Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#74026 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

"Mi smo prošli teško vreme. Srbi u Republici Srpskoj, prošli su jako teško vrijeme i posljednjih godina se jako teško oporavljamo. Teška je i pozicija našeg naroda na Kosovu. Za sve to, što smo se mi borili, za svoja prava i što se bore Srbi na Kosovu za svoja prava, najlakše je bilo Zapadu da optuži Srbiju i da kolektivno kažnjava Srbe. Mi u Republici Srpskoj ne priznajemo Kosovo. Naravno, ni Bosna i Hercegovina ne priznaje, jer ni ne može bez naše saglasnosti. Prva star je da bi Muslimani odmah priznali Kosovo, ali ne mogu bez naše saglasnosti. Druga je recimo, da Muslimani hoće da uvedu sankcije Rusiji, a mi nećemo. Ako BiH hoće da uvede sankcije Rusiji, a mi ne, onda nema odluke", rekao je Milorad Dodik za Happy televiziju.
Kazem ja da djikana treba u kavez.
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#74027 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

"Ne želimo NATO granicu na Drini. I ova sad granica na Drini me zaboli svaki put kad tamo dođem", rekao je Dodik
Hajmo sada dječice, ponavljajte za učiteljicom: "Drina nije granica".

:pisnuo:
asker
Posts: 3018
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#74028 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by asker »

Kome se ne gadi



zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#74029 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Kako je lijepo slusat fasistu,a znas da nema ni ljudske ni ekonomske ni vojne potencijale da ostvari svoj naum..

Sve ovo sto radi i prica dodik ima visestruke koristi samo za probih snage.. srbe izludjuje i dokazuje im da je podjela BIH samo njegova jalova zelja i frustracija...bosnjake i ostale probih gradjane drzi budnim i jos vise istrajnim da ne dozvole podjelu ...MZ salje uvjeravanja da je brlog nesto secesionisticko nedemokratsko i antizapadno...


Niko za BIH nije vise uradio kao dodik..ono pravo otvoreno i bez rukavica i salonstva....
User avatar
emigrazione
Posts: 7791
Joined: 01/09/2010 13:40

#74030 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by emigrazione »

Milorad je Bošnjacima dar od Allaha
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#74031 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

BHCluster wrote: 01/12/2019 23:23

Kako je samo ljubomoran.
Samo da povezem ova dva videa .. i da se vidi koliko je njemu stalo do manjem entiteta ...

asker wrote: 03/12/2019 00:47 Kome se ne gadi



tender , tender , tender :)
DonieBrasco
Posts: 20056
Joined: 31/08/2016 16:09

#74032 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /191203039

"Republika Srpska nije formirana da bi bila u Bosni i Hercegovini, Ona kada je formirana, formirana je da bude nezavisna država. Ona je tu svoju nezavisnost branila u toku rata i kroz Dejtonski sporazum, imajući u vidu da su 1992. godine, velike sile, kao što je Amerika, priznale RS. Mi smo naučili da bez države, nema slobode", rekao je Dodik.
...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#74033 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

DonieBrasco wrote: 03/12/2019 12:01
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /191203039

"Republika Srpska nije formirana da bi bila u Bosni i Hercegovini, Ona kada je formirana, formirana je da bude nezavisna država. Ona je tu svoju nezavisnost branila u toku rata i kroz Dejtonski sporazum, imajući u vidu da su 1992. godine, velike sile, kao što je Amerika, priznale RS. Mi smo naučili da bez države, nema slobode", rekao je Dodik.
...
Koja je to dalabu, imao nezavisnost i ponovo se vratio pod okrilje mrske BiH.

Go Mile go, imas pravo jos jednom na secesiju.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#74034 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Tomahawk11 »

Maraschino wrote: 03/12/2019 12:30
DonieBrasco wrote: 03/12/2019 12:01
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /191203039

"Republika Srpska nije formirana da bi bila u Bosni i Hercegovini, Ona kada je formirana, formirana je da bude nezavisna država. Ona je tu svoju nezavisnost branila u toku rata i kroz Dejtonski sporazum, imajući u vidu da su 1992. godine, velike sile, kao što je Amerika, priznale RS. Mi smo naučili da bez države, nema slobode", rekao je Dodik.
...
Koja je to dalabu, imao nezavisnost i ponovo se vratio pod okrilje mrske BiH.

Go Mile go, imas pravo jos jednom na secesiju.
PreCjednik još jednom pokazuje da je ispred svog vremena.

