7497 Re: SDA-All about

Post by palermo »

Opetja033 wrote:Znaci usaglasili smo se da je, unatoc svojim mogucnostima i plateznoj moci, gospodja Izetbegovic na prvom mjestu jedna vrlo skromna zena ma sta ovi sa lijevih pozicija pokusavali orkestirati.

Idemo dalje.
Ne baš. Nije vrlo skromna žena. I ne treba je tako etiketirati.

Nema nikakva razloga to i da bude.
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#7498 Re: SDA-All about

Post by Opetja033 »

palermo wrote:
Opetja033 wrote:Znaci usaglasili smo se da je, unatoc svojim mogucnostima i plateznoj moci, gospodja Izetbegovic na prvom mjestu jedna vrlo skromna zena ma sta ovi sa lijevih pozicija pokusavali orkestirati.

Idemo dalje.
Ne baš. Nije vrlo skromna žena. I ne treba je tako etiketirati.

Nema nikakva razloga to i da bude.

Zajebajem se bola :mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#7499 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

tako je...naša Seka će da bidne najskromnija direktorica bolnice u svijetu

Seku je skromnosti naučila vjera u boga i tako je uz božiju pomoć, insallah, Seka u rekordnom roku napredoavala od medicinske sestre do direktorice bolnice. Perenospora trans Penis ad Astra ili što bi naš prost narod reko: Pomozi sebi pa će ti i bog pomoći :D

ps

jedini sličan slučaj je bio, gle čuda u Bosni i gle još većega čuda u SDA, kada je jedna perspektivna čistačica iz okolice Tuzle postala sudijnica Ustavnog suda...pravna država od ponedeljka :!:
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#7500 Re: SDA-All about

Post by muzicar_iz_parka »

JoseMujica wrote:tako je...naša Seka će da bidne najskromnija direktorica bolnice u svijetu

Seku je skromnosti naučila vjera u boga i tako je uz božiju pomoć, insallah, Seka u rekordnom roku napredoavala od medicinske sestre do direktorice bolnice. Perenospora trans Penis ad Astra ili što bi naš prost narod reko: Pomozi sebi pa će ti i bog pomoći :D

ps

jedini sličan slučaj je bio, gle čuda u Bosni i gle još većega čuda u SDA, kada je jedna perspektivna čistačica iz okolice Tuzle postala sudijnica Ustavnog suda...pravna država od ponedeljka :!:
Američki san, kao što bi rekli od perača tanjira do milionera.
Post Reply