Kazem ja da djikana treba u kavez."Mi smo prošli teško vreme. Srbi u Republici Srpskoj, prošli su jako teško vrijeme i posljednjih godina se jako teško oporavljamo. Teška je i pozicija našeg naroda na Kosovu. Za sve to, što smo se mi borili, za svoja prava i što se bore Srbi na Kosovu za svoja prava, najlakše je bilo Zapadu da optuži Srbiju i da kolektivno kažnjava Srbe. Mi u Republici Srpskoj ne priznajemo Kosovo. Naravno, ni Bosna i Hercegovina ne priznaje, jer ni ne može bez naše saglasnosti. Prva star je da bi Muslimani odmah priznali Kosovo, ali ne mogu bez naše saglasnosti. Druga je recimo, da Muslimani hoće da uvedu sankcije Rusiji, a mi nećemo. Ako BiH hoće da uvede sankcije Rusiji, a mi ne, onda nema odluke", rekao je Milorad Dodik za Happy televiziju.
Milorad Dodik ALL ABOUT
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#74026 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#74027 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Hajmo sada dječice, ponavljajte za učiteljicom: "Drina nije granica"."Ne želimo NATO granicu na Drini. I ova sad granica na Drini me zaboli svaki put kad tamo dođem", rekao je Dodik
-
asker
- Posts: 3018
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#74028 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Kome se ne gadi
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#74029 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Kako je lijepo slusat fasistu,a znas da nema ni ljudske ni ekonomske ni vojne potencijale da ostvari svoj naum..
Sve ovo sto radi i prica dodik ima visestruke koristi samo za probih snage.. srbe izludjuje i dokazuje im da je podjela BIH samo njegova jalova zelja i frustracija...bosnjake i ostale probih gradjane drzi budnim i jos vise istrajnim da ne dozvole podjelu ...MZ salje uvjeravanja da je brlog nesto secesionisticko nedemokratsko i antizapadno...
Niko za BIH nije vise uradio kao dodik..ono pravo otvoreno i bez rukavica i salonstva....
Sve ovo sto radi i prica dodik ima visestruke koristi samo za probih snage.. srbe izludjuje i dokazuje im da je podjela BIH samo njegova jalova zelja i frustracija...bosnjake i ostale probih gradjane drzi budnim i jos vise istrajnim da ne dozvole podjelu ...MZ salje uvjeravanja da je brlog nesto secesionisticko nedemokratsko i antizapadno...
Niko za BIH nije vise uradio kao dodik..ono pravo otvoreno i bez rukavica i salonstva....
- emigrazione
- Posts: 7792
- Joined: 01/09/2010 13:40
#74030 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Milorad je Bošnjacima dar od Allaha
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
-
DonieBrasco
- Posts: 20056
- Joined: 31/08/2016 16:09
#74032 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
...https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /191203039
"Republika Srpska nije formirana da bi bila u Bosni i Hercegovini, Ona kada je formirana, formirana je da bude nezavisna država. Ona je tu svoju nezavisnost branila u toku rata i kroz Dejtonski sporazum, imajući u vidu da su 1992. godine, velike sile, kao što je Amerika, priznale RS. Mi smo naučili da bez države, nema slobode", rekao je Dodik.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#74033 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Koja je to dalabu, imao nezavisnost i ponovo se vratio pod okrilje mrske BiH.DonieBrasco wrote: ↑03/12/2019 12:01...https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /191203039
"Republika Srpska nije formirana da bi bila u Bosni i Hercegovini, Ona kada je formirana, formirana je da bude nezavisna država. Ona je tu svoju nezavisnost branila u toku rata i kroz Dejtonski sporazum, imajući u vidu da su 1992. godine, velike sile, kao što je Amerika, priznale RS. Mi smo naučili da bez države, nema slobode", rekao je Dodik.
