Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 82856
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6901 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

:lol: dobra seljacka fora
User avatar
_Reds_
Posts: 9402
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#6902 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by _Reds_ »

ma najveći prevranti su ove gazde olx. Više ne radi, nego što radi, a sve naplaćuju.
zippoo87
Posts: 15897
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6903 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

_Reds_ wrote: 12/04/2022 14:43 ma najveći prevranti su ove gazde olx. Više ne radi, nego što radi, a sve naplaćuju.
Evo opet pali serveri...ne radi ni aplikacija ni web stranica.

Volio bih vise nego ista na svijetu da se pojavi konkurencija.
Da imam milion za uloziti u biznis,ulozio bih u novi kupoprodajni portal u BiH.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12761
Joined: 01/07/2019 15:35

#6904 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by dr_Evil »

zippoo87 wrote: 12/04/2022 15:02
_Reds_ wrote: 12/04/2022 14:43 ma najveći prevranti su ove gazde olx. Više ne radi, nego što radi, a sve naplaćuju.
Evo opet pali serveri...ne radi ni aplikacija ni web stranica.

Volio bih vise nego ista na svijetu da se pojavi konkurencija.
Da imam milion za uloziti u biznis,ulozio bih u novi kupoprodajni portal u BiH.
Nesto kao market.ba? :D Ma de, nema niko sanse, ko je jamio jamio na vakat
zippoo87
Posts: 15897
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6905 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

dr_Evil wrote: 12/04/2022 15:03
zippoo87 wrote: 12/04/2022 15:02

Evo opet pali serveri...ne radi ni aplikacija ni web stranica.

Volio bih vise nego ista na svijetu da se pojavi konkurencija.
Da imam milion za uloziti u biznis,ulozio bih u novi kupoprodajni portal u BiH.
Nesto kao market.ba? :D Ma de, nema niko sanse, ko je jamio jamio na vakat
Ma market nije bio cemu a i pik,sadasnji olx se tada razvijao i bio dobra konkurencija,sve dok se nisu prodali olxu.
Nakon toga je razvoj stao i samo se uzimaju pare.

Moze se napraviti puno bolja stranica i sa promocijama da privuce raju,kao sto moze i dizajn da se napravi fin.
Ovi sa olxa vise ni bugove ne popravljaju a kamoli sta drugo.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12761
Joined: 01/07/2019 15:35

#6906 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by dr_Evil »

zippoo87 wrote: 12/04/2022 15:12
Ma market nije bio cemu a i pik,sadasnji olx se tada razvijao i bio dobra konkurencija,sve dok se nisu prodali olxu.
Nakon toga je razvoj stao i samo se uzimaju pare.

Moze se napraviti puno bolja stranica i sa promocijama da privuce raju,kao sto moze i dizajn da se napravi fin.
Ovi sa olxa vise ni bugove ne popravljaju a kamoli sta drugo.
Ma moze se napraviti, pik je prespor, pada stalno, slabo pregleda, previse stvari se promovise tako da ne mozes do kvalitetnog proizvoda, a i slabo "masaza" po njemu se moze naci, aman, neka ramazan je.

Ali moc navike je cudo, tesko se je presaltati na nesto novo.
zippoo87
Posts: 15897
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6907 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

dr_Evil wrote: 12/04/2022 15:14
zippoo87 wrote: 12/04/2022 15:12
Ma market nije bio cemu a i pik,sadasnji olx se tada razvijao i bio dobra konkurencija,sve dok se nisu prodali olxu.
Nakon toga je razvoj stao i samo se uzimaju pare.

Moze se napraviti puno bolja stranica i sa promocijama da privuce raju,kao sto moze i dizajn da se napravi fin.
Ovi sa olxa vise ni bugove ne popravljaju a kamoli sta drugo.
Ma moze se napraviti, pik je prespor, pada stalno, slabo pregleda, previse stvari se promovise tako da ne mozes do kvalitetnog proizvoda, a i slabo "masaza" po njemu se moze naci, aman, neka ramazan je.

Ali moc navike je cudo, tesko se je presaltati na nesto novo.
Ako bi bio bolji,lako se na bolje prrsaltati.
Tesko je na gore 🤣

Zanimljivo mi je to da nema niko da bi i pokusao napraviti nesto respektabilno domace a toliko ljudi sada radi kao programeri.
Valjda se nema ideje i vizije kako bi to trebalo izgledati.
Pa samo bacis malo oko na najvece kupoprodajne portale,aliexpress,ebay,banggoood i ostale.
Implementiras brzu dostavu i karticna placanja i vozi.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12761
Joined: 01/07/2019 15:35

#6908 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by dr_Evil »

zippoo87 wrote: 12/04/2022 15:19
Ako bi bio bolji,lako se na bolje prrsaltati.
Tesko je na gore 🤣

Zanimljivo mi je to da nema niko da bi i pokusao napraviti nesto respektabilno domace a toliko ljudi sada radi kao programeri.
Valjda se nema ideje i vizije kako bi to trebalo izgledati.
Pa samo bacis malo oko na najvece kupoprodajne portale,aliexpress,ebay,banggoood i ostale.
Implementiras brzu dostavu i karticna placanja i vozi.
Ma mislim da je do financija, tesko kao pojedinac to mozes, ove jace firme svakako.

