Orban čestitao BiH put ka NATO savezu
Nek' se jebe ovaj mađarski mešetar i spletkaroš!Nećeš više s Guardianom piti rujnog vina a otpada i poziv na pečenje u Bakincima.

Orban čestitao BiH put ka NATO savezu

Milorad Dodik: Moskva je jedini garant međunarodnog prava na Balkanu
Cvijanović: "Dejton" formula za opstanak BiH
To Rojkane512MB wrote: ↑21/11/2019 10:24 Rajkan jeste papak ali nema dlake na jeziku: http://vasicrajko.blogspot.com/2019/11/ ... 2.html?m=1
Natavno preCednice jer samo drzave postaju clanice NATO saveza.
SVIJET MU SE SRUŠIO: Evo kako je ambasador Rusije reagovao na Program reformi za NATO
Povodom odluke Predsjedništva BiH da se u sjedište NATO-a dostavi Program reformi, reagovao je i ambasador Rusije u BiH Petar Ivancov.
Ruski ambasador u BiH Petar Ivancov izjavio je danas da dokument koji je Predsjedništvo BiH usvojilo u utorak, nije Godišnji nacionalni program (ANP) za NATO.
"Taj dokument nije povezan s integracijom BiH u NATO savez. Taj dokument nije povezan ni s Akcionim planom za članstvo u NATO (MAP)", izjavio je Ivancov za Radio-televiziju RS.
Predsjedništvo BiH juče je odobrilo da se NATO-u u Briselu dostavi dokument "Program reformi BiH", dan pošto Predstavnički dom BiH potvrdi imenovanje Zorana Tegeltije iz SNSD-a za predsjedavajućeg Savjeta ministara BiH.
Taj dokument usvojen je poslije sastanka članova Predsjedništva BiH sa ambasadorima zemalja Kvinte (SAD, Velika Britanija, Francuska, Njemačka i Italija) i sa šefom Delegacije EU u BiH Johanom Satlerom.
S jedne strane, tvrdi se da je taj dokument preimenovani "Godišnji nacionalni program" (ANP) koji znači početak realizacije "Akcionog plana za članstvo u NATO".
S druge strane, Dodik i njegov SNSD navode da se ne radi o dokumentu kojim će se aktivirati MAP.
Poslanici SDP BiH, SDS i PDP tražili su danas u Parlamentu BiH da se objavi sadržaj tog dokumenta, ali je taj zahtjev odbijen.
Pojedini poslanici su naveli da je članovima Predsedništva BiH naloženo da taj dokument stave u sefove.
![]()
![]()
САМОСТАЛНОСТ СРПСКЕ
ПОЛИТИЧКИ ЉЕТОПИС Рајка Васића
среда, 20. новембар 2019.
КАКО ЈЕ
ОПОЗИЦИЈА У СРПСКОЈ
ОПЕТ ОДРАДИЛА
ПОСАО ЗА ЗАПАД
И САРАЈ ЧАДОР
Са Западом ништа ново.
А Срби све гори.
Дукати, опет, иду у Кесу Сарајевске Котлине.
Када је Додик потписао Тројни Пакт за формирање Савјета Министара у року од тридесет дана, знао сам да су га зајебали.
Или да је он зајебао нас.
То сам одмах и написао.
Рекао сам да ће Папир бити послан у Брисел.
То практично значи да се Нато Интеграције не прекидају.
Нато Интеграције за Републику Српску значе Нестанак Срба и Српске. Само на нешто дужи рок.
А до тада, значе одсијецање од сваког другог свијета и остављање у каљугама Сарај Чадора.
Србија је у нешто повољнијем положају. Јер не може бити укинута. Али ће стално бити сакаћена.
Додик је Прагматични Несистемаш.
И начинио је неколико стратешких грешака.
◘ Довео је, од 2010е па наовамо, до заустављања и стагнације СНСД-а. Ослонио се на околне сателитске партијице што је варљиво тло за озбиљну Националну Политику.
