Spašavanje vojnika Bakira?Hank Paldum wrote: ↑09/10/2022 16:10 Ponavlja se scenarij sa Bošnjacima, gdje današnja situacija, gdje je nevažno jesi li SDA, SDP, NS ili A-SDA, gdje je nevažno jesi li dao glas Denisu, Bakiru, Hadžikadiću ili nisi glasao uopšte, podsjeća na 90-te gdje je bilo nevažno jesi li komunista ili veliki vjernik, gdje je bilo nevažno jesi li nosio Titine slike ili SDA zastave.
I onda se i na ovakvoj temi našla opet standardna grupica, pola od njih plaćenici a pola onih koji krive SDA i kada kiša počne padati, da i na ovoj temi pišu protiv SDA![]()
Sreća pa će kod ove situacije, a situacija je ozbiljna, svaki pravi patriota ovaj put ostaviti sve antipatije po strani, gdje se trebaju udružiti svi, Denis, Bakir, Nikšić, Konaković, Forto, Irfan ,Semir i svako ko je relevantan bar 1% i svi njihovi simpatizeri i glasači.
Kao što ljevica i opozicija nisu prije 20 godina imali problem sa SDA sarađivati ako je država u pitanju. Naravno uvreda je takve patriote staviti u istu rečenicu sa tom grupom što tepa sebi da su kao oni.
Imate stotine tema gdje se opravdano i neopravdano može pisati protiv SDA, prikočite bar na ovoj temi jer je preofirno.
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
zposao
- Posts: 2937
- Joined: 22/03/2019 09:27
#6876 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#6877 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jel US BiH nije presudio vec u ovom slucaju?
A ovo je svakako posao vlasti (SDA-DF) da se izjasne. Oni su drzavotvorci ostali su dritanci.
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#6878 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kakva vlast jarane.Login77777 wrote: ↑09/10/2022 16:19Jel US BiH nije presudio vec u ovom slucaju?
A ovo je svakako posao vlasti (SDA-DF) da se izjasne. Oni su drzavotvorci ostali su dritanci.![]()
Ovdje neko treba napraviti proteste. A ako i opozicija šuta na ovo, onda su isti šupci kao i SDA.
Ustavni sud je presudio da državna imovina treba mora da se reguliše od strane države, ne kome treba da pripadne.
A pošto je VP u mogućnosti da donese zakon o imovini, on će to sam da "odradi".
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#6879 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa eto im prilike da naprave proteste. Svi zajedno.sehohari wrote: ↑09/10/2022 16:22Kakva vlast jarane.Login77777 wrote: ↑09/10/2022 16:19
Jel US BiH nije presudio vec u ovom slucaju?
A ovo je svakako posao vlasti (SDA-DF) da se izjasne. Oni su drzavotvorci ostali su dritanci.![]()
Ovdje neko treba napraviti proteste. A ako i opozicija šuta na ovo, onda su isti šupci kao i SDA.
Ustavni sud je presudio da državna imovina treba mora da se reguliše od strane države, ne kome treba da pripadne.
A pošto je VP u mogućnosti da donese zakon o imovini, on će to sam da "odradi".
- dembele
- Posts: 4163
- Joined: 19/06/2014 09:15
#6880 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Znači, uskoro Schmidt više neće biti turista za ekipu iz RS već VP.
-
Officer Crabtree
- Posts: 3553
- Joined: 14/10/2006 10:09
- Location: Gol u selu
#6881 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kako USA hoće tako će i biti, jebajiga.
- Hank Paldum
- Posts: 2107
- Joined: 22/11/2019 14:14
#6882 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nešto nehumano poput apartheida u 2022. ujedinjuje sve stranke sa hrvatskim predznakom i sve njihove glasače i simpatizere, do te mjere da kod tih stranaka opozicija i ne postoji.
Članovi stranaka u entitetu rs psuju jedni drugima mater, šamaraju se, prijete ubistvima ali nešto strašno od čega se ledi krv u žilama, negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca, ih sve ujedinjuje, svi SDS, SNSD i PDP glasači su onda kao jedno.
Ovdje se radi o nečemu civliizovanom i pozitivnom, patriotizmu, gdje se trebaju svi ujediniti i ti se na takvoj temi, baš u ovom momentu, možda najvažnijem od završetka rata, ili bar od Aprilskog paketa, našao prozivati nečiju nepismenost, kada trebamo svakoga pridobiti umjesto otjerati?