Upitah druga koliko tita ti treba da napravis IPTV, kaze pa jedno 100.000KM mjesecno da se plate stream ako ces iole legalno.

APlikaciju lako napravit(ko zna), a sta onda.

Ma samo serem, odakle mene sa tim, odoh kuci, gotov radni dan. D:
zippoo87
Posts: 15897
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6909 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

Nije to lagan projekat,treba tu i resursa i znanja i para ali nije ni neizvodivo.
Najskuplji bi bili serveri a ostalo se da rijesiti ali mislim da nema ideje za taj projekat u BiH.

P.s.evo jos uvijek ne radi stranica ni aplikacijs
User avatar
Truba
Posts: 82856
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6910 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

Frajer blokiran ima godina a stotine artikala mu stoji

Librorum s pala npr
zippoo87
Posts: 15897
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6911 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

Black swan wrote: 12/04/2022 16:01 Frajer blokiran ima godina a stotine artikala mu stoji

Librorum s pala npr
Jedna od nelogicnosti :D
To se da sakriti administraciji...dakle napravis da sakrijes profil od korisnika a neka i dalje stoji u bazi podataka...ako to ima kakav uticaj na cjelokupni ekosistem rada stranice.

Ako nema,cim ga suspendujes,obrises ga i cao.
User avatar
M416
Posts: 2373
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#6912 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by M416 »

Ovo je bivsi PCShop iz Banja Luke koji je zbog cestih prevara promijenio nickname i od ovog lika ne kupujte nista ni u ludilu jer u slucaju reklamacije to sto ste kupili mozete baciti u kantu.Nakon svih dokaza o prevari OLX administracija nije ga banovala jer uredno placa mjesecnu pretplatu za OLX radnju,a to je njima najbitnije nazalost.

https://electshop.olx.ba/
User avatar
no_sekirli
Posts: 4478
Joined: 02/10/2013 18:36

#6913 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by no_sekirli »

Ne znam spada li u rubriku pdf "prevaranti na Piku", ali sigurno spada u rubriku prevaranti sa Pika.

U zadnje vrijeme osjetno se povecao broj lopina koji traze oglase na Piku, i ulijecu sa onom pricom:

..."Neka kurirska sluzba"- je kurirska služba, ja ću platiti sada, a vi ćete morati dobiti novac na bankovnu karticu nakon moje uplate, zatim će vas kurir kontaktirati sljedeći dan i dogovorit ćete datum i vrijeme isporuke robe. Ja ću se pobrinuti za sve probleme dostave i plaćanja....

Svaka max 2 tjedna uleti padobranac i pocne svoju pricu, ali uvijek se javljaju na whatsapp sa kao fol nekih business accouta i uvijek negdje poslije podne.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4633
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#6914 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by VladaFBiH »

M416 wrote: 15/08/2022 08:55 Ovo je bivsi PCShop iz Banja Luke koji je zbog cestih prevara promijenio nickname i od ovog lika ne kupujte nista ni u ludilu jer u slucaju reklamacije to sto ste kupili mozete baciti u kantu.Nakon svih dokaza o prevari OLX administracija nije ga banovala jer uredno placa mjesecnu pretplatu za OLX radnju,a to je njima najbitnije nazalost.

https://electshop.olx.ba/
možeš li barem staviti te dokaze kako bi mogli znati kakva je prevara u pitanju
Naslovnica
Posts: 28486
Joined: 20/03/2013 15:38

#6915 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Naslovnica »

no_sekirli wrote: 19/12/2022 16:32 Ne znam spada li u rubriku pdf "prevaranti na Piku", ali sigurno spada u rubriku prevaranti sa Pika.

U zadnje vrijeme osjetno se povecao broj lopina koji traze oglase na Piku, i ulijecu sa onom pricom:

..."Neka kurirska sluzba"- je kurirska služba, ja ću platiti sada, a vi ćete morati dobiti novac na bankovnu karticu nakon moje uplate, zatim će vas kurir kontaktirati sljedeći dan i dogovorit ćete datum i vrijeme isporuke robe. Ja ću se pobrinuti za sve probleme dostave i plaćanja....

