Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Bolonjeze
Posts: 324
Joined: 08/01/2018 19:19

#69576 Re: Zeničani

Post by Bolonjeze »

Evo kaže Vico da će nacionalni stadion biti ipak u Zenici, krajem Januara potpisuje se ugovor i gradiće se tribina po tribina. Konačno da se Bilino renovira i ušminka.
User avatar
aCme
Posts: 4542
Joined: 23/04/2010 01:06

#69577 Re: Zeničani

Post by aCme »

Bolonjeze wrote: 27/12/2024 13:31 Evo kaže Vico da će nacionalni stadion biti ipak u Zenici, krajem Januara potpisuje se ugovor i gradiće se tribina po tribina. Konačno da se Bilino renovira i ušminka.
A kae imo je jaku želju da nacionalni stadion bude u Sarajevu :izet:
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2857
Joined: 14/02/2013 14:11

#69578 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

šta je s grijanjem? dokle ću se ja smrzavat
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#69579 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Dok se ne odjaviš sa gradskog grijanja.


Ja ne znam šta čekate ljudi dragi.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#69580 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Bolonjeze wrote: 27/12/2024 13:31 Evo kaže Vico da će nacionalni stadion biti ipak u Zenici, krajem Januara potpisuje se ugovor i gradiće se tribina po tribina. Konačno da se Bilino renovira i ušminka.
Golemo
Ci-Nick
Posts: 6886
Joined: 15/03/2015 17:38

#69581 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Hercegoviina wrote: 27/12/2024 15:53 šta je s grijanjem? dokle ću se ja smrzavat
Ove godine nisu normalni.
Deset dana su grijali i previše, radijatori vreli, onda par dana normalno i sad čuća.
koop
Posts: 301
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#69582 Re: Zeničani

Post by koop »

Ci-Nick wrote: 27/12/2024 17:07
Hercegoviina wrote: 27/12/2024 15:53 šta je s grijanjem? dokle ću se ja smrzavat
Ove godine nisu normalni.
Deset dana su grijali i previše, radijatori vreli, onda par dana normalno i sad čuća.
Ozbiljno pitanje, posto često vidim da se ljudi žale na ovo "grijali i previše", zar ljudi ne regulišu grijanje u stanovima? Mislim, ventil na radijatorima, ili termostati... Kaze "toliko grijalo, morao prozor otvoriti". Ne kontam stvarno
koop
Posts: 301
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#69583 Re: Zeničani

Post by koop »

ZoomZoomKiwi wrote: 27/12/2024 17:00
Bolonjeze wrote: 27/12/2024 13:31 Evo kaže Vico da će nacionalni stadion biti ipak u Zenici, krajem Januara potpisuje se ugovor i gradiće se tribina po tribina. Konačno da se Bilino renovira i ušminka.
Golemo
Show me the money. Super vijest, al ne vjerujem nikome dok pare ne legnu.
Ci-Nick
Posts: 6886
Joined: 15/03/2015 17:38

#69584 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

koop wrote: 27/12/2024 17:39
Ci-Nick wrote: 27/12/2024 17:07
Hercegoviina wrote: 27/12/2024 15:53 šta je s grijanjem? dokle ću se ja smrzavat
Ove godine nisu normalni.
Deset dana su grijali i previše, radijatori vreli, onda par dana normalno i sad čuća.
Ozbiljno pitanje, posto često vidim da se ljudi žale na ovo "grijali i previše", zar ljudi ne regulišu grijanje u stanovima? Mislim, ventil na radijatorima, ili termostati... Kaze "toliko grijalo, morao prozor otvoriti". Ne kontam stvarno
Zavrnem, ali kad je vani toplo i same cijevi pregrijavaju. Ja sam u stanu od 72 m2 i imam 36 rebara aluminijskih.
Dakle kad sam mjenjao radijatore postavio sam minimum.

A prozore otvaram minimalno dva puta dnevno, mora se prozračiti.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69585 Re: Zeničani

Post by Bobi »

koop wrote: 27/12/2024 17:39
Ci-Nick wrote: 27/12/2024 17:07
Hercegoviina wrote: 27/12/2024 15:53 šta je s grijanjem? dokle ću se ja smrzavat
Ove godine nisu normalni.
Deset dana su grijali i previše, radijatori vreli, onda par dana normalno i sad čuća.
Ozbiljno pitanje, posto često vidim da se ljudi žale na ovo "grijali i previše", zar ljudi ne regulišu grijanje u stanovima? Mislim, ventil na radijatorima, ili termostati... Kaze "toliko grijalo, morao prozor otvoriti". Ne kontam stvarno
Stari ventili, ne smiješ ih pipnut procuri odmah :D.
Rob_Atl
Posts: 6007
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#69586 Re: Zeničani

Post by Rob_Atl »

A jebo te 4 godine im treba za ovaj projekat, pa ne prave od 100 000 sjedista stadion, ali hajde taman ce biti spreman da Celik ugosti Reala u ligi prvaka :D
nauticamid
Posts: 1379
Joined: 14/05/2023 13:35

#69587 Re: Zeničani

Post by nauticamid »

Rob_Atl wrote: 27/12/2024 22:18 A jebo te 4 godine im treba za ovaj projekat, pa ne prave od 100 000 sjedista stadion, ali hajde taman ce biti spreman da Celik ugosti Reala u ligi prvaka :D
Receno je nekoliko ciklusa, a ciklus je 2 godine. Ako su nasi spremni gledati gradiliste u centru grada 4-10 godina, onda halal im cufta... Ili ubrzati ili nista ne raditi.
skoronikako
Posts: 1135
Joined: 08/10/2018 12:09

#69588 Re: Zeničani

Post by skoronikako »

Smetovi danas fantasticni. Idealna temperatura, sunce. Prelijepo.

