"SDA ponizila politički establišment RS"
BANJALUKA - Potpredsjednik Republike Srpske Emil Vlajki smatra da je SDA, prijedlogom Dževada Mahmutovića za ministra u novoj vladi Republike Srpske, neizmjerno ponizila građane Srpske i njen politički establišment. Vlajki ističe da je SDA dobro znala za ratnu, antisrpsku aktivnost Mahmutovića, a bila je i svjesna da Vlada Srpske nikada neće prihvatiti kandidaturu Mahmutovića.
"Za SDA je potpuno svejedno hoće li učestvovati u vladi Srpske ili ne. U ovom času ona vodi borbu za teritoriju Federacije BiH, posebno za centralnu Bosnu, a na štetu Hrvata. Srpska teritorija je ostavljena za drugu fazu njene ekspanzije", navodi Vlajki u saopštenju.
On je ocijenio da je cilj predlaganja Mahmutovića, nosioca "Zlatnog ljiljana", prvenstveno da se Srpskoj da na znanje da je "genocidna i agresorska tvorevina" protiv koje će se i dalje voditi rat - sve do njenog uništenja.
"Republika Srpska je pružila ruku političkog prijateljstva najjačoj stranci u Federaciji, a zauzvrat je dobila sramni šamar. Za nadati se, da nakon ovoga, vlast u Srpskoj neće više htjeti da jedan od ministara u novoj vladi Republike Srpske bude iz reda SDA kako ne bi ponizila ni srpski narod, ni samu sebe", ističe Vlajki.
Dževad Mahmutović je kandidat SDA za ministra trgovine i turizma Republike Srpske, a pojedini mediji javili su da je nosilac muslimanskog ratnog priznanja "Zlatni ljiljan".
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio da u novoj vladi Srpske neće biti neko ko ima sumnjivu ratnu prošlost i da tako nešto nije ni zvanično najavljeno.
SDA-All about
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#7476 Re: SDA-All about
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#7477 Re: SDA-All about
Lijepo. I sad je na SDA da insistira na Mahmutoviću ili da se pokunji i predloži nekog drugog koji nema iza sebe " hipoteku ratne,zločinačke prošlosti".Opetja033 wrote:"SDA ponizila politički establišment RS"
BANJALUKA - Potpredsjednik Republike Srpske Emil Vlajki smatra da je SDA, prijedlogom Dževada Mahmutovića za ministra u novoj vladi Republike Srpske, neizmjerno ponizila građane Srpske i njen politički establišment. Vlajki ističe da je SDA dobro znala za ratnu, antisrpsku aktivnost Mahmutovića, a bila je i svjesna da Vlada Srpske nikada neće prihvatiti kandidaturu Mahmutovića.
"Za SDA je potpuno svejedno hoće li učestvovati u vladi Srpske ili ne. U ovom času ona vodi borbu za teritoriju Federacije BiH, posebno za centralnu Bosnu, a na štetu Hrvata. Srpska teritorija je ostavljena za drugu fazu njene ekspanzije", navodi Vlajki u saopštenju.
On je ocijenio da je cilj predlaganja Mahmutovića, nosioca "Zlatnog ljiljana", prvenstveno da se Srpskoj da na znanje da je "genocidna i agresorska tvorevina" protiv koje će se i dalje voditi rat - sve do njenog uništenja.
"Republika Srpska je pružila ruku političkog prijateljstva najjačoj stranci u Federaciji, a zauzvrat je dobila sramni šamar. Za nadati se, da nakon ovoga, vlast u Srpskoj neće više htjeti da jedan od ministara u novoj vladi Republike Srpske bude iz reda SDA kako ne bi ponizila ni srpski narod, ni samu sebe", ističe Vlajki.
Dževad Mahmutović je kandidat SDA za ministra trgovine i turizma Republike Srpske, a pojedini mediji javili su da je nosilac muslimanskog ratnog priznanja "Zlatni ljiljan".
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio da u novoj vladi Srpske neće biti neko ko ima sumnjivu ratnu prošlost i da tako nešto nije ni zvanično najavljeno.