Svaka max 2 tjedna uleti padobranac i pocne svoju pricu, ali uvijek se javljaju na whatsapp sa kao fol nekih business accouta i uvijek negdje poslije podne.
Postavljao sam ja screenshot takve konverzacije na OLX temu.
Nazvao broj, javio mi se frajer, kaže dnevno ga 10 puta neko nazove, prijavljivao policiji, ništa.
Neko mu "hakovao" whatsapp profil, broj, šta li...

Image


Image
User avatar
M416
Posts: 2373
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#6916 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by M416 »

VladaFBiH wrote: 19/12/2022 16:34
M416 wrote: 15/08/2022 08:55 Ovo je bivsi PCShop iz Banja Luke koji je zbog cestih prevara promijenio nickname i od ovog lika ne kupujte nista ni u ludilu jer u slucaju reklamacije to sto ste kupili mozete baciti u kantu.Nakon svih dokaza o prevari OLX administracija nije ga banovala jer uredno placa mjesecnu pretplatu za OLX radnju,a to je njima najbitnije nazalost.

https://electshop.olx.ba/
možeš li barem staviti te dokaze kako bi mogli znati kakva je prevara u pitanju
Procesor i5 8600k defektan dobio koji je kod mene sa NZXT Kraken x72 imao temperature oko 100c.Poslao na reklamaciju i vratio mi pod ispravno nakon mjesec bez ikakvog pismenog dokaza da je bio na servisu nego identicno kako sam i poslao.Dovoljno ti je da mu stoji lokacija Bihac,a on iz Banja Luke.

Mozes vjerovati ili ne jer to je bilo tacno prije 4 godine,a poruke brisem kada pik nista ne poduzme na prijavu prevare.Procesor sam prodao upola cijene jednom liku koji ga je delidovo.
User avatar
Truba
Posts: 82856
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6917 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

Meni su najveci prevaranti obecaju javit se i nikad...
A ja zapakiram i cekam...ili nosam knjige sa sobom :mrgreen:
nekome
Posts: 3016
Joined: 17/05/2011 10:41

#6918 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nekome »

ja prodavao PS3, zove me frajer, cigo, kaze gdje je to... on na ilizdi ja u u gradu... kaze a ne mogu ja doci mozete li vi donijeti kod mene... reko moze ali na drugu skontam nesto mi sumnjivo... pa reko obicno se zeli vidjeti da li radi (nije on trazio da se proba vec kaze vjeruje mi), i kazem mu ne mogu ja donijeti... kaze on ne moze platiti dostavu a nema auta pa eto da donesem, reko ne mogu i to je to
kontam poslije, jebte PS3 se moze u kesi odnijeti... bi mi sumnjiv cijeli razgovor
User avatar
shape of despair
Posts: 3179
Joined: 09/04/2008 18:41

#6919 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by shape of despair »

Danas, jedna radnja, imaju olx. Dobrovece, imate li xy uredaj, imamo, super,ta je cijena,jeste,ok.
Dignem pare, odem u radnju, mogu li reko pogledati prije kupovine,moze, kad koristen uredaj, vidim zamazan prstima. sta je reko ovo, a to nije nov uredaj,vec polovan,al imamo i nov, daj mi reko taj nov, kad i taj zamazan jos vise, i isprljan. Reko hvala vam, dovidenja
User avatar
liaar
Posts: 3794
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#6920 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by liaar »

Meni se javiše na ovaj fazon nekidan, igrao se sa njima jedno 2 dobra sata :D

ali sinoć čitam na FB kao lik upozorava na prevaru sa ovim, brat im 2 kartice dao na ovaj phishing fazon hahahahaha

kae skinuli mu 300 KM i ovi mu rekli nije prošlo da proba drugu karticu i debil ukuca i drugu i drugu mu ogule :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

glupi Bošnjo samo vidi $$$$ pred očima, uopće ne razmišlja da bi ga neko mogao opuhati ko prodavnicu
zippoo87
Posts: 15897
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6921 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

