Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
zposao
Posts: 2937
Joined: 22/03/2019 09:27

#6876 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by zposao »

Hank Paldum wrote: 09/10/2022 16:10 Ponavlja se scenarij sa Bošnjacima, gdje današnja situacija, gdje je nevažno jesi li SDA, SDP, NS ili A-SDA, gdje je nevažno jesi li dao glas Denisu, Bakiru, Hadžikadiću ili nisi glasao uopšte, podsjeća na 90-te gdje je bilo nevažno jesi li komunista ili veliki vjernik, gdje je bilo nevažno jesi li nosio Titine slike ili SDA zastave.

I onda se i na ovakvoj temi našla opet standardna grupica, pola od njih plaćenici a pola onih koji krive SDA i kada kiša počne padati, da i na ovoj temi pišu protiv SDA :lol:

Sreća pa će kod ove situacije, a situacija je ozbiljna, svaki pravi patriota ovaj put ostaviti sve antipatije po strani, gdje se trebaju udružiti svi, Denis, Bakir, Nikšić, Konaković, Forto, Irfan ,Semir i svako ko je relevantan bar 1% i svi njihovi simpatizeri i glasači.

Kao što ljevica i opozicija nisu prije 20 godina imali problem sa SDA sarađivati ako je država u pitanju. Naravno uvreda je takve patriote staviti u istu rečenicu sa tom grupom što tepa sebi da su kao oni.
Imate stotine tema gdje se opravdano i neopravdano može pisati protiv SDA, prikočite bar na ovoj temi jer je preofirno.
Spašavanje vojnika Bakira? :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#6877 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

sehohari wrote: 09/10/2022 16:17
Login77777 wrote: 09/10/2022 16:10
Eto, podržavaoci "deblokatora Federacije" nam sada fino mogu opravdati zašto je dobro što Schmidt državnu imovinu daje RS-u.

A opozicija može naći opet neku stavku u Mostarskom sporazumu gdje piše da je Bakir to potpisao
Jel US BiH nije presudio vec u ovom slucaju?
A ovo je svakako posao vlasti (SDA-DF) da se izjasne. Oni su drzavotvorci ostali su dritanci. :bih:
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#6878 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

Login77777 wrote: 09/10/2022 16:19
sehohari wrote: 09/10/2022 16:17

Eto, podržavaoci "deblokatora Federacije" nam sada fino mogu opravdati zašto je dobro što Schmidt državnu imovinu daje RS-u.

A opozicija može naći opet neku stavku u Mostarskom sporazumu gdje piše da je Bakir to potpisao
Jel US BiH nije presudio vec u ovom slucaju?
A ovo je svakako posao vlasti (SDA-DF) da se izjasne. Oni su drzavotvorci ostali su dritanci. :bih:
Kakva vlast jarane.

Ovdje neko treba napraviti proteste. A ako i opozicija šuta na ovo, onda su isti šupci kao i SDA.

Ustavni sud je presudio da državna imovina treba mora da se reguliše od strane države, ne kome treba da pripadne.
A pošto je VP u mogućnosti da donese zakon o imovini, on će to sam da "odradi".
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#6879 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

sehohari wrote: 09/10/2022 16:22
Login77777 wrote: 09/10/2022 16:19
Jel US BiH nije presudio vec u ovom slucaju?
A ovo je svakako posao vlasti (SDA-DF) da se izjasne. Oni su drzavotvorci ostali su dritanci. :bih:
Kakva vlast jarane.

Ovdje neko treba napraviti proteste. A ako i opozicija šuta na ovo, onda su isti šupci kao i SDA.