Mislim da ti ne treba naglašavati da od tog stava zavisi percepcija ovog poteza SDA. Nadam se i tvoja percepcija
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
- webby-x
- Posts: 2343
- Joined: 18/12/2011 12:38
#7479 Re: SDA-All about
Sitnica. SDA je puno više potrošio na armiju "umirovljenika" i profesionalnih-LIBERO- wrote:Nagradno pitanje: Koja je cijena ove tasne, dame, prve u Bosnjaka, robne marke Louis Vuitton???
bivših vojnika, nego na neku glupu torbu. Kakva je država gdje žena predsjednika
ne može imati skupu torbu?
- kurty
- Posts: 45217
- Joined: 17/08/2008 23:29
- Location: Made in Breza
#7480 Re: SDA-All about
ako je on jedan od predsjednika...
Ako je na jos kojekakvim funkcijama
Ako je ona sefica neke od klinika i ako je ona na jos kojekakvim funckijama
Ima se, moze se...
Apsolutno je normalno da neko kojena nekoj funckiji ima veca primanja... Ko ima veca primanja, imau čika Vitona...
Na jednu stranu svi lopovluci ogromne vecine politicara, ali me vrijedja kad oni daju one imovinske kartone, a po tim kartonima, hudi, udjelit im kad ih vidis na ulici.
Ako je na jos kojekakvim funkcijama
Ako je ona sefica neke od klinika i ako je ona na jos kojekakvim funckijama
Ima se, moze se...
Apsolutno je normalno da neko kojena nekoj funckiji ima veca primanja... Ko ima veca primanja, imau čika Vitona...
Na jednu stranu svi lopovluci ogromne vecine politicara, ali me vrijedja kad oni daju one imovinske kartone, a po tim kartonima, hudi, udjelit im kad ih vidis na ulici.
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#7481 Re: SDA-All about
Kakva sitnicavost.. Obzirom da joj je muz clan Predsjednistva a ona sama sefica klinike/doktorica - ne vidim nista cudno. Sigurno nije jedina u gradu, kada mogu raznorazne menadzerice, doktorice, advokatice, sudije, itd, zasto ne moze i prva dama? A ko zna, mozda je i kineska roba. 
- covjekizsjene
- Posts: 229
- Joined: 04/01/2013 15:12
#7482 Re: SDA-All about
Torba je malo manje od 2000 km
Bgm torbi po 10-20 hiljada eura ova je sica...
Bgm torbi po 10-20 hiljada eura ova je sica...
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#7483 Re: SDA-All about
webby-x wrote:Sitnica. SDA je puno više potrošio na armiju "umirovljenika" i profesionalnih-LIBERO- wrote:Nagradno pitanje: Koja je cijena ove tasne, dame, prve u Bosnjaka, robne marke Louis Vuitton???
bivših vojnika, nego na neku glupu torbu.
Cijeg novca? SDA novca ili naseg zajednickog, svih poreskih obveznika?? A da, za SDA je sve to isto...jedinstvana sehara iz koje se grabi.
Ona drzava gdje je prosjecna penzija 300KM, sto nije ni drska na ovoj torbici.Kakva je država gdje žena predsjednika
ne može imati skupu torbu?
Bogobojazni, sa narodom sazivjeli, moralni i socijalno osjetljivi bracni par.
Svaka drzava sa ovakvom vlastelom, nema straha za svoju buducnost
- webby-x
- Posts: 2343
- Joined: 18/12/2011 12:38
#7484 Re: SDA-All about
Upravo tako. Valjda imaju krupnije stvari mu prigovoriti.Opetja033 wrote:Kakva sitnicavost.
- covjekizsjene
- Posts: 229
- Joined: 04/01/2013 15:12
#7485 Re: SDA-All about
Treba Bakiru poslat poruku na fejsbuk da kupi zeni bolju torbu 
- webby-x
- Posts: 2343
- Joined: 18/12/2011 12:38
#7486 Re: SDA-All about
Sa takvim čaršijskim razmišljanjem BiH i neće nigdje.-LIBERO- wrote:Bogobojazni, sa narodom sazivjeli, moralni i socijalno osjetljivi bracni par.
Ne treba nam predsjednik koji je saživljen sa narodom, torba je nebitna.
Ima se Bakiru i ozbiljnih stvari prigovoriti, a ne ženina torba.