Šta ima na Poskoku?
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#6884 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kad nas ima ko crnaca u New Yorku, taman se toliko i pitamo
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#6885 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Po reakcijama "naših" političara, ne gine nam da već počnemo tražiti stanove po Turskoj
-
geoxx
- Posts: 2492
- Joined: 08/08/2015 23:39
#6886 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa ok, ne branim nikom ko vjeruje u bljuvotine o aparthejdu da stane u tor. Ali svakako dajem sebi za pravo da ga ismijem.Hank Paldum wrote: ↑09/10/2022 16:29Nešto nehumano poput apartheida u 2022. ujedinjuje sve stranke sa hrvatskim predznakom i sve njihove glasače i simpatizere, do te mjere da kod tih stranaka opozicija i ne postoji.
Članovi stranaka u entitetu rs psuju jedni drugima mater, šamaraju se, prijete ubistvima ali nešto strašno od čega se ledi krv u žilama, negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca, ih sve ujedinjuje, svi SDS, SNSD i PDP glasači su onda kao jedno.
Ovdje se radi o nečemu civliizovanom i pozitivnom, patriotizmu, gdje se trebaju svi ujediniti i ti se na takvoj temi, baš u ovom momentu, možda najvažnijem od završetka rata, ili bar od Aprilskog paketa, našao prozivati nečiju nepismenost, kada trebamo svakoga pridobiti umjesto otjerati?
Šta ima na Poskoku?
- Rothmans
- Posts: 4651
- Joined: 21/11/2019 21:32
#6887 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Na kraju krajeva , jedino sto se pika jeste situacija na terenu. A situacija je da na 70 % teritorije BiH maltene ne postoji nit se spominje. Nije ovo nista strasno, jednostavno dobijamo onoliko koliko nas ovakve kukavne i nesposobne i sljeduje
- PreWiBa
- Posts: 12958
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#6888 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Naravno da nije ništa strašno.
Tako će Dodik jednostavno jednog dana proglasiti svu imovinu ne-Srba u RS-u državnom i dodjeliti je Srbima.
- Hank Paldum
- Posts: 2107
- Joined: 22/11/2019 14:14
#6889 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ybo vas Bakir, ovo je veće od ijednog političara ili stranke.zposao wrote: ↑09/10/2022 16:18Spašavanje vojnika Bakira?Hank Paldum wrote: ↑09/10/2022 16:10 Ponavlja se scenarij sa Bošnjacima, gdje današnja situacija, gdje je nevažno jesi li SDA, SDP, NS ili A-SDA, gdje je nevažno jesi li dao glas Denisu, Bakiru, Hadžikadiću ili nisi glasao uopšte, podsjeća na 90-te gdje je bilo nevažno jesi li komunista ili veliki vjernik, gdje je bilo nevažno jesi li nosio Titine slike ili SDA zastave.
I onda se i na ovakvoj temi našla opet standardna grupica, pola od njih plaćenici a pola onih koji krive SDA i kada kiša počne padati, da i na ovoj temi pišu protiv SDA![]()
Sreća pa će kod ove situacije, a situacija je ozbiljna, svaki pravi patriota ovaj put ostaviti sve antipatije po strani, gdje se trebaju udružiti svi, Denis, Bakir, Nikšić, Konaković, Forto, Irfan ,Semir i svako ko je relevantan bar 1% i svi njihovi simpatizeri i glasači.
Kao što ljevica i opozicija nisu prije 20 godina imali problem sa SDA sarađivati ako je država u pitanju. Naravno uvreda je takve patriote staviti u istu rečenicu sa tom grupom što tepa sebi da su kao oni.
Imate stotine tema gdje se opravdano i neopravdano može pisati protiv SDA, prikočite bar na ovoj temi jer je preofirno.![]()
Svjestan sam da se ovdje svršava na određeni politički pravac i nemam ništa protiv toga na drugim temama ali ko spinuje na ovoj temi i želi svaki protest protiv Schmidta i njegovih poteza pretvoriti u navijanju za određenu stranku ili političara taj je neprijatelj ove države koji je stalni forumaš na Poskoku i sličnim forumima
Ja sam glasao za Komšića i sve ostalo za SDA ali bih svaki put podržao proteste koje predvode Dino, Nikšić i Forto i ako će cijena za Schmidtovo protjerivanje biti da se ugasi SDA sad bih potpisao ali izgleda suprotna strana ne misli tako i na ovoj temi su našli voditi svoje male ratove.