Futuristički PreCjednik.

Naime, RS kao nezavisna država, a on PreCjednik protektorata iznad toga.

Novi momenti. Nove stranice historije koje će zlatnim slovima biti ispisane.

Kad za 200 godina budu potomci pričali...ovako je to nekad PreCjednik, inače utemeljitelj današnjeg svjetskog poretka :izet:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#74035 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Tomahawk11 wrote: 03/12/2019 12:34

PreCjednik još jednom pokazuje da je ispred svog vremena.

Futuristički PreCjednik.

Naime, RS kao nezavisna država, a on PreCjednik protektorata iznad toga.

Novi momenti. Nove stranice historije koje će zlatnim slovima biti ispisane.

Kad za 200 godina budu potomci pričali...ovako je to nekad PreCjednik, inače utemeljitelj današnjeg svjetskog poretka :izet:
Futur, futur to je preCednik.

To sta on predstavlja i protiv cega se bori ne moze ni Kuzmanovic strancima objasniti. Kao akademik odmah bi pao u klopku protivrijecnosti koje nas preCednik vjesto izbjegava.
Baska predsjednistvo u kojem radi do podne a baska drzavetina koja je nadredjena BiH u kojoj radi ostatak vremena od 24 sata.
madridista15
Posts: 286
Joined: 08/11/2018 07:00

#74036 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by madridista15 »

Tu u Dodikovom izlaganju se vidi razlika između onoga što bi se moglo nazvati dejtonski entitet RS s jedne i srpska država zapadno od Drine iz 1992. godine. To jeste, razlika između srpskih ambicija i stvarnog stanja na terenu. Uspjeli su razdvojiti narode i to je najveći dobitak za njih, ali samo to je nedovoljno.

Najveća frustracija njihova i jeste u tome što je Dejton (koliko god da nam je zla nanio, od entitetskog veta pa nadalje) poprilično iznevjerio i ratna očekivanja rukovodstva bosanskih Srba. Najbolje je to opisao Nikola Koljević u knjizi o stvaranju RS-a, gdje nabraja sve što su Srbi izgubili kako bi imali autonomiju na dijelu teritorije BiH. Oni su tada, a očito i danas, nezadovoljni zato što:

1) ne mogu uspostaviti zajedničku ekonomiju Srbije i RS;
2) RS izgubila kontrolu nad 2/3 resursa u BiH (demografskih, urbanih, ekonomskih, energetskih, da ne nabrajam dalje).
3) sam teritorij nije homogen, već je izrazito razuđen i razbijen na 3 dijela, od kojih samo 1 ima direktnu vezu sa Srbijom.

Bilo koji od ova 3 problema srpska politika ne može riješiti nikakvim drugim sredstvom nego ratom. Zato moramo biti oprezni, jer bilo kakav pokušaj da nešto ostvare od ovoga gore se samo može slomiti preko naših leđa. U međuvremenu forsirati NATO put jer u ovom momentu bolji sigurnosni okvir ne postoji (mada se čovjek samo u sebe treba uzdati, ali nije loše bit članica Saveza svejedno).

Kome nije mrsko čitati ćirilična slova (iz Koljevićeve knjige):
- Наспрам хидроцентрала у сливу ријеке Неретве (Јабланица, Салаковац, Грабовица, Мостар) Рама и Чапљина на територији МХФ – укупне снаге 1.977 MW, РС тренутно припадају хидроелектране Требиње, Вишеград, Бочац (на Врбасу) и Јајце – укупне снаге 842 MW, и од њих се мапама одузима Вишеград и Јајце 1 и 2 – укупне снаге 445 MW;

- МХФ припадају алуминијумски комбинат у Мостару, једине двије цеметаре (Какањ и Лукавац), индусдтријски комплекси у Брези, Високом и Зеници, тузлански базен (фабрика Сода-со, ХАК, Коксара);

- У области намјенске индустрије МХФ припадају сви постојећи капацитети – фабрика експлозива у Витезу „Братство“ Травник, „Славко Родић“ Бугојно, „Игман“ у Коњицу, „Зрак“ Сарајево, „Побједа“ Горажде;

- Наспрам двије највеће термоелектране (Тузла и Какањ) и низ мањих фабричких термоелектрана – укупне снаге 1.957 MW на територији МХФ, РС припадају двије термоелектране (Угљевик и Гацко) укупне снаге 600 MW;
МХФ - Muslimansko-hrvatska Federacija, za one koji na pravu možda nije bilo jasno. Obratite pažnju na dio kad govori o namjenskoj industriji.