Ustavni sud je presudio da državna imovina treba mora da se reguliše od strane države, ne kome treba da pripadne.
A pošto je VP u mogućnosti da donese zakon o imovini, on će to sam da "odradi".
Pa eto im prilike da naprave proteste. Svi zajedno.
User avatar
dembele
Posts: 4163
Joined: 19/06/2014 09:15

#6880 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dembele »

Znači, uskoro Schmidt više neće biti turista za ekipu iz RS već VP.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#6881 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

Kako USA hoće tako će i biti, jebajiga.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#6882 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hank Paldum »

geoxx wrote: 09/10/2022 14:53
bdzs wrote: 09/10/2022 14:42 Ko zna možda se ovo i ne pokaže lošijim rješenjem od rahat patnje. Reuf je pakaš i nije nikakava referenca
Pravo pitanje je kome zapravo Reuf tvita na engleskom kad mu je pratilacka baza prezetno SDA buranija koja jos nije ni maternji savladala.
Nešto nehumano poput apartheida u 2022. ujedinjuje sve stranke sa hrvatskim predznakom i sve njihove glasače i simpatizere, do te mjere da kod tih stranaka opozicija i ne postoji.

Članovi stranaka u entitetu rs psuju jedni drugima mater, šamaraju se, prijete ubistvima ali nešto strašno od čega se ledi krv u žilama, negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca, ih sve ujedinjuje, svi SDS, SNSD i PDP glasači su onda kao jedno.

Ovdje se radi o nečemu civliizovanom i pozitivnom, patriotizmu, gdje se trebaju svi ujediniti i ti se na takvoj temi, baš u ovom momentu, možda najvažnijem od završetka rata, ili bar od Aprilskog paketa, našao prozivati nečiju nepismenost, kada trebamo svakoga pridobiti umjesto otjerati?

Šta ima na Poskoku?
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#6883 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

ANamelessGhoul wrote: 09/10/2022 16:16 Smite jebemo ti pomrle
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#6884 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

Officer Crabtree wrote: 09/10/2022 16:26 Kako USA hoće tako će i biti, jebajiga.
Kad nas ima ko crnaca u New Yorku, taman se toliko i pitamo :D
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#6885 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

Po reakcijama "naših" političara, ne gine nam da već počnemo tražiti stanove po Turskoj
geoxx
Posts: 2492
Joined: 08/08/2015 23:39

#6886 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

Hank Paldum wrote: 09/10/2022 16:29
geoxx wrote: 09/10/2022 14:53

Pravo pitanje je kome zapravo Reuf tvita na engleskom kad mu je pratilacka baza prezetno SDA buranija koja jos nije ni maternji savladala.
Nešto nehumano poput apartheida u 2022. ujedinjuje sve stranke sa hrvatskim predznakom i sve njihove glasače i simpatizere, do te mjere da kod tih stranaka opozicija i ne postoji.

Članovi stranaka u entitetu rs psuju jedni drugima mater, šamaraju se, prijete ubistvima ali nešto strašno od čega se ledi krv u žilama, negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca, ih sve ujedinjuje, svi SDS, SNSD i PDP glasači su onda kao jedno.

Ovdje se radi o nečemu civliizovanom i pozitivnom, patriotizmu, gdje se trebaju svi ujediniti i ti se na takvoj temi, baš u ovom momentu, možda najvažnijem od završetka rata, ili bar od Aprilskog paketa, našao prozivati nečiju nepismenost, kada trebamo svakoga pridobiti umjesto otjerati?

Šta ima na Poskoku?
Pa ok, ne branim nikom ko vjeruje u bljuvotine o aparthejdu da stane u tor. Ali svakako dajem sebi za pravo da ga ismijem.
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#6887 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Rothmans »

Na kraju krajeva , jedino sto se pika jeste situacija na terenu. A situacija je da na 70 % teritorije BiH maltene ne postoji nit se spominje. Nije ovo nista strasno, jednostavno dobijamo onoliko koliko nas ovakve kukavne i nesposobne i sljeduje
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#6888 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

Rothmans wrote: 09/10/2022 16:40 Na kraju krajeva , jedino sto se pika jeste situacija na terenu. A situacija je da na 70 % teritorije BiH maltene ne postoji nit se spominje. Nije ovo nista strasno, jednostavno dobijamo onoliko koliko nas ovakve kukavne i nesposobne i sljeduje
Naravno da nije ništa strašno.