Za dvoje u administraciji ovog foruma koji su korektni i na svom mjestu, nadam se da ste sada svjesni ko vam sve piše po forumu.
Zamislite samo takvo spinovanje na temi Ukrajina
- Rothmans
- Posts: 4651
- Joined: 21/11/2019 21:32
#6890 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa sta bi sad. Nek prodaju dok je vakta i bjeze svom jatu. Mislim, zbog prirode posla obilazim komplet BiH , samo mogu rec kapa dole nasoj raji koja zivi pod trobojkama i jednim i drugim. Nismo pobijedili u ratu, nismo postigli nista u miru , samo smo kukali. Da smo agresivniji bili svi bi nas postovali , i stranci i ovi ovdje dusmani, ovako smo samo dojadili svima
-
dzulijano_pike
- Posts: 88
- Joined: 16/12/2021 23:28
#6891 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Prodali državu zbog zakona o genocidu. Kakvi smo mi debili. Svi.
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#6892 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Mi moramo shvatiti da bosnjaci nisu drzavotvorni narod.. Niko ne raid u interesu drzave, svi rade za licne interese. Koliko god mali bili. Nema plana za narednih 5 a ne 50 ili vise godina. Svi hoce sebi da usicare sad malo, i ne zanima ih sta ce sutra biti... jebi ga..
- ANamelessGhoul
- Posts: 1148
- Joined: 23/02/2020 14:50
#6893 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sve ovo ce nas dovesti do radikalizacije. Bosnjaci su najotvoreniji bili,a sad sa svim ovim neminovna je radikalizacija
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#6894 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa takvi smo u svemu. Bila imovina, bio posao ili nesto trece. Sto bi i drzava bila.
-
DonieBrasco
- Posts: 20068
- Joined: 31/08/2016 16:09
#6895 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Lagano mu Covic trazi predsjednistvo a onda ce i treci, u međuvremenu ce ovaj napraviti neko sranje sa drzavnom imovinim.
-
Peryton_
- Posts: 1241
- Joined: 04/11/2011 21:23
- Location: Tuzla
#6896 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne znam zasto mislite da ce ova sledeca odluka ici u prilog RSu? Mislim da ce bas suprotno, nekom odlukom koja eventualno ima pozitivan odjek kod ove nase kurcelite, uspjeti da zamaze oci.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#6897 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Tacno. Vec je krenulo. Anti-zapadni sentiment tesko da je ikad bio jaci, s razlogom. Ali mozda je to i cilj MZ.ANamelessGhoul wrote: ↑09/10/2022 16:56 Sve ovo ce nas dovesti do radikalizacije. Bosnjaci su najotvoreniji bili,a sad sa svim ovim neminovna je radikalizacija
- tramvajtrojka
- Posts: 17039
- Joined: 27/04/2021 22:52
#6898 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
ovo je sve kad u najvaznijoj drzavi po nas SAD das amin da bude ambasador osoba koja je licni megafon obrada kesica i Dodika, to se desi , sve smo ovo zaslužili kao narod nakon prosle nedjelje ničega mi nije zao , dali smo pecat kao najmnogoljudniji narod da se drzava nastavlja uništavati i smijesno i pateticno je sad slusati ova kmecanja i kukanja
- insaneinthebrain
- Posts: 25469
- Joined: 12/08/2013 12:51
#6899 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
kristijane smite, napusi se *ite 
-
seksi_ideje
- Posts: 1261
- Joined: 29/07/2022 15:43
#6900 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne znam bas kad pogledam njegov wording. Ima razloga za sumlju jer se vec godinu-dvije ozbiljno prica da ce a) Hrvati dobiti izborni zakon, b) Srbi drzavnu imovinu / zemlju i c) Bosnjaci zakon o negiranju genocida.
Ne zelim da me neko pogresno shvati jer postujem svaku zrtvu, ali jesu li Bosnjaci kao najbrojniji narod u BiH svedeni na to da su sretni sto drugi narodi ne osporavaju Srebrenicu? Jeli to - to? Nekako mi je potpuno neshvatljivo da drugim narodima dajes mogucnost da upravljaju procesima i zemljom a da treci narod samo suti i gleda sa strane. Iako nisam Bosnjak po nacionalnosti nego spadam u te famozne Ostale, ovo mi od strane OHR-a dijeluje kao uvod u raspad ili nove sukobe. A siguran sam da je i ovaj put trazio ekspertizu Zagreba.