I na kraju ovo:
Ваздушне луке, Сарајево, Тузла, Мостар припале би МХФ, у РС би једино остала Бањалука;
Čuj Boga ti, oni su htjeli još jedan aerodrom. Sve ovo što Koljević nabraja nije bez razloga. Kakve ovo veze ima sa Dodikom? Ima zato što se on odavno ne drži onoga što je dejtonska RS, već ratna RS; tj. vraća se na ambicije srpskog rukovodstva iz 90-ih i snove o zajedničkoj državi sa svim ostalim Srbima. Naš opstanak je vezan isključivo za BiH (čak i ovakvu, sa luđačkom košuljom) i zato nas se direktno tiče ta Dodikova priča o ujedinjenju Srba pod jedan krov. Ta ideja je obrnuto proporcionalna našem opstanku. Ko to ne konta, onda ne znam stvarno.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#74037 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Sreca pa mnogi vide..a dodik je u mnogome pomogao i da najnaivniji bosnje skontaju ...

Rat u BIH je na cekanju..ovo trenutno je samo dragocjeno vrijeme da se probih snage pripreme..kako se pripreme tako ce i proci.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10074
Joined: 24/04/2006 21:33

#74038 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

asker wrote: 03/12/2019 00:47 Kome se ne gadi



Milomir Marić i TV HAPPY. :mrgreen: Što ne dovede Suljagića, Tokića, Salkića i Kurtčehajića da mu gledanost ode 500%, ali nešto ne sme bre nego pusti monologe Šešelja, Dodika, Vučića, Lazanskog.... :mrgreen:



User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#74039 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

Ja se cudim odakle on sinoc kod cmarica a zaboravio sam da mu dolazi brat Lukasenko. Na starnu sto on dolazi ali njegovo visocanstvo nigdje ne vidjeh pa ni negdje u hodniku ili sam bas to propustio. :roll:

Kako je moglo proci jelo bez njega?
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#74040 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Šunj »

Nema razlike izmedju istocnih i zapadnih fasista:

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/13 ... _foto.html Image
Image
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#74041 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Lako se oni pomire....samo se spomene BIH,i sve uvrede izmedju htvatske i srbije se zaborave...


BIH je kljuc pomirenja. 8)
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#74042 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Thorgerson »

madridista15 wrote: 03/12/2019 12:50 1) ne mogu uspostaviti zajedničku ekonomiju Srbije i RS;
mali šengen.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#74043 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Thorgerson »

zavrzlama wrote: 03/12/2019 12:57 Sreca pa mnogi vide..a dodik je u mnogome pomogao i da najnaivniji bosnje skontaju ...

Rat u BIH je na cekanju..ovo trenutno je samo dragocjeno vrijeme da se probih snage pripreme..kako se pripreme tako ce i proci.
Daj ba, Dodik ovo radi stalno.

Uradi nesto sto je u totalnoj suprotnosti sa onim sto je najavio i htio da uradi, pa onda ide najava red referenduma, red spajanja srbije, red nema granice, nema drine.

Da se nahrane narodne mase.

Rata u BiH ne može biti zato jer se nema za šta ratovati. Sve je podijeljeno i tacno se zna cije je sta. To 92 nije bio slucaj. Oni su mislili da je njihovo, ali su se prevarili. Sad znaju da nije njihovo, uostalom i to kazu.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#74044 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

Thorgerson wrote: 04/12/2019 14:32
zavrzlama wrote: 03/12/2019 12:57 Sreca pa mnogi vide..a dodik je u mnogome pomogao i da najnaivniji bosnje skontaju ...

Rat u BIH je na cekanju..ovo trenutno je samo dragocjeno vrijeme da se probih snage pripreme..kako se pripreme tako ce i proci.
Daj ba, Dodik ovo radi stalno.

Uradi nesto sto je u totalnoj suprotnosti sa onim sto je najavio i htio da uradi, pa onda ide najava red referenduma, red spajanja srbije, red nema granice, nema drine.

Da se nahrane narodne mase.