Go Mile go, imas pravo jos jednom na secesiju.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#74034 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
PreCjednik još jednom pokazuje da je ispred svog vremena.Maraschino wrote: ↑03/12/2019 12:30Koja je to dalabu, imao nezavisnost i ponovo se vratio pod okrilje mrske BiH.DonieBrasco wrote: ↑03/12/2019 12:01...https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-o ... /191203039
"Republika Srpska nije formirana da bi bila u Bosni i Hercegovini, Ona kada je formirana, formirana je da bude nezavisna država. Ona je tu svoju nezavisnost branila u toku rata i kroz Dejtonski sporazum, imajući u vidu da su 1992. godine, velike sile, kao što je Amerika, priznale RS. Mi smo naučili da bez države, nema slobode", rekao je Dodik.
Go Mile go, imas pravo jos jednom na secesiju.
Futuristički PreCjednik.
Naime, RS kao nezavisna država, a on PreCjednik protektorata iznad toga.
Novi momenti. Nove stranice historije koje će zlatnim slovima biti ispisane.
Kad za 200 godina budu potomci pričali...ovako je to nekad PreCjednik, inače utemeljitelj današnjeg svjetskog poretka
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#74035 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Futur, futur to je preCednik.Tomahawk11 wrote: ↑03/12/2019 12:34
PreCjednik još jednom pokazuje da je ispred svog vremena.
Futuristički PreCjednik.
Naime, RS kao nezavisna država, a on PreCjednik protektorata iznad toga.
Novi momenti. Nove stranice historije koje će zlatnim slovima biti ispisane.
Kad za 200 godina budu potomci pričali...ovako je to nekad PreCjednik, inače utemeljitelj današnjeg svjetskog poretka![]()
To sta on predstavlja i protiv cega se bori ne moze ni Kuzmanovic strancima objasniti. Kao akademik odmah bi pao u klopku protivrijecnosti koje nas preCednik vjesto izbjegava.
Baska predsjednistvo u kojem radi do podne a baska drzavetina koja je nadredjena BiH u kojoj radi ostatak vremena od 24 sata.
-
madridista15
- Posts: 286
- Joined: 08/11/2018 07:00
#74036 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Tu u Dodikovom izlaganju se vidi razlika između onoga što bi se moglo nazvati dejtonski entitet RS s jedne i srpska država zapadno od Drine iz 1992. godine. To jeste, razlika između srpskih ambicija i stvarnog stanja na terenu. Uspjeli su razdvojiti narode i to je najveći dobitak za njih, ali samo to je nedovoljno.
Najveća frustracija njihova i jeste u tome što je Dejton (koliko god da nam je zla nanio, od entitetskog veta pa nadalje) poprilično iznevjerio i ratna očekivanja rukovodstva bosanskih Srba. Najbolje je to opisao Nikola Koljević u knjizi o stvaranju RS-a, gdje nabraja sve što su Srbi izgubili kako bi imali autonomiju na dijelu teritorije BiH. Oni su tada, a očito i danas, nezadovoljni zato što:
1) ne mogu uspostaviti zajedničku ekonomiju Srbije i RS;
2) RS izgubila kontrolu nad 2/3 resursa u BiH (demografskih, urbanih, ekonomskih, energetskih, da ne nabrajam dalje).
3) sam teritorij nije homogen, već je izrazito razuđen i razbijen na 3 dijela, od kojih samo 1 ima direktnu vezu sa Srbijom.
Bilo koji od ova 3 problema srpska politika ne može riješiti nikakvim drugim sredstvom nego ratom. Zato moramo biti oprezni, jer bilo kakav pokušaj da nešto ostvare od ovoga gore se samo može slomiti preko naših leđa. U međuvremenu forsirati NATO put jer u ovom momentu bolji sigurnosni okvir ne postoji (mada se čovjek samo u sebe treba uzdati, ali nije loše bit članica Saveza svejedno).
Kome nije mrsko čitati ćirilična slova (iz Koljevićeve knjige):
I na kraju ovo:
Najveća frustracija njihova i jeste u tome što je Dejton (koliko god da nam je zla nanio, od entitetskog veta pa nadalje) poprilično iznevjerio i ratna očekivanja rukovodstva bosanskih Srba. Najbolje je to opisao Nikola Koljević u knjizi o stvaranju RS-a, gdje nabraja sve što su Srbi izgubili kako bi imali autonomiju na dijelu teritorije BiH. Oni su tada, a očito i danas, nezadovoljni zato što:
1) ne mogu uspostaviti zajedničku ekonomiju Srbije i RS;
2) RS izgubila kontrolu nad 2/3 resursa u BiH (demografskih, urbanih, ekonomskih, energetskih, da ne nabrajam dalje).