Sa ovom mahalskom pričom banaliziraš krupni kriminal.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7487 Re: SDA-All about
mora da je i taj Luis Bošnjak porijeklom ili je prešo na islam...kolko me sjećanje mori i šćer bivšeg reisa je samo ovu marku gonjala
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#7488 Re: SDA-All about
Men se čini da nisi oženjen
Nije ti vala ovo neki argument, ruku na srce
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#7489 Re: SDA-All about
webby-x wrote:Sa takvim čaršijskim razmišljanjem BiH i neće nigdje.-LIBERO- wrote:Bogobojazni, sa narodom sazivjeli, moralni i socijalno osjetljivi bracni par.
Ne treba nam predsjednik koji je saživljen sa narodom, torba je nebitna.
Ima se Bakiru i ozbiljnih stvari prigovoriti, a ne ženina torba.
Sa ovom mahalskom pričom banaliziraš krupni kriminal.
Naravno da je ovo sitnica, za obim kriminala koji je oko njega. Ali i ova sitnica, jako plasticno i efektno zapravo pokazuje to sto sam napisao vec.
Druga je stvar, tj. prva, sto se od strane par bojovnika SDA sve zivo pokusava relativizirati, pa tako i ovaj mikto primjer, koji je zapravo puno vise od torbe od preko 2000KM.
Kolika je invalidnina, kolika su primanja demobilisanim ne zaposlenim borcima, kolika je prosjecna penzija????
A u ostalom, kome pricam ja uopste
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#7490 Re: SDA-All about
Lako ćemo za torbu. (Jbga, žena je ljekar, specijalista, profesor i vrhunski stručnjak. Nek kupi šta hoće.) Ali šta ćemo za izdajstvo spram bošnjačkih nacionalnih interesa koji postaju opis posla SDA.
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#7491 Re: SDA-All about
-LIBERO- wrote:Naravno da je ovo sitnica, za obim kriminala koji je oko njega.
Tako kategorican, lijepo. Mora da imas konkretne argumente, podatke, papire. Bujrum kontaktiraj ministra sigurnosti, budi siguran da ce jedva docekati da te primi.
Bez konkretnih dokaza ovo sto si napisao nije nista drugo osim potvora i supljak.
Hajmo sada malo obrnuti pricu: kolika je plata clanu predsjednistva? Kolika je plata sefa klinike, doktora? Sasvim dovoljna da moze imati barem 20 puta skuplju torbu od ove.-LIBERO- wrote:Kolika je invalidnina, kolika su primanja demobilisanim ne zaposlenim borcima, kolika je prosjecna penzija????
Prema tome - supljak na kvadrat.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7492 Re: SDA-All about
evo proguglah i na jednom forumu nađoh da se iza ovog umjetničkog imena krije Lutvo Vatrić. Čovjek koji je emigrirao u Francusku iz Bosne nakon krvavog pohoda Omer-paše Latasa.

na čehri mu se vidi da je Bošnjo...divu mu samo brčina
na čehri mu se vidi da je Bošnjo...divu mu samo brčina
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#7493 Re: SDA-All about
Pa misa mu,prohodaj malo gradom,pogotovo na mjesta gdje 'elita' izlazi i vidjeces balavice sa skupljom garderobom i asesoarima a kamoli ljekare.Danas svaka šuša nosa nesto od Luisa Vuitton (moro sam provjerit kako se pravilno pise
),kupuju se loubotinke,ljetuje se po Baliju i Sejselima,kupuju se skupi mobiteli i tableti,preserava se nepotrebnim detaljima koji kostaju kao necija plata ili nekoliko penzija i to sve od onih koji realno imaju daleko manja primanja od jedne ljekarke+supruge clana Predsjednistva.Znam dosta ljekara i ljekarki i iskreno daleko skuplju garderobu nosaju od ove koja je na fotografiji a sve to nema veze sa nekom stranackom pripadnoscu ili bavljenjem politikom.
Drzi se kritikovanja Seke zbog izglednog postavljanja na mjesto direktorice bolnice,za te kritike bar ima osnova,ovo sa torbom je bespotrebno.
Drzi se kritikovanja Seke zbog izglednog postavljanja na mjesto direktorice bolnice,za te kritike bar ima osnova,ovo sa torbom je bespotrebno.