Tako će Dodik jednostavno jednog dana proglasiti svu imovinu ne-Srba u RS-u državnom i dodjeliti je Srbima.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2107
Joined: 22/11/2019 14:14

#6889 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hank Paldum »

zposao wrote: 09/10/2022 16:18
Hank Paldum wrote: 09/10/2022 16:10 Ponavlja se scenarij sa Bošnjacima, gdje današnja situacija, gdje je nevažno jesi li SDA, SDP, NS ili A-SDA, gdje je nevažno jesi li dao glas Denisu, Bakiru, Hadžikadiću ili nisi glasao uopšte, podsjeća na 90-te gdje je bilo nevažno jesi li komunista ili veliki vjernik, gdje je bilo nevažno jesi li nosio Titine slike ili SDA zastave.

I onda se i na ovakvoj temi našla opet standardna grupica, pola od njih plaćenici a pola onih koji krive SDA i kada kiša počne padati, da i na ovoj temi pišu protiv SDA :lol:

Sreća pa će kod ove situacije, a situacija je ozbiljna, svaki pravi patriota ovaj put ostaviti sve antipatije po strani, gdje se trebaju udružiti svi, Denis, Bakir, Nikšić, Konaković, Forto, Irfan ,Semir i svako ko je relevantan bar 1% i svi njihovi simpatizeri i glasači.

Kao što ljevica i opozicija nisu prije 20 godina imali problem sa SDA sarađivati ako je država u pitanju. Naravno uvreda je takve patriote staviti u istu rečenicu sa tom grupom što tepa sebi da su kao oni.
Imate stotine tema gdje se opravdano i neopravdano može pisati protiv SDA, prikočite bar na ovoj temi jer je preofirno.
Spašavanje vojnika Bakira? :mrgreen:
Ybo vas Bakir, ovo je veće od ijednog političara ili stranke.
Svjestan sam da se ovdje svršava na određeni politički pravac i nemam ništa protiv toga na drugim temama ali ko spinuje na ovoj temi i želi svaki protest protiv Schmidta i njegovih poteza pretvoriti u navijanju za određenu stranku ili političara taj je neprijatelj ove države koji je stalni forumaš na Poskoku i sličnim forumima

Ja sam glasao za Komšića i sve ostalo za SDA ali bih svaki put podržao proteste koje predvode Dino, Nikšić i Forto i ako će cijena za Schmidtovo protjerivanje biti da se ugasi SDA sad bih potpisao ali izgleda suprotna strana ne misli tako i na ovoj temi su našli voditi svoje male ratove.

Za dvoje u administraciji ovog foruma koji su korektni i na svom mjestu, nadam se da ste sada svjesni ko vam sve piše po forumu.
Zamislite samo takvo spinovanje na temi Ukrajina
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#6890 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Rothmans »

sehohari wrote: 09/10/2022 16:42
Rothmans wrote: 09/10/2022 16:40 Na kraju krajeva , jedino sto se pika jeste situacija na terenu. A situacija je da na 70 % teritorije BiH maltene ne postoji nit se spominje. Nije ovo nista strasno, jednostavno dobijamo onoliko koliko nas ovakve kukavne i nesposobne i sljeduje
Naravno da nije ništa strašno.

Tako će Dodik jednostavno jednog dana proglasiti svu imovinu ne-Srba u RS-u državnom i dodjeliti je Srbima.
Pa sta bi sad. Nek prodaju dok je vakta i bjeze svom jatu. Mislim, zbog prirode posla obilazim komplet BiH , samo mogu rec kapa dole nasoj raji koja zivi pod trobojkama i jednim i drugim. Nismo pobijedili u ratu, nismo postigli nista u miru , samo smo kukali. Da smo agresivniji bili svi bi nas postovali , i stranci i ovi ovdje dusmani, ovako smo samo dojadili svima
dzulijano_pike
Posts: 88
Joined: 16/12/2021 23:28

#6891 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dzulijano_pike »

Arachnoidea wrote: 09/10/2022 16:18 Strasno gdje nas je SDA dovela
Prodali državu zbog zakona o genocidu. Kakvi smo mi debili. Svi.
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6892 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Qler »