3) sam teritorij nije homogen, već je izrazito razuđen i razbijen na 3 dijela, od kojih samo 1 ima direktnu vezu sa Srbijom.
Bilo koji od ova 3 problema srpska politika ne može riješiti nikakvim drugim sredstvom nego ratom. Zato moramo biti oprezni, jer bilo kakav pokušaj da nešto ostvare od ovoga gore se samo može slomiti preko naših leđa. U međuvremenu forsirati NATO put jer u ovom momentu bolji sigurnosni okvir ne postoji (mada se čovjek samo u sebe treba uzdati, ali nije loše bit članica Saveza svejedno).
Kome nije mrsko čitati ćirilična slova (iz Koljevićeve knjige):
МХФ - Muslimansko-hrvatska Federacija, za one koji na pravu možda nije bilo jasno. Obratite pažnju na dio kad govori o namjenskoj industriji.- Наспрам хидроцентрала у сливу ријеке Неретве (Јабланица, Салаковац, Грабовица, Мостар) Рама и Чапљина на територији МХФ – укупне снаге 1.977 MW, РС тренутно припадају хидроелектране Требиње, Вишеград, Бочац (на Врбасу) и Јајце – укупне снаге 842 MW, и од њих се мапама одузима Вишеград и Јајце 1 и 2 – укупне снаге 445 MW;
- МХФ припадају алуминијумски комбинат у Мостару, једине двије цеметаре (Какањ и Лукавац), индусдтријски комплекси у Брези, Високом и Зеници, тузлански базен (фабрика Сода-со, ХАК, Коксара);
- У области намјенске индустрије МХФ припадају сви постојећи капацитети – фабрика експлозива у Витезу „Братство“ Травник, „Славко Родић“ Бугојно, „Игман“ у Коњицу, „Зрак“ Сарајево, „Побједа“ Горажде;
- Наспрам двије највеће термоелектране (Тузла и Какањ) и низ мањих фабричких термоелектрана – укупне снаге 1.957 MW на територији МХФ, РС припадају двије термоелектране (Угљевик и Гацко) укупне снаге 600 MW;
I na kraju ovo:
Čuj Boga ti, oni su htjeli još jedan aerodrom. Sve ovo što Koljević nabraja nije bez razloga. Kakve ovo veze ima sa Dodikom? Ima zato što se on odavno ne drži onoga što je dejtonska RS, već ratna RS; tj. vraća se na ambicije srpskog rukovodstva iz 90-ih i snove o zajedničkoj državi sa svim ostalim Srbima. Naš opstanak je vezan isključivo za BiH (čak i ovakvu, sa luđačkom košuljom) i zato nas se direktno tiče ta Dodikova priča o ujedinjenju Srba pod jedan krov. Ta ideja je obrnuto proporcionalna našem opstanku. Ko to ne konta, onda ne znam stvarno.Ваздушне луке, Сарајево, Тузла, Мостар припале би МХФ, у РС би једино остала Бањалука;
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#74037 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Sreca pa mnogi vide..a dodik je u mnogome pomogao i da najnaivniji bosnje skontaju ...
Rat u BIH je na cekanju..ovo trenutno je samo dragocjeno vrijeme da se probih snage pripreme..kako se pripreme tako ce i proci.
Rat u BIH je na cekanju..ovo trenutno je samo dragocjeno vrijeme da se probih snage pripreme..kako se pripreme tako ce i proci.
- vatrogasac
- Posts: 10076
- Joined: 24/04/2006 21:33
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#74039 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ja se cudim odakle on sinoc kod cmarica a zaboravio sam da mu dolazi brat Lukasenko. Na starnu sto on dolazi ali njegovo visocanstvo nigdje ne vidjeh pa ni negdje u hodniku ili sam bas to propustio. 
Kako je moglo proci jelo bez njega?
Kako je moglo proci jelo bez njega?