Она захтијева дуге и дубоке шипове на коју може да се постави необорива платформа.
СНСД не може непрестано да расте.
Али може непрестано да се стабилизује.
◘ У страху да Вучић не пригрли Опозицију у Српској, и да отворено не ради против Српске и њега, Додик је превише пришао Вучићу.
Коме је срце у одличном стању.
Али, глава је хронична.
Вучић се никада не изјашњава за Републику Српску.
Увијек за БиХ.
Вучић је манијакални Играча Запада који фолира са знањем руског језика.
Вучић је честитао Додику на Компромису.
Као што је договор поздравила и Америчка Амбасада у Сарајеву.
Компромис код Срба се зову гаће које су спале.
У Вуковом Рјечнику стоји Компромисер или Спалогаћа.
◘ Са Западом не можеш улазити ни у какав папирни, па чак и у усмени договор.
Имам с њима и искуства.
Када су све чинили да потпишем БХ Телевизију.
Било шта потпишите. Ми ћемо објаснити јавности.
Дабоме да нисам. Зато сам и попушио као Министар.
Што није нека штета.
Са Западом, кад потпишеш Једно Слово, они ти сутра донесу укоричених неколико томова, на којима је твој потпис.
Сабрана Дјела Издајника. Сунце Ти Јебем Жежено Непечено.
◘ Додик је, успут, погубио Институције. Странке, Владе, Народне Скупштине.
Он никога ништа не пита.
Тако може док си јак.
Чим посрнеш, нећеш стићи ни да се усереш.
Странка је, кадикад, пред укидање Војске Републике Српске, предлагала Демилитаризацију БиХ.
То нико није хтио да разматра и прихвати.
Зато што је Запад имао план да НАТО стави своју шапу на БиХ. И на Србе.
Од тада је требало држати Институционалну линију борбе.
◘ Превелика жеља и право да се формира Савјет Министара са СНСД, довели су до тога да се Додик морао попишманити.
Требало је СДС-у и ПДП-у пустити Савјет Министара. Чим су Черкез и Бакир запели за АНП.
А, јавно, само рећи, Ми не прихватамо АНП, МАП и НАТО. Ево вам СДС и ПДП, можда они хоће.
СДС је колаборацијом у Сарајеву, и другим приручним техникама, у прошлом мандату, изгубио 50.000 гласова.
И у овом би, ладно.
На тај начин би их се одвојило од Реублике Српске.
Не би имали приступа игралишту.
А, немогуће је бити Опозиција из Сарајева.
Из Сарајева можеш бити само турчин.
Опозиција је жарко жељела ту власт.
Сарај Чадор их је жарко волио да види у власти.
Запад је жарко прижељкивао да СДС и ПДП остану у власти.
Опозиција је, зато, подузела читав низ акција. Од разговора о новој Већини до измјене Пословника.
Тако су Додика натјерали у издају.
А он пропустио да утјера њих.
И њима.
СДС и ПДП су опет, феноменално, обавили посао за Запад.
*
Шта се сад може очекивати.
Ништа.
Штагод буде, то је Лаж Запада.
Додик прихватио Бакирову причу о новој одлуци Предсједништва и Парламентарне Скупштине БиХ. О Чланству у НАТО.
НАТО може рећи да ће пристати и на Референдум.
Али, од тога нема ништа.
Ово са слањем Папира у НАТО Штаб, знак је и да је Србија, Вучић, легао на руду НАТО Пакта.
Знак је да ће Русија да олади мало од Српске и Додика.
Русија је ко Бог.
Помози себи, помоће ти и она.
Али неће гинути и срат за тебе.
Запад је ко Педофил. Јебаће те у свако доба, и годишње и животно.
Пристао, непристао, уништиће те.
Rajko Vasić
Компромис код Срба се зову гаће које су спале.
У Вуковом Рјечнику стоји Компромисер или Спалогаћа.