Mi moramo shvatiti da bosnjaci nisu drzavotvorni narod.. Niko ne raid u interesu drzave, svi rade za licne interese. Koliko god mali bili. Nema plana za narednih 5 a ne 50 ili vise godina. Svi hoce sebi da usicare sad malo, i ne zanima ih sta ce sutra biti... jebi ga..
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1148
Joined: 23/02/2020 14:50

#6893 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ANamelessGhoul »

Sve ovo ce nas dovesti do radikalizacije. Bosnjaci su najotvoreniji bili,a sad sa svim ovim neminovna je radikalizacija
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#6894 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

Pa takvi smo u svemu. Bila imovina, bio posao ili nesto trece. Sto bi i drzava bila.
DonieBrasco
Posts: 20059
Joined: 31/08/2016 16:09

#6895 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Lagano mu Covic trazi predsjednistvo a onda ce i treci, u međuvremenu ce ovaj napraviti neko sranje sa drzavnom imovinim.
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#6896 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Peryton_ »

Ne znam zasto mislite da ce ova sledeca odluka ici u prilog RSu? Mislim da ce bas suprotno, nekom odlukom koja eventualno ima pozitivan odjek kod ove nase kurcelite, uspjeti da zamaze oci.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#6897 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

ANamelessGhoul wrote: 09/10/2022 16:56 Sve ovo ce nas dovesti do radikalizacije. Bosnjaci su najotvoreniji bili,a sad sa svim ovim neminovna je radikalizacija
Tacno. Vec je krenulo. Anti-zapadni sentiment tesko da je ikad bio jaci, s razlogom. Ali mozda je to i cilj MZ.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#6898 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tramvajtrojka »

Qler wrote: 09/10/2022 16:53 Mi moramo shvatiti da bosnjaci nisu drzavotvorni narod.. Niko ne raid u interesu drzave, svi rade za licne interese. Koliko god mali bili. Nema plana za narednih 5 a ne 50 ili vise godina. Svi hoce sebi da usicare sad malo, i ne zanima ih sta ce sutra biti... jebi ga..
ovo je sve kad u najvaznijoj drzavi po nas SAD das amin da bude ambasador osoba koja je licni megafon obrada kesica i Dodika, to se desi , sve smo ovo zaslužili kao narod nakon prosle nedjelje ničega mi nije zao , dali smo pecat kao najmnogoljudniji narod da se drzava nastavlja uništavati i smijesno i pateticno je sad slusati ova kmecanja i kukanja :lol:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25463
Joined: 12/08/2013 12:51

#6899 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by insaneinthebrain »

kristijane smite, napusi se *ite :zzzz:
seksi_ideje
Posts: 1261
Joined: 29/07/2022 15:43

#6900 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by seksi_ideje »

Peryton_ wrote: 09/10/2022 17:09 Ne znam zasto mislite da ce ova sledeca odluka ici u prilog RSu? Mislim da ce bas suprotno, nekom odlukom koja eventualno ima pozitivan odjek kod ove nase kurcelite, uspjeti da zamaze oci.
Ne znam bas kad pogledam njegov wording. Ima razloga za sumlju jer se vec godinu-dvije ozbiljno prica da ce a) Hrvati dobiti izborni zakon, b) Srbi drzavnu imovinu / zemlju i c) Bosnjaci zakon o negiranju genocida.

Ne zelim da me neko pogresno shvati jer postujem svaku zrtvu, ali jesu li Bosnjaci kao najbrojniji narod u BiH svedeni na to da su sretni sto drugi narodi ne osporavaju Srebrenicu? Jeli to - to? Nekako mi je potpuno neshvatljivo da drugim narodima dajes mogucnost da upravljaju procesima i zemljom a da treci narod samo suti i gleda sa strane. Iako nisam Bosnjak po nacionalnosti nego spadam u te famozne Ostale, ovo mi od strane OHR-a dijeluje kao uvod u raspad ili nove sukobe. A siguran sam da je i ovaj put trazio ekspertizu Zagreba.
Locked