:D
Malo sam trolao prevaranta,cak sam ga i nasmijao 😂

Image
Mehemed
Posts: 5724
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#6922 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Da dodam auto otpad "Wagen group" u ovu temu.
Naime(kao što možete vidjeti na screenshotu poruka), kupovao sam branik i gepek za svoj automobil i standardno poslao poruke na više oglasa na OLXu i ovi su imali u istoj boji da ne moram farbati što mi je ušteda, bez obzira što su bile veće cijene nego kod drugih u kojih su dijelovi bili drukčije boje pa mi je ovo na kraju ispalo isplativije. Danas kraće radio na poslu(to ću naravno morati naraditi i nadoknaditi) da bih stigao na vrijeme prije nego zatvore otpad(dok ja završim sa poslom oni tamam zatvore) da se uvjerim u to "odlično stanje", jer fotografije su jedno, uživo je drugo, a i da se nebi oštetilo u transportu brzom poštom.
Image
Image
Dođem ja na navedeni auto otpad, kažem tako i tako, pisao sam preko OLXa za gepek i karambolku. Otišli oni da nađu(načekao se dok su našli) i na kraju mi donese gepek koji ima udubljenje od nekog udarca na jednom mjestu i jednu malo jaču ogrebotinu, a gepeka nema. Kažem ja njima da ovo nije odlično stanje i da će se morati farbati, koliko može niže zbog toga? Kaže 10KM na 140KM(e jest spustio svaka mu čast, jeftinije mi dođe kupiti drugi u drugoj boji).
Pokazuje meni ovaj oglas i kaže vidi se na slikama udubljenje
https://olx.ba/artikal/51163202/gepek-v ... ibiza-2008
Reko ja taj oglas nisam ni vidio, ja sam vidio ovaj oglas i pisao na njemu, a ne vidi se stanje jer je rosa po autu, zato sam i pitao u kakvom je stanju(jest baš to taj gepek, vidi se po naljepnici na staklu, ali se apsolutno ništa ne vidi od rose, zato sam pitao jer oni uživo vide kakvo je stanje)
https://olx.ba/artikal/51032357/seat-ib ... 2-dijelovi
Ja tražio odmah po kategoriji "automobili u dijelovima" da pitam odmah za oboje zajedno i da kupim oboje zajedno na jednom mjestu.

Da bi tvrdio da nešto imaš i da je tako i tako trebaš prvo provjeriti, a ne da neko izgubi nekoliko sati i potroši novac na pređeni put da bi se na kraju ispostavilo da nemaš navedeni artikal i da nije u stanju u kakvom je opisano, tako da je ovo za mene prevara, koštali su me i vremena i novca.
zippoo87
Posts: 15897
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6923 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

Vise puta sam bio sve dogovorio,trazio slike,pitao tri puta prije polaska po robu,je li sve ok,je li sve ispravno,ima li skrivenih mana...ma jok,sve kao novo.
Ja odem i nadjem neki veci belaj,gdje je popravak skup i neisplativ...lazem pa sto mi lazes,izgubim i novac i vrijeme,ono bleji u tebe kao tele.
😁
Ali opet bolje izgubiti 20-30 KM,nego 500 KM...tako da ,sve je rizik.
I meni je tako neki cigu ligu uvalio polomljene farove za auto...na slikama kao novo,ja narucio,dosli farovi sa polomljenim nosacima ,plastikama i bez nekih dijelova.
Tako da sam od 4 fara,jedva uspio sastaviti 2.
Javio se tom cigi,pravi se budala naravno,kaze ja sam poslao citavo 😂😂.
User avatar
mirota
Posts: 2414
Joined: 11/01/2018 11:42

#6924 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by mirota »

rizik online trgovine...ja imam samo pozitivna iskustva na preko 100 transakcija
zippoo87
Posts: 15897
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6925 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by zippoo87 »

mirota wrote: 24/04/2023 22:16 rizik online trgovine...ja imam samo pozitivna iskustva na preko 100 transakcija
Ma da...nista strasno ni neobicno...prilikom svake trgovine,postoji rizik i ako ga nisi spreman prihvatiti,batali trgovinu :D
Ja imam neki iznos do kojeg prihvatam rizik a preko toga ide drugi vid kupovine.
Ali generalno,vecinom su pozitivna iskustva...tj.negativna u startu eliminisem...tako sto robu koju planiram kupiti detaljno istrazim i trazim dodatne podatke,slike i informacije od prodavca,koji u 90% situacija ne navode.

Jucer se javljam nekom liku,stari jedan telefon prodaje i uslikao ga ali bez upaljenog displaya a samsung,moze imati burn in...javim mu se,pitam ga moze li mi poslati sa upaljenim ekranom...pola dana ne odgovara...kasniej odgovorio,trazi viber da posalje slike...ja mu posaljem viber...kaze nema punjaca (misli na stari micro usb kabal)...kaze ne moze ga upaliti.A na oglasu kaze potpuno ispravan :D
Pitam ga kako ce mi potvrditi da je ispravan...a on sa visine nesto pise,meni je to smece,svejedno mi,mogu ga i baciti,ja to nako oglasio,nemam ja to kad slikati,ganjati se bla bla...uglavnom preskocio sam ga.
Nista mi gore nije nego kada neko nesto prodaje i pod detaljno nema nista...a ni slike ne pokazuju nista .
Po olxu se moze vidjeti koliko su narodi u BiH nepismeni i jadni,kada nesto tako jednostavno nisu u stanju napraviti.
Evo primjer jednog takvog oglasa

https://olx.ba/artikal/52939851/ip-h

Hajde da vidimo sta lik prodaje,gatajte :lol:
Post Reply