Са Западом, кад потпишеш Једно Слово, они ти сутра донесу укоричених неколико томова, на којима је твој потпис.
Сабрана Дјела Издајника.
Компромис код Срба се зову гаће које су спале.

Tronozac stabilniji nego ikad.
Ko ozbiljno shvata bivšeg sportskog novinara iz Banja luke ???mishic wrote: ↑21/11/2019 14:19 He Rajko Vasiću čini se da ne kontaš da Srbi iz BiH nisu Država. Država je Bosna i Hercegovina i međunarodno pravo i međunarodna zajednica poznaju, priznaju i sarađuju sa državama. Ali čini se ti nisi jedini koji to ne konta. Puno je vas tamo koji bi svoj čeif, interes, namjere i ciljeva nametali i plasirali kao stavove Države. Halloooooo baaaaa...
Ima Država. Jer zbog takvih stavova mnogo je građana ove države davno Rajku ....... majku. I opet će.
za 2:1 u slucaju imenovanja presjedina vkeca ministara sam znao. a da vazi i za odbramu nisam.
Usvojeno ima 10 godina,ne prica se o tome ali se radi...155_mm wrote: ↑21/11/2019 14:43za 2:1 u slucaju imenovanja presjedina vkeca ministara sam znao. a da vazi i za odbramu nisam.
saznat ce mo mi jos mnogo toga u okviru kampanje NATO integracije.
kao sto dugo godina nismo znali da po clanu 84 zakona o odbrani drzavmi sluznenici BiH imaju zakonsku obavezu da uvedu BiH u NATO.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/iz-nato ... /191121093S obzirom na to da je postavljeno pitanje da li je to suštinski Godišnji nacionalni program (ANP) koji je potreban da bi BiH nastavila proces u okviru MAP-a na putu ka NATO-u, upitali smo ih za komentar.
"Radujemo se što ćemo raditi s Bosnom i Hercegovinom na osnovu Programa reformi. Što se tiče samog dokumenta, nismo ga još dobili, tako da je preuranjeno davati komentare o njemu. U općem smislu, ovaj Program će pomoći Bosni i Hercegovini da ojača saradnju s NATO-om", kazali su nam iz NATO štaba.
2009 Radman boy potpisao. Sve ostalo je historija.bunk wrote: ↑21/11/2019 14:55Usvojeno ima 10 godina,ne prica se o tome ali se radi...155_mm wrote: ↑21/11/2019 14:43za 2:1 u slucaju imenovanja presjedina vkeca ministara sam znao. a da vazi i za odbramu nisam.
saznat ce mo mi jos mnogo toga u okviru kampanje NATO integracije.
kao sto dugo godina nismo znali da po clanu 84 zakona o odbrani drzavmi sluznenici BiH imaju zakonsku obavezu da uvedu BiH u NATO.
Stigne u sekretarijat, lik pa pogleda i ne moze da dodje sebi sta gleda, zovne nadređenog i pita ga a ovaj vec place od smijeha kaze u redu je SAD odobrila.155_mm wrote: ↑21/11/2019 15:07https://www.klix.ba/vijesti/bih/iz-nato ... /191121093S obzirom na to da je postavljeno pitanje da li je to suštinski Godišnji nacionalni program (ANP) koji je potreban da bi BiH nastavila proces u okviru MAP-a na putu ka NATO-u, upitali smo ih za komentar.
"Radujemo se što ćemo raditi s Bosnom i Hercegovinom na osnovu Programa reformi. Što se tiče samog dokumenta, nismo ga još dobili, tako da je preuranjeno davati komentare o njemu. U općem smislu, ovaj Program će pomoći Bosni i Hercegovini da ojača saradnju s NATO-om", kazali su nam iz NATO štaba.
nekako mi se cini da kad dobiju dokument da ce reci da je to najbolji ANP u historiji NATO-a, u stilu "kao da smo ga mi u briselu napisali".
hahaha