Rata u BiH ne može biti zato jer se nema za šta ratovati. Sve je podijeljeno i tacno se zna cije je sta. To 92 nije bio slucaj. Oni su mislili da je njihovo, ali su se prevarili. Sad znaju da nije njihovo, uostalom i to kazu.
varate se debelo....

bosna je podijeljena , samo cekaju pogodno vrijeme za zadnji akt kako hrvatska tako i srbija
madridista15
Posts: 286
Joined: 08/11/2018 07:00

#74045 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by madridista15 »

Thorgerson wrote: 04/12/2019 14:27
madridista15 wrote: 03/12/2019 12:50 1) ne mogu uspostaviti zajedničku ekonomiju Srbije i RS;
mali šengen.
Zato od Malog Šengena neće biti ništa.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#74046 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Thorgerson wrote: 04/12/2019 14:32
zavrzlama wrote: 03/12/2019 12:57 Sreca pa mnogi vide..a dodik je u mnogome pomogao i da najnaivniji bosnje skontaju ...

Rat u BIH je na cekanju..ovo trenutno je samo dragocjeno vrijeme da se probih snage pripreme..kako se pripreme tako ce i proci.
Daj ba, Dodik ovo radi stalno.

Uradi nesto sto je u totalnoj suprotnosti sa onim sto je najavio i htio da uradi, pa onda ide najava red referenduma, red spajanja srbije, red nema granice, nema drine.

Da se nahrane narodne mase.

Rata u BiH ne može biti zato jer se nema za šta ratovati. Sve je podijeljeno i tacno se zna cije je sta. To 92 nije bio slucaj. Oni su mislili da je njihovo, ali su se prevarili. Sad znaju da nije njihovo, uostalom i to kazu.

Sve je to OK,da to ne podrzava 99% srba u BIH....ti lijepo napisa da nahrani narodne mase...

Postavlja se pitanje,da li dodik slijedi narod ili narod dodika.. NAZALOST dodik slijedi narod..
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#74047 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

mO k3 wrote: 04/12/2019 14:34
Thorgerson wrote: 04/12/2019 14:32
zavrzlama wrote: 03/12/2019 12:57 Sreca pa mnogi vide..a dodik je u mnogome pomogao i da najnaivniji bosnje skontaju ...

Rat u BIH je na cekanju..ovo trenutno je samo dragocjeno vrijeme da se probih snage pripreme..kako se pripreme tako ce i proci.
Daj ba, Dodik ovo radi stalno.

Uradi nesto sto je u totalnoj suprotnosti sa onim sto je najavio i htio da uradi, pa onda ide najava red referenduma, red spajanja srbije, red nema granice, nema drine.

Da se nahrane narodne mase.

Rata u BiH ne može biti zato jer se nema za šta ratovati. Sve je podijeljeno i tacno se zna cije je sta. To 92 nije bio slucaj. Oni su mislili da je njihovo, ali su se prevarili. Sad znaju da nije njihovo, uostalom i to kazu.
varate se debelo....

bosna je podijeljena , samo cekaju pogodno vrijeme za zadnji akt kako hrvatska tako i srbija
Bas sad gledam kroz prozor da nisu krenuli.

Daj ba, mogu je dijeliti ovako ili onako ali nikada nece biti podijeljena da joj dijelovi pripadnu drugoj drzavi. Mozda moze ali su to strasne zrtve. Cije, ne pitaj.
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#74048 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Image

Opet ovaj Palmer!!!! :oops: Pa valjda euro putu?!? Nema atlanskog puta, objasnio milorad, uz pomoć špirića, majkićke, stevandića, lazara prodanovića i dekana ćeranića. Naravno i vučić je pozdravio dogovor o programu reformi a i rus je rekao da to nije ANP! Znači nema da može! Euro, euro samo.
:pisnuo:
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#74049 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by zavrzlama »

Treba Nato ignorisat dodika i raditi sa onim koji su za Nato..na kraju je jedino to i preostalo ...ponovo otvorit bazu u Brckom i laganoze mezit...ha ja.
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#74050 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Image


Image

A jesu udarili sa svih strana!!! :oops: šta ste se raspojasali? Lako je kad je guardiJan u inostranstvu, haj to recite kad je u laktašima, miš'i mekinjaši! I dosadni ste više, stalno isto ponavljate! Znate li vi, bre, šta su tektonski poremećaju, prazna ljuštura, moždana smrt, nove okolnosti?!? Neznate, naravno, zato se i nadate. Nikad Drina neće biti granica! Ovo sad što milorada malo zaboli kad dođe na granicu..... Ma proći će i to. Drinu će popiti. :pisnuo:
Locked