Last edited by Co0l on 08/03/2013 18:44, edited 1 time in total.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#7494 Re: SDA-All about
Jos tespih u ruci i to je toGenije wrote:JoseMujica wrote:evo proguglah i na jednom forumu nađoh da se iza ovog umjetničkog imena krije Lutvo Vatrić. Čovjek koji je emigrirao u Francusku iz Bosne nakon krvavog pohoda Omer-paše Latasa.
na čehri mu se vidi da je Bošnjo...divu mu samo brčina
lutvo legenda
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7495 Re: SDA-All about
sve se uklapa,,,ti ga i s fesom nađe...a zna se: boja fesa-boja dresa
vratila mi se vjera u našeg prešednika i prvu da-mu bolničkih kapaciteta
vratila mi se vjera u našeg prešednika i prvu da-mu bolničkih kapaciteta
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#7496 Re: SDA-All about
Znaci usaglasili smo se da je, unatoc svojim mogucnostima i plateznoj moci, gospodja Izetbegovic na prvom mjestu jedna vrlo skromna zena ma sta ovi sa lijevih pozicija pokusavali orkestirati.
Idemo dalje.
Idemo dalje.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#7497 Re: SDA-All about
Ne baš. Nije vrlo skromna žena. I ne treba je tako etiketirati.Opetja033 wrote:Znaci usaglasili smo se da je, unatoc svojim mogucnostima i plateznoj moci, gospodja Izetbegovic na prvom mjestu jedna vrlo skromna zena ma sta ovi sa lijevih pozicija pokusavali orkestirati.
Idemo dalje.
Nema nikakva razloga to i da bude.
- Opetja033
- Posts: 10041
- Joined: 01/11/2011 20:33
#7498 Re: SDA-All about
palermo wrote:Ne baš. Nije vrlo skromna žena. I ne treba je tako etiketirati.Opetja033 wrote:Znaci usaglasili smo se da je, unatoc svojim mogucnostima i plateznoj moci, gospodja Izetbegovic na prvom mjestu jedna vrlo skromna zena ma sta ovi sa lijevih pozicija pokusavali orkestirati.
Idemo dalje.
Nema nikakva razloga to i da bude.
Zajebajem se bola
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#7499 Re: SDA-All about
tako je...naša Seka će da bidne najskromnija direktorica bolnice u svijetu
Seku je skromnosti naučila vjera u boga i tako je uz božiju pomoć, insallah, Seka u rekordnom roku napredoavala od medicinske sestre do direktorice bolnice. Perenospora trans Penis ad Astra ili što bi naš prost narod reko: Pomozi sebi pa će ti i bog pomoći
ps
jedini sličan slučaj je bio, gle čuda u Bosni i gle još većega čuda u SDA, kada je jedna perspektivna čistačica iz okolice Tuzle postala sudijnica Ustavnog suda...pravna država od ponedeljka
Seku je skromnosti naučila vjera u boga i tako je uz božiju pomoć, insallah, Seka u rekordnom roku napredoavala od medicinske sestre do direktorice bolnice. Perenospora trans Penis ad Astra ili što bi naš prost narod reko: Pomozi sebi pa će ti i bog pomoći
ps
jedini sličan slučaj je bio, gle čuda u Bosni i gle još većega čuda u SDA, kada je jedna perspektivna čistačica iz okolice Tuzle postala sudijnica Ustavnog suda...pravna država od ponedeljka
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#7500 Re: SDA-All about
Američki san, kao što bi rekli od perača tanjira do milionera.JoseMujica wrote:tako je...naša Seka će da bidne najskromnija direktorica bolnice u svijetu
Seku je skromnosti naučila vjera u boga i tako je uz božiju pomoć, insallah, Seka u rekordnom roku napredoavala od medicinske sestre do direktorice bolnice. Perenospora trans Penis ad Astra ili što bi naš prost narod reko: Pomozi sebi pa će ti i bog pomoći
ps
jedini sličan slučaj je bio, gle čuda u Bosni i gle još većega čuda u SDA, kada je jedna perspektivna čistačica iz okolice Tuzle postala sudijnica Ustavnog suda...pravna država od ponedeljka