I onda se trebas vratiti u Zenicu, kolaps. 30 godina od rata nismo u stanju prosiriti cestu i napraviti je kako treba. I svake godine isto. Umjesto da poticemo odlazak na Smetove i gradimo vise sadrzaja, mi zaglavimo u guzvama i ne mozemo cestu rijesiti. Zato ce Fuad opet pricati o zicari, a kantonu svakako Smetovi i ne trebaju, imaju iznad svojih sela "bolja" izletista.

Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#69589 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Nedeljom se na Smetove ide ljeti, zimi jok :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#69590 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Throttle wrote: 29/12/2024 16:08 Nedeljom se na Smetove ide ljeti, zimi jok :D
Exactly :thumbup:
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5105
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#69591 Re: Zeničani

Post by anex »

Meni je vikendom extra, pogotovo kad je snijeg....a na parkingu roštiljada... :D
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#69592 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Imate li ikakve informacije za zatvoreni bazen kod industrijske skole?
Znam da je Vlada ZDK odobrila neka sredstva za obnovu, dokle se stiglo, hoce li brzo otvaranje?
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#69593 Re: Zeničani

Post by gentoo »

cenecimoveocino wrote: 29/12/2024 17:56 Imate li ikakve informacije za zatvoreni bazen kod industrijske skole?
Znam da je Vlada ZDK odobrila neka sredstva za obnovu, dokle se stiglo, hoce li brzo otvaranje?
I ako bude uopste nece prije Aug-Sept 2026. Pogodi zasto
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#69594 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

gentoo wrote: 29/12/2024 19:17
cenecimoveocino wrote: 29/12/2024 17:56 Imate li ikakve informacije za zatvoreni bazen kod industrijske skole?
Znam da je Vlada ZDK odobrila neka sredstva za obnovu, dokle se stiglo, hoce li brzo otvaranje?
I ako bude uopste nece prije Aug-Sept 2026. Pogodi zasto
Ja -stvarno ne znam ko ce ici na bazen kod industrijske skole kada bude u funkciji olimpijski u Crkvicama, al eto nadam se da ce Crkvice biti gotove do ljeta `27 godine (mislim na zatvoreni bazen dok otvoreni tzv. aqua park bi mogli otvoriti pred ljetnu sezonu `26).

U industrijsku treba uloziti minimalno 2 miliona KM da bude adekvatno renoviran (tu je i fiskulturna sala gore na spratu koje je u fazi raspadanja)nakon skoro decenije propadanja i jos sufinansirati sa minimalno 15.000KM+ mjesecno njegov rad jer nijedan bazen tog tipa u BiH nije profitabilan, pitam se ko ce davat toliko pare :-)

Sumnjam da ce grad placati sufinansiranje industrijskog kada Crkvice budu upotpunosti kompletirane.
User avatar
gentoo
Posts: 4592
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#69595 Re: Zeničani

Post by gentoo »

cenecimoveocino wrote: 29/12/2024 19:44 kada bude u funkciji olimpijski u Crkvicama
Taj je pitanje hoce li biti zavrsen.. Nekad hoce ali do tad tebi nece biti do kupanja :mrgreen: . Moja pretpostavka je jos jako malo radova u naredne ~3 godine, tad Fudo ide u politicku penziju a ovi koji zasjednu poslije njega ko zna sta ce i kako ce.

Postoji naravno mogucnost da Pivic iskesa tih 10mil za bolnicu, da mu Vico preko saveza (citaj ITC-a i slicnih) da nesto itd.. Od drugih para ga on nece napravit'
Ci-Nick
Posts: 6886
Joined: 15/03/2015 17:38

#69596 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Bazen u Industrijskoj obnavlja Kanton i njegovo finansiranje će biti u nadležnosti kantona.
Sva djeca iz kantona bi trebala dobiti priliku da tu treniraju i srednje škole da imaju fizičku nastavu barem po par puta u godini.
A bazen u Crkvicama je rekreativni bazen.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69598 Re: Zeničani

Post by Bobi »

User avatar
Sanjarko
Posts: 28428
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#69599 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

5 neradnih dana, da li smo ja i stara to dobro skontali.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#69600 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Sanjarko wrote: 31/12/2024 08:06 5 neradnih dana, da li smo ja i stara to dobro skontali.
3,subota i nedjelja su uvijek neradni
Post Reply