- Šunj
- Posts: 1621
- Joined: 13/02/2010 04:02
- Location: American Samoa
#74040 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nema razlike izmedju istocnih i zapadnih fasista:
https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/13 ... _foto.html

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/13 ... _foto.html


-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#74041 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Lako se oni pomire....samo se spomene BIH,i sve uvrede izmedju htvatske i srbije se zaborave...
BIH je kljuc pomirenja.
BIH je kljuc pomirenja.
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#74042 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
mali šengen.
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#74043 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Daj ba, Dodik ovo radi stalno.
Uradi nesto sto je u totalnoj suprotnosti sa onim sto je najavio i htio da uradi, pa onda ide najava red referenduma, red spajanja srbije, red nema granice, nema drine.
Da se nahrane narodne mase.
Rata u BiH ne može biti zato jer se nema za šta ratovati. Sve je podijeljeno i tacno se zna cije je sta. To 92 nije bio slucaj. Oni su mislili da je njihovo, ali su se prevarili. Sad znaju da nije njihovo, uostalom i to kazu.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#74044 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
varate se debelo....Thorgerson wrote: ↑04/12/2019 14:32Daj ba, Dodik ovo radi stalno.
Uradi nesto sto je u totalnoj suprotnosti sa onim sto je najavio i htio da uradi, pa onda ide najava red referenduma, red spajanja srbije, red nema granice, nema drine.
Da se nahrane narodne mase.
Rata u BiH ne može biti zato jer se nema za šta ratovati. Sve je podijeljeno i tacno se zna cije je sta. To 92 nije bio slucaj. Oni su mislili da je njihovo, ali su se prevarili. Sad znaju da nije njihovo, uostalom i to kazu.
bosna je podijeljena , samo cekaju pogodno vrijeme za zadnji akt kako hrvatska tako i srbija
-
madridista15
- Posts: 286
- Joined: 08/11/2018 07:00
#74045 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Zato od Malog Šengena neće biti ništa.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#74046 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Thorgerson wrote: ↑04/12/2019 14:32Daj ba, Dodik ovo radi stalno.
Uradi nesto sto je u totalnoj suprotnosti sa onim sto je najavio i htio da uradi, pa onda ide najava red referenduma, red spajanja srbije, red nema granice, nema drine.
Da se nahrane narodne mase.
Rata u BiH ne može biti zato jer se nema za šta ratovati. Sve je podijeljeno i tacno se zna cije je sta. To 92 nije bio slucaj. Oni su mislili da je njihovo, ali su se prevarili. Sad znaju da nije njihovo, uostalom i to kazu.
Sve je to OK,da to ne podrzava 99% srba u BIH....ti lijepo napisa da nahrani narodne mase...
Postavlja se pitanje,da li dodik slijedi narod ili narod dodika.. NAZALOST dodik slijedi narod..
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#74047 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Bas sad gledam kroz prozor da nisu krenuli.mO k3 wrote: ↑04/12/2019 14:34varate se debelo....Thorgerson wrote: ↑04/12/2019 14:32Daj ba, Dodik ovo radi stalno.
Uradi nesto sto je u totalnoj suprotnosti sa onim sto je najavio i htio da uradi, pa onda ide najava red referenduma, red spajanja srbije, red nema granice, nema drine.
Da se nahrane narodne mase.
Rata u BiH ne može biti zato jer se nema za šta ratovati. Sve je podijeljeno i tacno se zna cije je sta. To 92 nije bio slucaj. Oni su mislili da je njihovo, ali su se prevarili. Sad znaju da nije njihovo, uostalom i to kazu.
bosna je podijeljena , samo cekaju pogodno vrijeme za zadnji akt kako hrvatska tako i srbija
Daj ba, mogu je dijeliti ovako ili onako ali nikada nece biti podijeljena da joj dijelovi pripadnu drugoj drzavi. Mozda moze ali su to strasne zrtve. Cije, ne pitaj.
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#74049 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Treba Nato ignorisat dodika i raditi sa onim koji su za Nato..na kraju je jedino to i preostalo ...ponovo otvorit bazu u Brckom i laganoze mezit...ha ja.
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#74050 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT


A jesu udarili sa svih strana!!!

